Elektricka / hybridni auta

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od youda »

Tak šéfík mi odpověděl, prej dostanu maximálně BMW i3. A ještě mi dal podmínku, že musím začít chodit do kanclu :(
Tak to asi neklapne, technika možná dobrá, ale to auto mi přijde takový přiteplený. A ten požadavek s tím kanclem, to fakt přehnal. No fuj.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od brin »

Nabízím svezení, mám to přiteplený auto doma 3 roky a se 42 kWh baterkou to bude ultimativní přibližovadlo v ČR pro dva + dva.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od youda »

Jeminkote, promiň. Nechtěl jsem rýpat. Technicky to i3 bude určitě super, stejně jako většina BMW vozítek. Akorát prostě přesně zapadá do té první designové vlny elektromobilů, kdy automobilky ty auta snad naschvál dělaly tak, aby vypadaly podivně. Možná snad proto, aby si to lidi nekupovali.

Proto bych třeba byl ochotnej jezdit ve starší Tesla S, ale nepřijatelný jsou pro mne Tesla 3 a X.

Asi jsem pozér, ale u určitých věcí je pro mne vzhled docela důležitej - prostě mít možnost se s tím autem ztotožnit. Auto pro mne není jen dopravní prostředek, je to životní styl a velkej symbol svobody.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Jaký hybrid koupit???

Příspěvek od ota »

V souvislosti s tématem bych měl na zdejší fórum dotaz:
Moje Šádewágn má hodně přes 500.000km a cena oprav dalece překročila zbytkovou cenu.

Další auto by měl být hybrid a to takový, aby se dal nabíjet po nějaké úpravě ze zásuvky a aby se dal připojit bateriový range extender.

Uvažuji o Priusu ale možná jsou lepší alternativy.
Vím jen že by auto mělo vypadat jako auto a nikoli jako kulisa ze Startreku a neměl by to být čistý e-mobil bo moje cesty mají být z místa A do místa B a nikoli od nabíječky k nabíječce.

Třeba zde někdo uvažuje o podobném voze, prosím o rady, návrhy, ...
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od rottenkiwi »

DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od brumlaj »

youda píše:........ stoprocentní účastí na chlastačkách a teambuildingových kindergarten aktivitách. .......
To již můj otec dával k dobru definicí recepce (myšleno akce, nikoli místa ve firmě): "Je to akce při níž dělnická třída ústy svých vyvolených pojídá plody své práce". Takže o5 důkaz že se vlastně nic podstatného nezměnilo. Pouze se převlékly kabáty z červené na jinou barvu dle přání každého soudruha a jedna totalita se vyměnila za ekonomismus ;-) - i na něj se houfně hyne. No ale ať se v tom korporátu vyhneš nástrahám a pokušení Ti přeji.....
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od brin »

youda píše:Jeminkote, promiň. Nechtěl jsem rýpat. Technicky to i3 bude určitě super, stejně jako většina BMW vozítek. Akorát prostě přesně zapadá do té první designové vlny elektromobilů, kdy automobilky ty auta snad naschvál dělaly tak, aby vypadaly podivně. Možná snad proto, aby si to lidi nekupovali.

Proto bych třeba byl ochotnej jezdit ve starší Tesla S, ale nepřijatelný jsou pro mne Tesla 3 a X.

Asi jsem pozér, ale u určitých věcí je pro mne vzhled docela důležitej - prostě mít možnost se s tím autem ztotožnit. Auto pro mne není jen dopravní prostředek, je to životní styl a velkej symbol svobody.
V pohodě, neurazil jsem se. To auto Běžně lidem přiroste k srdci časem :)
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od rottenkiwi »

DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od brumlaj »

To samé je s trojčetem. Ono to totiž je spíš tím, že to je elektromobil postavený z nuly, takže úplně jiná zkušenost, úplně jiné myšlení a člověk si jej opravdu zamiluje. A mezi námi moc zadokolek ještě mezi elektromobily není, skoro vše je předělávka benálu nebo hybridu. Takže výběr je pořád dosti smrštěný, protože ty předělávky jsou opravdu na dokázání světu že to nikdo nechce kupovat. Holt to ještě bude trvat než to bude běžná věc.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od diablo007 »

Pro mne osobně je top hybrid fisker karma tedy pokud jde o to moci se s autě sžít a užít si jak vypadá https://auto.bazos.cz/inzerat/101746850 ... -Karma.php
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Jaký hybrid koupit???

Příspěvek od Matess »

ota píše:V souvislosti s tématem bych měl na zdejší fórum dotaz:
Moje Šádewágn má hodně přes 500.000km a cena oprav dalece překročila zbytkovou cenu.

Další auto by měl být hybrid a to takový, aby se dal nabíjet po nějaké úpravě ze zásuvky a aby se dal připojit bateriový range extender.

Uvažuji o Priusu ale možná jsou lepší alternativy.
Vím jen že by auto mělo vypadat jako auto a nikoli jako kulisa ze Startreku a neměl by to být čistý e-mobil bo moje cesty mají být z místa A do místa B a nikoli od nabíječky k nabíječce.

Třeba zde někdo uvažuje o podobném voze, prosím o rady, návrhy, ...

já se bojím, že na to moc řešení stále nebude. Počítám, že to máš podobně jako já... buď jezdím do 100km denně, nebo jedu opravdu hodně. Do 100km denně hybridní vozy jsou, ale dojezd je obvykle menší a na delší cesty je hybrid spíš na obtíž. Jakékoliv úpravy či rozšíření baterie nejsou lehké a když jsem si počítal co by mě to stálo a jaká by byla úspora řekl jsem si ještě ne a koupil nového logana mcv 0,9tCe s továrním lpg a jezdím v průměru za 7,5l lpg + 1l benzínu. (jedná se o můj průměr včetně studených zim za posledních 30000km - od března do září mi stačí 10l benzínu a přes zimu je to horší)
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od Matess »

diablo007 píše:Pro mne osobně je top hybrid fisker karma tedy pokud jde o to moci se s autě sžít a užít si jak vypadá https://auto.bazos.cz/inzerat/101746850 ... -Karma.php
karma je průser... automobilka zkrachovala, protože to mělo hrozně moc problémů. Prý to koupili číňaní a hodně to předělávají a budou znovu vyrábět. Jen se neví jestli v omezeném počtu pro smetánku nebo ve velkém... Rozhodně to není ekonomický vůz - spotřeba je kolem 11-12l/100km
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od diablo007 »

Co já vím tak šli do kytek protože skončil výrobce baterií a samozřejmě se jim k tomu ještě sešli další věci https://www.auto.cz/fisker-se-topi-v-dl ... tora-72669
Nevím jak na tom bylo auto po stránce kvality. Pokud jde o spotřebu tu si myslím že youda neřeší
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od dracekvo »

Ota: Nenapsal jsi rozpočet.
Ale já bych šel do mitsubishi outlander phev.
Umí to ujet i nějakej ten km čistě na baterky. Takže při couračkách pár km není nutné vůbec trápit studenej motor.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od marko250 »

12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Jaký hybrid koupit???

Příspěvek od ota »

Rozpočet je 350k plusmínus něco....
Velikost aby se to auto dalo zaparkovat i ve městě, takže žádný offroad.
Rád bych aby to byla nějaká normálně servisovatelná značka. Žádný Rimac nebo Tesla.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am
Reputace: 30

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od petrs »

Prius Plug in 2012,v Holandsku kolem 13 000,- Euro.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... =ASCENDING

Pri 155000 km vyzkousena uprava se zvysenim kapacity tovarniho akumulatoru,s upravou najeto 60000 km,bez problemu,stale jezdi...
Kupovano pri 150000 km,nyni 215000 km.
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am
Reputace: 80

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od trud »

Súhlasím. Ak chceš hybrid tak vlastne nič poriadne okrem Toyoty na trhu nie je... Ešte hyundai Ioniq... A to je asi všetko :-(
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od ota »

No asi to bude opravdu ten Prius. A k němu nějaké extra baterie aby byl dojezd alespoň 120km.
Čisté elektromobily jsou krásné ale nemohu si dovolit být otrokem nabíječek a čekat desítky minut či spíše hodiny než mohu dále pokračovat v cestě.

Každopádně děkuji za všechny rady a uvítám jakékoli další.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Elektricka / hybridni auta

Příspěvek od diablo007 »

V bazaru tu teď někdo prodával dodatečně bateriové bloky myslím že právě do priusu takže určitě dostaneš odnuzivatele nejkae poznatky

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek