Bitcoin - měna nezávislého člověka

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Dolfinho
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 15, 2020 4:23 pm
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od Dolfinho »

mypower.cz píše:Kdo má jeden jediný bitcoin se právě teď stal milionářem.

https://www.youtube.com/watch?v=u2M09ZxNJd8



*batt*
Pokud prodal, jinak to může být za týden jinak...
3,63kWp, Solax, Wattrouter, přebytky 2 bojlery

Ostrov pro pohon čerpadla v jezírku.
710Wp, Makesky 60A, bat.GEL Ultracell 12V/150Ah, měnič 12V/230V čína

Elektroskútr
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od kodl69 »

Když to ještě byla hračka k ničemu (cca 10-11 let zpátky) jsem na pracovním pc vytěžil cca 10btc. Pak jsem zahodil disk a nějakej klíč, navíc strašně dlouhej, mě netrápil, ten jsem zapomněl hned po zadání, prostě jsem si to tehdy zkusil. Ale hlavu si z toho nedělám, kdybych je měl dodnes, tak bych si připadal, že jsem o ty prachy někoho obral, což tak ve výsledku bude, někdo vydělá a někdo těžce prodělá.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Dolfinho
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 15, 2020 4:23 pm
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od Dolfinho »

Chlapi a je mezi vámi nějaký milionář?
3,63kWp, Solax, Wattrouter, přebytky 2 bojlery

Ostrov pro pohon čerpadla v jezírku.
710Wp, Makesky 60A, bat.GEL Ultracell 12V/150Ah, měnič 12V/230V čína

Elektroskútr
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

kodl69 píše:Když to ještě byla hračka k ničemu (cca 10-11 let zpátky) jsem na pracovním pc vytěžil cca 10btc. Pak jsem zahodil disk a nějakej klíč, navíc strašně dlouhej, mě netrápil, ten jsem zapomněl hned po zadání, prostě jsem si to tehdy zkusil. Ale hlavu si z toho nedělám, kdybych je měl dodnes, tak bych si připadal, že jsem o ty prachy někoho obral, což tak ve výsledku bude, někdo vydělá a někdo těžce prodělá.
Třeba Elona Muska bys o ne obral. Toho by to strasne trapilo. Sel by si to hodit. Musel by chudak prodat Teslu :D

Je dulezite si uvedomit jednu vec. Nikdo nikoho do nakupu ci prodeje BTC nenuti.
Dolfinho píše:Chlapi a je mezi vámi nějaký milionář?
Tech tu par je. I bez BTC :D
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od kodl69 »

V klidu, jenom jsem napsal svůj názor, kterej dneska už leckdo ani nedokáže pochopit. Pro ti době "kdy všechno stálo za hovno" se doba změnila na "co všechno jsi schopen udělat kvůli penězům" . Obvykle to dopadne tak, že velcí investoři prodělají něco málo, co si jinde doženou, ale odnesou to malí investoři, to je princip fungování všech burz, bank, států, vlastně celýho totohle světa.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

kodl69 píše:V klidu, jenom jsem napsal svůj názor, kterej dneska už leckdo ani nedokáže pochopit. Pro ti době "kdy všechno stálo za hovno" se doba změnila na "co všechno jsi schopen udělat kvůli penězům" . Obvykle to dopadne tak, že velcí investoři prodělají něco málo, co si jinde doženou, ale odnesou to malí investoři, to je princip fungování všech burz, bank, států, vlastně celýho totohle světa.
Naprosto v klidu, ale zakladni investicni pravidlo je NIKDY NEINVESTUJ PENIZE, O KTERE NEMUZES PRIJIT, DO RIZIKOVE INVESTICE. Daleko horsi vec nez nejake burzy, ktere nikdo nikomu nenuti, vidim dane, ktere kdyz nezaplatis, tak prijde exekutor a rekne naval, tve prachy chceme a nes*r! A kde nase dane konci? V predrazenych zakazkach, v kilometru dalnice za 10 miliard, v zeleznicnim prejezdu za 10 milionu, v armadnich nakupech za ani nechci rikat kolik, v platech poslancu, v provozu prazskeho hradu, v obrovskych zakazkach v ramci nouzoveho stavu, to je teprve zlodejina. Nejaka burza se na to nezmuze ani nahodou. Burza je dle meho nazoru vule lidi, ze dobrovolne investuji na burze a smenuji jedno za druhe a naopak. Nikdo nikomu nikdy nerekl kup BTC nebo te zavrem do basy a poslem na tebe exekutora. Vsimnul sis, pokud ses OSVC, ze se ti zase zvedlo zdravotni pojisteni oproti minulemu roku o dalsich 41 korun? Zkus s tim nesouhlasit. Zkus nezaplatit.
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od jahodovák »

Tohle vše se dá vyřešit,jen je třeba vědět jak na to,rozhodně to navyřeší jít do ulic a povykovat tam,toho vždy využijou jiné síly a poté bývá ještě hůř než před tím,bohužel málokdo se zajímá jak je řízen svět a co dělat pro to,aby nenaletěl voleným podvodníkům.Ne nadarmo jeden analitik říká že pokud by volby mohli něco změnit,byly by zrušeny.....Zavedením jen kryptoměn a placení bezhotovostně je jejich cíl,poté bys byl ještě více omezen,zrušit či vyluxovat jakýkoliv účet u banky je pro vlády naprostá maličkost a pokud tě vymažou ze systému přestaneš existovat a nic proti tomu nezmůžeš...že to není možné,tak se podívejte co se už děje ted,omezení podnikání,pohybu ,nošení náhubku atd.Jen doufám a pevně věřím že jim to nevyjde.Vlády zemí se nedokážou skoro na ničem domluvit ale je zajímavé že o tomto všichni táhnou za jeden provaz,není to divné...ono totiž vyděšení lidé potom přistouoí i na ještě větší omezení,jak z toho ven,jen tím,že si každý sežene informace sám a podle toho se bude řídit,na netu se to dá dohledat a podle toho se zařídit,přeji v tom hodně štěstí...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Bydliště: Praha

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od toxic_cz »

50 000 USD / BTC *sun*
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od ikovlabs »

Asi tak 30 sekund - ale i tak "-)
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od matobabetak »

otazka do buducna je skor ako riesit dane kedze na slovensku mame 35 -39 percent na kryptomeny ...
riesil to niekdo ? jedina moznost ako mat pokoj je zmenaren ktora nevyzaduje overenie, pomenit to sem tam a poslat si do do bankomatu na bitcoin kde su vybery do urcitej sumy anonymne ...

ale este som nasiel v zakone aj to ze ak sa krypto daruje neplati sa dan, takisto ten kdo dar dostane a hned ho preda cize nevykaze zisk nemal by platit dan . idealne ak je to v rodine .

pride mi to ako okradanie ak niekdo nieco zarobi a stat chce hned z toho skoro polovicu
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
Dagus
Příspěvky: 1951
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od Dagus »

Taky to stát může netolerovat, ale kde je profit, tam je tolerance. U nás je myslím jen 15%, ale i tak mě to vadí, když riziko za mě nenesou a když jdu do ztráty, tak si to jako slevu na dani dát nemohu.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

Prvni veci co je potreba, je tu vladni parazitickou verbez vypakovat nejlepe do vezeni na dozivoti. To je cele. Az se tohle povede, muzeme se dal bavit :))
Dagus
Příspěvky: 1951
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od Dagus »

Až se to povede, dejte mi vědět. Nevěřím že se toho někdo z nás dočká.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od redcrown »

matobabetak píše:otazka do buducna je skor ako riesit dane kedze na slovensku mame 35 -39 percent na kryptomeny ...
riesil to niekdo ? jedina moznost ako mat pokoj je zmenaren ktora nevyzaduje overenie, pomenit to sem tam a poslat si do do bankomatu na bitcoin kde su vybery do urcitej sumy anonymne ...

ale este som nasiel v zakone aj to ze ak sa krypto daruje neplati sa dan, takisto ten kdo dar dostane a hned ho preda cize nevykaze zisk nemal by platit dan . idealne ak je to v rodine .

pride mi to ako okradanie ak niekdo nieco zarobi a stat chce hned z toho skoro polovicu
Tak za to kup Teslu. Třeba se nebudou zajímat o to, odkud jsi na to vzal. Předpokládám, že se budou zajímat o vyplácení do FIATu.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
kipi
Příspěvky: 21
Registrován: úte lis 20, 2012 6:52 pm

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od kipi »

Při cene 50tis usd beru část profitu. Utratím na zdejsim eshopu za panely a montážní materiál.
3kWp, 2xEPsolar, 24v 500Ah Lifepo, Axpert King 3kw, Carspa 5kw,Arduino
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od ikovlabs »

S takovou to nedotahnem na 100000 USD.Zadne prodavani - hybaj vrazit uspory do to ho!
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od shuty »

redcrown píše:
matobabetak píše:otazka do buducna je skor ako riesit dane kedze na slovensku mame 35 -39 percent na kryptomeny ...
riesil to niekdo ? jedina moznost ako mat pokoj je zmenaren ktora nevyzaduje overenie, pomenit to sem tam a poslat si do do bankomatu na bitcoin kde su vybery do urcitej sumy anonymne ...

ale este som nasiel v zakone aj to ze ak sa krypto daruje neplati sa dan, takisto ten kdo dar dostane a hned ho preda cize nevykaze zisk nemal by platit dan . idealne ak je to v rodine .

pride mi to ako okradanie ak niekdo nieco zarobi a stat chce hned z toho skoro polovicu
Tak za to kup Teslu. Třeba se nebudou zajímat o to, odkud jsi na to vzal. Předpokládám, že se budou zajímat o vyplácení do FIATu.
zaujimaju sa o vsetko ;)

kazdopadne sa daju do dani dat aj vydavky spojene s tym, takze nakup hardware, software, elektrika...
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
Dagus
Příspěvky: 1951
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od Dagus »

To ale ne u zaměstnance. Jen OSVČ nebo firma ne?
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od shuty »

ked mozu vyrubit fyzickej osobe dan rovnaku ako podnikatelovi tak hadam si mozem odratat co som do toho vrazil. kazdopadne ked sa u nas plati uz aj ta zdravotka 14% z toho, tak ci sa uz neoplati na to rovno otvorit zivnost a clovek moze popri tom aj nejako podnikat legalne...
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od lubomirz »

zdravotka ? To jakoze ked si kupim Bittorrent (ja to tak volam, sorry) a neskor predam a nedajboze na tom nieco zarobim, tak musim zaplatit aj zdravotku ? Jasnacka, uplne evidentne budem zdravsi ako keby som to nespravil ale...

wot da fak ?