Arduino mega 2560 R3 - nalévání programu z Atmel Studio 6.1

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Arduino.
casio

Arduino mega 2560 R3 - nalévání programu z Atmel Studio 6.1

Příspěvek od casio »

ahoj, měl bych dotaz.

Dělám menší projekt s mega 2560, který mám v STK600.
Pro konečnou aplikaci jsem si koupil arduino meg 2560 rev.3, který bych už nyní chtěl programovat z atmel studia pomocí AVR GCC. Nikoliv z arduino IDE.

Program z STK600 (s modulem 2560) mi na arduinu mega 2560 nechodí, ikdyž ho naprogramuju přes AVRISP mkII.

V aplikaci budu využívat sériový port SPI arduina a zároveň ho musim nějak programovat:
- Buď pomocí AVRISP mkII (což by se mohlo hádat se sériovým portem SPI arduina, ano/ne?),
- nebo raději pomocí portu USB/sérial, který je na desce arduina (mega16U2).

- jde využívat v aplikaci sériový port SPI, a zároveň arduino programovat přes ICSP pomocí programátoru AVRISP mkII ? (aniž bych musel header konektor neustále spojovat a rozpojovat?)
- mohu arduino mega 2560 programovat přes jeho USB konektor z prostředí Atmel Studio 6.1 (v AVR GCC).
Fuse "SPIEN asi zaškrtnout, že? A BOOTRST?
Jak je to s bootloaderem arduina?
Zkoušel jsem nahrávat program přes USB arduina programem AVRDUDE, což mi nechodilo.
Jak mám avrdude nastavit?
Zadal jsem parametry pro avrdude.exe
-p m2560 -c arduino -P COM15 -b 115200 -U flash:w:"$(ProjectDir)Debug\$(TargetName).hex:i

a hlásí chybu:
***
avrdude.exe: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00
avrdude.exe done. Thank you.
***
Ledka RX na arduinu krátce zabliká, takže název portu je asi ok. Zkoušel jsem dvě rychlosti 115200 a 57600..

V prostředí Arduino IDE 1.0.5 to hlásí stejnou chybu, když chci nahrát třeba jen jednoduchý projekt blikání led.

Předem díky za jakoukoliv pomoc.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek