SEMS portál odstránenie elektrárne

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Gaspi
Příspěvky: 6
Registrován: ned črc 30, 2023 11:31 am
Lokalita: Dubova
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7360
Kapacita baterie [kWh]: 0

SEMS portál odstránenie elektrárne

Příspěvek od Gaspi »

Dobrý deň mám problém že som v app. SEMS odstránil moju elektráreň a vôbec neviem ako ju mám znova nastaviť… striedac je registrovaný a teda neviem znova prihlasit. Stretol sa s tým niekto?
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: SEMS portál odstránenie elektrárne

Příspěvek od Soban »

Souhlasím s podmínkami fóra: NE
Nesouhlasíš s podmínkami no tak se musíš obrátit na svého správce FVE!!!!
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Gaspi
Příspěvky: 6
Registrován: ned črc 30, 2023 11:31 am
Lokalita: Dubova
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7360
Kapacita baterie [kWh]: 0

Re: SEMS portál odstránenie elektrárne

Příspěvek od Gaspi »

neviem ako sa to nastavilo ,, nesúhlasím s pod. Fóra”to by som tu nebol. prihlásil som sa a teda súhlasím s podmienkami ale je to tu nejaké chaoticke. v jedinom vlákne sok dostal upozornenie a už mám reputáciu -4 všetko milý ľudkovia… :yes:
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: SEMS portál odstránenie elektrárne

Příspěvek od lzahradil »

Gaspi, nastavilo se to jednoduše tak jak jsi to vybral a viditelně z tvého příspěvku i správně.
Lidi kteří nečtou a jen klikají, často ani neví co zaklikají a pak se diví.
Uvedl si, že nechceš prodávat energii a využít dotace. To je chválihodné a správné.
V druhé otázce, zda souhlasíš s podmínkami už je to horší. Možná jsi je i četl, a na otázku špatně odpověděl. Ale příspěvek potvrzuje to, že s nimi nesouhlasíš.
Nebo máš svůj GoodWe střídač v nějakém bezpřetokovém ne-ongrid režimu?
To nevíme. Svoji elektrárnu jsi nám tu nepředstavil.

Na mě to dělá dojem, dodavatel co mi to instaloval na mě kašle a já chci mít přehled kolik vydělávám na prodeji a tím že jsem si to smazal tak nemám a nevím co s tím. Tak se zeptám na fóru.

Je to jinak? Obhaj se, odpověď na otázku v registraci ti dokážu opravit.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Gaspi
Příspěvky: 6
Registrován: ned črc 30, 2023 11:31 am
Lokalita: Dubova
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7360
Kapacita baterie [kWh]: 0

Re: SEMS portál odstránenie elektrárne

Příspěvek od Gaspi »

Tak vo sa predstavenia týka tak v apríli 2023 na strechu hodili 16ks FTV panelov a striedac Goodwee. Som bez batérii a fungujem na virtuálnej batérii od ZSE. Celý proces spustenia VB od ZSE trval do 16.06.2023 kedy som konečne mohol ,,dzugnut “ istič a začať FTV využívať a od 01.07. S aktívnou VB od ZSE.
Aplikácia SEMS fungovala a pozeral som aktuálnu výrobu a pekne grafy výroby posledných dni… jedného dňa som omylom dal v pravom hornom rohu + a tam som nečítal a klikov odhlásiť a odhlásil som elektrárnu a teraz ani cez app a web SEMS nevidím svoju FTV. Firme som pisal ale zatiaľ som nedostal odpoved a teda som skúšal fórum.

Podmienky som nečítal nakoľko som bral že to je klasika… nenadávam , neurážať nepropagovat atd… ak sa dá tak kľudne zmeňte že s podmienkami súhlasím ak nie tak ….

Nie som odborník tak veľa rad neposkytnem ale skôr dúfam že dostanem poradene…

Viem aký je rozdiel medzi panelom FTV a na solárnym kolektorom…
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: SEMS portál odstránenie elektrárne

Příspěvek od eman »

Tady jseš špatně. Najdi si na FB kteroukoliv skupinu o FVE. Tam jsou všechny plné lidí, co mají dotační FVE a hned po zaplacení naně firmy zvysoka ....., tak chtějí, aby jim někdo zadarmo vyřešil problémy, za které dostal nasypáno někdo jiný.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: SEMS portál odstránenie elektrárne

Příspěvek od Diablo1st »

Gaspi píše:Dobrý deň mám problém že som v app. SEMS odstránil moju elektráreň a vôbec neviem ako ju mám znova nastaviť… striedac je registrovaný a teda neviem znova prihlasit. Stretol sa s tým niekto?
Všetko by sa malo dať nastaviť na SEMs portále v karte Management. Najprv si treba vytvoriť Plant Setup (ak ešte nie je vytvorené) a potom pridať Devices.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Gaspi
Příspěvky: 6
Registrován: ned črc 30, 2023 11:31 am
Lokalita: Dubova
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7360
Kapacita baterie [kWh]: 0

Re: SEMS portál odstránenie elektrárne

Příspěvek od Gaspi »

Diablo1st píše:
Gaspi píše:Dobrý deň mám problém že som v app. SEMS odstránil moju elektráreň a vôbec neviem ako ju mám znova nastaviť… striedac je registrovaný a teda neviem znova prihlasit. Stretol sa s tým niekto?
Všetko by sa malo dať nastaviť na SEMs portále v karte Management. Najprv si treba vytvoriť Plant Setup (ak ešte nie je vytvorené) a potom pridať Devices.

Dakujem za radu. Plant už bola vytvorená a fungovalo to kým som ju neodstránil. Skúšal som ako píšeš a nešlo to… buď striedac je registrovaný alebo ma nepustilo cez lokalitu.
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: SEMS portál odstránenie elektrárne

Příspěvek od Diablo1st »

Manuál pre Sems portál nevie pomôcť?
Potom už len inštalačná firma alebo priamo Goodwe support.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Gaspi
Příspěvky: 6
Registrován: ned črc 30, 2023 11:31 am
Lokalita: Dubova
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7360
Kapacita baterie [kWh]: 0

Re: SEMS portál odstránenie elektrárne

Příspěvek od Gaspi »

Diablo1st píše:Manuál pre Sems portál nevie pomôcť?
Potom už len inštalačná firma alebo priamo Goodwe support.
Manuál nič, firma oslovená a budem och ešte otravovať a suport som neskúšal… ďakujem za odpovede. Myslel som že niekto už podobný problém riešil ale asi som prvý kto si vymazal plant a pritom je to také ľahké :)
Ešte raz Dakujem a FB nemám a nechcem
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: SEMS portál odstránenie elektrárne

Příspěvek od lzahradil »

Na toto téma tu moc odpověďí nedostaneš. Většina co tu je, tak neprodává a vyrobenou energii si zužitkuje a tak s tímto třeba nemá vůbec zkušenosti.
"a pritom je to také ľahké" - pak nechápu proč se tu na to ptáš? když je to tak lehké
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Gaspi
Příspěvky: 6
Registrován: ned črc 30, 2023 11:31 am
Lokalita: Dubova
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7360
Kapacita baterie [kWh]: 0

Re: SEMS portál odstránenie elektrárne

Příspěvek od Gaspi »

lzahradil píše:Na toto téma tu moc odpověďí nedostaneš. Většina co tu je, tak neprodává a vyrobenou energii si zužitkuje a tak s tímto třeba nemá vůbec zkušenosti.
"a pritom je to také ľahké" - pak nechápu proč se tu na to ptáš? když je to tak lehké
Ľahkým som myslel vymazať plant z tej app SEMS… predtým som videl pekne aktuálnu výrobu spolu s celkovou výrobou a ,,ľahko som vymazal plant” a už nevidím nič… :)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek