Solax X3 hybrid G4 výpadky při zatížení v EPS režimu

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
SG4
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 20, 2023 10:23 pm
Lokalita: okolí Brna
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 11,6

Solax X3 hybrid G4 výpadky při zatížení v EPS režimu

Příspěvek od SG4 »

Zdravím,
mám 3f Solax hybrid G4 10kW, triple battery T58 celkem 11,6kWh. Povolen unbalancing fází. Klimatizace, lednička, bojler, světla, vše funguje v EPS režimu bez problémů až na případ, kdy zapnu laserovou tiskárnu, která má na štítku I=2,5A. Při
zapnutí tohoto spotřebiče mi vypadne celý měnič na IE06 BusVoltFault. Chyba dle manuálu souvisí s napětí FV pole, ale
nedává to úplně smysl, když měnič zrovinka sosá z baterií.Děje se to i v případě, že spotřebu pokrývají i panely. Napadá vás nějaké rozumné vysvětlení? Dalo by se to dořešit nastavením? Děkuji. Martin
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Solax X3 hybrid G4 výpadky při zatížení v EPS režimu

Příspěvek od tomas »

Ten proud 2,5A není určitě maximální. Zdroj tiskárny při zapojení do sítě a nabíjení kondenzátorů může brát v prvním kmitu sinusovky i desítky ampér, to je nevýhoda těchto jednoduchých zdrojů s kondenzátory za usměrňovačem bez aktivního PFC. To způsobí špičkový pokles napětí na DC sběrnici střídače a ten to vyhodnotí jako chybu. Možná to má Solax moc citlivé, ale na druhou stranu to chrání střídač při zkratech atd...
Měl by pomoct softstart pomocí rezistoru nebo žárovky a přepínače 0-1-2, který při přepnutí do polohy 1. připojí tiskárnu k síti přes žárovku 40-60W a po chvíli přepnout do polohy 2. kde dojde k přemostění žárovky.
Například:
https://www.youtube.com/watch?v=iOAz7rOUeWU
Možná by šlo použít i něco takového:
https://www.aretacni-pripravky.cz/elekt ... escription
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Solax X3 hybrid G4 výpadky při zatížení v EPS režimu

Příspěvek od gupa »

Mám tu výkuch napájení z epsonu.(jestli si dobře pamatuji) V malých lejzrovkách je na DPS vstupu 2x pojistka jedna 3,15A druhá 10A. Za 3,15A je dvoucívka tři plastové kondy, nějaký keramický, prostě filtr. Jde to směry přes diodový můstek na VN mosfet 900V 2S3564, kondík 68 mikro 400V za kterým je trafo a za ním nějaké 3 lineární regulátory pro 3 napětí nějaké řídící elektroniky a nějaká ta součástka okolo. Druhý směr, je od 10A pojistky triak BCR8PM, který je řízen opticky odděleným pulsem a sepnut se vstupem AC přes relé, které je řízeno nějakým 3pi vstupem. Takže jestli je v ovladači k tiskárně nějaký odložený start zahřívání tiskového válce možná pomůže odložit po sepnutí tiskárny o nějaký čas. Ale nevěřím tomu žeby to pomohlo.

Proč? Filtr pro triak není, je napřímo ke vstupu napájení, které jak vidno odfiltrováno k DC straně tiskárny dobře je.

Takže triakový problém s řídícím centrem kmitočtu měniče při jeho rušení odsekáváním vlny triakem. Zrovínka to řízení a/symetrických H můstků rottenkiwi studuje.Asi to bude dělat např i kávovar, vysavač s regulací, vrtačka s regulací, nějaké jiné kuchyňské věci s triakem. Victron MP mi jen tak jemně po spuštění tiskárny vidno na žárovce zamrká. Zajímavý je i ten 900V mosfet.

Ještě mne napadá jestli by nepomohla navinutá prodlužka na bubnu alespoň 15m.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek