2,24kWp Napajedla

Ostrovní FVE před rozšířením, většími úpravami, stěhováním, témata s nefunkčními odkazy, odstraněnými obrázky, atd.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od Frenky »

Pokud se pokus povede nezapomente nás potěšit. Já mám osobně tyto stroje rád a dvoutakty obzvláště.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od goodbie »

ono to nebude hned,ale určitě se to povede když dobíjel baterie v Tatře bude i doma v tom asi nebude problém.Ty dvoutakty jsou jednoduché a docela bezporuchové to je pravda.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od Frenky »

Mám nutkání ten 1kW koupit, mají ho ca 2500,-Kč ale kam s ním v paneláku. Balkon nemám a myslím si že by ani sousedi nebyli spokojeni. :lol: . Jinak jsem vlastníkem 1ks Honda EC asi 2kW s invertorem. Používám ji když je potřeba v karavanu, nebo k elektrickému nářadí (na střeše, či když se mi nechce tahat dlouhý prodlužovák u bráchy na chalupě). Někdy se hodí když třeba na horách nešel cca 2 týdny el. proud protože kyryl, ale to je již dlouho.
Koukám, že ji prodávají za 40 000,- já ji koupil před cca 5 lety za 60 000,- No asi jsem to uspěchal. (ale když se mi tak líbila :D )

http://www.kobras.cz/katalog/p/elekroce ... da-eu-20i/
HONDA 2kW
HONDA 2kW
HONDA.jpeg (2.49 KiB) Zobrazeno 1917 x
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od Pan Taum »

Došlo dnes tedy k přepojení na nové Trojan aku? Jestli ano, tak urychleně nabít centrálou do plna tj. do znaků plynování cca 29V. Z výroby jsou většinou ve stavu kolem 50% až 80% nabití a je nutná podobná "inicializace" jako u Lithia.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od mypower.cz »

Diky za upozorneni, zkusim vychytat nejaky hodne slunecny den nejlepe... Jinak stale tam je jeste puvodni volovo. Jeste porad mi chybi par detailu na bedne pro baterky. Bocni steny doresit. No pak sem dam fotky :) To bude urcite kritika :D :D Uz se na to tesim :D
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od mypower.cz »

Hele jaky mam brutalne presny odhad na mnozstvi benalu, ktery nalit do centraly aby jela presne hodinu a pak presne za hodinu dosel benal :D

Obrázek

Neni cas prepojovat baterky. Bohuzel. Priority jsou v mnozstvi z jedne strany ubyvajiciho a z druhe pribyvajiciho mnozstvi veci k reseni prace/forum/domacnost/auto/pffffff... :( Lezi mi v obyvaku na zemi asi 10kWh elektriky ulozenych v novych a jeste jednech mirne jetych baterkach (ze jo frenky :)) + venku asi 200-400Ah Nicd a ja nez to vsechno prestehuju a poprepojuju a pozapojuju, tak jsem radeji splichnul trocha benalu do centraly at se mi neresetne v noci notebook bo mam rozdelane hrozne moc prace, a na hodinku to dokrmil z centraly :D To je hrozne se mnou, ze ? :wall: ::facepalm::
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od Roger »

Kolik litru za hodinu?
To je jak z filmu Pelisky: nebyl cas ... :-)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od mypower.cz »

Roger píše:Kolik litru za hodinu?
To je jak z filmu Pelisky: nebyl cas ... :-)
Netusim, ja to tam nalil odhadem bez mereni kolik jsem tam toho presne nalil (malo... trosku benzinu.. ale jestli pullitr, litr.. nevim) a vyslo to takhle pekne na jednu hodinu. Mozna tohle tema napovi vice ohledne toho kolik benzinu/elektriky/casu.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od mypower.cz »

hmhm :) drtim to drtim, 18.6 na umirajicich baterkach, uz jsem na zaloze dvou paralelne pripojenych AKU k DC rozvodum ... jedina nevyhoda ktera bude ze ted padne mereni proudu na DC rozvodech, protoze to je umistene pred zaloznimi AKU a proud tedy tece mimo cidlo .. 12.8 na DC rozvodech ted o neco poklesne a do rana se bude chovat uz ne jako stabilizovany zdroj, ale jako baterie, tedy bude mirne klesat. Uz bych ty nove baterky mel fakt prepojit :roll: .. kdyby vyslo slunko na prvotni poradne dobiti.. to by byla parada...

Obrázek

Obrázek
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od Pan Taum »

Hele a potřebuješ vůbec nějaké baterie? Když to tak vidím, tak by ti stačila snad i baterka z mobilu nebo kalkulačky :mrgreen:
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od mypower.cz »

Pan Taum píše:Hele a potřebuješ vůbec nějaké baterie? Když to tak vidím, tak by ti stačila snad i baterka z mobilu nebo kalkulačky :mrgreen:
Ja mam taky takovy pocit.. :D

No proste ted celou noc pojedu na 2x 72Ah paralelne 12V, to pojede asi sto let, to jsou relativne dobre aku jeste navic od Frenkyho :) a asi zitra to prepojim... nebo pozitri? Ja nevim.. :D Elektriky je jeste hromada :lol: Ale je zajimave, ze predminulou zimu pri tehdejsi zavislosti na AC napeti, ktere by v tuhle dobu s temito litajicimi rozsahy napeti bylo dost problem, bych v tuhle dobu asi panikaril, ted uz vim co a jak, co si muzu dovolit, co od toho cekat, jak to udelat aby se proste nic nedelo.. a to je dobre .. :D To me moc tesi :D Nebyt tohoto fora, nevim nic.

EDIT: jinak moje spotreba je ted stale stejna. Asi 30-40W, NTB, WIFI, switch, muzika, osvetleni.. Jelikoz mam obraceny rezim a delam v noci, budu delat celou noc .. svitit, poslouchat, internetit, popijet kafe, predelavat interier chaty :)
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od drama »

Ten biorytmus by to chtělo normalizovat. Ušetříte za světlo a ještě tak 10% přímou spotřebou. Taky je to o dost zdravější... :)
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od Roger »

Takovy luxus :-) To jde zminimalizovat na 2-5W, tablet s celullar a pripojit lze vsechno.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od mypower.cz »

Ad biorytmus ... jsem si toho vedom, bojuju s tim.

Ad luxus.. njn.. Aspire 5610Z je zrout ... uz je to stary notebook :)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od mypower.cz »

Pan Taum píše:Hele a potřebuješ vůbec nějaké baterie? Když to tak vidím, tak by ti stačila snad i baterka z mobilu nebo kalkulačky :mrgreen:
No k tomuto me jeste napada, ze v mem pripade s mou trvalou spotrebou na urovni 30-40W by to znamenalo ze ted mit u krbovek jeden solidni TEG tak mam baterky porad plne a ani DC spotrebou je vybiju. Vsechno by bylo pokryto z krbovek a z TEGu. AC spotreba a velke vykony se daji v drtive vetsine pripadu odlozit na slunce, nebo resit neelektricky (treba vareni).
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od Roger »

Jeste vyssi level:

3 spacaky
1 rotoped s dynamem

nepotrebujete ani krb a ani drevo :-)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od mypower.cz »

jo no, ale v tom pripade nepotrebuji pak ani elektriku ani chatu.. to by stacil stan a spacaky, ale to uz jsme jinde... to uz jsme na nejakem trampskem webu a to neni cilem... cilem je mit v pohode bydleni s dostatkem elektriky pro obyvatele takoveho bydleni s urcitymi konkretnimi energetickymi naroky a bez zavislosti na pripojce k siti.

*sun* :arrow: ::pv:: :arrow: :home:
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

2,24kWp Napajedla

Příspěvek od Roger »

Ne uplne, v kamennem objektu se akumuluje teplota lepe jak v stanu a kdyz se prezene vichr, tak se nic nedeje a bez problemu ji 1 osoba dokaze svym vykonem vytit o 10oC bez dalsiho topeni. Kdybych nevyzkousel, tak bych tomu neuveril. Schvalne kolik energie (lidske, financni, alekteicke, casove) spotrebujete na shaneni drivi?

Mozna ze dobre postaveny a izolovany objekt (plusovy dum) se obejde uplne bez topeni a dosahne akceptovatelnach teplot, cim mensi, tim snaze... Opravovat stary barak ale je otazka zda to ma smysl
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: 2,24kWp Napajedla

Příspěvek od mypower.cz »

Roger píše:Schvalne kolik energie (lidske, financni, alekteicke, casove) spotrebujete na shaneni drivi?
telefon, vysypani avie dreva, prikryti hromady (3 dny), jednou za cas prinesu ke krbovkam polinka (celou zimu).
6900 + 800 doprava = 6sprm,

Jinak chata je zděná. Prave ji ted chci jeste lepe zateplit, obzvlast strechu, ta je pochopitelne drevena a ne az tak dobre izolovana, hlavne ta uplna spicka (podkrovi). Cim vic se to podari zateplit, tim lip. Zrovna na tom pracuju :) .
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

2,24kWp Napajedla

Příspěvek od Roger »

Prms za 1283 - to je nejake supr kvalitni drivi - Dřevo štípané listnaté tvrdé výběr - dub/buk?

Petry do komina pousteji i pres klasicky VAPK vymenik, velmi horky vzduch, jak je to s krbem, pry tercialn spalovani a da se i ohrivat ustredni topeni...
Naposledy upravil(a) Roger dne sob pro 14, 2013 5:05 pm, celkem upraveno 1 x.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek