Heat pipes system.

Popis a ukázky systémů určených pro vytápění či ohřev vody, které jsou určeny pro výrobu tepla a nevyrábí elektrickou energii.
Mirek
Příspěvky: 92
Registrován: úte bře 29, 2011 5:42 pm

Re: Heat pipes system.

Příspěvek od Mirek »

Proč si to myslíte? Nebo to víte? Vždyť je to "jen" obdoba ledničky, ta vám nevadí?
Jaromír Bednář
jirina
Příspěvky: 12
Registrován: pát bře 14, 2014 9:39 pm

Re: Heat pipes system.

Příspěvek od jirina »

Proč si to myslíte? Nebo to víte? Vždyť je to "jen" obdoba ledničky, ta vám nevadí?

Vim to. Podivala jsem se na video a precetla parametry.
Az prijde cas a budu se zajimat o tepelna cerpadla tak si porovnam vsechny existujici systemy.
Ale to do tohoto vlakna nepatri. Nejedna se o ciste solarni system.
Muj solarni cerpadlo bere ± 8 w za hodinu, bez hluku a vibraci.
Mozna si zalozte vlastni vlakno kde vse zajemcum vysvetlite.
Pokud uz vlastni vlakno mate tak prominte, nevim to.
Mirek
Příspěvky: 92
Registrován: úte bře 29, 2011 5:42 pm

Re: Heat pipes system.

Příspěvek od Mirek »

Máte pravdu, to vlákno tady je už roky a kdo chce si ho přečte.

Jedno mi ale nedá, I kdyby vaše oběhové čerpadlo nebralo vůbec nic, tak roční spotřeba energie bude vyšší než u termodynamického systému. Proč? protože váš solární kolektor vám ušetří díky omezené době slunečního záření 45% energie, tudíž zbývá vlastní spotřeba 55%.
EnergyPanel s jednotkou díky možnosti používat 335 dnů v roce ušetří 70% energie tudíž spotřeba bude 30%, nic víc. V těch 30% je jak spotřeba kompresoru, tak i spotřeba po těch zbývajících 30 dnů.

Pro jistotu dám příklad:
Roční spotřeba: 5000 kWh
Využitá energie vyrobená uvedeným HP kolektorem 2150 kWh, zbylá spotřeba na ohřev a dohřev 2850 kWh, spotřebu oběhového čerpadla nepočítám.
Energie dodaná EnergyPanelem po odečtení spotřeby a dohřevu 4590 kWh, spotřeba na ohřev a dohřev 410 kWh + spotřeba kompresoru 1090 kWh. Spotřebované energie celkem za rok je tedy 1500 kWh proti 2850 kWh.

Víc polopaticky to neumím. Pokud chcete reagovat, tak na vlákně Termodynamické systémy.
Jaromír Bednář
rob.brno
Příspěvky: 958
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Heat pipes system.

Příspěvek od rob.brno »

jirina píše:Muzu rict z vlastni zkusenosti, ze v momente kdyz se zapne cerpadlo tak se to nahore velmi rychle zchladi. Me se cerpadlo zaplo i kdyz bylo nahore nad 100 stupnu. Asi to neni spravne, ale tak se mi to jednou stalo a pro cerpadlo to zda se, nebyl problem. Za chvili si kapalinu ochladilo a jelo dal.
Při 100st je kapalina ještě pořád tekutá, mám vyzkoušeno že oběhovka bez problému cirkuluje kapalinu i 128st nahoře na solárech. Jestli už při této teplotě kapalina zplynuje nevím. Ono taky záleží na parametrech okruhu(tlakové ztráty) a výkonu oběhovky.
rob.brno
Příspěvky: 958
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Heat pipes system.

Příspěvek od rob.brno »

Mirek píše:Já tuto informaci slyším poprvé, možná že jiná kapalina tuto vlastnost nemá. Nevím, kapaliny nepoužívám.
Klasická sol.kapalina na bázi propylenglykolu používaná skoro ve všech sol. systemech pracujících v zimě(s připuštěním možnosti stagnace) tuto vlastnost má.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Heat pipes system.

Příspěvek od brin »

Pod jakým tlakem jsou schopny pracovat trubicové systémy? Pokud by zvládaly až 5 atmosfér, tak by se čistá neupravená voda začala vařit až při 150 °C.
rob.brno
Příspěvky: 958
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Heat pipes system.

Příspěvek od rob.brno »

brin píše:Pod jakým tlakem jsou schopny pracovat trubicové systémy? Pokud by zvládaly až 5 atmosfér, tak by se čistá neupravená voda začala vařit až při 150 °C.
To je málo, obecně tam může být i k 300st. Mě stagnují trubicáky na 200st, pak mám tlak v systemu 4,5atm. Pojištovák m ámasi nastaven na 6atm.
bol-St
Příspěvky: 305
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Re: Heat pipes system.

Příspěvek od bol-St »

Podle vzorce závislosti varu vody na tlaku : t [°C] = 71,6 + 28 . (p / 100 000 [Pa]) Přesnost výpočtu 0,1 %,

bude při 0,45 MPa teplota varu vody 197,6 °C.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek