3,96kWp Brno

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

dnes mi přišel dopis z ERU s ozámením o zrušení licence :celebrate2: :celebrate1: :D .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od goodbie »

no bych chtěl vidět ty protařený huby když to psali :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

ještě menší "face-lift" hodin :idea:
hodiny001.JPG
Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od goodbie »

z FVE 22KW :o
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

goodbie píše:z FVE 22KW :o
... jo , ale od 17.11. a to kWh ;) .
Dnes "jen" 2,4 kWh .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od Roger »

to jsi platil ty, ten budik? Kolik stoji takove, metrpologicky kalibrovane pocitadlo? Anebo to je jen pomerove?
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

jo , tyhle hodiny sem zacvakal ze svého :) . Koupil jsem jej tu : http://www.elektromery.com/index.php?ac ... var&id=162 , ale jak se tak dívám , už ho tam nemají :( .
Při face-liftu sem vynuloval počítadla a přelepil původní popisy "NT a VT" . Signál pro vyhýbku FVE či DS pochází z jedoucího měniče :yes: . Nic víc , nic míň :D . Když už v tom rozvaděči je , tak ať není k prdu :lol: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

3,96kWp Brno

Příspěvek od Roger »

Takze asi nejaky sales / vyprodej ci bazar.. Ten signal teda simuluje klasicky signal Hdo? A ma to nejaky vlastni odber tohle pocitadlo?

Ps: kdysi jsem si chtel koupit pomerovy merak na plyn ke kotli (pri budovani oveo rozvodu plynu), abych vedel jak toci kondenzacni kotel, no novy merak z velkoobchodu by byval stal okolo 500,- ale ty sroubeni a hruzy (redukce) co bych k tomu musel dokoupit, abych to na rozvod pripojil, by me vysly na jeste vic jak dalsich snad 800,- tak jsem se na to vyprd. Uz nevim co tam bylo za zavity, no dost na tom, ze si instalaer klepal na celo, kdyz jsem si koupil tlakomer kombinovany s teplomerem, abych videl jaky tlak je ve vodovodnim radu a kolik jde teplota vody z kotle :-)
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

tak už sem tu zas s pokrokem v práci na 3,96kWp ;) .

:celebrate2: :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2:

Dělal sem natom od minulýho pátku ... už su z toho grogy a toto ještě není hotový ... posuďte sami :mrgreen:
ostrov3,96_008.JPG
ostrov3,96_009.JPG
ostrov3,96_010.JPG
ostrov3,96_011.JPG
ostrov3,96_012.JPG
ostrov3,96_013.JPG
ostrov3,96_014.JPG
ostrov3,96_015.JPG
ostrov3,96_016.JPG
ostrov3,96_017.JPG
ostrov3,96_018.JPG
ostrov3,96_019.JPG
Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od vata »

No tak ta první fotka je skutečně boží - kombinace motivů působí opravdu kouzelně. Komín z měniče, hajzláky pod tím elektrickým peklostrojem, lithiová banka tam, kde běžně bývá držák na toaletní papír, kocour na záchodě jak z filmu, mezi tím ty vodovodní trubky... To tak fakt máte nebo je to fotomontáž? :)
Tohle si skoro koleduje o nějakou cenu v galerii fotek mypower :) Pobyt na takové toaletě s tak impozantní heterogenní infrastrukturou za zády tak dostává úplně jiný rozměr...
No jak píšu - boží :) Gratuluji!
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od solárník »

Myslel jsem si, že vrcholem je dát si na záchod televizi. Avšak tohle předčilo moje představy :mrgreen: Škoda, že to máš při sezení za zády, nemůžeš při "tom" pozorovat LEDky a displeje. Leda, že bys na "to" sedal obkročmo - taky možnost :yes:

Kocour je fešák!

p.s. ta lithiová banka mě lehce naplňuje závistí...

Ta první fotka na laiky musí působit jako sofistikovaná likvidační jednotka odpadů pomocí jaderné fůze. Lidských a kočičích. Zajímavé je i řešení odvětrávání bioplynu z místnosti skrz měnič. Při vyšších teplotách dojde k vznícení bioplynu a měnič přejde automaticky do režimu dieselového dobíjecího agregátu.
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od JML... »

solárník píše: Zajímavé je i řešení odvětrávání bioplynu z místnosti skrz měnič. Při vyšších teplotách dojde k vznícení bioplynu a měnič přejde automaticky do režimu dieselového dobíjecího agregátu.
:yes:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od mypower.cz »

solárník píše:Zajímavé je i řešení odvětrávání bioplynu z místnosti skrz měnič. Při vyšších teplotách dojde k vznícení bioplynu a měnič přejde automaticky do režimu dieselového dobíjecího agregátu.
Mozna ze to jde spise naopak a uvnitr menice bude maly tlakovy zasobnik na bioplyn, tento je mikrokogeneracni jednotkou premenen na elektrinu a v menici jsou takto vytvorenou energii vykryvany necekane vykonove spicky nad limit menice. :dontknow: :D
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od mopadzi »

Ahojte. Mám dva dotazy..na abramse
1. chybí mi tam balancery....nejsou?
2. acupack : nepočítá se s teplotní dilatací? nějak mi nesedí pevné spojení článků CU pasovinou. Nedojde k mechanickému namáhání vývodů accu?
díky za zkušenosti, hezký den
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

teda ... to sou postřehy :lol: sem se dlouho tak nezasmál . Díky ;) . To Jste ještě neviděli nic divnějšího :?: .

Na tý první fotce je jak to bylo do pátku ... k hajzliku sem to dal z mnoha důvodů - bych to měl furt na očích , nikdo se mi v tom nevrtal , prvně sem zvažoval sklep , jenže sou tam barvy a kdoví jaké další srač*y .

Při "tom" mě právěže rušil větrák měniče - teď už je klid :) .
"Komín" je odvětrávání horkého vzduchu skrz střechu ven . Že se tím tahaly i prdy byl vedlejší efekt :? . Ale vzhledem k používání dřevěného kočkolitu , bude měnič plnej dřevěnýho prachu :roll: :arrow: nutno vyčistit :wood: .

Na bančním systému dělám - bude to dobíjecí systém ... a ano , mojí konstrukce a výroby :yes: . Dnes doplním hlídací CellLogy , celkem 4 kusy (2 + 2 záložní) .
Jaká tepelná dilatace ? Tohle slisování doporučuje sámo i4wifi alias GWL alias EV-Power :read: a ty CU propojky sou taky origo . Mimochodem , díra v nich je o 1,5mm větší než je šroub - takže se můžou přiměřeně pohybovat .

Snad dnes udělám detajlnější fotky ... vzhledem k reakcím na včerejší obrázky , reakce na další fotky budou asi (určitě) buřlivější :eek2: ::rolleyes:: ::facepalm:: :hell: :sm1: :lol: :yes: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od solárník »

abrams píše:To Jste ještě neviděli nic divnějšího :?:
Já bych to určitě nenazval "divné", je to umělecky krásné :yes:
Já jsem si s tím tolik neužil, mám to ve sklepě. Jedna stěna místnosti je tablo s měniči a regulátory a zbytek místnosti zabírají původní police s kompoty všeho druhu a zavařenými okurkami. Mezi tím se občas objeví hustoměr, nebo jistič. Čistě pro zpestření :mrgreen: Takže blikáním LEDek se bohužel kochat nemohu, maximálně tak myši ve sklepě. Ale ty už jsem tam od té doby neviděl. Patrně z blikání dostávaly epileptické záchvaty a pomřely.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od mobilik »

Je to paradicka. :wink: Ja som mal mysi na zahrade v dielni, odkedy je tam menic, mysi nieto. Zrejme im vadi ten vysokofrekvencny zvuk co robi menic. :mrgreen:

Odoslané z HTC One X pomocou Tapatalku
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od vlkazajac »

Ako sa zdá, abrams má vojnu s myšami vyhranú, povedal by som, že má až "přezbrojeno" )))

Pár úsmevných komentárov sa mi páčilo, ale k meritu veci je na mieste povedať - hviezdna technológia, technické prevedenie a umelecký dojem veľmi vysoký! Ak porovnám s mojim minisystémom, ktorému som veľkoryso pridelil 0,8x0,5m podlahovej plochy
v posilňovni, tak je abramsovo integračné úsilie excelentné. A navyše, veľmi,veľmi vkusná inštalačná skrinka ( takú mám aj ja ). Dávam palec patričným smerom.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

vlkazajac píše:Ako sa zdá, abrams má vojnu s myšami vyhranú, povedal by som, že má až "přezbrojeno" )))

Pár úsmevných komentárov sa mi páčilo, ale k meritu veci je na mieste povedať - hviezdna technológia, technické prevedenie a umelecký dojem veľmi vysoký! Ak porovnám s mojim minisystémom, ktorému som veľkoryso pridelil 0,8x0,5m podlahovej plochy
v posilňovni, tak je abramsovo integračné úsilie excelentné. A navyše, veľmi,veľmi vkusná inštalačná skrinka ( takú mám aj ja ). Dávam palec patričným smerom.
Zdravím ,

díky , Vlkzajaci :D i na malém prostoru se dají dělat skvělé věci :yes: . S plochou 0,8 x 0,5m Jsi na tom líp než já s 0,65 x 0,4m ... při osazování jsem si párkrát nadal že sem ji neudělal alespoň o kousek větší :uh: . No , tak příště ... :lol: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

solárník píše:
abrams píše:To Jste ještě neviděli nic divnějšího :?:
Já bych to určitě nenazval "divné", je to umělecky krásné :yes:
Já jsem si s tím tolik neužil, mám to ve sklepě. Jedna stěna místnosti je tablo s měniči a regulátory a zbytek místnosti zabírají původní police s kompoty všeho druhu a zavařenými okurkami. Mezi tím se občas objeví hustoměr, nebo jistič. Čistě pro zpestření :mrgreen: Takže blikáním LEDek se bohužel kochat nemohu, maximálně tak myši ve sklepě. Ale ty už jsem tam od té doby neviděl. Patrně z blikání dostávaly epileptické záchvaty a pomřely.
Zdravím ,

já to nemyslel nikterak špatně , jen mě poněkud překvapilo nadšení z fotky něčeho co vznikalo řadu let navíc na tak "zajímavém" místě jakým je stoupačka za hajzlíkem ... :lol: .
Z přestěhování mám docela smíšené pocity , su rád že se posunul vývoj , čímž budou ::pv:: moci makat na plný výkon , ale dílo na které jsem vynaložil mnoho úsilí teď vystřídal vzduch ... :( no a ta "nová" se chová dost jinak než "stará" na kterou jsem si zvykl ... :roll: holt si na sebe budeme muset zase zvyknou ;) .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek