Komunikace Solar Assistant s Home Assistant

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Raspberry Pi.
Mickel
Příspěvky: 5
Registrován: stř dub 05, 2023 8:30 am
Lokalita: Olomouc

Komunikace Solar Assistant s Home Assistant

Příspěvek od Mickel »

Zdravím, nebudu zakládat nové téma a zeptám se tady. Provozuji doma Home assistanta na RPI4 a Solar Assistenta na Orangepi3 a chci SA propojit s HA. Problém je v tom, že v RPI4 už mám dongle Zigbee (komunikuje se smart elektronikou) a MQTT je už nakonfigurováno právě na komunikaci s tímto zařízením. Dle návodu SA je k propojení s HA potřeba nakonfigurovat MQTT, ale konfigurace může být pouze jedna.
Nemá s tímto někdo zkušenost, jak to jde vyřešit?

Děkuji

Admin info: "nebudu zakládat nové téma..." děkuji že nám přiděláváš práci s rozdělováním témat
bokser01
Příspěvky: 1319
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

Re: Komunikace Solar Assistant s Home Assistant

Příspěvek od bokser01 »

Připojuji se ke kolegovy výše, mám komunikaci ze SA do HA přes MQTT ale rád bych přidal i komunikaci s relé na tasmotě. bohužel jsem na to zatím nepřišel
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 14,4KWh olovouhlik (6x JPC12-200), Celek tedy 7770Wp :yes:
UTima
Příspěvky: 91
Registrován: ned zář 01, 2019 1:29 pm

Re: Komunikace Solar Assistant s Home Assistant

Příspěvek od UTima »

Mickel píše: pon zář 04, 2023 11:30 am Zdravím, nebudu zakládat nové téma a zeptám se tady. Provozuji doma Home assistanta na RPI4 a Solar Assistenta na Orangepi3 a chci SA propojit s HA. Problém je v tom, že v RPI4 už mám dongle Zigbee (komunikuje se smart elektronikou) a MQTT je už nakonfigurováno právě na komunikaci s tímto zařízením. Dle návodu SA je k propojení s HA potřeba nakonfigurovat MQTT, ale konfigurace může být pouze jedna.
Nemá s tímto někdo zkušenost, jak to jde vyřešit?

Děkuji
Řešil jsem stejný problém na stejné sestavě. Jinak mám jen SA ten jede na rpi3. Na stránkách podpory jsou uvedeny dvě možnosti nastavení. Bohužel si vůbec nepamatují jak jsem to udělal ale co třeba trošku pomůže, zaručeně to funguje.
1 x MPP PIP 5048MK (axpert - bez přetoků) + 12 x 330W CS + 16x280Ah - JK BMS + Solar Assistant - Home Assistant.
https://pvoutput.org/intraday.jsp?id=114933&sid=100171

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek