Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a stesky

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od cipis »

Fasádu nemám problém rozbít, je to jen lepidlo s perlinkou, fajnová a na tom bílá malba, takže to je v pohodě :D
Ta instalace není ani tak hrozná, stačí obsekat původní, plus provrtat šikmo z průjezdu (asi tak dl. 60 cm) díru v rohu zdi u vrat na další kabel pro tu ségru. Já bych to udělal klidně i sám, ale nemám na to čas a hlavně na ty papíry, vyřizovat je.
Myslím, že ta cesta by nebyla ani tak daleko :D
Uvidíme, kamerovka je na FVE, a jedna kamera je na ty vrata, tak bude i záznam :D :D :D
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od mihlit »

Já to neměl přes tu službu eon elektrikáře, ale přes nejremeslnici.

cipis: Seznam slumních partnerů máš na jejich stránkách, tak si to můžeš ověřit snadno https://www.egd.cz/smluvni-partneri
ale smluvní partner to být nemusí, pokud to nahlásí technikovi, který to přijede odplombovat.

a ta služba elektrikáře, to poskytuje eon nebo to poskytuje egd, že říkáš řešeno "přes ně"?

PavelR: odplombování prý musí dělat technik, aby ověřil, že tam ty plomby před tím skutečně byly. HDS prý začali plombovat, protože měli poslední dobou častější problémy s tím, co tam našli za řešení, když se někomu nechtělo volat technika kvůli výměně pojistky, nejspíš dotyčný ani nemohl sehnat správnou a opravit to chtěl rychle, protože přeci nebude bez proudu...
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od cipis »

Samozřejmě, že to poskytuje eon.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od mihlit »

no pak to ale není "jejich" interní problém ohledně oprávnění odplombovat, protože sice patří stejnému holdingu, ale je to jiná firma, ne jen jiné oddělení z kanceláře naproti

EDIT: ale jinak ano, řešil jsem to stejně, řekl jsem technikovi, že se v tom nevyznám, takže jsem si schválně objednal u firmy s požadavkem, aby všechnu byrokracii vyřešili a jestli chce někomu nadávat, tak té firmě zavolám a předám mu telefon :)
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od cipis »

Vsak uplne stejne se k tomu stavim ja. Ja si to komplet objednal u eonu, tak si to vyridte s nema. Kdyz se prepisovalo, tak si to take resili mezi sebou a ja jen s eonem;⁠-⁠)
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
PetaJoule
Příspěvky: 486
Registrován: čtv črc 17, 2014 8:58 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3420
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Laniakea Supercluster

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od PetaJoule »

1. chyba:

Odborník investor/zákazník. "nevím co nevím" chce domeček, levně a pěkný. Řeší půdorys, možná jako vrchol všeho řeší kde budou zásuvky. Svojí "inspirací" se orientuje podle domečků co tak vidí kolem sebe nebo v katalogu "novostavba již od 2mio - včetně projektu".

Proto má samozřejmě ucelenou představu jak by domeček měl vypadat a možná se i po večerech radí na diskuzních fórech s ostatními odborníky investory. https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=23&t=10848
A pokud tam nějaká osamělá černá ovce hlásí nepěkné věci, jako že například podlahové topení stojí za prd, stejně jako TČ vzduch-voda, tak to se dá právě pomocí silné skupiny odborníků investorů ignorovat jako mudrování.

2. chyba:

Odborník architekt či projektant co je zvyklý na odborníky investory/zákazníky z 1), kteří už jej samozřejmě serou a ví, že tito ignoranti prakticky sežerou každou kost co jim hodí a že to ve finále bude placatý bungalov s valbovou střechou, tak prostě copy&paste minulý totožný projekt a hodí tam něco co se pokouší už protlačit dlouho - protože mu jde pouze o fotografie do svého portfolia - a možná se toho klient chytí.

Přijde-li klient který toho ví nebezpečně moc, tak z toho kouká průser a záleží na tom jak moc má daný projektant/architekt hluboko do kapsy. Pokud ne tak hluboko, tak se omluví, že tohle on dělat nebude, pokud velmi hluboko klidně bude lhát "jo jasně umíme, uděláme" a realitu bude řešit později. Teď hlavně potřebuje na nájem.

3. chyba:

"Stavební úřady" - zjednodušeně řečeno, jinak je nazvěme DOSS - jsou též zvyklí na odborníky z 2) a samozřejmě na svojí moc úřední a patřičnou servilitu stran odborníků z 1) ale i 2), protože přece úřad je neomylný, má vždy pravdu i když jí nemá, a koneckonců přece občan chce něco od úřadu, tak ať laskavě splní veškeré požadavky co si úřad vymyslí. A hlavně ať při tom ani necekne, protože pak to bude trvat déle.
No a protože odborníci z 1) a 2) opravdu něco chtějí tak se stavebnímu úřadu málokdy dostane korektivní zpětné vazby a proto se jeho chování jaksi "ustálí a destiluje".

4. chyby:

Odborníci a,b,c,d,e,f jako například projektant vzduchotechniky nebo rovnou celého HVAC, statik, (hydro)geolog, ten co projektuje vodu, plyn a hovna a j. mají kulatá razítka a jsou naprosto znuzení svojí prací, mají často nějaké své programy a jsou zvyklý na to házet si data pomocí papírů nebo kouřových signálů které pak nakvrdlají do svých oddělených programů.

Svým programům věří, což je jako když zadáte do kalkulačky 234 x 456 a vyjde vám 10530 a vy to sežerete, protože ani neuděláte kontrolu plausibility. Samozřejmě - přece mají kulatá razítka, ne vole? - jim věří i stavební úřad. Odborník investor tedy může naprosto klidně spát. Všichni si věří - nic se nemůže stát.

5. chyba:

Odborníci stavaři, topenáři a podržtašky tedy dostanou "plány" odborníků 4a - 4f "a teď s tím něco dělejte - kdyby něco jsem na telefónu". Rěkne odborník 5b - stavební dozor - co je tedy na telefónu a ne na místě. Místo na místě je na LinkedIn nebo na Instáči kde šíří fotky "svých" povedených staveb.

Dobrá, fotku vzduchotechniky kde je roura omotaná kolem odpadové roury, protože to nikdo nikdy neplánoval ve 3D sdílet nebude. A když se řemeslník zeptal "paninko kam to chcete" tak stejně už bylo pozdě a nedostal kvalifikovanou odpověď.

6. chyba:

Stavba je konečně hotová. Po potu, krvi a slzách a finančním vykrvácení odborník investor přebírá stavbu. Bohužel nemá ani rentgenové oči jako superman, ani moc na stavbě nebyl - však musel pracovat aby vůbec na ní měl. Takže nevidí nadměrné využití pjěny co použil dělniq. https://www.instagram.com/delniq/?hl=de
Na chyby přichází průběžně. Něco se opraví, něco si opraví sám a s něčím se naučí žít.
A bude sloužit jako vzor pro další odborníky investory v tomto nekonečném kolotoči.


Rada teda zní: Pokud na to nemáš - barák nestav. A to nemluvím jen o financích.
"Es ist besser, wenn man mehr hat." - Rammstein
CZ: https://divis.petajoule.eu/
DE: https://einstein.petajoule.eu/
EN: https://feynman.petajoule.eu/
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od PavelR »

