Cerbo se sekne a nekomunikuje.

Měniče Victron
Karlik73
Příspěvky: 95
Registrován: sob pro 18, 2021 4:41 pm

Cerbo se sekne a nekomunikuje.

Příspěvek od Karlik73 »

Mam problem s Cerbem gx, ktere se cca jednou za 14 dni sekne a nekomunikuje pres VRM. Jinak ale vese funguje normalne a dobre. Jediny co pomuze je restart odpojenim od napajeni a pak to zase jde ale to se mi moc delat porad nechce a na to proc tohle dela prijit nejak nemuzu. Nejakej napad co s tim?:)
Karlik73
Příspěvky: 95
Registrován: sob pro 18, 2021 4:41 pm

Re: Cerbo se sekne a nekomunikuje.

Příspěvek od Karlik73 »

Jo a mam ho k internetu pripojeny pres wifi. Muze v tom byt problem?
TheCreezo
Příspěvky: 56
Registrován: pát čer 04, 2021 9:48 am
Lokalita: Opava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6000
Kapacita baterie [kWh]: 20
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: blízko Opavy

Re: Cerbo se sekne a nekomunikuje.

Příspěvek od TheCreezo »

Mám taky přes WiFi, ale takový problém nemám. A to mám dost mizernou kvalitu signálu, že mi ESP32 hned vedle občas vypadne. Cerbo se ale drží nekompromisně a samo se vzpamatuje i z vypnuté WiFi.

Zkusil bych ověřit aktualizace, případně velký reset.

Dál mě napadá jestli se to opakuje přesně pravidelně? Funguje připojení k cerbu přes Victron Connect když vypadne VRM? Případně po lokální síti přes http. Je to nepravděpodobné, ale ještě to může způsobovat nějaké nastavení v DHCP.

Pak už mě napadá snad jen problém s napájením nebo nějakou neizolovanou komunikací, ne vše na cerbu je izolované.

Každopádně všechno jsou jen domněnky, přeji ať se problém podaří najít.
6kWp MünchenEnerg.; 2x Victron MPPT 150/70, 1x Victron MPPT 150/35; 25kWh(30kWh max) 48V LiFePO4 (mivvy + CALB čína); 2x EPEver iPower 5000 48V, 1x Victron Phoenix 3000
FRSO
Příspěvky: 2279
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Cerbo se sekne a nekomunikuje.

Příspěvek od FRSO »

Karlik73 píše:Mam problem s Cerbem gx, ktere se cca jednou za 14 dni sekne a nekomunikuje pres VRM. Jinak ale vese funguje normalne a dobre. Jediny co pomuze je restart odpojenim od napajeni a pak to zase jde ale to se mi moc delat porad nechce a na to proc tohle dela prijit nejak nemuzu. Nejakej napad co s tim?:)
Tak ho zapoj přes UTP, popřípadě pak reklamuj, záruka je 5 let.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Cerbo se sekne a nekomunikuje.

Příspěvek od kodl69 »

Mám cerbo zapnutý teprv týden, přes wifi, a zatím nevytuhlo. Mám nastavenou pevnou IP z rezervovanýho rozsahu, kterej DHCP nepřiděluje. Nemám rád "cestující zařízení" na síti.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Karlik73
Příspěvky: 95
Registrován: sob pro 18, 2021 4:41 pm

Re: Cerbo se sekne a nekomunikuje.

Příspěvek od Karlik73 »

To pevny IP bych asi mohl zkusit ale mam to pres opakovac, ale to asi nebude problem. Ona nejde ani komunikace pres bluetooth, je to zvlastni. Terminatory tam mam myslim vsude. Kabely jsou nektery delany ale fungujou, tak tam taky asi problem nebude. Udelalo to zatim trikrat za cca 1,5 mesice
TheCreezo
Příspěvky: 56
Registrován: pát čer 04, 2021 9:48 am
Lokalita: Opava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6000
Kapacita baterie [kWh]: 20
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: blízko Opavy

Re: Cerbo se sekne a nekomunikuje.

Příspěvek od TheCreezo »

Situaci s více WiFi AP případně opakovačem mám taky a cerbo s tím nemá problém, narozdíl od ESP32. Mám to tak už 9 měsíců bez jediného problému.

Určitě bych zkusil statickou IP, mám ji přidělenou přes DHCP, ale napevno nastavenou. Ono je fakt celkem na nic hledat cestující IP.

Pokud nefunguje ani Bluetooth, tak už bych asi o nějaké reklamaci přemýšlel, možná se předtím zkusit poptat na Victron fóru.
6kWp MünchenEnerg.; 2x Victron MPPT 150/70, 1x Victron MPPT 150/35; 25kWh(30kWh max) 48V LiFePO4 (mivvy + CALB čína); 2x EPEver iPower 5000 48V, 1x Victron Phoenix 3000
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Cerbo se sekne a nekomunikuje.

Příspěvek od dracekvo »

Tam se nedá nikde dostat do nějakejch logů?
kratas
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 14, 2019 10:04 pm

Re: Cerbo se sekne a nekomunikuje.

Příspěvek od kratas »

Karlik73 píše:Mam problem s Cerbem gx, ktere se cca jednou za 14 dni sekne a nekomunikuje pres VRM. Jinak ale vese funguje normalne a dobre. Jediny co pomuze je restart odpojenim od napajeni a pak to zase jde ale to se mi moc delat porad nechce a na to proc tohle dela prijit nejak nemuzu. Nejakej napad co s tim?:)
Měl jsem úplně stejný problém. Po výměně WIFI routru za novější to přestalo. Ten původní nezvládal více připojených zařízení, aby se někdo mohl připojit třeba mobilem, musel se jiný odpojit od WIFI. Původní router zvládl připojit tak 13 zařízení.
Karlik73
Příspěvky: 95
Registrován: sob pro 18, 2021 4:41 pm

Re: Cerbo se sekne a nekomunikuje.

Příspěvek od Karlik73 »

Zkusim to asi tim kabelem ale znamena to poridit switch. K routeru je to daleko:) Na forech jsem o tomhle nic moc nenasel. Doporucujou vymenit kabeli, jinak sem nic nenasel
Karlik73
Příspěvky: 95
Registrován: sob pro 18, 2021 4:41 pm

Re: Cerbo se sekne a nekomunikuje.

Příspěvek od Karlik73 »

Tak vyreseno, bylo to tou wifinou. Dodan repeater a uz to bezi bez problemu :D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek