2xakubox 230ah

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Soban
Příspěvky: 3467
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od Soban »

Se s ním domluv a odšroubuj dekl a přeměř články jak to vypne.
Pokud nějaký bude mít víc jak 3.59V tak máš viníka.

Ještě se dá to nabíjet na napětí kdy to ještě nevypne a nechat to tak třeba několik dní zda to balancování ustojí a ostatní články se srovnají.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od mopadzi »

pibi píše: pát zář 22, 2023 4:48 pm Ta BMS nekomunikuje přes modrý zub?
asi tam má displej a BMS jen s jedním UART...
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
VlastaFr
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 19, 2023 3:24 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11,6
Kapacita baterie [kWh]: 22

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od VlastaFr »

Zadna komunikace tam není
cipis
Příspěvky: 4360
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od cipis »

No to se zase usetrilo ...

Jinak jestli je to displej pro JBD, takovy ten dotykovy, tak tam to ukazuje i jednotlive clanky, v nekolikate strance.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od Mikel »

cipis píše: pát zář 22, 2023 9:00 pm No to se zase usetrilo ...
To neni kvuli uspore, to je proto, ze zakaznik ocekava zaruku. My zase ocekavame, ze si nikdo nebude premastavovat BMSky podle vlastniho uvazeni a to se bohuzel delo pomerne casto. Proto tam neni bluetooth. Bohuzel BMS od JBD neni mozne zaheslovat.
V soucasne dobe jiz prechazime na jine BMS, ktere je mozne zaheslovat a postupne upoustime od JBD.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
cipis
Příspěvky: 4360
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od cipis »

No aspoň že bude něco zabezpečeného.
Jenže tady to evidentně háže klacky pod nohy při diagnostice.
Ikdyž celkem nechápu, když to s ním řešíš, proč teda píše sem, a nepořešíte si to spolu celé a sem až hodíte výsledek? Jestli je to blackbox, jakože je, tak toho moc vykoumat nejde.
Krom teda těch věcí okolo, jako dát stejné kabely atd. Jenže to se "vyloučilo" prohozením.
Osobně si myslím, že to není nabité stejně, asi bych jednu odpojil, nechal dobít jednu, pak ji odpojil a připojil jen druhou a též dobil do plna.
Pokud je regl dobře nastavený (tj. dle hodnot na baterii), tak BMSka nemůže nic odpojovat (leda je nějak průser vevnitř).
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
VlastaFr
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 19, 2023 3:24 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11,6
Kapacita baterie [kWh]: 22

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od VlastaFr »

Trochu to nedědí...
Spatne se me z toho spí :)
Přílohy
IMG_20230922_215235.jpg
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od Mikel »

cipis píše: pát zář 22, 2023 10:08 pm No aspoň že bude něco zabezpečeného.
Jenže tady to evidentně háže klacky pod nohy při diagnostice.
Ikdyž celkem nechápu, když to s ním řešíš, proč teda píše sem, a nepořešíte si to spolu celé a sem až hodíte výsledek? Jestli je to blackbox, jakože je, tak toho moc vykoumat nejde.
Krom teda těch věcí okolo, jako dát stejné kabely atd. Jenže to se "vyloučilo" prohozením.
Osobně si myslím, že to není nabité stejně, asi bych jednu odpojil, nechal dobít jednu, pak ji odpojil a připojil jen druhou a též dobil do plna.
Pokud je regl dobře nastavený (tj. dle hodnot na baterii), tak BMSka nemůže nic odpojovat (leda je nějak průser vevnitř).
Resime to spolu po mailu, ma to ale dva problemy.
1. Pokud si projdu veskere dostupne informace tak je tu spousta rozporuplnych informaci, ktere si obcas protireci.
2. Nabidl jsem servis a kontrolu u nas. To ale bylo zatim odmitnuto.
Nicnerikajici fotky LCD bez dalsich souvislosti jsou asi o nicem.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od Mikel »

cipis píše: pát zář 22, 2023 10:08 pm Osobně si myslím, že to není nabité stejně, asi bych jednu odpojil, nechal dobít jednu, pak ji odpojil a připojil jen druhou a též dobil do plna.
Pokud je regl dobře nastavený (tj. dle hodnot na baterii), tak BMSka nemůže nic odpojovat (leda je nějak průser vevnitř).
Delame mesicne v prumeru 200-300 baterii a opravdu vime jak BMS nastavit, jak se BMS chova a co dela pri jakem nastaveni.
A pohadky typu “na menici, na externim meraku i na BMS baterie to ukazuje vsude stejne napeti” jsou opravdu jen z rise snu. Pokud by uzivatel tedy podle meraku nepravadel kalibraci menice a BMS a o tom silne pochybuji . Atd atd …..
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
VlastaFr
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 19, 2023 3:24 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11,6
Kapacita baterie [kWh]: 22

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od VlastaFr »

Ja jsem nic neodmitl, to neni pravda.
"Podotknul jsem castku za dopravu, ktera není par drobnych, že nevim jaky z toho bude vysledek"
Bohuzel jsme v ČR a znam zde praktiky - tim nechci urazit, jen konstatuju.

Proc pisu i sem a neresim to po mailu?
Po mailu toho moc nebylo, ve zkratce jen, ze pokud jsou baterie nabity na 100% a pak klesa napeti stejně, tak neni možné aby meli rozdilny stupen vybíjení. Tim konverzace skončila. Ale zde bych rad vyuzil zkušeností jinych, co vse muze být špatně.

Nevim proč se zde zminuje neco o pohadkach, že střídač, bms, a externi měření ukazuje stejné napětí...

Ja tu zadne pohadky nevypravim, koupil jsem si neco za nemale peníze a nedela to to co by to mělo dělat a proto to řeším a chci vyřešit.

Me je uplne jedno kolik delate baterií a kolik se instalovalo bmsek. Na mail jsem kloudnou reakci nedostal, ale tady koukam, ze to zije. Chci nejdřív vyloucit vše co by mohlo byt z mé strany špatně.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od Mikel »

Na maily reaguji pouze z pracovniho PC a to v dobe kdy sedim u PC. Pokud tedy mate nejaky problem, vadu na vyrobku, mate na vyrobek zaruku. Vyuzijte sveho prava a uplatnete zaruku na vady vyrobku.
Nemam potrebu zde verejne resit vase emaily. To uz je za hranou.
Tak laskave vyuzijte sve pravo na uplatneni reklamace. Nemusite tak cekat na moji odpoved na mailu a kdyz neprijde do 10minut tak se hned ohrazovat, ze komunikace je pomala.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od vla »

Tak už tady máme dvě stránky řešení jakéhosi problému a k ničemu to nevede. Majitel problému dal za baterky 150 tis. a na nabídku zaslání k reklamaci se mu nelíbí, že by doprava byla drahá :lol: Tak radši naznačuje, že by třeba reklamaci výrobce neuznal a řeší dále neřešitelné. Podle mě je řádná reklamace jediná rozumná cesta, která problém osvětlí. A pak může pro nás vzniknout relevantní informace jednak kde byl problém a taky jak reklamaci prodejce řešil a vyřešil či nevyřešil. Tady už se nějakou dobu jen mlátí prázdná sláma.
Nemám rád tenhle stát.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od Mikel »

Ano, presne tak. Velice rad si stahnu data z provozu baterie a hned bude i jasne jestli bylo udelano i to co se zde doporucovalo ohledne nabijeni aby doslo k nastaveni pocitadla % a jak je to i s odpojovanim BMS pri napeti 54,7 V jak je zde prezentovano. Zatim jedine co jsem videl a dostal je xxx stejych fotek LCD z ruzneho uhlu kde je stejne napeti na obou aku a rozdilne %.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
VlastaFr
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 19, 2023 3:24 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11,6
Kapacita baterie [kWh]: 22

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od VlastaFr »

vla píše: sob zář 23, 2023 8:57 am Tak už tady máme dvě stránky řešení jakéhosi problému a k ničemu to nevede. Majitel problému dal za baterky 150 tis. a na nabídku zaslání k reklamaci se mu nelíbí, že by doprava byla drahá :lol: Tak radši naznačuje, že by třeba reklamaci výrobce neuznal a řeší dále neřešitelné. Podle mě je řádná reklamace jediná rozumná cesta, která problém osvětlí. A pak může pro nás vzniknout relevantní informace jednak kde byl problém a taky jak reklamaci prodejce řešil a vyřešil či nevyřešil. Tady už se nějakou dobu jen mlátí prázdná sláma.
Ano.
(Ale Penize jsou relativní, nereste kolik to stalo. Jak vite v jake jsem finanční situaci, že můžu házet litrama ?)

Informace se snazim vstřebávat, proto jsem zde na fóru.
Další věc je jestli zaslat obe baterie, nebo jen tu jednu. To jsou třeba informace, ktery bych rád věděl. Ja se neohrazuju na pomale reakce, ale trocha vstřícnosti nikdy neuskodi. Že me bms na slabší baterií vypla na 54,7V na to radna odpověď taky nepřišla a to by bylo pro me treba směrodatný.

Než tedy laskavě.. jak hezky píšete poslu baterii na reklamaci, tak chci vyloucit možné chyby na mé straně, nic vic, nic míň. To koresponduje s tou trochou vstřícností a pochopením
cipis
Příspěvky: 4360
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od cipis »

Jen technicka, v pripade, ze bude reklamace uznana, tj. vyrobek ma nejakou vadu, tak budou muset byt uhrazeny vsechny naklady s tim spojene, tj. i ta doprava k prodejci/vyrobci.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od Mikel »

Mame to vse VOP. Pokud je reklamace uznana a vyrobek ma vyrobni vadu, vada je na nase naklady odstranena a veskere naklady i na dopravu jdou za nama.
Ale soucasne je potreba rict, ze v opacnem pripade jde vse na ucet zakaznika.
Tak jako vsude jinde.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
VlastaFr
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 19, 2023 3:24 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11,6
Kapacita baterie [kWh]: 22

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od VlastaFr »

[/quote]

Resime to spolu po mailu, ma to ale dva problemy.
1. Pokud si projdu veskere dostupne informace tak je tu spousta rozporuplnych informaci, ktere si obcas protireci.
2. Nabidl jsem servis a kontrolu u nas. To ale bylo zatim odmitnuto.
Nicnerikajici fotky LCD bez dalsich souvislosti jsou asi o nicem.
[/quote]

Prosím Ktere informace si protiřečí??
Nic neříkající fotky? Fotky jsem dal jako dukaz toho, ze si nevymýšlím, i když jak bylo napsano, ze to odporuje prirodnim zákonům.. Pred těmi fotkami bylo 3krat nabito na 54,7V (na obou bateriich bylo 100%) stim , ze u slabsi baterie na této hodnotě nabijeni vypla bms.

Co ještě můžu udelat, než to pošlu?
To je alfa o omega celé debaty
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od Mikel »

Nehodlam resit reklamace a jine obchodni veci ani zverenovat interni komunikaci nekde na verejnych forech. Vse budu resit za pouziti standardnich komunikacnich kanalu. Ne si zde nebo jinde vymenovat vzkazy.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Soban
Příspěvky: 3467
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od Soban »

Panebože posílá se pouze ta baterie která je vadná.
Proč vypíná BMS dřív jsem ti řekl, prostě nějaký článek má víc jak 3,6V! (pochybuji že by blbě nastavili BMS)
A nebo je jiná zrada nějaký špatný kontakt atd.... A to nezjistíš když to máš zavřené.

A to s napětím jsou pohádky, ještě jsem nenatrefil aby vše měřilo stejně vždy tam je rozdíl!
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
VlastaFr
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 19, 2023 3:24 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11,6
Kapacita baterie [kWh]: 22

Re: 2xakubox 230ah

Příspěvek od VlastaFr »

Tomu rozumím.
Ale Nerozeznam protiřečící se informace o kterych je zminovano jestli jsou z mailu, nebo to jsou informace zde z fóra.

Moje odpověď byla nejakou tu hodinu pred vasi zavirackou. Stačí napsat "dořešíme to v pondělí" a je vse v naprostem pořádku.

Pak tu čtu neco o pohádkách a o laskavosti neco udělat, tak se nedivte kam se to posouvá. Ja tu odpovidam na otazky, vy jste tu vytahl prvni vytazky z nasi korespondence.
Nejspíš vas vytrhlo ze židle, ze jsem psal o malé komunikaci pres mail, ale to nebylo nijak myšleno, to bylo jen vyjasnění situace clenovi "cipis". Proc to řeším i tady.

Hezky víkend

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek