Šikana od distribučky

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od mgx »

nevidim absolutne ziadny dovod na odstraneni temy, mozno len o upravu nazvu na sikana od distribucky. To ze distribucia sa snazi solarnikov sikanovat je realny stav. ja som si tym sam presiel v rokoch 2010-12, ked u mna XYdis 3x vymenila elmer, s usilim dokazat cierny odber/pretoky. Silny tlak na "kontrolu" veci za elmerom, kde som ich samozrejme nepustil. Myslim ze najviac ich nasralo, ze ma odpojili a mne to bolo jedno. Uz som mal v plane kupit kogeneracnu jednotku a odstiknut sa uplne :). Odvtedy sa ukludnili (samozrejme pomohla pisomna komunikacia, ze vsetky vzniknute skody nelegalnym odpojenim uhradia). A dnes uz je solar na kazdom 2hom dome, budu musiet vymysliet nieco ine.
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od PetrDubi »

Důvod proč proasnet žádá o smazání může být ten, že se mu ozvali právníci XXX s výhrůžkami ohledně poškození dobrého jména, pokud ta diskuze nezmizí. Bylo by to vlastně jen pokračování šikany na vyšším levelu..
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od glottis »

smazat, jako april v zari dobry a to je tak cele. At to nikoho nemate a nedrazdi. Jestli am nekdo svoje zkusenosti muze si zalozit vlakno sam a popsat to
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od lzahradil »

Na žádost provedena anonymizace. Všechny distribuce jsou stejné a snaží se. Byla by škoda to celé smazat.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od proasnet »

PetrDubi píše:Důvod proč proasnet žádá o smazání může být ten, že se mu ozvali právníci XXX s výhrůžkami ohledně poškození dobrého jména, pokud ta diskuze nezmizí. Bylo by to vlastně jen pokračování šikany na vyšším levelu..
Ne, naštěstí to tak daleko nezašlo. Děkuju Izahradilovi za jeho práci. Právě, nechtěl jsem aby to zašlo tak daleko aby se mi musel někdo ozvat.
Pravdy ale na tom celém trochu je, protože loni u mě skutečně byli, no a v souvislosti na moje reakce na tuto reálnou návštěvu si moje milovaná manželka zažertovala.
Aby to nevypadalo že já jsem svatý muzikant, i já si dělám z manželky občas legraci, ale ne v levelu nějaké instituce.
Jednoduše, netušila že srandičku pitvám veřejně, to už včera i ona zasáhla, a mít opletačky s nějakým korporátním gigantem nechceme, starostí máme už tak dost, jako každý jiný.
Prosím nevytvářejme nějaké další scénáře, uvedl jsem to na pravou míru i s omluvou.
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
dusanmsk
Příspěvky: 315
Registrován: pát říj 15, 2021 10:41 am
Lokalita: Stredocesky kraj
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11250
Kapacita baterie [kWh]: 9.6
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od dusanmsk »

Asi som z tych pomalsich, ale cele to teda bola blbost, ziadne sikanovanie od pracovnikov distribucie realne nikdy neprebehlo? Pokial ano, tak omfg, manzelke by som to nechal vecer zozrat (doslovne) :)
30*375 Wp JJZ, 2xXTM4000, 2xVT-80, 2xUS5000
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od PetrDubi »

Jo, u tohohle manželka celkem přestřelila (i když samozžejmě nevím, jak "hrozný" vtípky si navzájem děláte).. Ale zase je dobrá herečka, když to na tebe zvládnula takhle hrát kolik dní, aniž by jsi měl podezření nebo se sama odhalila tím, že jí třeba budou cukat koutky :D
Já jsem si to tvoje vysvětlení taky přečetl až po mé ranní reakci - holt jsem to nějak přehlídnul - asi mám taky 200m měděnýho drátu ;)
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Migel
Příspěvky: 937
Registrován: ned zář 25, 2022 10:47 am
Lokalita: Pod Karpatmi

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od Migel »

Mne nejde len do hlavy to ze ked to bol vtip len od zeny tak potom skym realne volal do tej distribucky ked mu ,,povedali ze je tam podozrenie na cierny odber"..
10 x Jasolar 380W 2s5p 3,8kWp jz
1x Epever 8415 AN
2x MP2 5000V/A paralelne
13s Li-ion 48V 760Ah/35kWh
a stále v štádiu budovania (rozširovania)
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od proasnet »

dusanmsk píše:Asi som z tych pomalsich, ale cele to teda bola blbost, ziadne sikanovanie od pracovnikov distribucie realne nikdy neprebehlo? Pokial ano, tak omfg, manzelke by som to nechal vecer zozrat (doslovne) :)
Ne celé, loni u mě fakt byli a fakt byli agresivní, arogantní a kvůli podezřejní na černý odběr. Ty další návštěvy už byly srandičky, srandičky. Manželce se prý na mé reakci líbilo jak zpříma řeším věci,
já jsem to tu vloni myslím taky psal jak mě lustrovali RE. To ale byla fakt pravda. Jenže tohle bych už zpříma řešit nechtěl. A co navíc, co kdybych fakt aniž by o tom věděla posílal nějaké právníky do distribučky. To by byl trapas. Naštěstí to zůstalo jen tady, i když je to trapné, je to lidské

Snad další pokračování vlákna nebude o mé manželce, prosím jen to ne. Ženský si někdy neuvědomují důsledky, nevidí za roh a mají jiný smysl pro humor. Vůbec se na ní nezlobím, i když včera jsem myslel že odpadnu hanbou. Prostě vyřešilo se to ještě v zárodku chválabohu a žádný právníci se do toho vkládat nemusejí.
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od cipis »

Někteří konspirátoři by tvrdili, že se na manželku teď jen vymlouváš, protože jsi měl návštěvu komanda netechnických ztrát :D
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od lzahradil »

Když si to znovu přočítám, něco mi tu přecijen nesedí.
Žertík manželky, OK.. ale v příspěvku viewtopic.php?t=11736&p=213545#p213545 jsi psal, že jsi volal na distribuci a že paní poté co zjistila o jaké se jedná OM, tak se začala chovat jináč.
V této části v tom nehraje roli jen žertující manželka ale žertuješ tu i ty?
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od unicast »

Nojo, jenže jak po návštěvě NTZ zdůvodnit tu zlomenou lopatu?
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od lzahradil »

cipis píše:Někteří konspirátoři by tvrdili, že se na manželku teď jen vymlouváš, protože jsi měl návštěvu komanda netechnických ztrát :D
Zakuklenci od distribuce chodí tuším s policií rovnou
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od cipis »

Dřív to tak nebylo ... Dřív si hráli na americký akční film, navštěvovali střelecké kurzy a celkově byli drsní. A v hlavě vygumováno, jen jim to bliklo a už valili. Tuším i nějaký borec, kterým padl pod ruky, tak spáchal sebevraždu.
Ale to je dávná minulost, byly z toho těžký průsery, proto je to už teď s policií a přece jenom trochu jiný level.

Připomínalo mi to nejmenované městapo někde z Čech, co si hráli na swat :D
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od dracekvo »

To můžou. Tak je pošleš pryč i s tou policií.
I policie musí dodržovat zákon a vstup na soukromý pozemek můžou jen v jasně stanovených případech.
A v zákoně není rozhodně nic o tom, že když policie vstoupí na cizí pozemek bez souhlasu, že si sebou může vzít nějakého civila, kterej pak za jejich asistence bude lozit po baráku.

Pokud by se něco takového stalo, tak je úplně nejlepší proškolit obyvatele v tom, že jim řeknou hned mezi dveřma, že je nezajímají ať jdou pryč a zabouchnout. Ať se vrátí, až bude doma pán domu.
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od proasnet »

lzahradil píše:Když si to znovu přočítám, něco mi tu přecijen nesedí.
Žertík manželky, OK.. ale v příspěvku viewtopic.php?t=11736&p=213545#p213545 jsi psal, že jsi volal na distribuci a že paní poté co zjistila o jaké se jedná OM, tak se začala chovat jináč.
V této části v tom nehraje roli jen žertující manželka ale žertuješ tu i ty?
Jo i toto si zaslouží vysvětlení. Včera v čase, kdy jsem věřil celé situaci, a mám v práci celkem fofr s psaním software, jsem drahé volal ať tam zavolá, protože sama ví co se v pondělí dělo a zjistí situaci. Pak mi napsala viberem že je to kvůli černému odběru a papírům, dokumentaci. Nepřikládal jsem tomu v tom čase důležitost kdo tam volal, bylo mi i divné psát že tam volala manželka, když byla vlastně "vystresovaná", ono by si to odporovalo. Samozřejmě, nikam nevolala, bylo to součástí celé parády.

A ten stres zas něco vybavovat taky dělá svoje, čas na pitvání jsem hledal jak se dalo

PS: Ona by asi ani nechtěla abych tam fakt zavolal, to by byl jiný level.
Naposledy upravil(a) proasnet dne stř zář 13, 2023 2:08 pm, celkem upraveno 1 x.
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od proasnet »

lzahradil píše:
cipis píše:Někteří konspirátoři by tvrdili, že se na manželku teď jen vymlouváš, protože jsi měl návštěvu komanda netechnických ztrát :D
Zakuklenci od distribuce chodí tuším s policií rovnou
Kdyby u mě byla taková návštěva, tak myslím že poslední post by byl ze včerejška. Dneska bych měl teplou stravu až k posteli.
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
dusanmsk
Příspěvky: 315
Registrován: pát říj 15, 2021 10:41 am
Lokalita: Stredocesky kraj
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11250
Kapacita baterie [kWh]: 9.6
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od dusanmsk »

cipis píše:Připomínalo mi to nejmenované městapo někde z Čech, co si hráli na swat :D
Lazne Bohdanec. Pekne vym***na particka. Mam ten pocit, ze vacsina z nich si sla potom sadnut.
30*375 Wp JJZ, 2xXTM4000, 2xVT-80, 2xUS5000
Martin P
Příspěvky: 579
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od Martin P »

Pěkná práce s anonymizací. Ale jedno XXX tam zůstalo.
Po odstranění prosím anonymizujte i tento příspěvek. Děkuji.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Šikana od distribučky

Příspěvek od PavelR »

proasnet: dobrej joke ... pozdravuj paní. Jen ta asi neví dne a hodiny kdy ji vyvedeš zase něco ty :-)

Připomíná mi to prank co jsme udělali na kámoše s protézou .... jsme mu s cizího čísla napsali že tehdy a tehdy se dostaví pan XX na revizi jeho stavu jestli mu neodeberou důchod ... celej den poskakoval na jedné noze za záclounou.