mihlit píše: PavelR: odplombování prý musí dělat technik, aby ověřil, že tam ty plomby před tím skutečně byly. HDS prý začali plombovat, protože měli poslední dobou častější problémy s tím, co tam našli za řešení, když se někomu nechtělo volat technika kvůli výměně pojistky, nejspíš dotyčný ani nemohl sehnat správnou a opravit to chtěl rychle, protože přeci nebude bez proudu...
Zaplombovaný HDS ky jsem viděl že se vyskytují nad brnem. Pod Brnem jsem je moc nepozoroval asi tady nejsme tak kreativní.
To ti je zajímavý, já ani firma pro kterou dělám nejsme partneři EGD - zadám firmu, sebe jako elektrikáře, nikdo se na nic neptá, nikdo nezjišťuje kdo seš, co máš za kvalifikaci, tam schválně můžu zkusit zadat nějakou blbost co přijde ... jen ti za do minuty přijde sms povolujeme odplombování na adrese .... zaplombování provedeme při realizaci změny bla bla bla .... při výměně ER psali o revizi. Zapoměli jsme ji poslat. Přišel technik, zaplombovat, odjel. Nikdo ji doteď nechtěl. Fotím stav před odplombováním i stavy. Pak ustříhám všechno.
Jediný co je průser když nějakej debil ucvakne cejchovní/programovací plomby z elměru - to je záhodno okamžitě hlásit - to mi říkal technik okamžitě volat že se to povedlo. Jinak to dopadne jak u našeho zákazníka. Nebyly cejchovní plomby byly místo nich provozní plomby. Technik nafotil a ujel že to je průser jak Brno. Elměr vyměnili v druhém kole, šel do laboratoře, tam řekli že někdo točil násilím s číselníkem. To normálně smrdělo obviněním kdyby se to nechalo běžet samospádem. Naštěstí se podařilo dokázat že to netočil náš zákazník ale někdo kdo ten elměr měl předtím ....
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od cipis »

Čéče, tys měl někde dron, že jsi viděl, co si ti borci mezi sebou přehodili?
Elektrikář č. 4 dostal přesně tento rozváděč od elektrikáře č. 3, že jej koupil za 12 tisíc a dodal tam dva jističe schrack B25/3 10kA.
Elektrikář č.4 tento rozváděč v životě neviděl (mimochodem má dole strašně málo místa, a udělat propoj z přívodu zprava doleva je trochu porod, dále spodní vodorovná deska nejde vyndat, dokud se neodšroubuje zadní deska a ta se zase neodšroubuje, dokud se nesundá ten levý 3f jistič. Modré dráty k pravému elměru úplně na hraně použitelnosti.
Vnější hrana rozváděče vpravo (u pantů dveří) je tak divně ukončená, že tama nejspíš poteče voda, plastové nesmysly zajišťující kolík (tvořící pant) se rozpadají u druhé manipulace, u spodní čelní krycí lišty upadl zacvakysmus už při rozborce (a to jsem byl u toho a žádná síla použitá nebyla). Dveře drží v asi 110°otevření plastové táhlo, co se zasekává při zavření. Prostě je to sračka. Cenové rozpětí na internetu je neskutečné, bez těch dvou 3f jističů je to od těch 8233 Kč do fakt skoro těch 12 (elektrosms za 11110).
7 h trvalo vytažení starého rozváděče, vyřezání a vysekání zdi na nový, no a pak zapojení. A kdybych mu nepomohl, tak by to bylo ještě delší.
No a ještě El.č. 3 asi neposlouchal, když jsem říkal, že druhý jistič má být 3x20, takže je ten druhý samozřejmě též 3x25. No a pro jistotu s rozváděčem poslal kusové ověření úplně jiného rozváděče, což jsme samozřejmě zjistili až na konci :D :D :D
No ještě jsem jim nezaplatil ani korunu, od toho posledního kluka jsem se dozvěděl, že si takové zakázky tam přehazují jak horký brambor, že to nechce nikdo dělat atd., a že k tomuhle přišel jak slepý k houslím. Tak mu jeho náklady zaplatím, až mi pošle sumář do mailu, no a s tím předchozím si pořeším ten rozváděč.

Jinak odplombování přes appku, zadal tam mne jako kontakt, smska za chvilku, že zaplombování nejdříve 25.8. a že do této doby mám já nebo elektrikář dodat revizní zprávu s číslem přístroje. Takže tohle funguje nadmíru dobře.
kodl69 píše:EON elektrikář: když jsem to prvně viděl, tak jsem přemejšlel, kde vezmou ty elektrikáře. A vyšlo mi z toho, že nemají kde. Ti, co vědí co dělají, mají práci na rok dopředu. A ti, co nemají co dělat jsou tím pádem nějakým způsobem postižení, tj nedokážou si třeba domluvit rozumnej kšeft nebo nic neumí, takže zase nula.
Rozvaděč za víc než 12kKč? první co na mě juklo z netu pro 2x dvousazbu: https://www.elektro-malinsky.cz/Rozvade ... -d4599.htm , vysekání díry kolem původního, nahlášení odplombování někým "kdo má padesátku" a 500Kč za revizi? kvůli tomu platíš Eonu, se kterým není možný se rozumně domluvit skoro nikdy a o ničem?
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od PavelR »

se ani nedivím že si to přehazují jak horkou bramboru. Výměnu starých rozvaděčů za nový tím bych se fakt živit nechtěl. Ono to většinou začíná první komplikací hned při prvním seknutí do zdi a výmrdy přibývají jak se postupně obnažuje kreativita našich předchůdců - to nemyslím ve zlým. A když už jsem donucen k něčemu takovýmu tak bez zednické ...
Uživatelský avatar
PetaJoule
Příspěvky: 486
Registrován: čtv črc 17, 2014 8:58 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3420
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Laniakea Supercluster

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od PetaJoule »

Rád bych demonstroval jeden z mnoha mnoha příkladů proč jsem v mém stesku zmínil úřad(y).
Dole prosím vidíte plán infrastruktury na pozemku - cituji - "vše v jednom abychom měli přehled".
Zatím to nechci úplně zveřejnit, tak je to trochu rozmazané, ale myslím, že pochopíte o co mi jde.

Chtěli přehled, tak ho mají mít. :twisted: Posléze to takto bylo odsouhlaseno.
Přílohy
pro_prehled.jpg
"Es ist besser, wenn man mehr hat." - Rammstein
CZ: https://divis.petajoule.eu/
DE: https://einstein.petajoule.eu/
EN: https://feynman.petajoule.eu/
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od unicast »

Je to bohužel tak. Já se někdy v období 2017 - 2019, kdy jsem masivně rekonstruoval, dostal do fáze, kdy jsem si de facto kupoval jenom ruce ve stylu "ty budeš teď dělat tohle" "hřebíky z prkna se takhle nervou, takhle to prkno akorát rozštípeš, sleduj, takhle se to dělá" "netrhej ty třešně, když tady teď máš vozit v kolečku hlínu"... no a když některý prokázal, že zvládá i složitější úlohy, tak dostal příležitost. Ale i ti, co zvládali složitější věci, pak selhávali třeba na otázce, jestli víc vody za stejnou dobu proteče dvěma trubkami o průměru 10 cm nebo jednou o průměru 16 cm apod. Taky jsem pochopil, že i když někdo zvládá pracovat nezávisle a je šikovný, tak to ještě neznamená, že zvládá řídit další lidi.

Pak mě to přestalo bavit, čas se dá strávit mnohem příjemněji, než mikromanagementem tlupy opic. Do toho přišel covid, nějak se v tom už bydlet dalo, tak jsem to přestal řešit. A teď mám hrůzu, když se pustím do něčeho dalšího, co mi sem zase přijde.
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od bublich »

Co jsou prosím ty šrafovaná kolečka,sběrné nádrže?
Uživatelský avatar
PetaJoule
Příspěvky: 486
Registrován: čtv črc 17, 2014 8:58 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3420
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Laniakea Supercluster

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od PetaJoule »

unicast píše:jestli víc vody za stejnou dobu proteče dvěma trubkami o průměru 10 cm nebo jednou o průměru 16 cm
Dyť 10+10 > 16 to ví přece každé malé dítě. Viď Ludolfe? ;)
A dodal jsi "při stejném tlaku"? :lol:

Nevím jak a kde jsi získával "jen ruce". Já také místo "generálního dodavatele" (to jsem jaksi já) spíš vsázím na "drobné podnikatele" z nejřemeslníků a pod. kde alespoň určité množství lidí tvrdilo, že jsou co k čemu. Nabídky typu (a že byly) "pán má práci? - jsme šikovná parta" na parkovišti u obchodního centra jsem vynechal...
"Es ist besser, wenn man mehr hat." - Rammstein
CZ: https://divis.petajoule.eu/
DE: https://einstein.petajoule.eu/
EN: https://feynman.petajoule.eu/
Uživatelský avatar
PetaJoule
Příspěvky: 486
Registrován: čtv črc 17, 2014 8:58 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3420
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Laniakea Supercluster

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od PetaJoule »

bublich píše:Co jsou prosím ty šrafovaná kolečka,sběrné nádrže?
Vidím jen jedno šafránové kolečko? Vlevo u vjezdu. Což je revizní šachta kanalizace.
Sever je vpravo. Těch 8 koleček vpravo jsou geokoše pro TČ země-voda (viz https://www.betatherm.de/).
Sběrné nádrže jsou ty obdélníčky s tím kruhem uvnitř dole a nahoře.
Ten větší šedý obdélník dole je vzdušná studna.
"Es ist besser, wenn man mehr hat." - Rammstein
CZ: https://divis.petajoule.eu/
DE: https://einstein.petajoule.eu/
EN: https://feynman.petajoule.eu/
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od unicast »

PetaJoule píše: Dyť 10+10 > 16 to ví přece každé malé dítě. Viď Ludolfe? ;)
V tomhle zlomku se ten Ludolf dokonce vykrátí, takže si s ním nemusíme komplikovat život ;)
PetaJoule píše: Nevím jak a kde jsi získával "jen ruce". Já také místo "generálního dodavatele" (to jsem jaksi já) spíš vsázím na "drobné podnikatele" z nejřemeslníků a pod. kde alespoň určité množství lidí tvrdilo, že jsou co k čemu. Nabídky typu (a že byly) "pán má práci? - jsme šikovná parta" na parkovišti u obchodního centra jsem vynechal...
Reference na ukrajinské party od známých, kteří už jim práci dávali. Na hrubé práce to zpočátku celkem fungovalo, ale pak to bylo už jenom horší a horší.
tomer
Příspěvky: 114
Registrován: čtv pro 17, 2020 3:16 pm
Bydliště: Senica

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od tomer »

Tak napriklad, dozvedel som sa, ze kataster nehutelnosti eviduje zlu vymeru nasho pozemku, nepravdivu, viac ako je v skutocnom svete :)

Staviam si plot sam, take si davam sakra pozor, co kam polozim, a meriam to ako hlupak X krat, a zistim, ze sa podla katastralnej mapy neda orientovat, na LV je o minimalne 7% vyssia plocha, ako v skutcnosti :)
Stavim sa, ze vinnik tohto omylu bude dolapeny, a odovzda svoju okruhlu peciatku :)

Vtip je v tom, ze ak by som pozemok pred kupou chcel dat premerat, resp trvat na premerani, boli by tam minimalne 2 prekazky:
1. pozemok bol extremne zarasteny, geodet by nemal sancu prejst, cize by to vyzadovalo cistenie pred kupou
2. vzdy sa najde naivny hlupak, ktory kupi pozemok namiesto mna, cize predajca na mna nikdy nebude cakat

A tak vlastne kupuje clovek macku vo vreci, a ak sa takto praktiky deju pri pozemkoch, kde by urady mali aspon nieco garantovat, tak konec, fakt konec..

To je tak, taku dobu zijeme, prirovnal by som to k hypotekam.. ak nasetrim 100bambilionov na byt/dom, hotovost, cold cash, ale pride hypotekar, a on moze pokojne kludne dat 10bambilionov, pretoze bude splacat namiesto 30 rokov 30.roka, co mu nevadi, pripadne 217 grosov, namiesto 208 grosov, co mu mesacne tiez nevadi, ale brutalne nafukol cenu nehnutelnosti o 5%, co hotovostnemu zaujemcovi robi nezanedbatelny rozdiel. Samozrejme potom pride druhy hyptekar a prelicituje toho prveho o dalisch ~5%, al to je uz ina pesnicka..

Je rozdiel XX m2 pri XXX m2 , to narobi daleko vacsiu skodu, ako ked chyba XXX z XXXX m2, pretoze ak mam na sliepky a zahradu vyhradenych 200m2 vs 300m2, tak to je masaker rozdiel +50 resp -33%

To aby som si zobral naradie
merak.png
merak.png (28.82 KiB) Zobrazeno 286 x
aj na chrirugicke oddelenie, alebo aspon k zubarovi, aby som kontroloval odbornikov vzdy a vsade..
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od cipis »

Stačí nenaostřená tužka, někdo se splete v tloušťce čáry, no a ve výsledku je to o metr na každé straně jinak.
Jak postupně probíhá digitalizace katastru, tak se tohle opravuje. A pokud nejsou spory se sousedy, tak to jde normálně zakreslit správně.
Jdeš třeba opravovat nějakou šopu, oprava je spíše výraznou rekonstrukcí, tak jdeš přes ohlášku nebo stavební povolení, no a v tom případě se to pak na závěr opraví dle skutečnosti v katastru.

Jeden tenhle případ v ulici, no a bude se překreslovat celé město třeba. S tím se ale nic jiného nedá dělat. Nech si to vytýčit přesně podle katastru, no a pokud nebudou sousedi souhlasit, tak to bude dobrá zábava na roky. Ono totiž existuje něco jako vydržení. Každopádně jestli těch 7% bylo vydrženo sousedy (protože mají logicky plot na "tvém" pozemku, ale je to tam už desítky let, tak to pak musíš reklamovat u prodejce, že ti prodal něco, co už vlastně neměl.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Sten
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 08, 2023 3:43 pm
Lokalita: Mohelnice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6800Wp
Kapacita baterie [kWh]: 25kWh

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od Sten »

U nás to bylo při digitalizaci takhle. Když se sečetly výměry dle LV v katastru, tak to bylo cca o 1,5% více než skutečná plocha. Tak každému majiteli zmenšili novou plochu na LV o 1,5%. Někteří majitelé si pak stěžovali, " okradli měěěěěě....".
Ale pole měl to samé, jen to číslo na katastru bylo jiné a při prodeji dostal méně.
15xpoly 285Wp východ, 9xpoly 285Wp západ, Epever 10420,84420, měnič 1x noname 6000W, 1x Epever 3000plus, LiFePO4 16x280Ah, 16x230Ah, KG140F+110F postupně zprovozňováno od 5/2023
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od gupa »

To dělají geodeti, takhle legálně kradou. Největší bordel jsou nyní změny operátu. Vymění něco za něco a člověk neví o kolik opravdu došel když na placu co mám před změnou si někdo udělá po změně rybník a zbyde vymění to za jakýsi úhor kde nic není. A to ještě do toho zasahuje NOZ, plot, zeď, stěna, štít, je na půl. 2m od čáry se sousedem jen drátěnka je nejhodnotnější nemovitost.Tz. nic se sousedem jiného nemít. On to samé, 2 m nic.

Potom jsou takové ty přístavby kde mám zděný plot který jsem postavil na svém a protože si soused myslí že půlka je jeho, postaví si naněj z druhé strany třeba kůlnu a potom po kůlně barák a dojde geodet kamoš souseda a ten v rámci tolerance ten pozemek pod plotem srovná a naráz není plot na mém. Řešením by byly dva ploty, jenže zase křičí stavební úřad, že soused musí mít možnost svůj plot udržovat. Ale znovu opakuji, největší zloději jsou geodeti s kulatým razítkem. Ti dělají v majetku a vztazích vlastnictví největší problém a jsou zpravidla zobliga, jsou zákonem chránění. Mohou, tak to dělají.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Ach ti odborníci, kvalita odvedené práce řemeslníků a st

Příspěvek od bublich »

PetaJoule píše:
bublich píše:Co jsou prosím ty šrafovaná kolečka,sběrné nádrže?
Vidím jen jedno šafránové kolečko? Vlevo u vjezdu. Což je revizní šachta kanalizace.
Sever je vpravo. Těch 8 koleček vpravo jsou geokoše pro TČ země-voda (viz https://www.betatherm.de/).
Sběrné nádrže jsou ty obdélníčky s tím kruhem uvnitř dole a nahoře.
Ten větší šedý obdélník dole je vzdušná studna.
Pardon,myslel jsem ty geokoše,vyjádřil jsem se blbě.Díky,to jsem ještě neviděl.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek