Raspberry a ty další

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Raspberry Pi.
TyTycko
Příspěvky: 110
Registrován: pon zář 03, 2012 8:47 pm

Re: Raspberry a ty další

Příspěvek od TyTycko »

No v popisu je sice napsáno že to má LM2596 ale spíš to číňan myslel tak že je to náhrada za LM2596 - pochybuju že ten by se na 1MHz nějak namáhal,spíš by lehnul. :-)
Jinak to se týče trimru,až to někdo vyzkoušíte,dejte vědět jak to máká.Jinak se s úspěchem po nastavení dá proti vlhkosti zakápnout voskem případně kalafunou.
Polánka 2790W (24v),8 x MoserBaer 195w Jih,6 x 205W Sever :-( ,Midnite 150 Lite,NiCd 4x160Ah(life blackout)+18650 2,5kW+LiFePo 160Ah Winston+LiFePo 2x 120Ah by Mivvy, PowerJack LF 6kW by Matěj +5kW záložní by Matěj, HomeAssistant s komunikací BT BMS
tom.i
Příspěvky: 24
Registrován: úte črc 29, 2014 8:26 am

Re: Raspberry a ty další

Příspěvek od tom.i »

Aj, tak doufam, ze jsem nekoupil spatne :)
Jinak malina objednana, a ty serepeticky z eBay taky :P
Diky vsem za odpovedi a rady ;)
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Raspberry a ty další

Příspěvek od 007ToMMaS »

Zdravím, chcel by som sa spýtať pripájal ktosi z vás k raspberry displej 16x2 pomocou I2C modulu? Ja som si kúpil modul aj LCD za smiešnu cenu na ebay. Displej je HD44780 podla číňana. Modul funguje lebo RPI mi ho najde pod nastavenou adresou. Skúšal som to rozchodiť podla návodu http://www.rpiblog.com/2012/07/interfac ... ry-pi.html ale nejak i2C modul správne asi nekomunikuje s logikou LCD lebo LCD. Lebo ako náhle zašlem príkaz na zobrazenie čohosi na LCD tak LCD displej vypne podsvietenie a zobrazia sa nezmyselné čísla čísla na displeji. Ak by niekto mi vedel poradiť ďakujem za každú radu.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
TyTycko
Příspěvky: 110
Registrován: pon zář 03, 2012 8:47 pm

Re: Raspberry a ty další

Příspěvek od TyTycko »

Ahoj,měl jsem ten samý problém s arduinem.Chce to si fakt ověřit jestli příslušná adresa je na sto pro ta správná.Pokud ano je pravděpodobně zapojené trošku odlišně ten IO na tom převodníku.Pokud je to slusnej číňan tak tam dává i kus pod programu z kterého se dá vyčíst zapojení jednotlivých IO (RW,EN,RS,D4,D5,D6,D7) směrem k LCD.Tam totiž bývá největší úskalí,jelikož si desku převodniku každej výrobce navrhne jinak.U maliny to bude podobný
Polánka 2790W (24v),8 x MoserBaer 195w Jih,6 x 205W Sever :-( ,Midnite 150 Lite,NiCd 4x160Ah(life blackout)+18650 2,5kW+LiFePo 160Ah Winston+LiFePo 2x 120Ah by Mivvy, PowerJack LF 6kW by Matěj +5kW záložní by Matěj, HomeAssistant s komunikací BT BMS
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Raspberry a ty další

Příspěvek od 007ToMMaS »

Musím to teda pozrieť to zapojenie. adresu som si overil cez arduino. Nahral som scaner i2c adries a pripojil som iba modul. našlo iba jednu adresu tak tá by mala byť správna. Ešte skúsim vyskúšať či to funguje na arduine a ak nebude ani tam tak je to fakt zlé zapojené. Ak to pôjde tak bude chyba v programe :-/.

Edit: tak je to celé zle zapojené. Okrem LED a napájania pre displej a riadenie kontrastu. Ďakujem za radu. Nečakal by som že by to mohlo byť zle zapojené.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
TyTycko
Příspěvky: 110
Registrován: pon zář 03, 2012 8:47 pm

Re: Raspberry a ty další

Příspěvek od TyTycko »

Taky sem to luštil pěkně dlouho než se mi to podařilo rozchodit.Nejdřív jsem myslel cože je vadný kus,ale i ostatní se tvářili stejně.Jsem rád ze ti to pomohlo......
Polánka 2790W (24v),8 x MoserBaer 195w Jih,6 x 205W Sever :-( ,Midnite 150 Lite,NiCd 4x160Ah(life blackout)+18650 2,5kW+LiFePo 160Ah Winston+LiFePo 2x 120Ah by Mivvy, PowerJack LF 6kW by Matěj +5kW záložní by Matěj, HomeAssistant s komunikací BT BMS
tom.i
Příspěvky: 24
Registrován: úte črc 29, 2014 8:26 am

Re: Raspberry a ty další

Příspěvek od tom.i »

Chtel bych podekovat vsem za rady, po nejakem tom pajeni a nastavovani mi bezi malina v rozvodnici, trosku byl problem s trimrem, nastavit 5V byla otazka asi 5min otacenim o milimetry :)
Ale nakonec se podarilo nastavit 4,98V. Maline to asi staci, tak jsem spokojen.

Jen takovy dotaz, nekdo tu psal ze TRIMR je nejak problematicky, ze pomuze zakapnout kalafunou, co to presne znamena?
Jako ze se po case zacne ten sroubek sam otacet?

Jeste jednou diky.

Tomas
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Raspberry a ty další

Příspěvek od brumlaj »

ideálně vypájej, změř jednotlivé sekce, nahraď dvěma odpory. Nebo snížit regulační rozsah tak, že zmenšíš tyto dva odpory o 10 procent a mezi ně dáš trimr s 1/10 hodnotou odporu původního trimru. Sám uvidíš jak stabilní napětí bude - to je největší bolest trimrů - stárnutí. Jinak - jaká je přesnost Tvého měřidla a s jakou přesností jsi napětí změřil? ;-) (aby ses nehonil za setinami voltu a kombinace přesnosti měřidla s nevhodnou volbou rozsahu nebyla ve výsledku +-0,1V)
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
tom.i
Příspěvky: 24
Registrován: úte črc 29, 2014 8:26 am

Re: Raspberry a ty další

Příspěvek od tom.i »

brumlaj píše:ideálně vypájej, změř jednotlivé sekce, nahraď dvěma odpory. Nebo snížit regulační rozsah tak, že zmenšíš tyto dva odpory o 10 procent a mezi ně dáš trimr s 1/10 hodnotou odporu původního trimru. Sám uvidíš jak stabilní napětí bude - to je největší bolest trimrů - stárnutí. Jinak - jaká je přesnost Tvého měřidla a s jakou přesností jsi napětí změřil? ;-) (aby ses nehonil za setinami voltu a kombinace přesnosti měřidla s nevhodnou volbou rozsahu nebyla ve výsledku +-0,1V)
Zdravim, meril jsem nejakym voltmetrem z prace pujcenym. Nehonim se za 0,1V nastavil jsem co nejblizsi hodnotu k 5V a to mi staci.
Tak by me zajimalo, jak dlouho takove trimry teda vydrzi? Rok, dva nebo mene?
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm

Re: Raspberry a ty další

Příspěvek od JML... »

Jde tu hlavně o otevřené trimry, kterým časem zoxiduje uhlíková vrstva a proto nedrží nastavenou hodnotu, proto se zakapávají lakem. U krytých s převodem se to bohužel stává taky, ale jen málo a ve vlhkém prostředí. Pokud bude v pokojovém rostředí tak bych ho neřešil...
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Raspberry a ty další

Příspěvek od rottenkiwi »

Máte už niekto tú novú Malinu čo dávajú spolu s časopisom ?
http://www.androidauthority.com/raspber ... ro-658117/
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Raspberry a ty další

Příspěvek od brumlaj »

ne, ale 150 Kč je fakt zajimava cena. To už se nevyplatí si nechat posílat po jedné ;-)
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek