měření AC vstupu a výstupu

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
mirekcafa
Příspěvky: 345
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

měření AC vstupu a výstupu

Příspěvek od mirekcafa »

Pozná někdo z fotky co na této hlavní desce měří a posílá ven údaje o AC vstupu a výstupu? Mám problém že mi měnič (EASUN SMX II) ukazuje spotřebu zátěže asi tak ve výši 1/3 skutečné zátěže. Jak ve wattech tak v amperech. Mám ještě jednu desku která ukazovala správně a tak přemýšlím že pokud by to nebylo příliš složité, že bych z té staré přeletoval. Případně to nechal u někoho udělat.

ac vnitřek.jpg
ac měření.jpg
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
sisdale
Příspěvky: 272
Registrován: sob črc 02, 2022 9:13 pm
Bydliště: středočeský kraj, 400 m n.m.

Re: měření AC vstupu a výstupu

Příspěvek od sisdale »

Proud AC out meri jeden z tech malych transformatoru nalevo (ty s tou zlutou izolaci s popisem). Na desce vedle toho hledej oznaceni CTx (kde x je nejake cislo; CT=current transformer). Napeti se pak meri kaskadou rezistoru na druhe strane desky. Tento CTx prevadi proud na napeti spolu s par pasivnimi soucastkami zespodu desky v blizkosti toho transformatoru. Dale to napeti jde pak do control boardu pres 2 piny a tam na nem jsou SMD soucastky s jednim operacnim zesilovacem, a vystup uz jde pak do mikroprocesoru na control boardu na jeho A/D vstup. Teoreticky by mohl byt vadny ten transformator, ale to jsem zatim nevidel. Dale by mohly byt uplne mimo nejake rezistory nastavujici prevod proudu na napeti + zesileni toho OP. Ale to se mi taky uplne nezda. Pokud meri spatne uz od zacatku, tak mozna potrebuje jenom zkalibrovat. Treba to ve vyrobe neudelali, nebo nastavili spatne.
8.56 kWp - orientace JJV (160st.) sklon 23 st. - PERC, 72-half cut, bifacial
11 kW invertory - 2x Sorotec REVO II 5.5kW (aka Easun iGrid VE II 5.5kW) v paralelenim 1f zapojeni
33 kWh LiFePO4 baterie - cylindrical pack 100 AH a dve prismatic REPT 280 AH v 16-ti clankovem provedeni
plně elektrický dům, plná automatizace, 50+ ESP8266 + RPi, inteligentní vytěžovaní - samoučící prediktivní energetické rozvrhovaní
více v mém domovském vlákně zde
mirekcafa
Příspěvky: 345
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: měření AC vstupu a výstupu

Příspěvek od mirekcafa »

Moc díky, u těch žlutých je u jednoho CT1 u druhého CT2. Nicméně z toho co píšeš není jistota že se to výměnou spraví a asi bych si na to netroufl. Dělá to od začátku. Zkus mi prosím popsat tu kalibraci.
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: měření AC vstupu a výstupu

Příspěvek od gupa »

A ten AC vstup je dobrý? Možná jen někde přehodil čínský dělník rezistor.

Asi bych vzal desku která měří OK, ohmmetr a přeměřil s tím, že si pamatuji hodnoty podle místa. Potom porovnat měření odporů na desce, který měří o třetinu méně. Myslím si, že odpory jsou v tom místě bez nějakého balastu, takže by měly být čistě měřitelné. Možná ale někde kondenzátor kvůli zvlnění bude.


Edit Kdyby byl měřák na cívky tak potom porovnat hodnoty těch cívek v trafech.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
mirekcafa
Příspěvky: 345
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: měření AC vstupu a výstupu

Příspěvek od mirekcafa »

gupa: tak to je na mě jako na neelektrikáře dost složitý, asi bych to musel někomu dát kdo tomu rozumí. Zatím zjišťuji situaci kolem té kalibrace. Připadá mi to dost pravděpodobné. AC vstup je na tom stejně...cca 1/3
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek