Je ostrovní systém podporovaný zdroj energie?

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Je ostrovní systém podporovaný zdroj energie?

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravím,

http://www.nazeleno.cz/zakon-o-podporov ... nergie.dic

Čtu zde:

Zákon o podporovaných zdrojích energie

Ptám se:

Je ostrovní systém bez zeleného bonusu a jakýchkoliv dotací podporovaný zdroj energie a jakým způsobem je podporován?

48x ::fv:: = ::pv::
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Je ostrovní systém podporovaný zdroj energie?

Příspěvek od střídač »

mypower.cz píše:Je ostrovní systém bez zeleného bonusu a jakýchkoliv dotací podporovaný zdroj energie
Z dikce zákona bezesporu je, neb jde o obnovitelnými zdroj.
mypower.cz píše:jakým způsobem je podporován?


§ 4 Podpora elektřiny z obnovitelných zdrojů
(1) Pro účely stanovení podpory elektřiny z obnovitelných zdrojů podle tohoto zákona se za elektřinu z obnovitelných zdrojů považuje elektřina vyrobená využitím obnovitelných zdrojů naměřená v předávacím místě výrobny elektřiny

Jelikož u "ostrovu" není "naměřená v předávacím místě výrobny", z podpory je velký a k tomu ještě i kulový.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Je ostrovní systém podporovaný zdroj energie?

Příspěvek od mypower.cz »

V takovem pripade se sice jedna o obnovitelny ale nikoliv o podporovany zdroj energie pokud podpora neni zadna, pokud tedy neohybame logiku vykladu zakona ve prospech zakona a ta se da samozrejme ohnout az do uplneho absurdna - jako napriklad podporovany system s nulovou podporou, nebo podpora uz tim, ze je dovoleno ho vubec provozovat a podobné (pri vsi ucte) nesmysly. Zakon je o podporovanych zdrojich, ne o zdrojich bez podpory, coz vyplyva uz z nazvu zakona. A nazev zakona zni: Zákon o podporovaných zdrojích energie.

Chapete tedy jako podporovany zdroj takovy, ktery podporu nedostava? To je velmi zvlastni :shock:

Jak by jste definoval slovo podpora?

Znamena to ze kazdy obnovitelny zdroj je zaroven podporovany byť podpora u nebo cini 0 (slovy nula) ? I slapani na upravenem kole a pripojenem ke generatoru? To je take podporovany zdroj energie jen proto, ze se v zakone vyskytuje slovo "obnovitelny" bez ohledu na neexistenci podpory a neexistenci predavaciho mista?
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Je ostrovní systém podporovaný zdroj energie?

Příspěvek od střídač »

Čtu-li, nebo slyším-li ona překrásná líbivá politická slovíčka jako, podpora, dotace, prorůstová opatření, multiplikační efekt a mnohá další, vím jedno: jedné bezbranné a početné skupině je třeba vzít a jednotlivci zajisté vyvolenému je třeba ony sebrané peníze dát.
Přitom to někdo, zajisté vybraný politik, musí celebrovat, čímž se značná část oněch vybraných peněz i režijně ztratí.
V konečném důsledku prohráváme.
Absurdnost současných zákonů mne již nijak nepobuřuje. Hraji svoji hru, budování kapitalismu, předtím komunismu, ano jsem starší kus, mám notně na háku.

Ámen a nasrat. Kupuji znehodnocenou AK47.
steve
Příspěvky: 21
Registrován: sob úno 16, 2013 9:55 am

Re: Je ostrovní systém podporovaný zdroj energie?

Příspěvek od steve »

Já těm zákonům kolikrát moc nerozumím a pokud to nepotřebuju,tak to radši ani nečtu,aby mě nebolela hlava a
abych se, mírně řečeno, nerozčilil.Ještě zatím bohužel nedokážu zůstat v klidu,snad se to někdy naučím.
Kousek jsem přelít a jestli jsem to dobře pochopil,podle tohohle bych řek,že ostrovní systém není podporovaný :( :
"Podpora elektřiny z obnovitelných zdrojů se vztahuje na výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů ve výrobnách elektřiny na území České republiky připojených k elektrizační soustavě České republiky přímo nebo prostřednictvím odběrného místa nebo prostřednictvím jiné výrobny elektřiny připojené k elektrizační soustavě České republiky."
Já si myslím,že by bohatě stačilo,kdyby ostrovanům neházeli klacky pod nohy a nechali je v klidu žít,a to by bohatě
stačilo.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Je ostrovní systém podporovaný zdroj energie?

Příspěvek od vlkazajac »

Odpoveď na otázku tohto vlákna je mi jasná : áno, je !

Dokonca mám dojem, že samotná EÚ vychádza v ústrety špeciálne mne. Dozvedela sa zrejme, že mám v OS menič s výkonom len 1000 W a riskujem, keď ním občasne napájam vysávač 2400 W ( samozrejme s využitím jeho vlastnej regulácie ). Viac sa o pripravovanom limite pre vyrábané vysavače dozviete v článku
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... ypy-292101

Bez ďalšieho sarkazmu pridávam obraz našich budúcich domácností, keď manželka vrčí na manžela ( možno len s intenzitou hlasu, ktorú povolí EÚ ) : Ako si to povysával ? To som si mohla aj sama !
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek