Zkušenosti s panely Solyndra?

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Zkušenosti s panely Solyndra?

Příspěvek od solárník »

Máte někdo, nebo víte o nich něco víc?
http://www.ostrovnielektrarny.cz/index. ... trub-200wp

Obrázek
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zkušenosti s panely Solyndra?

Příspěvek od LIX »

Neviem o nich nič, pozerám ako puk. :O
Zaujímavý nápad, ktovie či zcela funkčný, ale pravdepodobne ano. Chcelo by to zakúpiť jeden kus a vyskúšať. Vyzerá to tak že sú určené skôr na rovné strechy ako šikmé, neviem si ani predstaviť že by som natieral šikmú strechu na bielo kôli tomu že tieto panele vyžadujú bielu strechu kôli odrazivosti slnečných lúčov.
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Zkušenosti s panely Solyndra?

Příspěvek od Matess »

no vyzaduji... nevyzaduji jen to asi o chloupek zvedne ucinnost. Pouziti techto panelu prezentoval pan Kolarik z ostrovnich elektraren a jedna se vcelku o pekny kousek. Pokud mate rovnou strechu tak je to velmi zajimava moznosti, protoze potom to diky stojanum pribalenych u panelu vyjde levneji jak polykrystal...

Co jsem pochytil z prezentace:
vhodne na rovne i sikme strechy.
Vhodne pri nesmerovani na jih
spickovy vykon nizsi jak u polykrystalu
prumerny denni vykon srovnatelny s polykrystalem
technologie premeny - nejaky hybrid mezi amorfnim a poly clankem.
srovnatelna cena
neopre se do toho vitr jako u klasickych deskovych panelu.
jhladik
Příspěvky: 99
Registrován: pon čer 27, 2011 6:02 pm

Re: Zkušenosti s panely Solyndra?

Příspěvek od jhladik »

myslim ze Solyndra je jiz rok zkrachovala firma. Mohu se vsak mylit...
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zkušenosti s panely Solyndra?

Příspěvek od mopadzi »

jhladik píše:myslim ze Solyndra je jiz rok zkrachovala firma. Mohu se vsak mylit...
je...
navíc to nemá moc rádo kroupy
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Zkušenosti s panely Solyndra?

Příspěvek od tomas »

Když je to svisle tak kroupy tak moc nehrozí, potom jsou asi spíš problém noční práci, jednomu co má tyto panely svisle u lesa přes to proletěla sova.
Musí se uzemnit jeden pól?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zkušenosti s panely Solyndra?

Příspěvek od kodl69 »

Zkusím odjinud: plocha přes 2m2 a výkon 200Wp... Na to už snad dnes není doba, když standartní panely na tuhle plochu dávají přes 500Wp. Prostě jakási variace na amorfy, který se dnes už rozdávají zadarmo, a člověk je rád, že si je někdo vezme.
Ve firmě, kde to likvidovali, měli dost problémů se silikonovým olejem, kterýho je to plný...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Zkušenosti s panely Solyndra?

Příspěvek od tomas »

Já to neinstaluji. Jeden zákazník to má v ostrovu na Victronech a chce to předělat na střídač bez trafa a HV akumulátory.
Zjistil jsem že žádný pól se nemusí uzemnit a je to vhodné i pro transformátorové střídače.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek