Skok na první nepřečtený příspěvek

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od PetrV2 »

Kdysi jsem si phpBB i zkoušel, ale jsem spíš uživatel. Na některých fórech s phpBB lze snadno skočit na první nepřečtený příspěvek v tématu. Je to buď kliknutím na velkou kulatou ikonu vlevo vedle názvu tématu nebo je ikona s touto funkcí někde jinde a menší. Tady jsem nepřišel na to, kam kliknout :); zdá se, že lze skočit jen na poslední příspěvek v tématu a to není úplně ono.

Něco přehlížím nebo zde nainstalovaná verze toto neumožňuje či chybí nějaký plugin? Mně to dost zpříjemňuje čtení, ale když tato funkcionalita není, je to trochu nepříjemné. Šlo by tuto funkci zprovoznit či mě navigovat, co dělám blbě?

Díky
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od lzahradil »

V aktivním tématu, v horní části u stránkování se nachází odkaz s názvem "Přejít na nepřečtené příspěvky".
Podmínkou pro zobrazení odkazu je samozřejmě nutnost přihlášení. Bez toho fórum neví, které příspěvky už jsi četl.

Myslel jsi tohle nebo ještě neco jiného?
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
glottis
Příspěvky: 2070
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od glottis »

jeslti ho trapi to co me tak neco jineho. Otevru treba rpes to co pises, neprectene prispevky nektery neprecteny. A ted bych chtel skocit na prvni ktery jsme jeste necetl. Ted to delam tak, ze skocim na konec a scroluju nahoru az najdu ocima co jsem jeste nevidel.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od lzahradil »

PetrV2 píše: Na některých fórech s phpBB lze snadno skočit na první nepřečtený příspěvek v tématu. Je to buď kliknutím na velkou kulatou ikonu vlevo vedle názvu tématu nebo je ikona s touto funkcí někde jinde a menší.
Vyzkoušej se podívat na to "některé fórum", tam na ikonku klikni pravým tlačítkem a dej kopírovat adresu odkazu. Tu mi pošli SZ ať to tu nespamujem.
Je možné že to půjde dostat i do téhle verze. Pokud ne, zprovoznil bych to v nové.
Mám konečně znovu a již podruhé připraven upgrade phpBB. Včetně vytvořené stávající šablony tak aby fungovala na nové verzi. Tzn pardálové co nepřipouštějí změny až na pár maličkostí vzhledově změnu skoro nepoznají.

Já jsem se před pár dnama vrátil z dovolené a nechtěl jsem nasazovat před odjezdem.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od PetrV2 »

přesně jak píše glottis; skočím na poslední příspěvek (protože na první nepřečtený to nejde), scroluju nahoru a teď koukám a čtu a pak jéje, to jsem už četl, tak zase scroluju dolů a až narazím na ten, který jsem ještě nečetl (nebo jsem to už zapomněl) :)

Jiné fórum s phpBB (zvukarina.cz):
zvuk1.png
kliknu na tu velkou ikonu vlevo (oheň), url je

https://www.zvukarina.cz/viewtopic.php? ... iew=unread[/b]#unread

to znamená, že mi to skočí přímo na příspěvek, který jsem ještě nečetl. Nemusím nic hledat, číst, co jsem už četl, následně si uvědomit, že už jsem to četl a hledat, co jsem ještě nečetl (v tom tématu).

Tady ta levá kulatá ikona klikací není

Zkusil jsem si url upravit, např. https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... ead#unread , ale nevím, jestli to zabralo nebo ne. Skočilo to na poslední příspěvek, ale nejspíš je zároveň tím nepřečteným., takže třeba to funguje, jen není kam kliknout

O tohle mi jde, ušetřilo by to to hledání, kde jsem se čtením přestal.

Když tak to vyzkouším zítra, až budu mít v tématu nepřečtených příspěvků více než jeden

edit: pardon, napsal jsem to sem dříbe než jsem si přečetl, že to chceš do SZ
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od lzahradil »

Vyzkoušej to teď po úpravě pomocí odkazu v horní části tématu jak jsem psal.

Zdá se že tam byla chybka.
Nepropisovalo se z přehledu témat id fóra f= které ta funkce očekává.
V tvém případě na upraveném URL to také nezafunguje. Sice tam id fóra f= je, ale odkazuješ pomocí p= na konkrétní příspěvek.
A v tomhle konkrétním případě zrovna na ten poslední.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
glottis
Příspěvky: 2070
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od glottis »

Jo to se zda, ze funguje :) parada

Kdyby ten odkaz sel jeste dat treba pod ty zakrouzkovane ikony, ktere tam sice jsou ale klikaci ne to bybyla pecka, nemuset kjazde tema jeste otvirat :)
2023-09-05_071826.png
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od cipis »

Myslim, ze tuhle moznost uvita dost lidi. Mam to take tak, clovek prochazi obcas i stranky, aby nasel to, co si cetl posledne.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od PetrV2 »

lzahradil píše:Vyzkoušej to teď po úpravě pomocí odkazu v horní části tématu jak jsem psal.

Zdá se že tam byla chybka.
Nepropisovalo se z přehledu témat id fóra f= které ta funkce očekává.
V tvém případě na upraveném URL to také nezafunguje. Sice tam id fóra f= je, ale odkazuješ pomocí p= na konkrétní příspěvek.
A v tomhle konkrétním případě zrovna na ten poslední.
Tak jsem přišel domů, vyzkoušel jsem "svůj" upravený odkaz, tedy

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... ead#unread

a zafungovalo to, ne že ne :). Skočilo to přímo na nepřečtený příspěvek. To view=unread zřejmě vyignoruje tu hodnotu p a #unread udělá přesně co má - tedy skočí na kotvu unread (tedy musí být vyrenderovaná, samozřejmě).

Koukám, že ten "můj" odkaz je skoro stejný jako ten co je nahoře v tématu. Nahoře v tématu chybí to p=, ale ať tam p= je či není, ve view unread je to fuk.

Tak kdyby ten odkaz ještě šel dát na tu kulatou ikonu, aby šlo skočit rovnou, sníží se traffic a zátěž CPU na půlku, protože nebude třeba nejprve rozkliknout stránku s celým tématem (kterou číst nechceme a jen se zbytečně generuje a přenáší), bylo by to dokonalé.

Každopádně moc díky, ušetří to klikání, čas a hlavně pročítání už přečteného
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od lzahradil »

PetrV2 píše: Tak kdyby ten odkaz ještě šel dát na tu kulatou ikonu, aby šlo skočit rovnou, sníží se traffic a zátěž CPU na půlku, protože nebude třeba nejprve rozkliknout stránku s celým tématem (kterou číst nechceme a jen se zbytečně generuje a přenáší), bylo by to dokonalé.

Každopádně moc díky, ušetří to klikání, čas a hlavně pročítání už přečteného
Červené ikony obsahující nové/nepřečtené příspěvky v přehledu tématů už klikatelné jsou.
Klikem na ikonu se zobrazí první nepřečtený příspěvek.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od PetrV2 »

Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od PetrV2 »

Prostě "workflow" je:

1 - https://forum.mypower.cz/search.php?sea ... nreadposts

2 - téma, které mě zajímá, rozkliknout prostřední myší přes velkou kulatou ikonu - v novém tabu se otevře téma s pozicí na nepřečteném příspěvku

3 - Označit vše jako přečtené (aby se mi příště nezobrazovalo c mě nezajímá)

4 - čtu si, co jsem si rozklikl

5 - goto 1 ;)

Myslím, že nejsem sám, kdo takto fóra pročítá
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od lzahradil »

Ok, cca za hoďku se na to vrhnu.
Jen tohle vše musím udělat i v nové verzi aby to po upgradu nezmizelo. A tam je to řešené trochu jinak.

Je vidět že každý používá fórum různě. Já takové workflow vůbec nepoužívám.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
glottis
Příspěvky: 2070
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od glottis »

pouzivam to prakticky stejne jako petr. Jestli si to rozklikam nebo ne uz je celkem jedno a stridam to. Kdyz zbyde co me nezajima dam oznacit jak prectene.

Jak to pouzivas ty? :) treba nam jen unika lepsi zpusob
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od lzahradil »

Tak je to hotové.

Aktuálně se lze prokliknout pomocí ikony z přehledu témat i z vyhledávání nepřečtených jak popisoval PetrV2

Díky všem za inspiraci.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
glottis
Příspěvky: 2070
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od glottis »

mam k tomu jeste postreh. Na strance neprectenych to nefunguje pokud ma ikona (ta bublina) nejaky pridavek. Treba otaznik nebo tak. Pak to neni klikaci. A na mobilu je to nejake rozhozene. Vzdycky zapomenu udelat screen nebo zkusit zmenit css abych ti to poslal. Zkusim na to myslet.

Jinak by bylo supr kdyz by tohl eklikani bylo uplne vsude. Docela me prekvapilo, ze to je jen v neprectenych. Ze se to nezmenilo vsude. To nema jednotnou sablonu?
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od cipis »

Tohle je už nahlášeno, i to, jak to vypadá na některém mobilu (není to všude) :)
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od lzahradil »

glottis píše:mam k tomu jeste postreh. Na strance neprectenych to nefunguje pokud ma ikona (ta bublina) nejaky pridavek. Treba otaznik nebo tak. Pak to neni klikaci. A na mobilu je to nejake rozhozene. Vzdycky zapomenu udelat screen nebo zkusit zmenit css abych ti to poslal. Zkusim na to myslet.

Jinak by bylo supr kdyz by tohl eklikani bylo uplne vsude. Docela me prekvapilo, ze to je jen v neprectenych. Ze se to nezmenilo vsude. To nema jednotnou sablonu?
O tom že není klikatelná ikona s další ikonkou už vím. A že to je odskočené na mobilu taky.
Obojí hlásil Cipis. Já jsem to testoval na svém a tam je to ok, ale při simulaci v Chrome se to potvrdilo. Dělá to na základě různých rozlišení. To by mělo jít poladit.

Klikání všude.. napiš stránky kde to není, dodělám. Ale např. na odkazu do celého fóra to být nemůže. Jde to jen na témata.
Bohužel to nemá jednotnou šablonu. Co stránka, to soubor se šablonou. Jediná společná je hlavička a patička stránky.

A teď si představ ten vojeb, duplikovat stávající šablonu do nové verze která používá Twig. Každou jednotlivou stránku celého fóra přepsat aby vyhovovala syntaxi Twigu a neobsahovala nic špatného co by zapříčinilo nezkompilování šablony..
Samozřejmě nové věci tam logicky nejsou, pokud je tam vyloženě nepřidám. Už dost změn bylo u phpbb 3.1 a teď je 3.3.
A konkrétně tohle a mnohem vic je v defaultní šabloně přímo v základu bez jakékoliv úpravy.
Takže jsem si dal tu práci s tím udělat stejné prostředí (vzhled) aby bylo na co jste zvyklí ale aby to bylo na novém systému. Při tom se pak dá dělat šablona nová a každej si bude moci zvolit jakou bude používat.
Včera jsem do nového ještě dodělával reputační systém. Který ve stávající verzi taky na novém odmítal instalace. Verze pro 3.3 existuje ale opět bylo nutné přemluvit do původní šablony. Povedlo se. Teď už reputace jen přeložit aby to nemluvilo jen anglicky ale to mám z části také hotové.


Kdo by měl zájem testovat před nasazením, napište mi SZ. Pošlu vám url. Nechci to psát sem veřejně aby tam hned nešmejdili roboti.
Lze tam zkoušet cokoliv. Žádné notifikace odtamtud nikomu nepřijdou.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od PetrV2 »

Používám http://www.palemoon.org/ web browser, linux-x86_64. Děje se mi to na té stránce nepřečtených a je to vždy u stejných témat (pokaždé u těch samých), zde "Elektroměr Eastron SDM630-MODBUS". Jsou to 2 ikony přes sebe, ten otazník je samostatný obrázek. Když najedu myší na to červené kolečko, zobrazí se text "Nepřečtené příspěvky". Když najedu myší na ten otazník, nezobrazí se nic. Klikatelné to není.
unread.png
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Skok na první nepřečtený příspěvek

Příspěvek od cipis »

Jj, to je furt to stejné ...
A tak nějak zjišťuji, že mi ty odsazené ikony ani nevadí, naopak, hned má člověk větší radost tam klikat a číst si :D
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek