Bitcoin - měna nezávislého člověka

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2706
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Bitcoin - měna bezohledného člověka

Příspěvek od kybos »

mypower.cz píše:A kdo urcuje tu hranici co je uzitecnejsiho a co mene?
Tuto hranici určuje naše svědomí. Lidé, kteří tuto hranici nedokážou určit, jednají zcela bezohledně a nezodpovědně a bez skrupulí ničí přírodní zdroje podle hesla "Po nás potopa. Byli jsme tu dřív než další generace a tak máme výsadní právo tuto planetu zničit."
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od rottenkiwi »

Sú aj mineri, ktorí majú energiu z eko zdrojov, šak si len predstavte, že niektorí
mineri majú spotrebu farmy, ako 17 Temelínov.

Keby som ja mal šancu pracovať, tak si na chleba zarobím prácou.
Ale 99.9 % ľudí okolo nemá titul prof. z psychiatrie, tak žiadnu prácu
som za 25 r. nezískal, stálo ma to nemálo peňazí a potu, kým som
sa naučil 14 000 skladieb a potom mi jeden farár povedal, že nemožem
hrať v kostole za 200 € ročne, lebo som psych. chorý.

No tak je pre mňa výhodnejšie kúpiť BTC, za 400 €, počkať rok,
a po roku si za to kúpiť panely či baterky v hodnote 2000 €.

Podobne je to napr, so psoriázou, ľudí v stredoveku s touto chorobou
upaľovali, lebo si mysleli, že je to lepra.
Dnes okolo mňa nežije 99.9 % ľudí, ktorí sú prof. dermatalógie.

Takže zase to isté, aby som prežil, musím mať teplo, ale na teplo potrebujem
1500 € na metán ročne, lenže doch. je 135 € a doplatok na lieky na psor. je 116 €.
Tak dofrasa ako nezamrznúť v zime, keď si nedokážem s týmito rukami ani
dotiahnuť skrutky na ističi, nie to ešte pracovať s drevom.

Takže investujem 300 € do LTC, počkám 3 mes. a mám 900 €. To je už dosť
na to, aby som mohol ako zdroj energie použiť FVE + DS a klímu.

Takže vidíte, nie každý máme rovnaké šance na prežitie a musíme
využivať aj BTC či LTC a iné coiny, aby sme prežili, či už je tá el. vyrobená
pre mining eko alebo nie.

Myslím si, že Čiía robí pre fotovoltaiku na svete najviac, má najviac išt. panelov,
najviac produkuje bateriek, ma najvýkonnešie superpočítače na vedecké účely.
Přílohy
ruky.jpg
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

Solar-Powered Bitcoin Mining Could Be a Very Profitable Business Model

https://www.greentechmedia.com/articles ... ness-model

V lete mam prebytky jako blazen. Je plytvanim tyto prebytky poustet do PC na tezbu BTC z meho vlastniho ostrovniho systemu? Z jakeho duvodu?

To ze nekdo pro tezbu BTC pouziva uhelku neni vina BTC ale danych moznosti v dane lokalite, to asi tezko nekdo ovlivni. Klidne jim to zakazte napajet serverovnu uhelkou, ja s tim nemam problem, klesne tak v BTC siti obtiznost o vypadek vykonu techto serveroven a BTC jede dal, nic se nedeje.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

https://oilprice.com/alternative-energy ... print.html

Conclusion

As cryptocurrencies accelerate, it is worth taking note of some of these endeavors. Though bitcoin mining uses less than a fraction of the energy used by the traditional banking system, going green is always going to be an important investment.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2706
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od kybos »

mypower.cz píše: V lete mam prebytky jako blazen. Je plytvanim tyto prebytky poustet do PC na tezbu BTC z meho vlastniho ostrovniho systemu? Z jakeho duvodu?
Možná by stálo za to zamyslet se nad tím, zda by nebylo lepší z letních přebytků nabít elektrickou pilu pro přípravu dřeva na zimu, než do ní používat fosilní paliva. Pak bys nemusel mít přebytky jako blázen. Určitě by se našlo více způsobů, jak letní přebytky ekologicky využít.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

Tak tohle je trosku absurdni argument, rekl bych. Do te pily toho mnoho neulozim.

Takze spotreba energie soucasneho banovniho systemu vam nevadi ale zlomek energie pouzity ve srovnani s tradicnim bankovnim systemem vadi? To je zvlastni.

Navic je mi vasimi meritky urceno do ceho mam poslat energii. Co kdyz pilu nepotrebuju a drevo si koupim za vytezene BTC / LTC ? Asi taky spatne. :))

A co kdyz to drevo je davno narezane na cirkuli a FVE zahali? :))
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2706
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od kybos »

mypower.cz píše:Tak tohle je trosku absurdni argument, rekl bych. Do te pily toho mnoho neulozim.

Asi máš hodně účinnou cirkulárku...
mypower.cz píše:Navic je mi vasimi meritky urceno do ceho mam poslat energii. Co kdyz pilu nepotrebuju a drevo si koupim za vytezene BTC / LTC ? Asi taky spatne. :))
Každý má svůj pohled na svět a svoje měřítka ale také svou zodpovědnost a své svědomí. Nebudu do něj nikomu zasahovat. Neurčuji nikomu, kam má poslat energii. To je zajisté svobodná volba každého solárníka. Jen to o jeho postojích něco vypovídá.
mypower.cz píše:A co kdyz to drevo je davno narezane na cirkuli a FVE zahali? :))
Pokud již cirkulárka na solární pohon všechno potřebné dřevo zpracovala, pak by stálo za to, zamyslet se nad jiným způsobem uskladnění energie na dobu jejího nedostatku.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

Moc nechapu jak muj zpusob zpracovani dreva ma vliv na energetickou spotrebu tezby a potvrzovani transakci BTC. Kdyby tu neprolitla ta moje chaba zahradni motorovecka za par supu ci mela misto benzinaku aku, vedl by jste podobne argumenty?

Stale jste mi nezodpovedel zdali pokud energii zrovna nepotrebuju na vlastnim ostrovnim systemu, zdali je plytvanim ji poslat do mineru a tezit krypto, rozumej poskytnout siti vypocetni decentralizovany vykon.

A ani zdali vam nevadi obrovska spotreba bezneho bankovniho systemu ktery je napajen z uhelek spotrebovavajici dedictvi pro dalsi generace jakbysmet a mnohem rychleji, oproti zlomkove spotrebe pri tezbe BTC.

Ohanite se tu mou absolutni ekologicnosti ve zpusobu zpracovani dreva v case prebytku ale to se tematu BTC a jeho energetiky vazne nijak netyka. Navic v dobe prebytku neni snad nezbytne nutne rezat vzdy drevo, ze ano. To je fakt trosku hloupost.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2191
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od gupa »

Tak nastiň plán! Jaký HW, jaký SW(kde je ke stažení tvůj obraz operační systému), jak s konektivitou. Jaká kryptoměna a podrobnosti už nikoho moc nezajímají. Já jsem ti psal o možné těžbě po otevření odkazu a webu a tak otevřít zůčastněným dvířka která by ti mohli pspět do rozpočtu. ... Tradičně mi ale na SZ zpravidla neodpovídáš. . Pokud by jsi to dotáhl do podoby provize pro tvůj server a tebe, plus nějakého bonusu na účty zůčastněných, tak jsi dokázal zůročit to co postupně jako programátor a vědomosti nabyl. Klidně ti pustím v době přebytku nějakou kWh do zdroje PC. Musíš mít ale ten plán a systém který bude fungovat a těžit.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2706
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od kybos »

mypower.cz píše:Moc nechapu jak muj zpusob zpracovani dreva ma vliv na energetickou spotrebu tezby a potvrzovani transakci BTC. Kdyby tu neprolitla ta moje chaba zahradni motorovecka za par supu ci mela misto benzinaku aku, vedl by jste podobne argumenty?
To asi ne, musel bych najít nějaký jiný smysluplný způsob využití přebytků.
mypower.cz píše:Stale jste mi nezodpovedel zdali pokud energii zrovna nepotrebuju na vlastnim ostrovnim systemu, zdali je plytvanim ji poslat do mineru a tezit krypto, rozumej poskytnout siti vypocetni decentralizovany vykon.
Na to ani odpovídat nebudu. Na to si musí odpovědět každý sám a nést za své rozhodnutí svůj díl odpovědnosti.
mypower.cz píše:A ani zdali vam nevadi obrovska spotreba bezneho bankovniho systemu ktery je napajen z uhelek spotrebovavajici dedictvi pro dalsi generace jakbysmet a mnohem rychleji, oproti zlomkove spotrebe pri tezbe BTC.
Vadí mi každá zbytečná spotřeba, leč ovlivnit mohu jen velice malý díl z těch, co mi vadí. A ty co ovlivnit mohu, tak ovlivňuji. O těch, o kterých mohu nezávisle rozhodnout, tak rozhoduji.
mypower.cz píše:Ohanite se tu mou absolutni ekologicnosti ve zpusobu zpracovani dreva v case prebytku ale to se tematu BTC a jeho energetiky vazne nijak netyka.
Prosím o prominutí OT, snažil jsem se jen odpovědět na položenou otázku.
mypower.cz píše: Navic v dobe prebytku neni snad nezbytne nutne rezat vzdy drevo, ze ano.
Souhlasím, také si myslím, že řezání dřeva není jediný smysluplný způsob využití přebytků FVE.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

energie misto kryti meny zlatem?

Příspěvek od rimi »

kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od kodl69 »

Já to spíš vidím tak, že je to něco jako hry typu letadlo, jenom trochu "enhanced mode" - neposílá se nikam stokoruna, ale poplatkem je vložená energie. Navíc je ta možnost nákupu a prodeje, burza.
Ti, co začali, tak i když už prodali, mají vyděláno a můžou z toho mít p***l. Ti, co nastoupili později, doufají, že se jim vrátí prachy, co dali do energie a strojů, a díky konečnosti bitcoinu (jak podobné letadlu, konečný počet uživatelů) dojde k tomu, že najednou půjde ten kurz prudce dolů, protože jenom skončí "bull" období na burze. A čím se to zastaví? U klasické burzy tím, že penězům zůstane nějaká směnná hodnota, třeba oproti potravinám. Ale díky dokonalé virtuálnosti BTC a naopak nekonečnému růstu blockachainu rostou náklady na "provoz banky" - ostatně netuším, kdo to vlastně platí. Jestli majitelé BTC, tak čím? Asi normální měnou, za kterou koupili servery a platí za služby k tomu potřebné.
Analogie letadla je třeba z nedávné historie MSBI - banda pojišťovacích agentů, kteří vzali mezi sebe jenom toho, co si zaplatil to nejdražší pojištění, a díky tomu mohl pojišťovat další nebožáky a prodávat jim spolupráci, čímž se mu mělo něco vrátit. 3koda je, že nemůžou být všichni pojišťovací agenti (teda můžou, ale co jim to přinese, krom nutnosti platit tu pojistku, tj. těm na začátku letadla, co to vymysleli. Nepřipadá to někomu podobný?
Asi uvažuju hodně konzervativně, ale tady čekám velkej průšvih. Otázka je, jak dlouho to bude trvat a jak moc to postihne reálnej svět. Čím pozděj, tím to bude horší.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

gupa píše:Tak nastiň plán! Jaký HW, jaký SW(kde je ke stažení tvůj obraz operační systému), jak s konektivitou. Jaká kryptoměna a podrobnosti už nikoho moc nezajímají. Já jsem ti psal o možné těžbě po otevření odkazu a webu a tak otevřít zůčastněným dvířka která by ti mohli pspět do rozpočtu. ... Tradičně mi ale na SZ zpravidla neodpovídáš. . Pokud by jsi to dotáhl do podoby provize pro tvůj server a tebe, plus nějakého bonusu na účty zůčastněných, tak jsi dokázal zůročit to co postupně jako programátor a vědomosti nabyl. Klidně ti pustím v době přebytku nějakou kWh do zdroje PC. Musíš mít ale ten plán a systém který bude fungovat a těžit.
Copak jsem nekde psal o tom ze jsem expert na HW a SW a tvorbu obrazu operacnich systemu? To asi lepe poradi treba specializovane FB skupiny, nebo zdroje dohledatelne pres google. Napriklad heslo Tezba kryptomen a srovnani zisku vs. energeticka narocnost atd. Proc se to chce po me tyhle udaje dohledat, kdyz je google umi dohledat mnohem rychleji i bez toho aniz bych musel hledat ja?

https://www.google.cz/search?q=Tezba+kryptomen

Jinak ja netezim vubec nic. Ja odpovidal na to ze kdyz bych tezil, tak z me FVE to proste neni plytvani protoze si myslim, ze pak zcela svobodne plytvam sam tim cim plytvat z vlastniho chci a ta energie z me FVE nebude chybet nikomu jinemu nez pripadne me samotnemu. Tudiz pak nechapu to plytvani a snahu treba kybose abych misto plytvani na tezbu radeji rezal drevo. Samozrejme on by radeji rezal drevo aku pilou napajenou z FVE, nekdo jiny nahrival vodu v bojleru, a nekdo zas jiny treba tezil kryptomeny. Tos tak nejak...
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od Frenky »

Ať si kdo chce za svou energi ze sluníčka koupí a dělá zase co chce. Někdo rád holky, někdo vdolky a někdo oboje. Za mou osobu mám na BTC a podobné měny stejný názor jako kodl69. Lépe bych to nenapsal.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Bydliště: HK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od Nicholas »

kodl69 píše:díky konečnosti bitcoinu (jak podobné letadlu, konečný počet uživatelů)
Bitcoin není konečný. Jednotka je dělitelná, satoshi je jedna stomiliontina bitcoinu a není problém dále dělit, pokud bude potřeba.
Pokud se někdo dostane k nějakému dobrému nápadu na začátku a sveze se na té vlně, tak jde o letadlo? :lol:

Vidím zde základní nepochopení v tom, že něco má takovou hodnotu, jakou tomu dají lidé. Papírové peníze, peníze na účtu, zlato, potraviny, služby, půda, mají takovou hodnotu, na jaké se lidé domluví mezi sebou. Pokud se lidé domluví, že budou zboží a služby směňovat oproti bitcoinu a ten oproti nim v určité hodnotě, tak v čem je to proboha letadlo? Jedna věc je monetární využití, druhá věc je spekulativní využití, kterého se ovšem mnozí chytli, protože teď v začátcích je měna volatilní, protože není používaná dostatečným množstvím lidí a tak s ní mohou velryby manipulovat pro své zisky.

V některých principech je to dobrá věc, v některých vlastnostech je to nepoužitelná věc, v některých věcech je to zneužitelná věc. Jde v jádru o podvod? Opravdu? Smrdí tu zlatá horečka a vidím tu ty, kteří odsuzují prodavače lopat...

Je zvláštní vidět tolik odsudků vzhledem k tomu, že nejspíš neexistuje dobrovolnější věc než nakoupit nebo vytvořit nějakou kryptoměnu :)
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od kodl69 »

A to už se dostáváme k tomu, že já mám asi výrazně jinej světonázor. Tj. nemám nic proti tomu, aby ti schopní byli ohodnoceni výrazně líp než ti průměrní a podprůměrní, ale zase ne 10000 a víc než je obvyklej výdělek, takže v podstatě schvaluju vyšší zdanění lidí s extrémními příjmy, viz Francie, Švédsko, Norsko, ale mělo by to být podle mě ještě progresivnější, ale ne demotivující...
A další věc, co mi otevřela oči je citát: "větší zločin než vykrást banku, je založit novou" a kryptoměny jsou ještě o level dál. Rád jsem naopak zůčastňoval akce, kde bylo cokoliv koupitelný za místní měnu, která nešla nijak směnit za oficiální měny, a všichni to dodržovali. Takže kdo chtěl třeba chlebíčky, tak prodával svařák, nebo dělal nějakou show pro ostatní, aby měl co utrácet... Trochu opačnej přístup, oproti divokýmu nebo oligarchistickýmu kapitalizmu, co je okolo nás.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 914
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od trud »

Bitcoin nie je lietadlo.. Ani nevykazuje žiadne známky lietadla.. Tým nehovorím ze nemôže jeho cena padnúť na 0.. Aj keď si neviem dobre predstaviť ako by dosiahol cenu 0..asi iba keby dakto našiel chybu v bezpečnosti.. Pripadne ak by sa štáty tvrdo postavili proti.. Klesnúť môže kedykoľvek.. Aj o 50%..
Ked sa však pozrieme na stranu druhu.. Má všetky predpoklady rastu... O nemožnosti ďalšieho rastu sme sa tu moholi nedávno baviť pri cene 1000 dolárov a dnes sme na 10000..kde budeme o 2 roky? Na 1000 alebo na 25000?
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od střídač_N »

trud píše:Bitcoin nie je lietadlo.. Ani nevykazuje žiadne známky lietadla..
Od měny se očekává především stabilita, případně předvídatelnost změny. Ani jednu ze základních podmínek Bitcoin nesplňuje. V minulosti jsem hodně váhal zadali je tato virtuální měna k něčemu, či k ničemu. Dnes již má každý jasno. Jako bublina dobrý. jinak škodlivý.
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Bydliště: HK

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od Nicholas »

Pokud je adoption rate 0,00001%, tedy je to vše v plenkách, nemůžete očekávat stabilitu. Pokud 100 lidí v republice bude používat novou měnu XYZ a zbytek korunu, tak kurz XYZ bude taky hodně volatilní. Jenže to se neděje, protože státní banky zavádějí měnu pro celou zemi a pro všechny, takže reálné srovnání nemáte. Možná u nově uvedených akcií úplně nové společnosti to bude o dost volatilnější.

Stále platí princip: nedržet víc kryptoměny, než si můžete dovolit ztratit, berte to jako betatestování, není to prostředek na zbohatnutí, ač se mnohým protáčejí dolary před očima.
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od střídač_N »

Nicholas píše:..... nemůžete očekávat stabilitu. .....
Já ji zpropadeně hodně očekává. Chci jít ráno pro rohlíky a chci večer spokojeně usnout, že se mi to v to ráno i podaří. Pokud měna a chce se mi říct, jakákoli měna není navázána na materiálno, je to experiment jež má zde sice místo, ale jsem rád, že se jej nemusím násilím účastnit. Každému dokonce přeji i ty zářné zítřky. Ony totiž musí zákonitě přijít i nezářné zítřky a jsem zvědav, až si půjdou ráno pro rohlíky a zjistí, že se stabilita nekoná, že ten experiment a jiné kecy, ale rohlíky stejně nedostane.
Pozastavujeme se nad rozvojovým světem že nemá evidenci majetku, tudíž že nemohou ani investovat, což je důvod zaostávání, z druhé strany děláme to samé a radujeme se z toho.
Za sebe, jsem starý pes jehož kousky jsou zastaralé, leč i tak to považuji za hloupé a neživotaschopné.