Hedám vodoinstalatéra - Zlínský kraj

Hledáte schopného elektrotechnika, programátora, návrháře projektů, montéra, realizátora vašeho projektu nebo někoho jiného? Máte volná pracovní místa, hledáte lidi.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Hedám vodoinstalatéra - Zlínský kraj

Příspěvek od mypower.cz »

Najde se tu prosím někdo schopný v oboru vodo-topo (nebo doporučí mi někdo někoho opravdu spolehlivého), kdo by mi byl v rozumném čase a za rozumnou cenu schopen zapojit dohromady:

- domácí vodárnu
- lázeňské kamna
- 60L boiler

Potřebuji aby vstupem do tohoto systému byla studená voda, výstupem dvě trubky, klasika - teplá a studená. Potřebuji si ventilem vybrat, jestli vodu protáhnu lázeňákama, boilerem, nebo obouma. Potřebuji aby to bylo bezpečné, když se v tom ohřeje voda. Potřebuji nějak pomoci vyřešit komín od lázeňských kamen. Potřebuji to vyřešit celé. Chci to mít zapojené a otočit kohoutkem a pustit teplou vodu. Jedná se o zapojení v rámci technické místnosti, kolínka, ventily, krátké trubky, nikoliv tahání trubek po baráku.

Pokud někdo máte kontakt na schopného vodo-topo člověka, prosím SZ. Hledám už 3 roky, ale bohužel situace v oboru vodo-topo je zřejmě tak špatná, že zapojeno nemám dodnes a zapojit sám si to netroufám. Nemám pocit, že umím vše a jsou věci, které bych raději přenechal zkušenějšímu, ovšem nikoho takového kdo by se mi den dva věnoval i za peníze, nějak nemohu najít. Nevím čím to je. Třeba se tu někdo najde kdo to u sebe na baráku řešil a kdo by přijel mi s tím pomoci, když vodoinstalatéři vymřeli.

Předem děkuji za případnou nabídku pomoci, věřím, že se k oboustranné spokojenosti dohodneme. Dopravu zajistím.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Hedám vodoinstalatéra - Zlínský kraj

Příspěvek od rob.brno »

mypower.cz píše:Najde se tu prosím někdo schopný v oboru vodo-topo (nebo doporučí mi někdo někoho opravdu spolehlivého), kdo by mi byl v rozumném čase a za rozumnou cenu schopen zapojit dohromady:

- domácí vodárnu
- lázeňské kamna
- 60L boiler

Potřebuji aby vstupem do tohoto systému byla studená voda, výstupem dvě trubky, klasika - teplá a studená. Potřebuji si ventilem vybrat, jestli vodu protáhnu lázeňákama, boilerem, nebo obouma. Potřebuji aby to bylo bezpečné, když se v tom ohřeje voda. Potřebuji nějak pomoci vyřešit komín od lázeňských kamen. Potřebuji to vyřešit celé. Chci to mít zapojené a otočit kohoutkem a pustit teplou vodu. Jedná se o zapojení v rámci technické místnosti, kolínka, ventily, krátké trubky, nikoliv tahání trubek po baráku.

Pokud někdo máte kontakt na schopného vodo-topo člověka, prosím SZ. Hledám už 3 roky, ale bohužel situace v oboru vodo-topo je zřejmě tak špatná, že zapojeno nemám dodnes a zapojit sám si to netroufám. Nemám pocit, že umím vše a jsou věci, které bych raději přenechal zkušenějšímu, ovšem nikoho takového kdo by se mi den dva věnoval i za peníze, nějak nemohu najít. Nevím čím to je. Třeba se tu někdo najde kdo to u sebe na baráku řešil a kdo by přijel mi s tím pomoci, když vodoinstalatéři vymřeli.

Předem děkuji za případnou nabídku pomoci, věřím, že se k oboustranné spokojenosti dohodneme. Dopravu zajistím.
Pokud je to již tak dlouho zatuhlý problém, možná by bylo řešením si to udělat sám. Je to naprosto jednoduché, stejně jako montáž FV zvládne skoro každý kutil, tak je to i s vodo-topo.
Rozvody se dnes dělají v plastu a pouze přípoje na vodárny,bojlery,.... jsou ze "železa". Vše co je k tomu třeba je materiál:
plastové trubky a fitinky, ventily, různé mosazné redukce a nátrubky a konopí nebo těsnící páska, a nakonec svářečka, ta se dá půjčit za cca 200kč na den hobymarketech.

Ideální by bylo vidět svařování trubek v reálu, myslím, že se na netu dá najít něco od výrobců trubek.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Hedám vodoinstalatéra - Zlínský kraj

Příspěvek od vata »

No, já to v reálu pozorovala jak to dělají, a když to někdo umí, vypadá to náramně jednoduše. Každopádně, já bych si na to netroufla ani náhodou. Já zas už dlouhou dobu sháním někoho, kdo by mi navrhnul a vyrobil výměník na kamna (ne do kamen, na zadní stranu kamen), a je to bída :(
Možná by si tohle téma (řemeslníci) zasloužilo extra rubriku...
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Hedám vodoinstalatéra - Zlínský kraj

Příspěvek od mypower.cz »

Prosím lidé.. pochopte skutečně, že kdybych si vše měl dělat sám, tak dokončím barák ale v ten moment mi bude 80 a já den na to umřu s radostí jak všechno umím a jak jsem si vše zařídil sám. Tohle ale já nepotřebuju. Já chci věnovat čas životu (dokud je) a tudíž ušetřit maximum času a tak hledám někoho kdo mi to bezpečně sešroubuje tak, že to nebude kapat, svaří, protože ví jak se to vaří, vymyslí, protože ví jak se to vymýšlí a řekne mi kdy přijede, podívá se řekne cenu materiálu, práce a kdy otočím kohoutkem u výstupní trubky a pustím teplou vodu. Já se potřebuji věnovat správě a vývoji mypower.cz, vyděláváním na živobytí jinými projekty, vařením jídla, praním sušením a skládáním prádla, obstaráváním pitné vody, uklízením, péčí o domácí zvířata a jako prostě na trubky už nemám čas se to učit ani to dělat. Proč si lidé myslíte, že mám už rok pod terasou NiCd? Musel bych ten čas sebrat z něčeho jiného a dlouho netuším z čeho jako.

To už nikdo neumí dělat a práci dodělat ani za prachy? V jaké době to proboha žijeme. Nabízím 2000 na ruku za 10 hodin práce (vymyšlení schéma + zajetí do obchodu + pomoc s montáží), pozvání do hospody na oběd, platím materiál (pokud na to tedy budu mít a nebude to patnáctka utopená v materiálu) a řeším dopravu = dotyčného řekněme do 100km dovezu od jeho domu až k jeho domu zpět. Je to nezajímavé? Přiznám se ušetří mi to ohromný čas nad hledáním jaké kolínka, jaké závity, jaké ventily, jaké těsnění a já se přiznám že nevím, kde mi hlava stojí a tohle už tam mačkat prostě nechci.

Nikoho takového, kdo by to dořešil až dokonce, nemůžu 3 roky najít :( Je někdo takový alespoň tady? Nebo jsme to s tou soběstačností dopracovali až tam, kde by to snad být nemělo? Já se přiznám, že zase až tak soběstačný v některých směrech být tak nějak nepotřebuji. Nic se nemá přehánět, že jo ;)

Robe: když je to tak jednoduché .. chceš dvojku na ruku a oběd? Kam mám pro tebe přijet? Už jsme se viděli na srazu tuším, takže se i známe osobně :) Já fakt někoho potřebuji kdo se v tom vyzná. Přesně stylem jak píše vata. Nepotřebuji teď něco studovat, stačilo by mi kdyby někdo přijel, kdo to nastudováno má a šel na to přímou cestou a věděl co a jak.

Ad FVE.. montáž FVE je pro mě jednoduchá taky, protože si s tím hraju už roky v kuse. Když ale svou FVE ukážu známému, má mě za Davida Copperfielda a čumí na to jak tele na vrata. Trubky pro teplou tlakovou vodu jsem skutečně ještě nedělal.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Hedám vodoinstalatéra - Zlínský kraj

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

jde-li o metrové vzdálenosti , použil bych flexi-hadice (gumové hadice v nerez síti s modrým či modrým a červeným proužkem) cena je cca 80,-Kč/m , dělají se různé délky s různými koncovkami :yes: . Já je používám na všechny úpravy DIY - svařovat plast neumím :( , ty hadice stačí zašroubovat a je hotovo :D . Navíc se dají kdykoli rozebrat a předělat ;) .
Jsou-li délky potrubí XXm asi by byl vhodvější systém hojně používaný v topenářství (označení neznám :hell: ) , jde o tří-vrstvou trubku - plast + hliník + plast . Fitinky sou buď zalisovávací (pro DIY k prdu) a šroubovací :yes: . Ještě sem s tím nedělal , ale budu při úpravě bojleru (roční úspora cca 4.000Kč :mrgreen: ) . Minulý měsíc dělali temahle trubkama nový topení v dílně :eek2: ti jeli :sm1: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Hedám vodoinstalatéra - Zlínský kraj

Příspěvek od mypower.cz »

Super web ten mypower.cz :celebrate2: ... clovek napise, do par hodin SZ, a v sobotu tu ma velmi schopneho pomocnika abramse, u ktereho se o zkusenosti i v tomto oboru opravdu neobavam. Diky.. Konecne se pohnu ... uz to chtelo se asi jen ozvat :D

A teda jako rikam ze situace je takova, ze firmy na to kaslou, protoze pozapojovat takove jadro na vodu je sice jednoduche pro cloveka co to delal, ale slozite pro nekoho co to nedelal. firmam se to ani neoplati tomu venovat cas, maji spoustu baraku jako velkych zakazek, mali podnikatele jsou radi ze jsou radi bud s casem, nebo prestreli cenu (750/h), spousta dalsich nema cas .. no zajimave to je nekdy .. Tot me zkusenosti, mozna v jine lokalite je situace v teto oblasti jina... nevim .. :)

EDIT: Pokracovani tematu zde:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 178#p27178 :D
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Hedám vodoinstalatéra - Zlínský kraj

Příspěvek od rob.brno »

mypower.cz píše:Robe: když je to tak jednoduché .. chceš dvojku na ruku a oběd? Kam mám pro tebe přijet? Už jsme se viděli na srazu tuším, takže se i známe osobně :) Já fakt někoho potřebuji kdo se v tom vyzná. Přesně stylem jak píše vata. Nepotřebuji teď něco studovat, stačilo by mi kdyby někdo přijel, kdo to nastudováno má a šel na to přímou cestou a věděl co a jak.
Filipe jsem rád, že už máš problém takřka vyřešený :-)
Problém není v nedostatku vodařů, ten je jinde. Pod 400kč na hod se jim nechce ani zvednout zadek. Osobně se hodně řídím podle hesla:
http://forum.living.cz/viewtopic.php?f= ... =a&start=8
Jsou samozřejmě i solidní řemeslníci ale člověk aby je lupou hledal.
bubu
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 22, 2014 1:19 pm

Re: Hedám vodoinstalatéra - Zlínský kraj

Příspěvek od bubu »

už asi teče ta teplá co ? kdyby ne tak kdykoliv prijedu a zaridím :) skoda ze jsem tu poptávku nenasel driv, vodu jsem studoval a lazenaky se vsim propojoval pred zapocetim studia solaru... jak rád bych vymenil tvou instalaci za svoji... :roll:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek