Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
hugo3

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od hugo3 »

karel píše:
fukuši píše:Vůbec bych to neřešil nikoho domů nepustím a můžete mi všichni po.... pr....Asi tak a hlavně kdy si konečne přestanem nechat srá... na hlavu.Jsem pro tu pakáž defenestrovat.
Víděl bych to stejně jako fukuši.
Svůj ostrovní systém jsem nikde nehlásil, nikde jsem nežádal o povolení, nikde není zaznamenán (' možná snad někdy na mapách googlu). Tedy právně neexistuje. Není tedy co zpoplatňovat. A u mě doma nemá žádný úředník co dělat, pokud přijde tak možná se tak leknu, že zapomenu zavřít kotec se svými třemi psi a úředník bude mít jiné starosti.

No a ptát se úředníků na konkrétní situaci a chtít jejich konkrétní odpověď - A ještě ji opakovaně vymáhat - to je už veliký nerozum, neboť úředníka donutíte přemýšlet a z toho nikdy nic dobré nemůže vzejít.
Neviděl bych to až tak jednoduše. Teď děláte ramena, ale až by mělo dojít na věc, tak on si systém najde způsob, jak vás dostat. Záminkou může být třeba to, že se znelíbíte místnímu zastupiteli, nebo nebudete dělat to, co on zrovna vymyslel, třeba neodprodáte mu kus pozemku před vašim barákem. A je oheň na střeše a systém s vámi pod souvisejícími záminkami udělá cokoliv se mu zlíbí. Zaprvé asi nepříjde úředník sám, ale v doprovodu policie. Tak se to už dnes dělá u exekucí, jinak by exekutor s vysokou pravděpodobností byl zabit a zakopán a už by ho nikdo nikdy neviděl. Jakmile váš pes napadne policistu, tento ho okamžitě v sebeobraně zastřelí a vy dostanete mastný právní zářez u soudu, který se možná bude konat ne v soudní místnosti, ale ve zrychleném soudním řízení na papíře bez vaší účasti. Proberte se do reality a váš hrdinský příběh přehodnoťte.

Pro ostatní, když jste tak chytří. A kde se měl admin zeptat? Zdejšího Velese, nebo brina? To jsou osoby kompetentní k předání výkladu zákona? Z jakého pověření? Z jaké pravomoci? Z pravomoci anonymního diskutujícího na nějakém fóru? Úřad říká ANO, Veles NE, platí výklad Velese? Úřadem se stává Veles? Aha. Zajímavá doba! Admin se zeptal velmi dobře a na správném místě a pan úředník by (pokud by systém nebyl zkažený až do morku kosti) měl být vyhozen, protože lže a to v popisu práce za mzdu, kterou pobírá z našich daní, dělat nesmí. Jako plátce daně si to nepřeji, aby mi úředník lhal. Vy ostatní snad ano? A pokud ano, máte mozek v pořádku? Má si občan pokaždé zaplatit právníka na to, aby mu vysvětlil, jak to zákonodárce při kurvení zákonů dokurvil? A kam to jako spějeme? Jste normální? Vám se toto líbí? Takový systém? Taková společnost? Mě tedy vůbec ne a doufám, že se najdou i další takto smýšlející.

Je snad úředník z našich daní placen, aby občanovi lhal? Nemá to být spíš naopak? Náplň práce úředníka placeného z daní občana je, jak píše místní gupa, smát se a tahat lidi za nos? Jste normální? Asi moc ne! Asi vás ten systém už moc pohltil, že to chápete jako normu. Jako něco běžného. V podstatě jste napsal adminovi "Drž hubu a krok!". Teď se dějí ultraprasárny, všude plno lži, nenávisti, posměchu, radosti z toho, jak je člověk obelhán. Vám se to líbí? Ano líbí, až do momentu, kdy dojde na vás samotné. Pak vám to docvakne a přestanete držet hubu. Budete ječet jako prase před porážkou, které celou dobu u korýtka v klidu chrochtalo s výhledem na lepší zítřky. Nebo platit. Za cokoliv. A to proto, protože jste před tím dostatečně dlouho držel hubu a krok a nechal to až tak daleko zajít. Dobře vám tak!

Je zajímavé, jak tu kde kdo dělá ramena, jak by s úředníkem zatočil. Hovno tak akorát. Maximálně by s ním zatočil na diskuzi. Ale až příjde se dvěma ozbrojenými (správně ultrapravicově naladěnými) fízly za zadkem a bude po vás chtít cokoliv, každý jeden z vás se posere a splní to co úředník chce. To je jistota. On k vám vůbec ten ouřada nemusí chodit. Stačí vás z moci úřední vyzvat k návštěvě úřadu tam a tam (ideálně podání vysvětlení v okamžiku údržby místního kamerového systému, který přesně během vašeho výslechu bude procházet údržbou) a jste s ramenama v prdeli. Tam za vámi bude stát ochranka úřadu, nebo přímo další ultrapravicově laděný policista a jsem zvědav na vaše ramena a na vaše psy. Dokažte mi, že ne! Hrdinové maximálně v diskuzi. Už vidím jak vytahujete brokovnici. Při prvním takovém pokusu budete na místě zastřelen v sebeobraně policisty.

Obrátím se na právníka? To jistě. Připravte si tučný peníz. Pokud myslíte že právo u nás funguje, musím vás velmi krutě zklamat. Vlastní neblahé zkušenosti hovoří v úplný opak a dost mě vyléčily z mého snu. Sundal jsem po reálných zkušenostech ne jedny, ale zjistil jsem, že i druhé a třetí růžové brýle. Zjistil jsem, že člověk, který na diskuzích klidně třeba hází ramena, je v reálu systémem chápán jako obyčejná snadno modelovatelná nula. Plastelína. Také jsem zjistil, že fyzická bolest způsobená policistou při vynucení toho, co chce úředník, se dá nachvíli vypnout. Tím končím svůj komentář.

Budíček hoši. Až tam jste to nechali zajít. A vůbec si to svými hlavami zatím neuvědomujete. V některých státech už to lidem dochází :uh:

hugo.
JPT
Příspěvky: 75
Registrován: čtv pro 13, 2012 2:01 am

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od JPT »

Jojo. Všecko bude tak jak si to nahoře vymyslí, ať už je to jakákoliv kravina, hlavně, že se jim posypou penízky. Dokud budem tady jen remcat tak se nic nezmění. Už začínám uvažovat, že snad začnu chodit na všmožné demonstrace i když si myslím, že to stejně nepomože, když na ni dorazí jen pár lidí, tak se nám ti nahoře stejně jen vysmějí "jak se ti blbečci snaží". To by chtělo tak aspoň půlmilionové demonstrace a nebo místo sametové revoluce např. palcátovou. Všude se snaží mocní a bohatí s ostatníma jen vydrbávat :-( Už mě to přestává bavit...
ace
Příspěvky: 98
Registrován: stř říj 26, 2011 10:55 pm

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od ace »

mypower.cz píše:v tomto směru vychází ustanovení ze současné praxe, kdy se tento poplatek hradí za spotřebované množství elektřiny v ostrovních provozech, které by byly v jiném případě kryty dodávkou elektřiny z elektrizační soustavy.
Tahle věta mě zaujala. Dalo by se to také interpretovat tak, že jestli k Vám (nebo někam těsně vedle) vedou dráty (tzn. je vybudovaná klasická infrastruktura), tak by poplatek měl být, jestli ne - odlehlé místo, chata uprostřed lesa atp., tak pak ne.
Jinak to (zatím) nevidím moc horké. Celková výroba ostrovníků je zatím zanedbatelná a administrativa s tím spojená by (zatím) přinesla jen vyšší náklady. Otázkou je co v budoucnu, myslím, že by teoreticky mohlo hrozit zavedení nějakého paušálního poplatku (a to třeba až od určité velikosti/příkonu). A je třeba se ozývat, aby takové snahy byly eliminovány hned v počátku, resp. aby případný poplatek byl jen symbolický.
Skrýt větší instalaci ale vzhledem ke stále podrobnějším leteckým mapám bude obtížné. Vím o případech, kdy takhle dokonce byla odhalena studna, ze které se neplatilo stočné (i když v případě studní to častěji bývá, že člověka někdo závistivý práskne...)
kobe
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 07, 2012 5:19 pm

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od kobe »

Souhlasím s SJM, je třeba specifikovat definici povinných subjektů. Tedy jak věc ovlivňuje licencování ale třeba i výkon systému, mobilita a podobně.

Např. moje babička používá solární „ostrovní“ kalkulačku. Bude tedy odvádět příspěvek „ na zúčtování odchylek mezi plánovaným a skutečně dodaným a odebraným množstvím elektřiny mezi jednotlivými účastníky trhu s elektřinou“?
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od redcrown »

vyserte se na slovíčkaření. Kvůli pár panelům pro vlastní nabíjení baterek k vám žádná ozbrojená jednotka nepřijede. Zůstaňte na zemi!!!
Vyrábíš těmi panely, co je máš na střeše 3 roky, elektřinu? Nevyrábíš, protože jsi ještě nepřipojil kabel.... Co vidíš, hovno, tak vidíš. A teď ti někdo dokaž, že jsi si něco vyrobil.......
Jdete na to moc složitě a teoreticky
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od redcrown »

hugo3 píše: A kde se měl admin zeptat?
hugo.
Pokud chce mít alespoň trochu pocitu sucha a jistoty, tak jediná správná odpověď je svého právníka. Bohužel. S tím ty ale nic neuděláš, já taky ne, stejně jako kdokoli jinej. Proste se s tím smiř.
Úředník bohužel na rozdíl od právníka nemá pocit, že si ho platíš.
Bohužel jsem už na rozdíl od ostatních pochopil, že je potřeba mít dobrý právní kontakt. V dnešním světě je opravdu málo lidí / věcí, na které se člověk může spolehnout. Já a moje kamarádka 9mm v tom máme jasno. Tohle milí hugo3 není o žádných ramenech, navíc jsem vůbec neřek, že na úředníka vytáhnu brokovnici. Až tě někdo bude vážně ohrožovat na životě, tak si na mě vzpomeň.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od mypower.cz »

redcrown píše:vyserte se na slovíčkaření. Kvůli pár panelům pro vlastní nabíjení baterek k vám žádná ozbrojená jednotka nepřijede. Zůstaňte na zemi!!!
Vyrábíš těmi panely, co je máš na střeše 3 roky, elektřinu? Nevyrábíš, protože jsi ještě nepřipojil kabel.... Co vidíš, hovno, tak vidíš. A teď ti někdo dokaž, že jsi si něco vyrobil.......
Jdete na to moc složitě a teoreticky
Rekl bych ze tu o ozbrojenou jednotku nejde, spise jako o narustajici a pomalu bobtnajici vybirani vypalneho z cehokoliv (+ navic clo, + navic recyklacni poplatky, + navic povinna instalace certifikovanou firmou, + navic kdo vi co jeste v budoucnu). Kde je jistota ze z 2kc/MWh nebude za 5 let z tech a tech duvodu 2kc/kWh, v zakone bude prilepena definice systemu tak aby to vyhovovalo i na male ostrovni instalace a pokud se ta zmena z MWh na KWh bude dit dostatecne pomalu, definice systemu prohlasuje bez povsimnuti jako prilepek, coz neni nerealne, tak to spolecnost prijme, protoze zacne nadavat pouze par jednotlivcu, ktere urednik snadno odpalkuje. Vzdyt ani ted neni ta legislativa uplne jednoznacna, jak ostatne sam pan urednik tvrdi - viz citace z mailu uvedena o neco vyse. Je derava, a doplnitelna o prakticky cokoliv, vylozitelna uplne jakkoliv.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od redcrown »

když se ti to výpalné nelíbí, tak ho neplať. Vždyť jsem totéž, pouze jinými slovy napsal v předchozím příspěvku. Vůbec jsem nezastával názor, že bychom ho měli jako ovečky platit. Jsou jistě věci, které by se měli řešit, ale tohle mezi ně rozhodně nepatří. Myslím, že stačí, když na tenhle nedostatek někdo upozorní zákonodárce a on ho možná někdy opraví. Trochu mi to připomíná opravu zákona se srážkovou daní pro malé instalace mimo zeď budovy zapsané do KN. Tam to ale byla jiná úroveň problému, tam jaksi nešlo říct - tak mi to dokaž. Hafo právníků se stavělo na hlavu, aby jejich klienti byli toho zproštěni a úplně marně. Radši si běž okopat zahrádku, z toho alespoň něco budeš mít.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od mypower.cz »

redcrown píše:když se ti to výpalné nelíbí, tak ho neplať. Vždyť jsem totéž, pouze jinými slovy napsal v předchozím příspěvku.
Poradite mi prosim jak mohu prestat platit vypalne, prominte tedy chtel jsem rici zdravotni pojisteni aniz by pohledavka na zdr. pojistovne byla predana k exekuci? Dekuji za navod.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od redcrown »

já jsem samozřejmě myslel výpalné k ostrovu. Jsou věci, které jsou prokazatelně doložitelné a jiné ne. Je třeba trochu rozlišovat.
Jen bych chtěl upozornit, že tady nenabádám k porušování zákona nebo něčeho podobného. Je to jen o výkladu práva a o vlastní dobré víře. Není přeci překvapivé, že každý věří v něco jiného.
když si někdo špatně vyloží např. výpočet daně a zaplatí za něco, co fakticky nevykonal, myslíte si někdo, že to úředník bude řešit (samozřejmě pokud je to není věc na první pohled zjevná či z něčeho vyplývající)? Nebude, že. Stejně to funguje i opačně.
Pokud je člověk přesvědčen, že se ho poplatek z ostrova netýká, tak ho přeci nebudu platit. A už tuplem, pokud vím, že není vymahatelný:)
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od mypower.cz »

Ja bych to vypalne zase az tak z principu nevidel rozdilne. Vypalne jsou ruzne:
-zdravotni pojisteni (dobrovolne jsem s nikym neuzavrel smlouvu o pojisteni)
-autorske poplatky (nemam volbu, s kazdym prazdnym HDD, CD, DVD platim autorske poplatky. Je prodej bez techto poplatku legalni ? )
-clo na panely (nedobrovolne platim nekomu poplatek za to ze jiny ma proste lepsi nebo dotovanou cenu)
-poplatek za ostrovy (s ohledem na 3 vyse uvedene vubec nevidim prekazku v tom takovy poplatek zavest do legislativy)
-stocne za studnu / destovou vodu (je vubec moznost toto neplatit v obci kde je kanalizace i kdyz se od ni clovek odpoji)
-.... atd.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od redcrown »

tohle to je ale úřední omyl, chápáno ve smyslu slovíčkaření a vy ste se toho chytli. Du něco dělat, tohle nemá cenu.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
ledka
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 05, 2013 5:18 pm

Stanský mlýn taky platí, je ale napojen na síť

Příspěvek od ledka »

Třeba Stanský mlýn. vyrobí elektřinu na turbíně, vedle v tepelném čerpadle ji hned spotřebuje a zaplatí z každé kWh 70 hal podporu fotovoltaice: video elektrárny stanského mlýnu : http://www.youtube.com/watch?v=j3XZbIKas78
JirkaK
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 27, 2012 1:38 pm

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od JirkaK »

Ach jo... to je snad naše národní vlastnost, furt se jenom hádat. Proč to radši neřešit nějak konstruktivně, když už nic, tak (i bez skrytých) invektiv, prostě s cílem někam se posunout a ne si jen vzájemně ubírat energii.

Já myslím, že tady bude zkrátka nedorozumění, a to v tom, jak je v zákoně definován "ostrovní provoz". Možná by to chtělo ještě jednou, s chladnou hlavou, napsat tomu úředníkovi z ERÚ a popsat mu situaci znovu, a dát si pozor na pojmy. Tj. něco ve smyslu: Mám na střeše 10 panelů, které jsou napojené na akumulátory a na zvláštní nízkonapěťový okruh pro spotřebiče napájené z panelů. Žádnému jinému subjektu energii nedodávám, nejsem nikde registrovaný jako výrobce energie, všechno si spotřebuju sám buď přímo nebo z akumulátorů. Zmíněný systém není nijak napojený do DS. Týká se taková situace vůbec ERÚ, když ani nedodávám energii do DS?

Nebo něco v tom smyslu. Prostě co nejvíc "polopaticky", ale aby to bylo co možná nejjasnější. Třeba pak bude odpověď jiná a ukáže se, že to byl jeno omyl v pochopení nebo výkladu.

A ještě jedna věc. To, že to řekne jeden úředník, ještě neznamená (bohužel nebo bohudík), že to tak skutečně je. Co jsem se tak dočetl na netu v různých diskuzích týkajících se jednání úřadů, tak to taky může záviset na konkrétním úřadu. Např. co na jednom úřadu povolí, tak to na jiném nepovolí nikdy, nebo k tomu mají milion požadavků, a naopak. Prostě proto, že úředník může všechno, za nic neodpovídá, a hlavně taky proto, že je bordel v zákonech a kolikrát tomu nerozumí ani právníci.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od brin »

mypower.cz píše:Ja bych to vypalne zase az tak z principu nevidel rozdilne. Vypalne jsou ruzne:
-zdravotni pojisteni (dobrovolne jsem s nikym neuzavrel smlouvu o pojisteni)
-autorske poplatky (nemam volbu, s kazdym prazdnym HDD, CD, DVD platim autorske poplatky. Je prodej bez techto poplatku legalni ? )
-clo na panely (nedobrovolne platim nekomu poplatek za to ze jiny ma proste lepsi nebo dotovanou cenu)
-poplatek za ostrovy (s ohledem na 3 vyse uvedene vubec nevidim prekazku v tom takovy poplatek zavest do legislativy)
-stocne za studnu / destovou vodu (je vubec moznost toto neplatit v obci kde je kanalizace i kdyz se od ni clovek odpoji)
-.... atd.
Zrovna zdravotní pojištění mi jako výpalné nepřipadá a když se nad tím člověk zamyslí, tak zjistí, že je to super věc. Povinné placení je tam proto, aby to aspoň jakž takž fungovalo. To mě spíš vadí sociální. To je výpalné hadr. Nic z něho jako osvč nemám, platím minimum co můžu (bohužel 3090 kč měsíčně) a ty peníze už nikdy neuvidím (žádný důchod nepředpokládám). Měli by to nazývat daň a ne pojištění.

A abych nebyl tak úplně offtopic, tak zkuste kontaktovat mého známého, Honzu Farského, aplias Bagyho. Je poslanec za Top 09, skautský vedoucí a je ochoten naslouchat a řešit problémy, takže nadhoďte problém a třeba pomůže. Kontakt: http://www.janfarsky.cz/kontakt/
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od PavelR »

brin píše:
mypower.cz píše:Ja bych to vypalne zase az tak z principu nevidel rozdilne. Vypalne jsou ruzne:
-zdravotni pojisteni (dobrovolne jsem s nikym neuzavrel smlouvu o pojisteni)
-autorske poplatky (nemam volbu, s kazdym prazdnym HDD, CD, DVD platim autorske poplatky. Je prodej bez techto poplatku legalni ? )
-clo na panely (nedobrovolne platim nekomu poplatek za to ze jiny ma proste lepsi nebo dotovanou cenu)
-poplatek za ostrovy (s ohledem na 3 vyse uvedene vubec nevidim prekazku v tom takovy poplatek zavest do legislativy)
-stocne za studnu / destovou vodu (je vubec moznost toto neplatit v obci kde je kanalizace i kdyz se od ni clovek odpoji)
-.... atd.
Zrovna zdravotní pojištění mi jako výpalné nepřipadá a když se nad tím člověk zamyslí, tak zjistí, že je to super věc. Povinné placení je tam proto, aby to aspoň jakž takž fungovalo. To mě spíš vadí sociální. To je výpalné hadr. Nic z něho jako osvč nemám, platím minimum co můžu (bohužel 3090 kč měsíčně) a ty peníze už nikdy neuvidím (žádný důchod nepředpokládám). Měli by to nazývat daň a ne pojištění.

A abych nebyl tak úplně offtopic, tak zkuste kontaktovat mého známého, Honzu Farského, aplias Bagyho. Je poslanec za Top 09, skautský vedoucí a je ochoten naslouchat a řešit problémy, takže nadhoďte problém a třeba pomůže. Kontakt: http://www.janfarsky.cz/kontakt/
jak se muze zdravotni pojisteni nazyvat pojistenim. me to pripadne jak naprosto zvraceny. Jak se mi muze zvedat pojistne s platem? kdyz si neco pojistim jsednam rozsah pojisteni, podminky a vysi plneni. a z toho je vypocteno pojistne. a ne cim vic beru tim vic platim.

na me to pusobi stejne negativne jako prograsivni zdaneni to je uplna zrudnost .... proto pokud to jde vse do sede ekonomiky
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od matej »

Přikláním se k názoru že je to celé blbost, a pan úředník udělal to, co jemu eventuelně jeho úřadu může přinést menší škodu.
Patrně Filip mluvil o koze (malé ostrovní elektrárny zásobující 1 domácnost) a úředník o voze (ostrovní provoz nějaké geografické oblasti odstřižené od zbytku soustavy a napájené jednou uhelní, plynovou či jinou elektrárnou schopnou ostrovního provozu), tak i přes Filipovo detailnější popsání si evidentně nerozuměli (úředník mluví o licencovaném subjektu). Úředník tak nevěděl co má dělat, protože na to asi nemá sezhora poskytnutou metodiku, tak volil cestu s menším rizikem pro něj. On dělá pro sebe své nadřízené , NE PRO NÁS!
Prvotní otázka, aniž bychom se ptali na cokoli dalšího, by měla být :
JSEM jakožto provozovatel uvedeného systému ÚČASTNÍKEM TRHU :?: :?:
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od mypower.cz »

brin píše:A abych nebyl tak úplně offtopic, tak zkuste kontaktovat mého známého, Honzu Farského, aplias Bagyho. Je poslanec za Top 09, skautský vedoucí a je ochoten naslouchat a řešit problémy, takže nadhoďte problém a třeba pomůže. Kontakt: http://www.janfarsky.cz/kontakt/
To je tento pán, nebo je to jen shoda jmen?
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od brin »

Jo to je on.
Josef Kadleček
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 17, 2011 11:20 am

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Josef Kadleček »

No, tak jsem taky něco zkusil; poslal jsem mail v poradně EKIS v tomto znění:
Přeji dobrý den !
Práve jsem se dozvěděl, že ERÚ dle zákona vymáhá příspěvek asi 7Kč/1MWh vyrobenou a spotřebovanou výhradně v ostrovním režimu z vlastní FVE, tzn u objektů, které NEJSOU napojeny na distriibuční síť.
To je čirá daň ze slunce a ERÚ je vzorový parazit, i když uznávám, že za to mohou ti inteligenti v Parlamentu, které jsme si zvolili, poněvadž frekvence výplodů takto chorých mozků je mezi normálně myslícími lidskými jedinci v běžné populaci rovna nule.
Dá se tento do nebe volající poplatek neplatit ? Jakým mechanismem ? Defenestrací ?
Soudy a nakonec skončit ve Strasbourgu ?

Děkuji velmi zdvořile
--------------------------------------------
A odpověď zde :
http://www.mpo-efekt.cz/cz/ekis/i-ekis/40453
--------------------------------------------
Takže to nevypadá, jak se to zpočátku tvářilo; jednoduše na ně čurat, aby to dál fungovalo a bez placení. Typická česká reakce je léčbou na úřední nesmysl; jak za císaře.
Pep Kadleček

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek