RPi 3B + server prometheus nejde spustit

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Raspberry Pi.
trebaRR
Příspěvky: 24
Registrován: stř čer 07, 2023 2:32 pm
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 920
Kapacita baterie [kWh]: 3,6

RPi 3B + server prometheus nejde spustit

Příspěvek od trebaRR »

Zdravim, jelikoz mi nefunguje na MUST 3kW 24V komunikace pres ten wifi modul ani přes kompa s origos sw.
Tak jsem koupil RPi 3B nainstaloval a pote prekopal na SSD pres USB 64bit OS pres ofiko instalator.

Vsechno jsem updatoval a pak nainstaloval grafanu a prometheus a nakonfiguroval ale proste nejde ani jedna verze.
Zkousel jsem 64arm i v7arm a pokazde kdyz szusim prikaz jestli prometheus jede tak to vyhodi error.

Jako posledni pokus zkusim hodit na jiny hadr 3bit OS.
Tak se ptam jestli nevite co s tim.
920Wp ::pv:: Jinko Tiger PRO (2x 460Wp S1) ||| MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V ||| 3,6kWh *batt* 12V/150Ah Ultimatron LiFePO4 Smart BMS (2xS)
trebaRR
Příspěvky: 24
Registrován: stř čer 07, 2023 2:32 pm
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 920
Kapacita baterie [kWh]: 3,6

Re: RPi 3B + server prometheus nejde spustit

Příspěvek od trebaRR »

Tady je dalsi info co a jak jsem delal a co pak vzniklo:

vytvori servisni sluzbu
sudo nano /etc/systemd/system/prometheus.service




potom pridej jako novy soubor kde bude tohle: CTRL + R / CTRL + T pak CTRL + O a konec CTRL + X

[Unit]

Description=Prometheus Server

Documentation=https://prometheus.io/docs/introduction/overview/

After=network-online.target

[Service]

User=sandy

Restart=on-failure

ExecStart=/home/sandy/prometheus/prometheus \

--config.file=/home/sandy/prometheus/prometheus.yml \

--storage.tsdb.path=/home/sandy/prometheus/data

[Install]

WantedBy=multi-user.target




autostart kdyz RPi nastartuje , aktivace sluzby
sudo systemctl enable prometheus

nastartuje sluzbu prometheus
sudo systemctl start prometheus

overeni sluzby
sudo systemctl status prometheus





A tady je ten error:



On 30. 06. 23 2:22, sandyscooter@centrum.cz wrote:
● prometheus.service - Prometheus Server
Loaded: loaded (/etc/systemd/system/prometheus.service; enabled; vendor preset: enabled)
Active: failed (Result: exit-code) since Fri 2023-06-30 01:35:06 CEST; 3min 30s ago
Docs: https://prometheus.io/docs/introduction/overview/
Process: 792 ExecStart=/home/sandy/prometheus/prometheus (code=exited, status=2)
Main PID: 792 (code=exited, status=2)
CPU: 386ms

čen 30 01:35:06 raspberrypi systemd[1]: prometheus.service: Scheduled restart job, restart counter is at 5.
čen 30 01:35:06 raspberrypi systemd[1]: Stopped Prometheus Server.
čen 30 01:35:06 raspberrypi systemd[1]: prometheus.service: Start request repeated too quickly.
čen 30 01:35:06 raspberrypi systemd[1]: prometheus.service: Failed with result 'exit-code'.
čen 30 01:35:06 raspberrypi systemd[1]: Failed to start Prometheus Server.
920Wp ::pv:: Jinko Tiger PRO (2x 460Wp S1) ||| MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V ||| 3,6kWh *batt* 12V/150Ah Ultimatron LiFePO4 Smart BMS (2xS)
trebaRR
Příspěvky: 24
Registrován: stř čer 07, 2023 2:32 pm
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 920
Kapacita baterie [kWh]: 3,6

Re: RPi 3B + server prometheus nejde spustit

Příspěvek od trebaRR »

No tak to nejakym zazrakem asi jede kdyz jsem zkusil dat do prohlizece adresu 192.xxx.xx.xx:xxxx tak se mi otevrel probetheus web interface ale nic v bem nebylo protoze jsem zjistil ze aby to bralo nějaké data, ktere by to pak ta grafana brala, potrebuju merak odberu s wifinou ...

Seru na to, na ty moje 2 panely ...
Koupil jsem si 1f elektromer co vypada jak jistic akorat ma misto packy display, do rozvadece z vystupu menice... cca 21.6. jsem si napsal hodnoty z hlavniho elmeru a jeste koupil elmer do zasuvky co na nem mam externi nabijecku.

A kazdy mesic 21. napisu udaje kolik jsem spotreboval z menice, kolik jsem musel dotovat pres nabijecku a kolik jsem odebral na ostatnich pristrojich z cezu.


Zatim jsem spotreboval z baterek a slunka za tech 10 dnu 16,4 kWh a do baterek dotovat jsem musel pri zamracenych dnech celkem 7,9 kWh, takze jsem spotreboval ciste bez cezu 8,5 kWh.

Ale ted uz jak je pekne cely den, tak jsem na nabijecku nesahl asi tyden, to jen jak bylo mliko na obloze.

Ten 3 panel je potreba jak sul a nebo at je cista obloha cely den.
Zavidim co maji barak a na nem 30 panelu :D
Ted je pozde bycha honit ...
920Wp ::pv:: Jinko Tiger PRO (2x 460Wp S1) ||| MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V ||| 3,6kWh *batt* 12V/150Ah Ultimatron LiFePO4 Smart BMS (2xS)
trebaRR
Příspěvky: 24
Registrován: stř čer 07, 2023 2:32 pm
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 920
Kapacita baterie [kWh]: 3,6

Re: RPi 3B + server prometheus nejde spustit

Příspěvek od trebaRR »

Tady fotka rozvadece z vyvodu menice.
Jeste tam budu pridavat extra kabely (2 x cyky 3x2.5) na dve dvojzásuvky, at ma kazda dvojzasuvka svuj kabel.

(Ta krabicka ABB to je prijimac na dalkove ovladani vypinacu, vypinace jso na baterky a muzete si je dat kam chcete, jeden jsem nalepil primo na dvere do bytu, zevnitr a druhy mam polozeny u postele. Vlezu za svetla do postele a vypnu svetlo a nemusim chodit po tme s mobilem) xD jeste jsem mel chytre zarovky a appku do mobilu ale 1000x rychlejsi je ten vypinac a nepotrebuje internet.
Mel jsem k tem chytrym rarovkam i tlacitko ale ...
Blbe to chytnete a misto svetla zapnete alarm :D

pak pridam jeste rychlonabijecku a ukazatel napeti na svorky z baterek za pojistkou.
Tady tuhle a nebo jinou.
https://m.alza.cz/auto/m-style-2x-usb-a ... 532822.htm

Tady najít nejaky usb hub co umi na kazdem portu aspon 2A je zazrak.
Přílohy
IMG_20230630_222037.jpg
920Wp ::pv:: Jinko Tiger PRO (2x 460Wp S1) ||| MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V ||| 3,6kWh *batt* 12V/150Ah Ultimatron LiFePO4 Smart BMS (2xS)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek