Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Pozvánky na semináře a přednášky nekomerčního charakteru se vstupem zdarma, dobrovolným nebo přiměřeným vstupem, s tématikou ostrovních a poloostrovních systémů, nebo obecně o soběstačnosti a nezávislosti. Reportáže z proběhlých přednášek.
havran
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 30, 2012 4:32 pm

Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od havran »

Do emailu mi přišlo info o semináři OFFGRID 2014, který je v Brně v rámci výstavy Amper. Tak kdyby to někoho zajímalo.
Přílohy
Off-Grid-2014.gif
OFFGRID 2014
(29.71 KiB) Staženo 2249 x
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od tomas »

jj v Úterý 18. 3. 2014, 09:00 - 15:00 | Hala P, Velký sál P4 a, b
http://www.amper.cz/amper_cz/download/d ... ry-bid.pdf
chtěl bych přijít, ale bohužel nemůžu.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
havran
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 30, 2012 4:32 pm

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od havran »

Není někde více informací? Třeba nějaká anotace k přednáškám. Pana Kolaříka znám, byl jsem na jeho školení. Spíše mne zajímá do jakých podrobností půjdou pan Otýs a pan Procházka.
havran
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 30, 2012 4:32 pm

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od havran »

Moje počáteční nadšení zcela vychladlo, když jsem po registraci dostal výzvu k úhradě 4719 korun!!

Myslel jsem, že účast na doprovodném programu Ampéru je v rámci základní vstupenky. Jojo, tak to je tvrdá komerce ostrovních systémů. Jen mně překvapuje, že je to spojeno se jmény pana Kolaříka a Procházky.
Přílohy
Off-Grid-Poplatek.gif
Off Grid konference za 3900 Kč bez DPH.... Tak to fakt nedám!
(35.08 KiB) Staženo 1991 x
pkougl
Příspěvky: 320
Registrován: ned srp 05, 2012 10:41 am

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od pkougl »

Hmm, tak to se ti nedivím že jsi vychladl, taky jsem uvažoval že bych jel a poslechl to, to by mě zajímalo kolik ostrov-chtějících vyplázne cenu jako za jeden velký panel, je to masakr ( a nebo na takové poplatky nejsem zvyklej) :-((
7,1kWp - 8x3 panely Renesola 240Wp, 2x3x235Wp lightway, 2xTristat TS60, trakční 48V 2x750Ah olovo, 2xměnič Studer XTM 4000, SDS Micro, solární dvouosý tracker se třemi panely
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od gupa »

No myslím si, že pokud má pořadatel semináře offgrid na Amperu BIDS za partnera ČEZ, je to marné. V takových kruzích jsou úplně normální takové pálky za vlezné.

http://www.bids.cz/cz/reference/spolupracujeme
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
woyta

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od woyta »

Jako zodpovědná osoba za tuto akci bych si zde dovolil reagovat. Ano, jsme si vědomi, že cena se pro někoho (zejména pro fanoušky ostrovů) může zdát opravdu vysoká. Nicméně každá mince má dvě strany.

1) Naše akce není nijak partnersky podpořena sponzorským příspěvkem, který by dovolil snížit vložné pro účastníky akce. Spolupracujeme s malými firmami, které si nemohou dovolit zaplatit partnerský příspěvek.

2) Jsme klasické s.r.o. a s akcí máme spojené náklady (sál+technika 20000, catering po dobu akce 15000, cestovní náhrady přednášející 5000, doprava Praha-Brno-Praha, ubytování v místě, tisk sborníků atd...). Dále samozřejmě telefony, kancelář, plat atd... Veřte, že bychom opravdu rádi nabídli nižší vstupné, nicméně kapitalismus je bohužel neúprosný.

3) Pokud byste opravdu měli o akci zájem, nebývá problém se domluvit na sníženém vstupném (např. za cenu neziskového sektoru), která je skutečně nákladová.

4) Snažíme se o popularizaci ostrovních systémů, i když jak tvrdíte,na komerční bázi. Co se týče spol. ČEZ, ta s námi spolkupracuje na úplně jiných konferencích (Smart Grids, Vodní toky a plochy, Obchodování s energií). Se seminářem Off-Grid nemá ČEZ nic společného.

V případě dotazů či jakýchkoliv podnětů se nebráním kontaktu. Vojtěch Zelenka, 777 933 396, vojtech.zelenka@bids.cz
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od ota »

Ono je to úplně jinak:
Pořadatel má nějaké fixní vstupní náklady a musí generovat zisk. To je v pořádku. Nabízí přednášku zájemcům - vzhledem k tématu spíše nadšencům. Pokud by se jednalo o vstupné pro nadšence, umím si představit vstupné 500 možná 1000Kč.
Ptám se, kdy se nám, nadšencům náklady na vstupné na tuto přednášku vrátí a v jaké formě? Které z informací na přednášce nejsou dostupné z žádných veřejných zdrojů takže, se za ně musí platit.
Doby kdy byla fotovoltaika slepice snášející zlatá vejce pominula a nastupuje kapitalismus (jak píše pořadatel). Ty mi něco nabízíš a já si rozmyslím, zda to koupím.
Osobně si to nekoupím, rozvažuji, že nechám vstupné zaplatit svého zaměstnavatele, protože si to jako energetik dokážu obhájit. I tak mám ale nepříjemný pocit, že je to chucpe.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od střídač »

havran píše:Moje počáteční nadšení zcela vychladlo, když jsem po registraci dostal výzvu k úhradě 4719 korun!!
Havrane děkuji a ještě jednou mooc děkuji. Již týden přemítám zdali ošidit práci a poslechnout si přednášky, nebo pracovat. Ta cena mé rozpolcení zcela spoltila. V klidu popracuji a obecná moudra nechť si zaplatí kdokoli jiný.

Opravdově mne dostaly dvě uroněné slzy:

"Veřte, že bychom opravdu rádi nabídli nižší vstupné"
"Snažíme se o popularizaci ostrovních systémů"

Chlapci snažte se, snažte. Pokud si nebudete vědět rady, rád vám poskytnu dostatek informací k popularizaci. Pro začátek, každý povinně alespoň jeden ostrov na vlastní střechu. Ať alespoň víte co popularizujete.

Pevně věřím, že kapitalismus zafunguje a přednášející přednese řeč v prázdném sále.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od brumlaj »

woyta píše: Co se týče spol. ČEZ, ta s námi spolkupracuje na úplně jiných konferencích (Smart Grids, ........
Děkujeme za informaci - úplně postačuje. Pokud jste schopni s tou organizací pořádat na dané téma konference, pak stoprocentně vím, že pro mne vaše konference nemají přínos. Sorry, ale minulé století jsem již jednou žil. Repete za vlastní peníze nepotřebuji.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravim komunitu, priznavam, poplatek je vysoky i na me pomery (a na me pomery je tedy extreme vysoky), take bych tam jen tak nejel, ale jedu tam protoze jsem byl pozvan (i minuly rok, kdy jsem kvuli legislativnimu znechuceni odmitl) a vysi poplatku mi neprislusi u teto konkretni akce nejak komentovat, nebot akce zde nebyla prezentovana samotnym provozovatelem bez konzultace, ale zcela nezavisle clenem fora, kteremu to doslo do mailu. Opet jsem to tu osobne neprezentoval, nebot jsem si poplatku vedom a o akci vim uz asi od zacatku unora. Pro informaci ja osobne sam za sebe zadny honorar nenarokuju, na druhou stranu neodmitnu, ale nepovazuju to za automatickou vec.

Po telefonicke komunikaci s BIDS jsem vyjednal slevu ve vysi 3719,- pro ty, kteri se pri vstupu na seminar na zarizeni pripojenem k internetu (urcite tam bude i nejaky notebook) prokazatelne prihlasi na forum a budou mit registraci delsi nez mesic, tak maji vstup za 1000,-.

Vice zaridit neumim.

:))
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od gupa »

Já to nechápu, B.I.D. services s.r.o., je silně prodotační, je příjemcem dotací dle cedru a dotace jsou poskytovány přímo na akce přednášek o energetice, resp o obnovitelných zdrojích. Pokud vím já, podobné akce, pokud se zažádá a je na takové úrovni a pořádá se za účelem masivní osvěty, tak taková akce je hodnocena minimálně 25t (co je někde v hospodě přes oběd na 3hodiny) a může být zadotována až 200t (více denní, vyšší prestiž účastníků a vícenáklady na pronájem), dále záleží na počtu přednášecích dnů a solidnosti pořadatele. Ve vší úctě, vstup by měl být oproti podpisu účastníka a to zcela zdarma, přednášející by měl dostat minimálně 10t, pokud jsou tak jedinečné osobnosti jako pan Kolařík nebo Ty admine plus diety a cestovné. Promiňte ostatní koho nakrknu, ale já bych tam z podstaty zjištěných informací v žádném případě nejel.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
woyta

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od woyta »

Nechci se zde pouštět do nějakých polemik či hádek, nicméně tvrzení, že B.I.D. services s.r.o. je silně prodotační - je lživé. Za poslední 3 roky jsme až na jednu vyjímku (konference Hospodaření s energií v podnicích) nezískali jedinou dotaci. Pravidelně žádáme o podporu v rámci programu EFEKT, nicméně Ministerstvo průmyslu a obchodu upřednostňuje pořadatele z řad o.s. či o.p.s. a získat v současné době dotaci na nějakou akci je pro s.r.o. téměř nemožné. Pokud tedy tvrdíte, že jsme příjemci dotací, prosím, abyste svá tvrzení nějakým způsobem doložil. Naše společnost pořádá ročně kolem 35 akcí (tedy přes 100 akcí za poslední 3 roky) a až na vyjímky v řádu jednotek (2-3 akce) jsme žádnou státni finanční podporu nezískali.

Děkuji Vojtěch Zelenka, B.I.D services, 777 933 396, vojtech.zelenka@bids.cz
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od gupa »

woyta píše:Pokud tedy tvrdíte, že jsme příjemci dotací, prosím, abyste svá tvrzení nějakým způsobem doložil.
No přeci jen vyjímky jsou. Viz Vaše reakce. Silně prodotační mi připadá proto, že během několika málo lel bylo čerpáno přes 5 milionů. Víte možná se to nezdá, ale promne to jsou velké a nedosažitelné prostředky. Hodně firem ze silných dotací vyrostla.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Felix

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od Felix »

Ahoj ,

chápete to ? Tohle vlákno mne uplně rozsekalo takhle při večeru :lol:

Upřímně věřím že za 4719 Kč by ta " přednáška " byla opravdu luxusní , minimálně hostesky nahoře bez bych čekal .
Ta cena je velice dobře zvolená , čekají na potencionální zákazníky a to pořádně ve vatě :) , jinak obyč člověk s platem +-30000Kč měsíčně si přednášku za bůra dovolit nemůže že ...
JJ_SZJVSCH
Příspěvky: 34
Registrován: stř úno 20, 2013 2:12 pm

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od JJ_SZJVSCH »

Zapomněli jste na jednu důležitou věc: KDO je cílová skupina posluchačů. Od toho se odvíjejí další parametry.

Tato konference byla určena pro FIRMY které se daným oborem živí - generují zisk. Tzn. tam se nějakých 5tis účastnického poplatku neřeší. Pro ně je důležité sdílení know-how a kontakt s lidmi v oboru pro rozšíření znalostí, protože znalostí není nikdy dost.

Sám jsem se konference zúčastnil, dorazil jsem v poledne do probíhající přednášky p. Kolaříka (kterému děkuji za perfektní přednášku) a díky Filipovi mě nakonec vstup stál 500 Kč včetně DPH.
Tímto chci také poděkovat panu Zelenkovi za možnost se zúčastnit - protože jak jsem psal, konference byla určena pro firmy, ne nadšence.

Velice zajímavá byla přednáška p. Otýse ohledně zkušeností z provozem solární elektrárny na samotě u lesa, kdy má většinu dne vždy nějaké panely zakryté. Hlavně o zkušenostech v zimním období a provozu (nákladech)
elektrocentrály.

Filipa jsem viděl poprvé naživo až na této konferenci a musím přiznat, že jako on bych nedokázal diváky zaujmout. Informace o začátcích s elektrárnou postavenou od firmy, přes problémy s Pb bateriemi,
vybudování nízkonapěťového rozvodu, atd. - to jsou přesně informace které pomáhají posluchačům k rozšiřování informačního obzoru. Ještě jednou Filipovi děkuji za vyjednání slevy a perfektní přednes.

Kdybych měl hodnotit cenu informací co jsem získal, tak vstupné v mém případě byla zanedbatelná protihodnota.

Ohledně dotací: ten kdo nebral dotace v letech 07-09 tak zkrachoval. Bohužel se tento mor dostal i do oborů kde neměl co dělat - což samozřejmě velice křivilo trh a firmy které měly morální problém s braním dotací v těchto letech převálcovala konkurence která dotace brala. Což samozřejmě není omluva pro využívání nemorálního systému dotací.
Na druhou stranu dotace na vzdělávání a výzkum já osobně považuju za nejlepší investici.

Takže ještě jednou děkuji p. Zelenkovi, p. Kolaříkovi, Filipovi a dalším účastníkům a přednášejícím a rád se s nimi uvidím na setkání uživatelů mypower.cz ke sdílení znalostí a zkušeností.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od brumlaj »

Promiň, ale z toho co píšeš mi vyplývá, že sic to bylo pro firmy, ale probíraly se tam věci, které spíš zajímají nadšence. No ale každá osvěta dobrá, zvlášť v dnešní době.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
JJ_SZJVSCH
Příspěvky: 34
Registrován: stř úno 20, 2013 2:12 pm

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od JJ_SZJVSCH »

brumlaj píše:Promiň, ale z toho co píšeš mi vyplývá, že sic to bylo pro firmy, ale probíraly se tam věci, které spíš zajímají nadšence.
Mrkni se na program. První tři přednášky byly důležité pro firmy - musím říci ale že i přednáška pana Kolaříka o LiFeYPO4 bateriích byla pro firmy prospěšná pokud se chtějí zabývat stavbou ostrovních systému. A pan Otýs + Filip jsou zkušenosti z takového provozu - aby věděli co to bude znamenat pro jejich zákazníky.

Ještě jeden postřeh bych přidal - přednášel tam p. Bičák ohledně mikrokogenerace ze které vyplynulo, že bez zeleného bonusu se to ekonomicky nevyplatí.
Samozřejmě něco jiného je když si nadšenec postaví např dřevozplynující generátor - stirling - generátor + akumulace tepla.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od střídač »

JJ_SZJVSCH píše:Mrkni se na program.
No právě, to jsem udělal a, vcelku jsem se i těšil. Témata vcelku zajímavá a zcela určitě hodna nějakého i ostřejšího sporu. To, že přednášky budou zpoplatněny mne vcelku rozladilo. NE kvůli ceně, kvůli možnému obsahu. On totiž nemohl vybočit z obecnosti, případně z představ přednášejícího.
Nedovedu si dost dobře představit, že v tomto oboru dělám a vyslechnu si "technologické možnosti net materingu jeho výhody a nevýhody", když není náznak že by se onen matering chystal legislativně upravit. Přednáška nad neznámými možnostmi není ani pro firmy, ani pro lajky přínosná. POKUD by byla legislativní možnost jej využívat, pak nelituji prostředků poslechnout si zkušenosti, prohlédnout zařízení, výsledky, klady a zápory SKUTEČNÝCH řešení. Bez skutečných řešení není přínosů.

Dost mne zarazila věta "mikrokogenerace ze které vyplynulo, že bez zeleného bonusu se to ekonomicky nevyplatí.",
když přednáška nesla název "Návrh velikosti, podmínek a ekonomiky......" Přednášející jistě poutavě a barvitě poreferoval nad sice konkretním řešení, ale stejně jak nad jadernou fůzí. Bylo BY hafo energie nebýt té zatracené přírody jenž je na její rozdávání tak skoupá.

Zcela jistě bych naslouchal jak přednášející referuje:
o jimi vyráběných zařízení,
zkušenosti z provozu,
případové studie,
jaká je hlučnost,
jak je náročné na obsluhu a údržbu,
nároky na prostor a prostředí,
jakou dosáhli reálnou návratnost investice,
kde jsou instalace,
kolik jich je v provozu,
kolik jich už v provozu není a proč,
kolik jich provozují přímo oni výrobce,
......

Postěžovat si, že bez dotací to nepůjde, je sice pěkný, ale nehodno návštěvy takové přednášky, nedej bože její zaplacení.

Spíš mi to přišlo jako, někdo to zaplatit musí.
havran
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 30, 2012 4:32 pm

Re: Seminář - OFFGRID 2014 - brno Ampér

Příspěvek od havran »

Jsou nějaké fotky, jak to tam vypadalo? Kolik tam bylo lidí?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek