PowerJack LF

Archiv ukončených inzerátů
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

PowerJack LF

Příspěvek od matej »

Přeji veselé vánoce všem a přináším dobré zprávy. :-)

Jak již jsem několika netrpělivým členům fóra avizoval chystanou novinku, tak tady to je:

PowerJack série LF
Nízkofrekvenční měniče, založeny na osvědčené topologii používané renomovanými výrobci (transformátorové měniče Victron, Studer, Outback ...). Jedná se o v principu jednodušší, robustnější a odolnější architekturu než vysokofrekvenční měniče (PowerJack PSW, MeanWell TN/TS, Axpert KS/MKS ...) . Nízkofrekvenční měnič pracuje přímo s frekvencí sítě a obsahuje jenom jeden, případně - u větších výkonů nad 5kW dva transformátory.
Drtivá většina čínských výrobců používá u nízkofrekvenčních měničů klasické transformátory s jádrem z plechů EI, čehož výsledkem je např. 5kW měnič s hmotností cca 40kg. Naproti tomu, měniče PowerJack jsou vybaveny toroidním transformátorem, takže hmotnost např. 5kW měniče je pouze 20kg.
Měniče dále obsahují nastavitelný síťový nabíječ připojeného akumulátoru s fázemi Bulk, Absorbtion i Float, přičemž lze zvolit z 8 typů akumulátorů, jímž odpovídají různá napětí Absorbtion a Float. Nabíječ je vypínatelný.
Měniče také fungují jako UPS, takže je lze použít i pro přepínání sítí.

Ale pozor!
Měniče k dispozici na eBay-i, a jinde, mají jeden docela podstatný důvod proč je nekupovat: Spotřeba naprázdno je přibližně 3% výkonu měniče. To znamená, že např. měnič 5kW, má spotřebu naprázdno 150W! :oops: Měniče sice obsahují PowerSaver, který vypíná měnič při zátěži pod cca 25W a tuto zátěž měří každé tři sekundy a tím sníží spotřebu měniče na asi třetinu původní. Nicméně ve většině případů takový PowerSaver nemá moc velký přínos, protože hlavně u ostrovních systémů potřebujeme elektřinu nonstop a i silné měniče fungují po většinu času s malou zátěží. Výsledkem je tak neustálá spotřeba několik kWh denně, což je neúnosné hlavně v zimních měsících.
Poměrně dlouhým bádáním a zkoušením, se mi však povedlo tuto spotřebu úpravami měniče snížit na 0,4% výkonu měniče! To znamená že 5kW měnič má spotřebu naprázdno 20W :D Což je 7,5x méně než původní hodnota. :-)
A to při zachování všech ostatních parametrů měniče jako je robustnost, spolehlivost, krátkodobá přetížitelnost. Dokonce nadále funguje i PowerSaver, takže v tomto režimu pak 5kW měnič spotřebovává asi 7W.

Měniče jsou k dispozici ve variantách pro 12,24 i 48V.

Ceny měničů s úpravou pro nízkou spotřebu naprázdno:
LF 5000W: 720 EUR
LF 3000W: 680 EUR


Na měniče je ZÁRUKA 2 ROKY.
Měniče jsou dále k dispozici ve výkonových variantách 6kW, 8kW, 15kW. Ceny těchto variant jsou na vyžádání.

Podrobnější info v príloze.

Hezké svátky přeje matej :-)
Přílohy
PowerJack LF series.pdf
(1.85 MiB) Staženo 693 x
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: PowerJack LF

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

GRATULUJI , skvělá práce :handshake: :yes: .

Matěj je správný člověk na správném místě se správnými činy :yes: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
georgiik
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 18, 2013 11:23 am

Re: PowerJack LF

Příspěvek od georgiik »

Zdravím,

tohle je SUPER. Přiznám se, že jsem jeden z těch netrpělivých a tohle je pro mne nejlepší vánoční dárek :celebrate4: .
No a když vidím tu cenu tak to si vezmu spíš 5kW (48V). Spotřeba u 3kW nebude asi o moc menší (vychází mi 12W - 3% z výkonu/7,5) ale rezerva výkonu se rozhodně neztratí. A to přepínání sítí jako třešnička na dortu je taky super.

Jediné co to trochu kazí jsou ti naši kamarádi z ČNB, kteří nám zdražili EURo.
24x128Wp Sharp NA-F128GJ (3072Wp Amorf), TriStar-60 MPPT, 2,4kWh-48V LiFe Pylontech + 1kWh-12V Pb DC spotřeba, 48V/5000W Power Jack LF by Matej
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: PowerJack LF

Příspěvek od gupa »

Viděl jsem v nabídce u této novinky u PJ i displeje a mppt a pwm do 1000Wp pro solarní vstup.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: PowerJack LF

Příspěvek od LIX »

Matej chválim toto zníženie spotreby, už mi nič nebráni kúpiť si ho od teba, teda ešte peniaze. :lol:

gupa píše:Viděl jsem v nabídce u této novinky u PJ i displeje a mppt a pwm do 1000Wp pro solarní vstup.
Tie meniče s displejom sú grid tie, teda aspon tie čo som našiel, žiadne iné som zatial nevidel.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: PowerJack LF

Příspěvek od matej »

UPDATE: Měniče 3kW a 5kW jsou zatím k dispozici pouze ve verzi pro 12 a 24V, měniče pro 48V jsou k dispozici jenom od 6kW výše. Cena 6kW měniče je 850 EUR (12/24/48).
A ano, poslední série měničů LF je vybavena LCD displayem, který zobrazuje výstupní výkon, napětí proud, účiník a celkovou spotřebovanou energii v kWh.
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
donacielo
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 10, 2013 9:00 am
Bydliště: Praha

Re: PowerJack LF

Příspěvek od donacielo »

matej píše:UPDATE: Měniče 3kW a 5kW jsou zatím k dispozici pouze ve verzi pro 12 a 24V, měniče pro 48V jsou k dispozici jenom od 6kW výše. Cena 6kW měniče je 850 EUR (12/24/48).
A ano, poslední série měničů LF je vybavena LCD displayem, který zobrazuje výstupní výkon, napětí proud, účiník a celkovou spotřebovanou energii v kWh.
pošli mi prosím odkaz na ten měnič 6KW. řeším stále co použít. zatím sbírám info a zkušenosti a mám k dispozici dva :vertex a akspert.

diky
off grid se zálohování sítí ,4.8KW, outback FM80, akspert KS 4KW ,optisolar SP8000, 300 AH/48V LIFE, SDS micro E - monitoring a přepínání přebytků do bojlerů.:)
roman
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 15, 2013 2:22 pm

Re: PowerJack LF

Příspěvek od roman »

Zdravím!

Mateji, měřil jste účinnost PJ LF? Jak je na tom v porovnání se starším modelem PJ?

Děkuji, Roman
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: PowerJack LF

Příspěvek od matej »

Aktuality LF-3000-24:

- Naprázdno 0,41A při 25,3V = 10,5W :-) PowerSaver vypnut.
- Přepnuto na síť, z baterek asi 130mA tj. 3W. Tohle bude stejné u všech měničů, plus k tomu ze sítě u 3000W asi 6W, u 5000W 10W.

Ad účinnost, měřil jsem zatím pouze LF-5000-24 má vyšší účinnost při menší zátěži, maximum je kolem 2000W (cca 96%), při plném výkonu asi 91%. Čili maximum účinnosti je posunuto k nižším výkonům, jinak vesměs stejné jako PSW série.

PS: Všechny údaje jsou samozřejmě pro upravené měniče, originály bez úpravy jsou na tom jinak (hůře).
Pravda a Láska zvítězí!.
Honzík
Příspěvky: 59
Registrován: pát dub 19, 2013 4:10 pm
Bydliště: Polnička

Re: PowerJack LF

Příspěvek od Honzík »

Zdravím,
u číňana jsem našel, že nové měniče LF jsou 4 in 1, tedy i se solar chargerem, ale specifikovaným je výkonově, nikoliv oč přesněji jde - pwm, mppt ?
1. solar charger(30amps) for 3kw LFPSW DC12v /AC110v or 220-240v:

360w(12v) solar panel off grid inverter (Can charger your battery)

rated capacity: 30A

Load voltage :12v

over load protection: yes (for battery)
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: PowerJack LF

Příspěvek od matej »

To je PWM a zatím bych to nebral.
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: PowerJack LF

Příspěvek od gupa »

Když to nikdo nemá brát, jak se kdo dozví, jaký velký je to krám, který je nutné předělat tak aby fungoval lépe?
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: PowerJack LF

Příspěvek od matej »

Výrobce to hlavní v dohledné době vychytá sám. Bohužel krutou pravdou je, že čínští výrobci běžně vypustí do světa věc bez řádného testování, testuje se to tedy na samotných zákaznících. Když se ukáže, co je špatně, výrobce to pak řeší. No a tohle kolečko se opakuje několikrát, až pak to dospěje do nějakého použitelného stavu. A úpřimně nemám chuť ani čas to do té doby řešit. První měniče série PSW, před 2 lety, byly totiž v takovém stavu že každý z nich po pár minutách, nanejvýš hodinách, odešel (špatné ochrany proti napěťovým špičkám při spínání MOSFETů). Než jsem ale přišel na to, co všechno je tam špatně, což dalo týdny práce, tak výrobce něco z toho vychytal sám a část mého úsilí a času tak vyšla nazmar.
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2707
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: PowerJack LF

Příspěvek od kybos »

matej píše: Měniče jsou k dispozici ve variantách pro 12,24 i 48V.

Ceny měničů s úpravou pro nízkou spotřebu naprázdno:
LF 5000W: 720 EUR
LF 3000W: 680 EUR


Na měniče je ZÁRUKA 2 ROKY.
Měniče jsou dále k dispozici ve výkonových variantách 6kW, 8kW, 15kW. Ceny těchto variant jsou na vyžádání.
Byly by k dispozici nějaké podrobnější údaje a cena pro model 8kW 48V?
Zajímala by mne zejména spotřeba naprázdno, účinnost při jmenovitém výkonu, jaká je přetižitelnost, zda má tento model funkci UPS, zda lze za chodu (bez restartu) přepnout z režimu přednosti sítě na přednost baterie. Také bych chtěl vědět jaká je účinnost vestavěné nabíječky a zda ji lze zcela vypnout.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: PowerJack LF

Příspěvek od matej »

6kW 48V - cena 850 EUR, 8kW 48V je cena 1080 EUR.
Účinnost při plném výkonu cca 90%, účinnost při 1/3 výkonu cca 95%. Přetížitelnost je do 130 % asi 10 sekund, do 200% asi 5 sekund, je to progresivní. Rozběhne to všechno, např. 3kW měnič rozběhne cokoli co má 3kW jmenovitých.
Ano všechny mají funkci UPS, přednost na baterie - no po odpojení sítě se přepne do 20ms na baterie, jako každá UPS.
Nabíječka má účinnost asi 85% a ano, lze ji zcela vypnout.
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2707
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: PowerJack LF

Příspěvek od kybos »

Jaká je spotřeba naprázdno u verze 8kW 48V?
Už se nejaké kusy tohoto modelu u nás prodaly? Zajímaly by mne provozní zkušenosti a zejména spolehlivost.
Jaká je hlučnost tohoto modelu?
Jsou ventilátory řízené dle teploty?
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: PowerJack LF

Příspěvek od matej »

Spotřeba naprázdno je u všech měničů cca 0,4% jmenovitého výkonu. Takže u 8kW měniče to činí cca 32W.
8000W se zatím neprodal žádný, zatím nejvíce 5000W, nějaké 3000W a 6000W. Reklamace zatím žádné. Jednotlivé měniče se liší prakticky pouze výkony použitých toroidních transformátorů a použitými spínacími MOSFET tranzistory.
Hlučnost LF měničů je nižší než hlučnost měničů předchozí série PSW. Ventilátor je řízen dle teploty, ale nikoli plynule ale systémem zap/vyp. Při běžném používání se příliš nezapíná (vzhledem k dost dobré účinnosti při menších zátěžích), při plném výkonu ale jede v podstatě stále.
Pravda a Láska zvítězí!.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

AKCE: PowerJack 24V 5000W za 680EUR

Příspěvek od matej »

Mám tady jeden kousek LF 5000W 24V, fyzicky skladem s úpravama, nový, bez displeje, dám ho za cenu 3000W tj. 680 EUR.
Možno odeslat ihned. SZ
Pravda a Láska zvítězí!.
kortas
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 17, 2014 10:01 am

Re: PowerJack LF

Příspěvek od kortas »

je tato nabídka aktuální? Určitě bych měl zájem o 6kW měnič 48V...
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: PowerJack LF

Příspěvek od dracekvo »

Zdravím, bude měnič 3kW dostupný i pro verzi 48V? Potřebuji něco pro stálý provoz s nízkou spotřebou na prázdno. Pokud dobře počítám, měl by mít 12W.
Díky za info.