Velké srovnání sinusových střídačů

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od matej »

Pánové měl bych malý dotaz pro ty co mají měniče se stand-by režimem: Co je vlastně na výstupu toho měniče, pokud je ve stand-by? Typuji že nějaké malé stejnosměrné napětí? Nějak ten měnič musí detekovat jestli je zátěž připojena ..?

Mohl by to prosím někdo pro mne změřit? Prostě výstup měniče ve stand-by bez jakékoli zátěže..
Pravda a Láska zvítězí!.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od drama »

Tipuji, že u mého měniče Studer AJ-2400 jsou to krátké pulsy střídavých 230V. Neměřil jsem to. Ale je slyšet relé, jak cvaká každou sekundu a doutnavka bliká v tomto rytmu.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od matej »

drama píše:Tipuji, že u mého měniče Studer AJ-2400 jsou to krátké pulsy střídavých 230V. Neměřil jsem to. Ale je slyšet relé, jak cvaká každou sekundu a doutnavka bliká v tomto rytmu.
Díky, to mi pomohlo.
Pravda a Láska zvítězí!.
mopadzi
Příspěvky: 992
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od mopadzi »

kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od drama »

mopadzi píše:co říkáte na tenhle měnič?
http://mppsolar.com/Photovoltaics/PURE% ... GER_LF.pdf
Ani slovo o stand-by či vlastní spotřebě... třeba se to ale dá dohledat.
mopadzi
Příspěvky: 992
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od mopadzi »

kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od drama »

Stand-by 15W a na prázdno 90W je teda opravdu dost (pokud jsem se zase nepřepočítal).
mopadzi
Příspěvky: 992
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od mopadzi »

a to je Green mod za příplatek...0,63A
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od abrams »

drama píše:Stand-by 15W a na prázdno 90W je teda opravdu dost (pokd jsem se zase nepřepočítal).
Zdravím ,

no jasně že 90W , dyť je v tom trafo jako kráva :eek2: . Low frekvency = velký trfo a High freqvency = mini trafo
(v poměru k výkonu) :uh: . Píšou že díky velkýmu trafu může napájet "cokoliv" :| .
Tenhle dezign vyrábí na tajwanu asi jedna firma , já od nich mám 2.500W ale high freqency , stand-by 6W
a volnoběh 25W . Haluz je , že 5.000W má na volnoběh polovinu (stand-by nemá) ;) .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
bourbon
Příspěvky: 26
Registrován: čtv bře 10, 2011 11:04 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od bourbon »

Ve stand-by režimu měnič vzorkuje,zda-li je připojena zátěž,u menwalu je to cca 0-150V v pulzech cca 1Hz.Něco podobného se mi podařilo sestrojit...do silového obvodu zapojit optočlen pouštět tam cca 24V DC,jakmile připojíš zátěž(sepne spotřebič)optočlen zasvítí /spojí/ u něktrých spotřebičů zejména s měničem jen na velmi krátkou dobu...DC obvod odpojuje a by passem se připojuje spínání měniče a oba póly 230VAC z měniče.Potřeba dát zpoždění a dobře nastavit...Prostě trochu si pohrát.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2572
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od tomas »

Automatické zapínání měniče
Přílohy
automaticke_zapinani_menice.jpg
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od mypower.cz »

tomas píše:Automatické zapínání měniče
to je ale velmi pekna prace tohle .. :shock: :arrow: :idea:
JiříK
Příspěvky: 1022
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od JiříK »

:shock: Hele! Moje knížka! :yes:
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2572
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od tomas »

Dá se to ještě vylepšit, za určitých podmínek by tam stačilo i jen jedno relé.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od mypower.cz »

http://shop.mypower.cz/studer-steca-sol ... -50-hz-278
toto se tu objevilo v shopu.
Ovládání:
Hlavní vypínač
Nastavitelná detekce zátěže
To se mi libi takova funkce :) ... vypada to jak ovladani vysavace :)

Obrázek

... ale ta cena je hrozná :(
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od SJM »

mypower.cz píše: Obrázek

... ale ta cena je hrozná :(

Na ledničku, osvětlení, malé nabíječky a zdroje k PC apod. postačí verze s polovičním výkonem 500W, i cena je cca poloviční.

Zdraví SJM
martinmm
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 15, 2012 8:26 pm
Bydliště: Bulharsko . Rila

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od martinmm »

Zdravim vsechny , tento rok jsme resili taky pracku. Mame starou vic jak deset let pracku znacky ardo. Ani sem nehledal kolik ma odber a koupil obic menic 3000 kv od conrad. Pracka bezi bez problemu a to jsme jednou nechala manzelka omylem bezet i 400 litru mrazak a 400 litrovou lednici naraz z prackou a vse bylo v pohode. Kdyby to neslo tak jsem byl nachystanej koupit novou pracku . Dnes se daji zehnat pracky se spotrebou do 1 kw . Jedine kdy mi tento menic blbne je kdyz chci pustit invertorovou klimosku. Rano kdyz zacne vylizat slunce je vse ok ale jak zacne svitit vic na panely tak mi zacne litat proud a neudrzi to ani usmernovaci trafo nebo jak se to jmenuje , taky od conradu . Takze budu muset zehnat nejakej sinusovej menic. Jinak ten menic na kterej jede pracka vysel na cca 8 tis bez dph
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2719
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od kybos »

mopadzi píše:http://www.ebay.com/itm/4000W-24v-Solar ... 1e69e21968

tady je toho více...
Tato větička v nabídce je ovšem silně omezující:
In case there's any confusion - all the inverter chargers we carry are ONLY compatible with AGM, Gel or other types of VRLA (lead acid) batteries. Our inverters are NOT designed for NiCd or LiFePo4 batteries.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od drama »

Já bych tak veliký optimista nebyl. Nové pračky AEG rozhodně na modifikovaný sinus nejedou.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2572
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Velké srovnání sinusových střídačů

Příspěvek od tomas »

PTC píše:Novodobá pračka s komutátorovým sériovým motorem by měla jet i na stejnosměrné napětí za předpokladu, že v ní není 50Hz napajecí trafíčko pro elektroniku. Na trapezoid by už neměl být problém vůbec. Triaková regulace je schopná pracovat i na DC, protože komutátor způsobí dočasný pokles proudu a triak se uzavře...

Sám jsem testoval pračku od Siemens, jelikož je v ní spínaný napájecí zdrojík, a 3f frekvenční měnič pro BLDC, tak v pohodě jela i na DC.

BTW, pračka s BLDC (motor bez komutátoru) je extrémně tichá...
To je možné, pozor ale na různé cívky které v pračce můžou být, třeba relé nebo elektromagnetický ventil přívodu vody. Těm se DC napětí asi moc líbit nebude. A čerpadlo odpadní vody bývá většinou asynchronní a to na DC napětí čerpat nebude, ale bude generovat kouř.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek