Ostrovní elektrárna

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
kaloiscz
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 06, 2023 8:07 pm
Lokalita: znojmo
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Ostrovní elektrárna

Příspěvek od kaloiscz »

Ahojte borci chci se zepta chci vytvořit elektrárnu která nebude do sítě dodvát vůbec čili at je bez přetoku.Ale chci i to že v přá´ípadě nebude svítit a baterie bude prázdná uměl sám přepnout bez přetoku na sít a jel mě dum na sít.Uvazoval jsem o axpertu a nebo o victron.Jen co tak čtu victron má prý vždy přetoky.Nebo co říkáte na Solax jako ostrov s ds.Poradte prosím už to chci nějka rozseknout :D :D
rva
Příspěvky: 3527
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Ostrovní elektrárna

Příspěvek od rva »

Ale tady máš spoustu inspirace, většina má v podpise i seznam komponentů a téměř nikdo nedodává do sítě. Za Axperty a jejich offgrid klony vím, že (mikro)přetoky nedělají a při nedostatku energie se přepnou na distributora. Obvykle to platí i pro hybridy, které se dají nastavit aby nic nedodávaly. Některé (Axpert king) při nedostatku dovedou zapnout nabíječku a nepotřebují se přepínat na distributora vůbec.
U victronů nevím, ale pochybuji, že by musely dělat přetoky.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
kaloiscz
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 06, 2023 8:07 pm
Lokalita: znojmo
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostrovní elektrárna

Příspěvek od kaloiscz »

A když se přepne ten axpert na nabíječku tak dobíjí nabíječka baterii a je schopno to přes nabíječku krmit do sitě?
rva
Příspěvky: 3527
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Ostrovní elektrárna

Příspěvek od rva »

"Axperty" se přepnou na bypass (teda vše do spotřebičů jde z distribuce) + současně zapnou nabíječku, která nabíjí přednastaveným proudem baterie + současně vypnou měnič.
Axpert king se liší v tom, že dovede zapnout nabíječku i když běží měnič, takže nabíječka dobíjí baterie a měnič z nich odebírá proud.
Ani v jednom případě to nejde do sítě, sít slouží jen k tomu, aby měnič pracoval ve fázi se sítí aby případné přepnutí na síť proběhlo hladce.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Ostrovní elektrárna

Příspěvek od Diablo1st »

kaloiscz píše: pon pro 11, 2023 6:31 pm Jen co tak čtu victron má prý vždy přetoky
:shock:
Čítaš veľmi zle, alebo si to absolútne nepochopil :uh:
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek