Doporučení na měnič pro ohřev vody

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Doporučení na měnič pro ohřev vody

Příspěvek od JirkaE »

skybor píše:Já si myslím, že kterýkoli z těchto měničů pro ohřev vody (a možná nejen vody) je nejrychleji se navrátící investicí do FVE. A je skoro jedno který se použije. Ale brzy se zjistí, že FVE by se dala využít i jinak. Já na to naštěstí přišel opravdu brzy :)
Použít i jinak ano, souhlasím, ale jen pokud je co... :D

Pokud je někdo limitovaný počtem panelů, které se ,,někam" vejdou a celkovým výkonem a dokáže to spotřebovat takto na přímo a do vody (nebo klimy) je pak investice do baterií zcela zbytečná.

Pak již lze přijít pouze na to, že baterie byli zcela zbytečné a drahé a bojler jako uložiště, s cenou a kapacitou a s životností nelze z bateriema porovnávat.

Se 4 člennou rodinou a dostatečnou zásobou vody, je 0-2300Wp na střeše (nebo na balkoně) baterie ekonomický nesmysl.
Když vše dokážu uskladnit a spotřebovat v pitné vodě.

Pokud přidám i Klimatizaci, posunuji tu hranici až k 2400Wp-2800Wp na střeše.
A zase nezbude na nic jiného ani prd... :D ani při nejvyšším výkonu v létě.
3 dny u nás doma.jpg
OD 21.05.2023 - kdy měříme výrobu - jsem vyrobil a uskladnil a spotřeboval ve vodě již téměř 880kWh (fotka je 2 dny stará) ze 2000Wp na střeše - odhaduji že do konce září jsme na 1MWh a pak už ten ,,zisk" bude jen pomalu klesat.

Dokud nevyměním první část krytiny a nepřidám panely, nemá baterie smysl, i když už mám doma 30kWh baterie.
Přílohy
20230910_081519.jpg

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek