Poloostrov zatím pouze 6900Wp Ostrava

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Poloostrov zatím pouze 6900Wp Ostrava

Příspěvek od RCZf »

Tak to opravdu sedí. Velice děkuji za vysvětlení :yes:
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Poloostrov zatím pouze 6900Wp Ostrava

Příspěvek od RCZf »

atom píše:
RCZf píše:Jinak jsem přidal dalších 1340 Wp v panelech a baterie se mi stále nedaří dobít úplně do plna. Takže aktuální výkon elektrárny zatím 8240 Wp.
8,2kWp je pro poloostrov už mazec. Měnič na to máš tak se to vklidu nějak spotřebuje.
Ale že by se tím nedařily dobít baterie 15kWh (32ksx12Vx40A) se mi nechce věřit, vždyť ti to dnes muselo dát tak 50kWh, nebo vlastně jen 40kWh bez stále diskutovaného MPPT ? To jste toho museli většinu spotřebovat.

No jo 3 domácnosti všechno v elektrice + teď ještě klima to už něco sežere. Jak jsem psal už jinde čím větší spotřeba , tím rychlejší návratnost. Jinak snažím se využít slunce od svítání až do soumraku, tak ještě nějaké panely určitě přibudou. Většina energie teče rovnou do spotřeby, tudíž mimo baterky. Dal jsem si magickou hranici investice 200 000 Kč a přes tu určitě nepůjdu dokud se to celé nezaplatí :eek2:
Zatím jsem ale v klidu . Jsem zatím těsně pod 150 000 :roll:
Jo a ještě mi přibyla další skřín s baterkama , ale ještě ji nemám zapojenou ,čínž se mi kapacita úložiště zdvojnásobí :yes:
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1228
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Poloostrov zatím pouze 6900Wp Ostrava

Příspěvek od Lui »

RCZf píše:Jo a ještě mi přibyla další skřín s baterkama , ale ještě ji nemám zapojenou ,čínž se mi kapacita úložiště zdvojnásobí :yes:
A čím skor to zapojíš,tým večšiu životnost budú mať tie baterky.... ;) (menšia spotreba z batérok)
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Poloostrov zatím pouze 6900Wp Ostrava

Příspěvek od RCZf »

Takže už to konečně přišlo. Dnes jsem konečně zapojil druhou sadu baterek. Takže současný stav 2X 32 baterek po 40 Ah.
Ještě přestěhovat ty amorfy na západní střechu a přidat " pár " dalších a už budu asi spokojen :roll:

Jo a ještě dodatek. Už jsem hodně dlouho ve VT neodebral ani kW a to mě těší nejvíc :yes:
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Poloostrov zatím pouze 6900Wp Ostrava

Příspěvek od brumlaj »

RCZf píše:Jinak najde se PROSÍM někdo , kdo by mi byl ochoten a schopen rozumně a odborně vysvětlit, k čenu by mi v tomto konkrétním systému byl MPPT regulátor? .....V čem mi pomůže ? R.
Podívej, MPPT se snaží za každých světelných podmínek vyždímat z panelů maximum energie. Pokud panel nemá optimální osvit vzhledem k zátěži, pak bez MPPT brutálně klesá účinnost. Takhle od klávesnice nedokáži specifikovat kolik to udělá, ale budou to zmařené řádově desítky procent energie jenom tímto nepřizpůsobením....
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Poloostrov zatím pouze 6900Wp Ostrava

Příspěvek od RCZf »

Takže po dlouhé době a spoustě usilí se mi konečně podařilo seskládat sadu baterek KMP 120 P. Vzhledem k tomu,že sada se skládá z 300 článků ( což je 60 beden ) , tak to sehnat za rozumné peníze , provést kapacitní zkoušku a repasovat slabé články nebylo nic snadného. Ještě žese řídím heslem, že malé cíle jsou nuda :D Svými kolegy jsem byl označen za megalomana :roll: Takže předpokládám, že už to bude konečný stav a celý systém bude fungovat přesně podle mých představ :yes:
Jo a jen tak předběžně. Budu se zbavovat několika bedem KMP 100 P a MKO 118. Fungovaly bezvadně, jsou po kapacitní zkoušce, ale chci mít všechny baterie stejné. Možná bych prodal i par beden KPM 120 P co jsou v těch plastových bednách. Patří sice k těm nejnovějším, ale ty bedny mi nevyhovují. Bližší informace se objeví v sekci bazar.
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Poloostrov zatím pouze 6900Wp Ostrava

Příspěvek od RCZf »

Musím se pochlubit. Moje nová sada baterek :yes:
Baterky.jpg
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Poloostrov zatím pouze 6900Wp Ostrava

Příspěvek od JiříK »

Hmmmmmmmmmmmm!!!! Tak to jsem se svými sedmi sadami hoodně pozadu. Máš ale výhodu, že ti regál stojí na betonu. V mém případě by takto zatížený regál projel až do Austrálie...
Velmi hezké, tiše závidím. :handshake2:
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Poloostrov zatím pouze 6900Wp Ostrava

Příspěvek od gupa »

Jak je řešený únik vodíku. Jaké jsou první zkušenosti s nabíjením a kapacitou. Zdá se mi to stále malé na tak velkou hodnotu Wp panelů.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Poloostrov zatím pouze 6900Wp Ostrava

Příspěvek od gupa »

JiříK píše:V mém případě by takto zatížený regál projel až do Austrálie...
Hmotnost včetně beden je někde okolo 2,5t, což je dostatečné k podložení tak šesti chodníkovými dlaždicemi o rozměru 30x30x5cm, na udusanou hlinu nebo jiný pochozný povrch. Není to velká váha obzvláště pro více než jeden pár rukou.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Poloostrov zatím pouze 6900Wp Ostrava

Příspěvek od RCZf »

Odvod vodíku mám vyřešeno dírou do nepoužívaného komína v urovni stropu.
Zkušenosti s kapacitou lehce rozpačité. Baterky jsou v naprostém pořádku ale pracovní rozpětí UPS je 350-430 V DC a výrobce udává použití 300 ks NiCd článků. Ať počítám jak počítám nemůžu se dopočítat ideálního počtu článů , ať využiju co největší kapacitu baterek :wall:
roman
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 15, 2013 2:22 pm

Re: Poloostrov zatím pouze 6900Wp Ostrava

Příspěvek od roman »

RCZf píše:Musím se pochlubit. Moje nová sada baterek :yes:
Baterky.jpg
Super! Gratuluji i já! Pořád jsem si myslel, že mám baterek hodně, ale koukám, že spíš než prodávat bych měl přikupovat :roll: . Přeji ať vše dlouho slouží :yes:.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek