Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Pepsin
Příspěvky: 124
Registrován: sob črc 02, 2022 10:11 pm
Lokalita: Petřvald u Karviné

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od Pepsin »

Ještě na jeden dotaz jsem nedostal žádnou odpověď,proč při sériovém zapojení někteří říkají že je AGM potřeba balancer,já sériové zapojení používal a nebyl problém,ale nikdy ne tak trvale jak by bylo u soláru.
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od kyocera »

Pepsin píše :
Hezký den včera jsem byl celý den s dětmi,tak jsem neměl moc času se rozepisovat,já primárně tohle nedělám kvůli penězům,s těmi nemám problém,ale smysluplnost mi furt uniká.Kdybych uměl udat energii co vyrobím,tak zaplnim celou střechu,ale zatím je to tak jak to je.Muzu mít 550w panel 48v za cca 3tis,ale co s tou energií,když dám dva už by to byl min 7 měsíců slušný výkon,ale při spotřebě co mám do 12 tis za rok i se všemi poplatky to prostě je totální nesmysl dat za baterky ty peníze, zvláště když poplatky stejně budu platit a ty na kWh narůstají s menším odběrem.Ostrov nerealizovatelný,to už jsem fáral i větrná elektrárna,dokonce mám koně za plotem tak výroba bioplynu pro centrálu.Vzdy to skončí že se na to vybodnu😔 Řešení co mi v tis nabízí mě v tom jen utvrzuje,klidně koupím panel,i rozumný mppt regulátor,je to investice kterou pro zábavu určitě užijí,kdysi jsme měli hodně výpadky proudu,tak by to pak bylo super,jen já v tom potřebuji vidět smysl a ne plýtvat zdroji
Konec citace.
No považoval by jste Pepsine za plýtvání svými zdroji, pokud tedy peníze máte, kdyby jste přispěl nějaké minimum na provoz tohoto fora ? Vždyt to aby Vám mohli lidi zde na mypower radit stojí také peníze. Byl by jste ochotný pracovat za 25Kč na hodinu i třeba v noci ? Asi nebyl , ale za takové peníze musí admin pracovat aby vše udržel v chodu.To jen proto, že lidé jsou lakomí a nechtějí přispět na provoz mypower a jen chtějí hodně radit a to zadarmo. Může Pepsine vše donekonečna fungovat zdarma ? Můžete se podívat do rubriky admin, kolik práce stojí různé aktualizace, opatření, aby data běžela bez napádání zvenčí. Já osobně jsem nikdy od fora mypower radu nežádal a přesto platím příspěvek na provoz fora abych mohl poradit i Vám. Je ale tohle jediné řešení aby platili Ti co jsou ochotní poradit ?Nebo když dnes máte čas Pepsine a nejste celý den venku , pošlete příspěvek na provoz fora
mypower ? Dává smysl Pepsine přispět na provoz mypower ? A dáte tak i signál ostatním , že by na provoz mypower připět měli, když chtějí rady zdarma .Poslat nějaký příspěvek Pepsine na provoz fora pomocí mobilu Vám vezme pár vteřin. A to na co se ptáte- tak na hadexu je to poskládané. Nemusíte se bát , že Vám zašlou hrst součátek.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Pepsin
Příspěvky: 124
Registrován: sob črc 02, 2022 10:11 pm
Lokalita: Petřvald u Karviné

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od Pepsin »

kyocera píše: ned pro 03, 2023 10:57 am Pepsin píše :
Hezký den včera jsem byl celý den s dětmi,tak jsem neměl moc času se rozepisovat,já primárně tohle nedělám kvůli penězům,s těmi nemám problém,ale smysluplnost mi furt uniká.Kdybych uměl udat energii co vyrobím,tak zaplnim celou střechu,ale zatím je to tak jak to je.Muzu mít 550w panel 48v za cca 3tis,ale co s tou energií,když dám dva už by to byl min 7 měsíců slušný výkon,ale při spotřebě co mám do 12 tis za rok i se všemi poplatky to prostě je totální nesmysl dat za baterky ty peníze, zvláště když poplatky stejně budu platit a ty na kWh narůstají s menším odběrem.Ostrov nerealizovatelný,to už jsem fáral i větrná elektrárna,dokonce mám koně za plotem tak výroba bioplynu pro centrálu.Vzdy to skončí že se na to vybodnu😔 Řešení co mi v tis nabízí mě v tom jen utvrzuje,klidně koupím panel,i rozumný mppt regulátor,je to investice kterou pro zábavu určitě užijí,kdysi jsme měli hodně výpadky proudu,tak by to pak bylo super,jen já v tom potřebuji vidět smysl a ne plýtvat zdroji
Konec citace.
No považoval by jste Pepsine za plýtvání svými zdroji, pokud tedy peníze máte, kdyby jste přispěl nějaké minimum na provoz tohoto fora ? Vždyt to aby Vám mohli lidi zde na mypower radit stojí také peníze. Byl by jste ochotný pracovat za 25Kč na hodinu i třeba v noci ? Asi nebyl , ale za takové peníze musí admin pracovat aby vše udržel v chodu.To jen proto, že lidé jsou lakomí a nechtějí přispět na provoz mypower a jen chtějí hodně radit a to zadarmo. Může Pepsine vše donekonečna fungovat zdarma ? Můžete se podívat do rubriky admin, kolik práce stojí různé aktualizace, opatření, aby data běžela bez napádání zvenčí. Já osobně jsem nikdy od fora mypower radu nežádal a přesto platím příspěvek na provoz fora abych mohl poradit i Vám. Je ale tohle jediné řešení aby platili Ti co jsou ochotní poradit ?Nebo když dnes máte čas Pepsine a nejste celý den venku , pošlete příspěvek na provoz fora
mypower ? Dává smysl Pepsine přispět na provoz mypower ? A dáte tak i signál ostatním , že by na provoz mypower připět měli, když chtějí rady zdarma . A to na co se ptáte- tak na hadexu je to poskládané. Nemusíte se bát , že Vám zašlou hrst součátek.
S tím problém nemám,já své životní zkušenosti sdílím jak nejvíce to jde,aby lidé viděli že mnohé jde i jinak,než sami přijmuli ve svém životě jako normu.Je fakt,že jsem tady se před rokem zaregistroval,ale nic mne neoslovilo tak jsem se sem vrátil až teď a ptáte se jestli bych byl ochotný,já jednu životní etapu měl,že jsem žil jen s daru které mi byli ochotni lidé dat za rady,takže ano,jezdil jsem za lidmi přes celou republiku a nevěděl jak to dopadne🙏 naopak když člověk poslouchá své srdce a je to přínosem pro ostatní,není nic lepšího👍 Hadex mám kousek,chodím nakupovat pravidelně a když tam mají tento popisek, většinou je to kupa součástek 🙃
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od kyocera »

Napsal jste dlouhý příspěvek celkem o ničem ale nevidím u Vaší přezdívky - podporuje forum.
A čekal jsem, že začnete tím, že pomocí mobilu během pár vteřin Váš příspěvek na provoz mypower obratem pošlete.
To by bylo přínosem pro Vás i pro ostatní. A srdce může být lakomé nebo štědré.
Na výběr je od stokoruny až po 1tis.kč.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Pepsin
Příspěvky: 124
Registrován: sob črc 02, 2022 10:11 pm
Lokalita: Petřvald u Karviné

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od Pepsin »

kyocera píše: ned pro 03, 2023 11:30 am Napsal jste dlouhý příspěvek celkem o ničem ale nevidím u Vaší přezdívky - podporuje forum.
A čekal jsem, že začnete tím, že pomocí mobilu během pár vteřin Váš příspěvek na provoz mypower obratem pošlete.
To by bylo přínosem pro Vás i pro ostatní. A srdce může být lakomé nebo štědré.
Na výběr je od stokoruny až po 1tis.kč.
Teď mě trochu tlačíte a to nemám v upřímnosti rád,včera mi kluci rozdělali tlačítka na klávesnici u počítače,že mi ji vyčistí,píšu z mobilu ikdyz to jer nepohodlné a bankovnictví mám v počítači na který nemůžu,tedy trošku nerozumím co jste mi chtěl říct,ale z radosti se teď stala povinnost a už to není příjemné,ale nucené 😔
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od Soban »

Pepsin píše: ned pro 03, 2023 10:48 am Ještě na jeden dotaz jsem nedostal žádnou odpověď,proč při sériovém zapojení někteří říkají že je AGM potřeba balancer,já sériové zapojení používal a nebyl problém,ale nikdy ne tak trvale jak by bylo u soláru.
Protože časem má baterka různý odpor a tím pádem se přebíjí a uniká voda a u uzavřených jak něco unikne je to smrt.

Pokud máš se zátkama není co řešit balancér netřeba a články kde unikne voda tak ji zase doliješ.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od kyocera »

No obecně někteří lidi a tím nemyslím Vás se začnou kroutit jako hadi, když mají něco zaplatit.. A jestli se lidi cití příjemně nebo nepříjemně je věc emocí, jak kdo zpracujete vyhodnocujete danou situaci.
A za vlastní emoce je každý odpovědný sám.
Já jdu zatím ven at máte v klidu čas poslat příspěvek na provoz mypower a je mně celkem jedno, jestli to posíláte s radostí nebo se u toho cítíte nepříjemně. Zaplatit příspěvek na provoz mypower by měla být taková samozřejmá nepsaná povinnost pro všechny nové příchozí. A lidem by se tohle nemělo ani připomínat. Náklady na provoz fora mypower nejsou zdarma. Někde běží servy,energie, někdo kolem toho musí chodit a starat se.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Pepsin
Příspěvky: 124
Registrován: sob črc 02, 2022 10:11 pm
Lokalita: Petřvald u Karviné

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od Pepsin »

kyocera píše: ned pro 03, 2023 12:05 pm No obecně někteří lidi a tím nemyslím Vás se začnou kroutit jako hadi, když mají něco zaplatit.. A jestli se lidi cití příjemně nebo nepříjemně je věc emocí, jak kdo zpracujete vyhodnocujete danou situaci.
A za vlastní emoce je každý odpovědný sám.
Já jdu zatím ven at máte v klidu čas poslat příspěvek na provoz mypower a je mně celkem jedno, jestli to posíláte s radostí nebo se u toho cítíte nepříjemně. Zaplatit příspěvek na provoz mypower by měla být taková samozřejmá nepsaná povinnost pro všechny nové příchozí. A lidem by se tohle nemělo ani připomínat. Náklady na provoz fora mypower nejsou zdarma. Někde běží servy,energie, někdo kolem toho musí chodit a starat se.
Co na to napsat,mi to třeba jedno není,máte pravdu,že to je však moje věc,ale to stejné jde za Vámi,jste zodpovědný za to co jste sám vytvořil a má zodpovědnost to není,čili ani povinnost🙏
Ale to už jsme jinde, děkuji za upozornění
Pepsin
Příspěvky: 124
Registrován: sob črc 02, 2022 10:11 pm
Lokalita: Petřvald u Karviné

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od Pepsin »

Tak smysl dává k ochraně baterek mppt regulátor,ne ten obyčejný DC/DC měnič,většinu času kdy bude svítit slunce pojede systém jen z panelu, jestli jsem správně pochopil
Pepsin
Příspěvky: 124
Registrován: sob črc 02, 2022 10:11 pm
Lokalita: Petřvald u Karviné

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od Pepsin »

Mex píše: sob pro 02, 2023 5:46 pm Kdysi dávno jsem pro jednoho poskytovatele internetu "vyráběl" velkokapacitní UPS.
Komerční velké UPS tehdy byly děsně drahé, jakoby byly ze zlata.
Nešlo o vysoký výkon, ale o výdrž při případném dlouhém výpadku.

Vzal jsem běžnou levnou UPS, myslím že 700VA. Na ni jsem připojil velkou autobaterku.
UPS nejsou dělané na dlouhodobý provoz na maximálním výkonu. Tak to chce trochu předimenzovat.
Taková 700VA dokázala bez problémů několik hodin napájet 2 servery, dohromady nějakých 200W.

Tady s tím čerpadlem a gelovkama by se to dalo udělat podobně.
Vzít levnou (nebo zdarma) UPS. Lidi a hlavně firmy je často vyhazují, když v nich chcípnou baterky, protože se jim to nechce řešit a nová baterka stojí skoro jako nová levná UPS.
Připojit to na tu gelovku, případně všechny 3 paralelně.
A nabíjet to z nějakého panelu přes laciný DC-DC měnič, jak už tady zaznělo. Ten je z Číny za nějakých 5-10 USD.

S tím rozběhem ledničky jsem chtěl napsat to samé, co napsal kyocera.
Rozběh z DS, běh pak z měniče (třeba i z té UPS).
Jen by to chtělo si pohrát s automatikou toho přepínání. Možná to přepínat dělat elektronicky pomocí SSR a ne mechanicky relátkem/stykačem.
A nezapomenout udělat tam dead-time, tedy krátkou prodlevu mezi odpojením DS a připojením měniče. Protože měnič nebude synchronizovaný ze sítí.
Dost dlouhý aby nevadila změna fáze, ale zase dost krátký, aby se kompresor stále setrvačnosti točil.

I když mě teď napadlo, že by se na to dala využít právě ta UPS. Pro spuštění lednice by se na chvíli na vstup UPS relátkem připojila síť.
A po chvíli zase vypnout. UPS už by se postarala o přechod na bateriový režim.

Jen to chce zjistit, jak lednička pojede na hranatý sínus, co dávají levné UPS.
Já jsem to kdysi zkoušel pro zálohování kondenzačního kotle. Kotel i čerpadlo na to běželo, jen čerpadlo mělo horší zvuk, takový hranatý/řinčivý.
Tak ups zklamala,mám APC 300 a při výpadku když čerpadlo jede,tak je to v pohodě,ale když je systém vypnutý a nahřeje se,tak se čerpadlo s autoadaptem rozsvítí,hlásí spotřebu 5w ale nejede,navíc servopohon bručí a nedává tu sinusovku
ale výstupní napětí naprázdno +- 210v při zátěži stěží 180v
četl jsem nějaké příspěvky a prý to tak mají nastavené
podle mne je to málo jsou tam nějaké potenciometry,tak třeba by to šlo nastavit
trošku mě to mrzí,zrovna zítra celodenní výpadek proudu :(
Mogul
Příspěvky: 153
Registrován: sob srp 20, 2022 9:20 pm
Lokalita: Litoměřice
Systémové napětí: 48V

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od Mogul »

To je zvláštní. Já tu mám 3 UPS (350,500,600) a na všech je psán výstup 220-240. Je pravdou, že jsem je ještě nepoužil.. jen jsem kouknul na štítky.
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od Soban »

Jsem se koukal na parametry a má to výstup 230V!!!
APC BK300MICW
Základní popis
Main Input Voltage230 V
Main Output Voltage230 V
Jmenovitý Výkon (W)180 W
Jmenovitý Výkon (Va)300 VA
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Mogul
Příspěvky: 153
Registrován: sob srp 20, 2022 9:20 pm
Lokalita: Litoměřice
Systémové napětí: 48V

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od Mogul »

Pepsin píše: ned pro 03, 2023 10:41 pm
Tak ups zklamala,mám APC 300 a při výpadku když čerpadlo jede,tak je to v pohodě,ale když je systém vypnutý a nahřeje se,tak se čerpadlo s autoadaptem rozsvítí,hlásí spotřebu 5w ale nejede,navíc servopohon bručí a nedává tu sinusovku
ale výstupní napětí naprázdno +- 210v při zátěži stěží 180v
četl jsem nějaké příspěvky a prý to tak mají nastavené
podle mne je to málo jsou tam nějaké potenciometry,tak třeba by to šlo nastavit
trošku mě to mrzí,zrovna zítra celodenní výpadek proudu :(
Vím, že to co postuji je o vstupním napětí, ale pokud o tomto nevíš a víš jistě, že tímto to nebude, můžeš zkusit nastavit.
Za malý testík nic nedáš a aspoň vyloučíš souvislost.
SFgbv.jpg
Pepsin
Příspěvky: 124
Registrován: sob črc 02, 2022 10:11 pm
Lokalita: Petřvald u Karviné

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od Pepsin »

Mogul píše: ned pro 03, 2023 11:20 pm To je zvláštní. Já tu mám 3 UPS (350,500,600) a na všech je psán výstup 220-240. Je pravdou, že jsem je ještě nepoužil.. jen jsem kouknul na štítky.
Našel jsem několik článků,že ty starší to tak měly,ale teď si nepamatuji,že ta hodnota je orientační,že se musí přesná měřit jiným merakem než asi ten co mám,třeba ručičkovým
Naposledy upravil(a) Pepsin dne pon pro 04, 2023 9:05 am, celkem upraveno 1 x.
Pepsin
Příspěvky: 124
Registrován: sob črc 02, 2022 10:11 pm
Lokalita: Petřvald u Karviné

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od Pepsin »

Soban píše: pon pro 04, 2023 12:18 am Jsem se koukal na parametry a má to výstup 230V!!!
APC BK300MICW
Základní popis
Main Input Voltage230 V
Main Output Voltage230 V
Jmenovitý Výkon (W)180 W
Jmenovitý Výkon (Va)300 VA
Napsáno může být,reálné je nastaveno jinak,řeší se to na internetu c několika příspěvcích
Pepsin
Příspěvky: 124
Registrován: sob črc 02, 2022 10:11 pm
Lokalita: Petřvald u Karviné

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od Pepsin »

Mogul píše: pon pro 04, 2023 12:46 am
Pepsin píše: ned pro 03, 2023 10:41 pm
Tak ups zklamala,mám APC 300 a při výpadku když čerpadlo jede,tak je to v pohodě,ale když je systém vypnutý a nahřeje se,tak se čerpadlo s autoadaptem rozsvítí,hlásí spotřebu 5w ale nejede,navíc servopohon bručí a nedává tu sinusovku
ale výstupní napětí naprázdno +- 210v při zátěži stěží 180v
četl jsem nějaké příspěvky a prý to tak mají nastavené
podle mne je to málo jsou tam nějaké potenciometry,tak třeba by to šlo nastavit
trošku mě to mrzí,zrovna zítra celodenní výpadek proudu :(
Vím, že to co postuji je o vstupním napětí, ale pokud o tomto nevíš a víš jistě, že tímto to nebude, můžeš zkusit nastavit.
Za malý testík nic nedáš a aspoň vyloučíš souvislost.

SFgbv.jpg
Nemám tam takové diody,je zelenou ve vypínači a to co píšou jestli chápu je přepínací napětí,tak za mne když poklesne napětí v síti to přepne na UPS,ale třeba to chápu blbě,u mě jsou malé přepínače podle hodnot
Pepsin
Příspěvky: 124
Registrován: sob črc 02, 2022 10:11 pm
Lokalita: Petřvald u Karviné

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od Pepsin »

Mogul píše: pon pro 04, 2023 12:46 am
Pepsin píše: ned pro 03, 2023 10:41 pm
Tak ups zklamala,mám APC 300 a při výpadku když čerpadlo jede,tak je to v pohodě,ale když je systém vypnutý a nahřeje se,tak se čerpadlo s autoadaptem rozsvítí,hlásí spotřebu 5w ale nejede,navíc servopohon bručí a nedává tu sinusovku
ale výstupní napětí naprázdno +- 210v při zátěži stěží 180v
četl jsem nějaké příspěvky a prý to tak mají nastavené
podle mne je to málo jsou tam nějaké potenciometry,tak třeba by to šlo nastavit
trošku mě to mrzí,zrovna zítra celodenní výpadek proudu :(
Vím, že to co postuji je o vstupním napětí, ale pokud o tomto nevíš a víš jistě, že tímto to nebude, můžeš zkusit nastavit.
Za malý testík nic nedáš a aspoň vyloučíš souvislost.

SFgbv.jpg
Přílohy
IMG_20231204_091235.jpg
Pepsin
Příspěvky: 124
Registrován: sob črc 02, 2022 10:11 pm
Lokalita: Petřvald u Karviné

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od Pepsin »

Mogul píše: pon pro 04, 2023 12:46 am
Pepsin píše: ned pro 03, 2023 10:41 pm
Tak ups zklamala,mám APC 300 a při výpadku když čerpadlo jede,tak je to v pohodě,ale když je systém vypnutý a nahřeje se,tak se čerpadlo s autoadaptem rozsvítí,hlásí spotřebu 5w ale nejede,navíc servopohon bručí a nedává tu sinusovku
ale výstupní napětí naprázdno +- 210v při zátěži stěží 180v
četl jsem nějaké příspěvky a prý to tak mají nastavené
podle mne je to málo jsou tam nějaké potenciometry,tak třeba by to šlo nastavit
trošku mě to mrzí,zrovna zítra celodenní výpadek proudu :(
Vím, že to co postuji je o vstupním napětí, ale pokud o tomto nevíš a víš jistě, že tímto to nebude, můžeš zkusit nastavit.
Za malý testík nic nedáš a aspoň vyloučíš souvislost.

SFgbv.jpg
Když jsem to prepl na 196 a zpátky hodnota výstupního napětí stejná,litá to od 196 až po 208
zuzi
Příspěvky: 29
Registrován: pon bře 07, 2022 10:33 pm
Lokalita: Okolí Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 20000
Kapacita baterie [kWh]: 18
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od zuzi »

To che vzít nějakou starší UPSku, ale už sinusovou, APC smart snad byla vždy sinusová. Ty pak i pěkně drží napětí.
Pepsin
Příspěvky: 124
Registrován: sob črc 02, 2022 10:11 pm
Lokalita: Petřvald u Karviné

Re: Zapojení parelelní,seriové AGM baterie pro solární systémTUV

Příspěvek od Pepsin »

zuzi píše: pon pro 04, 2023 11:46 am To che vzít nějakou starší UPSku, ale už sinusovou, APC smart snad byla vždy sinusová. Ty pak i pěkně drží napětí.
Teď úplně nerozumím,mají buď čistou nebo modifikovanou sinusoidu,ale předtím mi to na obyčejný měnič do zapalovače normálně jelo,ikdyz měl modifikovanou,jen výměnou tě kapaliny vypíná,je hustší a proto překonává čerpadlo větší odpor a tím vypíná měnič

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek