Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...

Zákaz svépomocné FVE jsem

řešil s právníkem
3
3%
publikoval v médiích
5
6%
sdílel na sociálních sítích
6
7%
probral s osobnostmi
5
6%
řešil se zastupiteli
5
6%
dosud nijak neřešil
16
19%
neřešil a řešit nehodlám
46
53%
přijal a souhlasím s ním
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 86

JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od JiříK »

Též jsem to teď přeběhnul. Jediné, co mě zaujalo-NOVĚ ZŘÍZENÁ ZAŘÍZENÍ. Takže, honem, všecko, co máme, na střechu! A můžou nám vyhudrovat pelikána...prozatím. Ještě to zkusím probrat s jedním kolegou...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od vata »

Já jsem to tak nepochopila. Je tam stavebník / vlastník. To chce právníka.
Ale i tak, to není řešení :( Jak chcete bezmozku z bůhvíjakého úřadu dokázat, že zařízení, které máte, nebylo nové? A co všichni ostatní, kteří si chtějí nové zařízení vybudovat svépomocí? V tomhle národě si většina lidí vyrábí (staví) nebo opravuje věci sama, ne jak v Rakousku třeba, kde nikoho nic podobného nenapadne. Tenhle zákon podvazuje tuhle národní kreativitu a dělá z lidí kaštany.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od mypower.cz »

IMHO pravnik by byl asi nejlepsi adept na zastupce. Mozna by takoveho pravnika motivovalo, kdyby mu zdejsi komunita spolecnymi silami vybavila RD poradnou ostrovni FVE s prepinanim na sit, cimz mu usetrime znacne penize za el.en. Myslim ze bychom to dokazali dat dohromady, vcetne smlouvy s takovym pravnikem o zastupovani.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od SJM »

Možná si nevysvětlujete správně podstatu činnosti osoby "právník" - v naprosté většině se nejedná o přímé, čestné a upřímné osoby, naopak i ti lepší z nich jsou postupně výkonem této práce semleti.
Lépe by bylo hledat případného zástupce mezi osobami již finančnně i společensky zajištěnými, bez osobních ambicí, který by se event. chtěl takové činnosti ujmout bez nároku na odměnu.
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od lwq »

SJM: ale kde takovyho cloveka sehnat ? Hmmm ... Co treba Radim Jancura ? ... ten ale ma asi sve prace dost mno :-/
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od mypower.cz »

http://www.obranaridice.cz/ :D

Tohle mi ted nabidl google v ramci adwords. Navrhuji dat hlavy dohromady a zridit obdobny projekt s nasi tematikou. Pokud ma nekdo cokoliv cim by mohl prispet, prosim o informace do SZ. Projekt zridim ihned jakmile budu vedet, ze tento navrh dostatecne motivoval alespon nekolik lidi ze zdejsi komunity a ze to ma smysl a ze to nebudu delat sam.

Zamyslim vytvorit ciste informacni projekt, klidne zalozeny na zakladech dokuwiki aby se na editaci obsahu mohlo podilet vice lidi.

Do SZ prosim informace o tom jak muzete prispet, napriklad:
pravni analyza zakona
vyvoj softwarovych zalezitosti
bedlive sledovani kvality prace firem s povolenim ministerstva
kontakty na poslance/uredniky
.... ?

domena muze byt i 3rd v ramci mypower.cz at se usetri par kacek za domenu, napriklad

legal.mypower.cz, pravnik.mypower.cz, zakon.mypower.cz, law.mypower.cz, jak-na-zkorumpovany-stat.mypower.cz

Ma nekdo nejaky jiny navrh?

Technicky s tim nemam problem, hardware na provoz takoveho projektu je k dispozici ihned.

PS: Jancura je sympaticky clovek. Souhlas. Ovsem taky si myslim ze ma sam co delat s tim jak stat jebe ho a jeho spolecnost.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od vata »

A co takhle začít anketami: mám - nemám zájem se sdružit / se nechat zastupovat / jsem ochoten přispívat ... ročně / jsem ochoten se zapojit takto...

Začít co nejobecnější anketou a určitě to nešít horkou jehlou, aby to nebylo v žádném případě manipulativní.

Pokud na tomhle webu nenasbíráme dost hlasů a nápadů, pak nemá smysl se tím zabývat dál, protože i to je možné, že jsme příliš individualističtí.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
JirkaK
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 27, 2012 1:38 pm

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od JirkaK »

Zdravím všechny tady na fóru! Tohle je můj první příspěvek tady, protože jinak jsem to tu spíš jenom pasivně pročítal, je tu spousta zajímavých věcí.

Pouze bych chtěl podotknout, že pokud by se organizovala nějaká společná forma "odboje" - např. najmutí nějakého právníka nebo podobně, tak bych na to něčím přispěl. A píšu to proto, že bych se vůbec nedivil, kdyby tady bylo víc takových spíš pasivních návštěvníků (tímto bych je rád vyzval, ať se taky ozvou, pokud je tahle situace štve!). Sice sám FVE neprovozuji, ale výhledově to mám v plánu a naprosto neskutečně mě vytáčí bezmezná drzost našich zákonodárců neustále něco regulovat a kecat do toho, do čeho jim absolutně nic není a čemu ani za mák nerozumí.

Mimochodem, možná by mohla být jedna z možností obrátit se na ombudsmana...?
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

já tyto akce "našeho státního aparátu" chápu jako ANTIpodporu rozumu , ostatně obdobně to tu vlastně funguje doteď ,
opozice je VŽDY proti všemu co dělá právě "vládnoucí" bývalá opozice :uh: .

Považuji se za morálního člověka , také bych měl rád jasno v podmínkách používání obnovitelných zdrojů , ale nejvíce
jsou biti právě ti jež se starají a dbají zákonů , vyhlášek , nařízeních , předpisů , atd. . Dokud tento stát povedou
hrabiví prospěcháři ( Homo Politikus Skorumpulus ) tak budeme jen covat , chvíli doprava , potom chvili doleva ... :cheers: .
Kolik tu máme bezzubých zákonů ? Tři prdele :eek2: a po přičtení neschopnosti je vymáhat a kontrolovat jejich
dodržování tak mi vychází kraví holubník uprostřed evropy :sm1: . Alias metylalkohol ... toto jako nikdo nehlídal ,
či co !
Úředníci sou přemnožený , jenže se dívají jen kam šlapou a vůcec je nezajímá co se jim děje nad palicema .
Minulý týden sem shlédnul Přidej se / Nedej se jak nějakej ouřada buzeruje farmářku která chce prodávat kozí sýry .
Musela koupit certifikovaný kontejnér s full nerez vybavením pro zpracování mléka na sýry za 1,5M ... pak jí nějakej
****** řekne že nesmí dovnitř nosit konev která stála v chlévě - žeprej má to mléko lít do kádě oknem :uh: . Takže farmářka položí konev před laboratoř , vejde dovnitř , otevře okno , vezme štafle , přistaví je pod otevřené okno ,
stoupajíc po štaflích vyzvedne konev do okna a následně přelije mléko do díže ... kur*a , kolik tu máme takhle chorejch mozků ? Sousedi v alpách vyrábí sýry rukama ve sto let starejch vědrech a nikdo je za to nepopraví ... :dontknow: .
Pár dní nato vypukla epidemie otrav metylem ... kdo hlídá toto ... :wall: (já nepiju a ani nekouřím , ale s*re mě princip). Bůch ví , no , možná ani ten neví kolik ouředníků tu buzeruje každého , kdo chce žít v lepším světě .
Tahle komoušský manýry ovládat všechno/všecny a řídit všechno/všechny se asi potáhnou ještě móóóóc dlouho :uh: .
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095 ... -nedej-se/

Včerá v liště na ČT24 : V evropě stoupá spotřeba uhlí . následně: SRN musí omezit podporu obnovitelných zdrojů ... :sm35: . Tak fakt nevím co si mám myslet ... .

Elektronům zdar , forewer :yes:
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od vata »

Zdravím, netýká se jen FVE, ale všech OZE, takže i fototermiky.
Dnes jsem měla mimochodem hezký rozhovor se sousedem, vyprávěl, jak měl prakticky celou totalitu krávu, v devadesátých letech i více krav, dokonce dojičku si pořídil. Jsem se ho ptala, co dělal s tím mlékem - říkal, no co, prodával, jezdívala do vsi výkupna mléka, přišel tam, přelili to z konví a bylo.
Dnes je tohle úplně vyloučeno, výsledek je, že pár lidí tady má teď maximálně tak pár koz na mléko pro soukromou spotřebu, krávy na mléko soukromě už nikdo :( Protože těch papírů a povolení a kontrol a vybavení je potřeba tolik, že to malého rolníka zabije. Mléka z jedné krávy je tolik, že to jediná rodina nezkonzumuje, to je ten "problém".
Taky tady má jeden soused ovce, a je to dva roky, co musel nakoupit a rozmístit po okolí výstražné tabulky Pozor pastvina, a je nějakými chorými úředníky kontrolován, zda dodržuje pastevní řád.
No, vážně nevím, jestli je tohle ta EU, do které jsme tak touženě chtěli. Tyhle evropské předpisy v kombinaci s horlivostí našich úředníků a směřováním našich politiků jsou smrtící.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od SJM »

Možná Vám soused neřekl vše: každý kdo jako chovatel pobírá dotace, je povinen vést pastevní deník, tzn. zaznamenávat každý den kde pásl a na pastvinách je povinen dodržovat určený poměr plochy pozemků a hospodářské zvěře. Také nesmí pást (a tedy přizozeně hnojit) všude, ale musí svoje pzemky rozdělit na louky a pastviny. Můžete hádat, zda je toto cesta k nesvobodě. Ty dotace samozřejmě nikdo nedává ze svého.
Petr

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od Petr »

Kdo spí v demokracii, probudí se v těžké totalitě. V ČR lidé bohužel spí. V Řecku se velmi pomalu probouzejí.

PS: Už jste někdy seřvali úředníka? Já ano a ne jednou. A pomohlo to? Pomohlo.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od mypower.cz »

To me tak blesklo jak jsem cetl abramsuv prispevek: Jako ja to vidim asi tak, ze nejvetsim problemem zdejsi spolecnosti je, ze to ta farmarka udela kdyz si urednik vzpomene. Ani ne tak ze ten urednik to vymaha (zkousi co jde), ale ze to ta farmarka udela (ukaze urednikovi, ze ok a ze priste muze jeste pritvrdit) Farmarka by mela rict NE a hotovo. Problem je ze se za ni vystrasena spolecnost ve vetsine pripadu nepostavi :( Pokud se spolecnost zmeni a tito urednici zjisti ze ta slepa poslusnost skoncila, prestanou, protoze zjisti ze to nikam nevede a ze to je navic i nebezpecne (ze par uredniku uz dostalo pres hubu a dalsi tak nejak "zmizeli"). Kde by mela farmarka prah kdy by si rekla tak a dost? Treba kdyby urednik prisel a rekl ze ma s*át hlavou dolu a nohama vzhůru? Vsadim se ze tady by farmarka uz poslusnost odeprela. A jakto ze az tady? A nebo i toto by delala? Nekde ta hranice je stoprocentne u kazdeho. Ja bych ale rekl, ze v CR je hodne snizena a ze hodne lidi je schopno ze sebe delat blba. Cim to je? Doznivani minuleho rezimu? Nebo proste to vetsina lidi ma tak zakodovano, byt poslusny sasek? Me je te zminovane farmarky samozrejme lito, protoze to co pise abrams je zkratka buzerace. On nam nekdo zakaze i ty domaci vajica, protoze jsou vice znecistena (pry az 10x). A me osobne je to uplne jedno. Urcite se najde argument ze se mohu nakazit, a ze mohu nakazit nekoho jineho, tim padem jsem pro spolecnost nebezpecny.. a na tyhle argumenty (vytvareni omezeni kdy argumentem je bezpecnost) se protiargumentuje tezko, protoze tohle na spolecnost pusobi. A ja tvrdim, ze se nenakazim, protoze si me telo dokaze vytvorit takove protilatky, kdy tyhle naprosto prirodni a ciste vajica jsou pro me totalne neskodne a potize zpusobi pouze tomu kdo cely zivot ji "sterilizovane" vajica a na prirozene nastrahy prirody jeho metabolismus proste neni pripraven. Priklad je mozno videt u deti, ktere jsou udrzovany v maximalni cistote a kdyz jedou nekam do prirody, trpi exemy, alergiemi a podobnymi reakcemi. Jeste kdyz se do argumentu prida mozne ohrozeni nevinnych deti.... tak to je pak konecna rikat ze ty domaci vajica jsou nebezpecne asi tak jak kdyz clovek sni utrzene jablko ze stromu.

Schvalne mi reknete ve kterem bode by jste vypovedeli obcanskou poslusnost a proste to nedelali:

1) Pocitace smi instalovat pouze osoba opravnena ministerstvem (boj proti kyberkriminalite).
2) Kazde natankovani paliva do nadrze auta musite predem nahlasit na mistni policii (boj proti terorismu).
3) WC musi mit z duvodu uspor vody splachovaci nadrze maximalne do 2 litru. Vic je zakazano.
4) Z důvodu zachovani zdravi obcanu je povoleno jist pouze v 6, 12 a 18 hodin.
5) Sex mezi dvema osobami je mozno provozovat pouze po povoleni ministerstvem (zamezeni sireni pohlavnich chorob)
6) Z duvodu ochrany ovzdusi pred emisemi CO2 musite kazdou druhou minutu na jednu minutu zadrzet dech.

Ja jsem skoncil s poslusnosti v bodu 1)

Co mi urad muze? Dat pokutu. Nezaplatim. Zabavit majetek. Zabavi. Stale pokracuji v cinnosti. Vezeni. Nepokracuji sice v cinnosti, ale mam strechu nad hlavou, neplatim dane, nemam z ceho, stale mohu pokracovat v cinnosti a neuposlechnout. Zastrelit me, zmlatit me, zlomit me? To snad slo i na zacatku, pokud slo o tohle. Jak to chce nekdo vynutit pokud se obcan skutecne postavi na odpor jinak nez jeho likvidaci? Obcan samozrejme muze pristoupit na vsech 6 bodu. Pak je ale ovce a pak se ptam co z toho "svobodneho" zivota vlastne ma?

EDIT: chapu.. je to slozite.. Jen tak rici NE znamena anarchii, ovsem jak kdy a jak kdo to chape. Lide se musi naucit se respektovat, nezasahovat jeden do druheho, neomezovat jeden druheho, nezneuzivat jeden druheho. Ta cesta vyvoje tehle spolecnosti je jeste hodne dlouha. Pripadam si nekdy jak z jine planety. Vubec tady tomu svetu nerozumim. Lide jsou strasne divni a nevyvinuti tvorove. Nastesti ne vsichni ale je jich hrozne malo a ten nevyvinuty dav je vetsinou uslape.

EDIT2: Jen pro připomenutí:

LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
http://www.psp.cz/docs/laws/listina.html

Článek 23
Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.
JirkaK
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 27, 2012 1:38 pm

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od JirkaK »

mypower: Taky bych skončil hned u prvního bodu (už proto, že se v IT pohybuju). Ale nepochybuju, že to jednou nějakou hlavu pomazanou taky napadne uzákonit.

Přemýšlel jsem nad tím, co se u nás děje - teď tím mám na mysli zejména neustálé vymýšlení nesmyslných povinností nebo zákazů (energetické štítky, zákaz svépomocné fotovoltaiky a dokonce i třeba těch pitomých kolektorů - WTF?, a další). Jak jsem tu zmiňoval tu neznalost a snahu kecat do všeho, tak to bude jen jedna část problému. Hlavní část bude snaha potlačit možnost nezávislosti na molochách, kteří dodávají energie (takže nejdřív zakázat svépomocnou instalaci OZE a pak to ještě zdanit, byť to bude pro vlastní potřebu) a k tomu lobby zainteresovaných lidí/firem, kterým tak utíkají zisky, když si to lidi umí udělat sami. A pak když se zvolí "vhodné" argumenty (např. že elektřina je nebezpečná věc a neměl by se v tom šťourat jen tak někdo - byť se u takových instalací většinou pracuje s bezpečným napětím), tak to odhlasuje zbytek poslanců, který o tom nemá ani páru a třeba to udělá i v jakési dobré víře :roll:.

Myslím, že pro začátek by bylo dobré zjistit, jakými argumenty byl vznik tohoto zákona motivován a zdůvodněn, a následně se pokusit je (ideálně na odborné úrovni - pokud tu je někdo, kdo se v tom opravdu vyzná) vyvrátit.

Např.:
  • elektřina je nebezpečná, může dojít k úrazu el. proudem" :arrow: "pracujeme tady s bezpečným napětím, to pak můžeme rovnou zakázat např. akumulátory do aut, protože jsou nebo mohou být stejně tak nebezpečné",
  • "dobře, tak zabít vás to přímo nemůže, ale při špatné instalaci může dojít třeba k požáru" :arrow: "to může ale dojít třeba i se zmíněným Pb akumulátorem nebo při manipulaci s varnou konvicí nebo sporákem, takže jejich instalaci a radši i obsluhu bude provádět jen pověřená firma?", atd...
- tyhle příklady berte prosím s trochou nadsázky, to je jen pro načrtnutí toho, co jsem měl na mysli :-)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od mypower.cz »

JirkaK píše:Hlavní část bude snaha potlačit možnost nezávislosti na molochách, kteří dodávají energie (takže nejdřív zakázat svépomocnou instalaci OZE a pak to ještě zdanit, byť to bude pro vlastní potřebu) a k tomu lobby zainteresovaných lidí/firem, kterým tak utíkají zisky, když si to lidi umí udělat sami.
Presne tak... Predchvili jsem totez napsal tady.
BTW ja se tomu zakonu omezujicimu svepomocnou instalaci vlastne nedivim. Oni to nedelaji z duvodu aby nekomu bezduvodne uskodili, ale aby prezili. Prezit chce asi kazdy, ale musi pocitat s tim, ze druha strana je prezit jen tak lehce nenecha, obzvlaste pokud se k tomu zvolil represivni zpusob, tak tim tuplem ne, protoze zlo zpusobi vzdycky jen dalsi zlo.
To je totiz uplne logicke. Jina zaminka pro vytvoreni tohoto zakona me nenapada.

Ohledne argumentace, naprosty souhlas. Ted uz jen sehnat kontakt na cloveka, nebo primo cloveka, ktery timhle zpusobem bude moci komunikovat s temi, kteri zakony vytvari a bude mit tu trpelivost s nimi jednat. A nebo pak proste posledni moznost, tyto zakony ignorovat a vzeprit se. Je jina cesta?
JirkaK
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 27, 2012 1:38 pm

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od JirkaK »

mypower.cz píše:Ted uz jen sehnat kontakt na cloveka, nebo primo cloveka, ktery timhle zpusobem bude moci komunikovat s temi, kteri zakony vytvari a bude mit tu trpelivost s nimi jednat. A nebo pak proste posledni moznost, tyto zakony ignorovat a vzeprit se. Je jina cesta?
O žádném takovém člověku bohužel nevím, ale snad se někdo najde. Nejlíp, kdyby na tom byl osobně zainteresovaný, aby chápal smysl takového jednání a měl tím pádem i větší snahu dosáhnout úspěchu. Dál jak jsem říkal by možná stálo za to (i kdyby z toho nic nebylo) se obrátit na ombudsmana a nebo mě ještě napadlo, že určitě existují různé (neziskové) organizace, které poskytují bezplatné právní poradenství, které by možná aspoň třeba poradily, jak na to/jak dál.

Paralelně s nějakým jednáním ("po dobrém") asi nezbývá, než takové nesmyslné zákony prostě ignorovat (osobně jsem toho názoru, že zákon, který buď postihuje velkou část občanů při jejich naprosto běžné činnosti nebo který nesmyslně omezuje svobodu byť malé části občanů, je třeba bojkotovat a neřídit se jím (samozřejmě v rámci určitých mantinelů ve smyslu "ať si každý dělá, co chce, pokud tím neomezuje druhého"). Teda snad tady nenabádám k nějakému trestnému činu ;-), když radím ignorovat zákony, jenže ono tady asi holt nic jiného nezbývá. A kdyby to jednání o změnu legislativy nakonec nikam nevedlo, tak to taky ignorovat, a to pokud možno v co největším počtu lidí.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od mypower.cz »

Pak me napada jeste tento člověk.
JirkaK
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 27, 2012 1:38 pm

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od JirkaK »

Tak tenhle člověk, pokud by teda měl čistě náhodou chuť se v tom angažovat, by mohl být hodně dobrá volba.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od mypower.cz »

JirkaK píše:Tak tenhle člověk, pokud by teda měl čistě náhodou chuť se v tom angažovat, by mohl být hodně dobrá volba.
Na to by bylo vhodne dat hlavy dohromady a sepsat oficialni dopis s oslovenim, nebo se sejit (ti co tu jsou pro vec nejzapalenejsi), dohodnout schuzku a probrat vse osobne, nejlepe pak i s dotycnym pánem, pokud bude z jeho strany vule setkani uskutecnit. Teda aspon myslim ze takovy postup by mohl byt vhodny. Mozna nekdo kdo ma zkusenosti s vyjednavanim treba az na diplomaticke urovni. Pokud nekdo ma cas zacit pracovat na konceptu toho osloveni, pak mozna necekejme. Jsem si jist ze jeden i ne uplne dokonaly koncept nakopne ostatni a dopilujeme to k dokonalosti a snad se nam podari ziskat diky nasi spolupraci kvalitniho zastupce a klidne spani misto strachu z navstevy tupeho urednika.

Pak se nabizi otazka, zdali takovy koncept resit na foru verejne, nebo pres SZ a pak prijit az s vysledkem, nebo zridit privatni forum pro ty, kteri maji zajem o zastupovani, coz by technicky nebyl problem.
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Bydliště: Praha

Re: Svépomocné solárko rovná se ilegální činnost?

Příspěvek od toxic_cz »

Myslím, že všichni tady, co diskutujeme, chceme svoji svobodu aktivně žít a jednat, mít možnost používat vlastní mozek a pokud možno co nejméně regulací, omezení a vydírání ze strany státu, kterému do toho z pravidla nic není. A protože tu máme demokracii (pravděpodobně alespoň ta „nejméně špatná“ forma zřízení), musíme změnu vyjádřit demokratickou cestou - ve volbách.

Píšu to proto, že všechny současné politické strany, které se pravidelně střídají u koryt, se ukazují v podstatě levicové, zvyšují daně, zakládají nové a nové úřady, nabírají úředníky, slepě přebírají tisíce nesmyslných směrnic EU a utahují šrouby. :evil:

Proto bych chtěl jenom podotknout existenci strany s názvem Svobodní. Nejsem jejich člen, ani registrovaný příznivce, jenom mě jejich program zaujal a budu rád, když se o ní dozví více lidí a popřemýšlí nad tím. (jejich aktuální preference se pohybují mezi 2.5 a 4% a věřím, že inteligetních lidí je daleko víc)
Jejich program a hodnoty jsou mi blízké a myslím, že k debatě výše se to velmi hodí. Udělejte si chvilku

http://www.svobodni.cz/9-program/61-pol ... vobodnych/

Zejména "Svoboda a odpovědnost
Za nejcennější hodnoty, které chce podporovat a rozvíjet, považuje svobodu jednotlivce, svobodnou vůli člověka, jeho schopnost odpovědně se rozhodovat a volit lepší variantu z více možných, lidskou kreativitu a iniciativu."
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank