Šikana od distribučky

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Šikana od distribučky

Příspěvek od proasnet »

Zdravím, mám pocit že XXX se mě rozhodla šikanovat. Tento rok už u mě byli 3x na kontrole elektroměru, který mám naštěstí na hranici pozemku. Choděj k nám zásadně když jsem v práci a manželka je doma. Už má ode mě instrukce nepouštět je do domu. Domáhají se vstupu do technické místnosti kde mám měniče a baterie, vyhrožují policií a odpojením a prskají že nemáme odběr a jak budeme kompenzovat jejich ztráty na zisku. Dneska se domáhali udělat si odpočet z mého podružného elektroměru co mám na výstupu z měničů, i když nevědí že ho mám. FVE mám od doby instalace řádně ohlášenou. Setkali jste se už s takovou šikanou?
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
rva
Příspěvky: 3526
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od rva »

Vše je v lidech. Mě při výměně elektroměru varoval, že nesmím mít přetoky a když jsme si vyjasnili jak funguji, tak zauvažoval, že něco takového by se mu taky hodilo aby utekl před vysokými cenami.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od proasnet »

No jo když je to jednou a bez šikany dá se to pochopit. Nic nenaměří tak ma dat pokoj. Ale když 3x v 2023 a 2x v 2022 měřej to samý a jsou agresivní a arogantní, tak to považuju za šikanu. Brzy začnu mít špatný svědomí a pošlu jim ztrátu na DS poplatcích
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od glottis »

Jestli to máš ještě hlášené jak píšeš o co jim jde?
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od proasnet »

Myslím že jen vyvolavat v mé manželce strach. Ani jednou jsem u toho nebyl, jinak by u nás byli naposledy
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od Diablo1st »

Vypýtať si ich mená a minimálne sa na nich sťažovať, príp. sa im vyhrážať právnikmi. Nemajú právo sa dožadovať vstupu na pozemok a ani polícia na to nemá právo, pokiaľ nemá povolenie od súdu alebo nedochádza k ohrozeniu života. Ich majetok je po elektromer, ďalej ich nemá čo zaujímať.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
dusanmsk
Příspěvky: 315
Registrován: pát říj 15, 2021 10:41 am
Lokalita: Stredocesky kraj
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11250
Kapacita baterie [kWh]: 9.6
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od dusanmsk »

Manzelka sa s nimi nema co bavit. Ak je to na hranici pozemku, nech si tam osadia akekolvek dodatocne meranie a sedia tam kludne tyzden s osciloskopom, k tomu ta nepotrebuju. Ked sa s nimi manzelka nebude bavit, nemaju sa komu vyhrazat odpojenim. A keby sa aj, natocit na mobil a pripadne volat policajtov.

"Kompenzovat straty na zisku" - ty pico co to je? Ake je to mesto? Ked tak kludne PM.
30*375 Wp JJZ, 2xXTM4000, 2xVT-80, 2xUS5000
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od dracekvo »

Hlavně nahrávat.
Pokud něcím vyhožují, tak se klidně může jednat o trestný čin.

Bez důkazu je to pak furt slovo proti slovu. Každý mobil má v sobě hlasový záznamník.
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od proasnet »

Rajecké Teplice. Já jsem si tak přál aby se to stalo když jsem doma. Bohužel už asi popátý vystresovali moji ženu. Už minule jsem ji říkal aby si řekla o jména ale když je vytočená tak zapomene i jak se jmenuje. Budu volat na dispečing aby mi to vysvětlili co se jim tak nezdá a proč nás obtěžujou
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od cipis »

Ja bych zavolal policajty, hned, jak se tihle typci objevi v okoli.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 485
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od stano22 »

Natočiť mobilom a kontaktovať občan za dverami, či ako sa tá estráda volá. Nebude príjemné pre p. XXX, keď ho s tým osloví RTVS :-D
Migel
Příspěvky: 939
Registrován: ned zář 25, 2022 10:47 am
Lokalita: Pod Karpatmi

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od Migel »

U mna boli tiez (asi pred mesiacom)..nebol som doma akurat som dochadzal domov a oni nastupovali do auta pred domom..spravili si asi svoje merania a ked zbadali panely tak im to bolo jasne.. :lol:
Tiez som razne zene povedal aby nikoho nevpustala dnu ze vsetko co potrebuju maju na hranici pozemku.a ked by aj tak dobijali sa dnu tak nech mi zavola a lahko by som im to aj cez telefon vysvetlil :mrgreen:
10 x Jasolar 380W 2s5p 3,8kWp jz
1x Epever 8415 AN
2x MP2 5000V/A paralelne
13s Li-ion 48V 760Ah/35kWh
a stále v štádiu budovania (rozširovania)
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od Diablo1st »

U mňa za 3 roky nebol nikto :D
Asi ZSE oficiálne prihlásené FVE, ktoré majú malý odber, nerieši. :yes:
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
bokser01
Příspěvky: 1319
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od bokser01 »

U mě po instalaci prvních panelů, jen vyměnili elektroměř za typ co umí měřit i přetok a nic víc se nikdo nestaral, dokonce jsem i odečet v květnu dělal sám online. Pak tu byl minulý měsíc 2x technik čezu na zaplombování elektroměru po výměně rozvaděče. Také nic neříkal řekl jsem mu že je to ostrovní on si něco proměřil, na elektroměru přetok žádný a popřál hezký den a odjel :D
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 14,4KWh olovouhlik (6x JPC12-200), Celek tedy 7770Wp :yes:
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od glottis »

bokser01 píše:U mě po instalaci prvních panelů, jen vyměnili elektroměř za typ co umí měřit i přetok a nic víc se nikdo nestaral, dokonce jsem i odečet v květnu dělal sám online. Pak tu byl minulý měsíc 2x technik čezu na zaplombování elektroměru po výměně rozvaděče. Také nic neříkal řekl jsem mu že je to ostrovní on si něco proměřil, na elektroměru přetok žádný a popřál hezký den a odjel :D
Neni duvod aby neco resil clovek co to ma zapojit/zaplombovat/odecist dokud ho nekdo nenavede, ze to hlasit ma treba za nejakou odmenu. Teda jsou i lidi co to hlasi jen pro vnitrni sebeuspokojeni, ze nekomu nepomuzou. Asi nejaky lepsi oddil :)
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 485
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od stano22 »

U nas chodi manualny odpocet raz rocne, studaci v lete. K domom s panelmi robia v zozname hviezdicku. U mna si spravili tiez, ale zatial nikto nic, aj merac od nich mam nejaky archaicky.
Migel
Příspěvky: 939
Registrován: ned zář 25, 2022 10:47 am
Lokalita: Pod Karpatmi

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od Migel »

Mozu si robit kolko chcu hvezdiciek ked to ma clovek odelene-nepripojene tak mu mozu vyskocit na hrb!..to je to iste ako keby som nemal panely ale mal by som centralu (lebo by som mal napriklad lacnejsie palivo) tak aj vtedy by chodili ale este viacej lebo by im to neslo do tych hlav keby nevideli panely odber z distribucky ziadny,istic v hodinach vypnuty a barak by svietil :lol: :lol: to by kukali..
10 x Jasolar 380W 2s5p 3,8kWp jz
1x Epever 8415 AN
2x MP2 5000V/A paralelne
13s Li-ion 48V 760Ah/35kWh
a stále v štádiu budovania (rozširovania)
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od proasnet »

To aby člověk šel na benzinku ohlasit že si koupil kolo nebo elektromobil, do obchodu ohlasit že jsem si upekl chleba či vypěstoval mrkev. Dneska volám na distribučku jaký mají se mnou problém.
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od proasnet »

Na XXX zvedla telefon milá paní. Po identifikaci odběrného místa změnila na arogantní tón s tím, že mají podezření na černý odběr a budu vyzvaný na prokázání od instalační firmy že mám vlastní zdroj. Jako samoinstalaci nemám doklady o instalaci od žádné firmy.
Budu tedy muset svoji fve nějak papírově zlegalizovat
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
Charlie_XZ
Příspěvky: 50
Registrován: pon led 06, 2020 5:58 pm

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od Charlie_XZ »

proasnet píše:Na XXX zvedla telefon milá paní. Po identifikaci odběrného místa změnila na arogantní tón s tím, že mají podezření na černý odběr a budu vyzvaný na prokázání od instalační firmy že mám vlastní zdroj. Jako samoinstalaci nemám doklady o instalaci od žádné firmy.
Budu tedy muset svoji fve nějak papírově zlegalizovat
Nemusíš nic legalizovat, nemáš co prokazovat, oni mají prokázat že ten černý odběr máš, technických prostředků na to mají dost. Všude je úsekové měření, tak že nesoulad mezi odečtem elektroměrů a tím co měří ten úsek velmi rychle poznají, pak pokud chtějí můžou ti na přípojku dát i svoje "operativní" měření o kterým ani nevíš. Nenechte se natlačit do věcí které nemusíte dělat, zatím je ČR tak SK demokracie kde platí presumpce neviny a pokud ti doma něco chtějí musí mít papír od soudu nebo podezření že se tam děje něco co je potřeba řešit hned ...

Tohle je kauza pro kterou si prostě vyber nějaký slušný právní zastoupení a oni dají pokoj, prostě to zkoušejí.