Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
glottis
Příspěvky: 2070
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od glottis »

da se pouzit odvod tepla kapalinou. PRodavaji se vymeniky, cerpadla. Ale to s tim bude srani ... milion hodin prace, navrhu, zkouseni. Jedine ze by to nekdo delal pro zabavu.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od JirkaE »

microlan píše:Má někdo zkušenost nebo představu jak by fungovalo spojení: panely - měnič - 230V klimatizace (příkon do 1 kW) bez baterek? Jednoduchá idea, když svítí tak aby to chladilo. Jde o to, co řekne klimatizace na časté výpadky proudu.
To asi fungovat nemůže. Kvůli kompresoru, který nezvládne ani první mrak a u druhého klekne a také režimu doběhu, kdy se klima oteplí nebo ochladí na režim před vypnutím a potřebuje ještě pár minut běžet.

Ale jinak je již několik řešení v provozu a docela se i prodává.

A funguje to tak, že může běžet ,, téměř " zdarma chlazení i topení záleží jak se používá a jak to kdo nechá - třeba i neúměrně počasí běžet.

Rozhodně ne třeba tak, že má někdo otevřená okna a klimu na plný plyn :wall:

Už si připadám jak zaseknutá deska, když píšu, že při testu na firmě si Klima vzala za 2 měsíce provozu - červenec a srpen - 3,8kWh při denním provozu 8-17h všechny ostatní kWh šli rovnou z fv-panelů.

Klima má svuj vlastní MPPT regulátor a panely se připojí rovnou do klimy.
My používáme řešení s přepínáním,to je - že když je místnost ochlazená, energie se přesměruje zpět do bojleru a takhle pořád dokola. 100% využití energie z panelů.

Co je lepšího, než vyrobit svou vlastní kWh a ještě ji vynásobit koeficientem nějakého tepelného čerpadla třeba na trojnásobek... :yes:

Pokud to někoho zajímá popsal jsem činnost LX-hybridní klimatizace slovenské firmy Logitex, za pár dní bude v Česku další nový prodejce ::rolleyes:: (a můžu poskytnout i více informací)

Takhle vypadá zapojení hybridní klimatizace s bojlerem.
Přílohy
klima + bojler.jpg
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od kodl69 »

Jasně, prostě se pošle DC napětí do meziobvodu frekvenčního měniče kompresoru. A pokud je aspoň o kousek vyšší než je napětí síťový (samozřejmě za usměrňovačem), tak klima jede ze slunka. Celkem chytrý jednoduchý řešení.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od JirkaE »

V tomto konkretním případě na schematu a zaroveň nejčastější variantou a volbou zákazníků se používá výkon PV-Modulů co nejblíže 2300Wp/12A což je MAX hranice Bojleru = v ten moment zůstává tedy něco na střeše, protože odběr Klimy u varianty LX35 je max.1510W pro topení a max.1580W pro chlazení.

U modelu LX50 je to lepší cca 1:1

Model LX70 není dlouhodobě k dispozici.
Přílohy
LX klima tabulka.jpg
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od JirkaE »

Verze LX35 s ,, nočním " provozem z baterie nebo nebo za né-úplně slunečného dne i dalším možným využitím, s ,, modráskem " nebo jiným měničem.
Pokud klima neběží, vše jde do baterie, popřípadě modráska, pokud je napojené i něco jiného... :)
Přílohy
LXDC - LX35 + AKKU + MORÁSEK bez kontaktu.jpg
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od shuty »

ak sa bavime o tych DC napatiach, bude klima fungovat aj pri 80V na paneloch ako je napisane v tabulke?
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od JirkaE »

shuty píše:ak sa bavime o tych DC napatiach, bude klima fungovat aj pri 80V na paneloch ako je napisane v tabulke?
Ano bude, ale bude ,, přicucávat " ze sítě, spotřeba klimatizace a potřebný výkon pro provoz je daný.

Když bude připojených z panelů 2000Wp a zajde slunce za mrak a výkon spadne na 10% klima funguje dál, jen 90% chybějící energie doplní energií ze sítě.

Je to hybrid, bez možnosti odpojit od sítě.

Ale tu síť nahradit dočasně z baterek, to jde... Viz schema a modrásek na baterie :D
m1340
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 09, 2023 9:51 pm
Lokalita: Ostrava
Výkon panelů [Wp]: 2,38
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od m1340 »

Dobrý den, téma mne zaujalo, takže budu pokračovat zde.
Rok a půl provozuji 2,4kWp se Sitonem do kombinovaného bojleru. Víc se mně na střechu nevejde a s roční spotřebou elektriky 1,6MWh o měniči a baterkách ani neuvažuji. Přesto jsem řešil přebytky - vařič, topidlo, spirála v AP. Ale nejlogičtější mi přijde klimatizace. Slunko svítí, klimatizace chladí,
v přechodných obdobích topí. Takže klimatizace Logitex se mně principiálně velmi líbí. Ovšem nenašel jsem (zde na fóru ani jinde) konkrétní zkušenosti provozovatelů (kromě zainteresovaného JirkyE). Nenašel jsem ani firmy, které ji montují - Logitex.cz je neuvádí.
Opravdu se nenajde nikdo, kdo se podělí o své poznatky z provozu klimatizace Logitex? Vždyť se vyrábí od r.2019...
Dagus
Příspěvky: 1951
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od Dagus »

No ono v tom žádné kouzlo nebude. Prostě to bude fungovata kvalita bude dána cenou a montáží. Namontuje to asi každej chladař a tu dc část si musíš dodat sám.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od JirkaE »

m1340 píše: úte pro 19, 2023 12:07 pm Opravdu se nenajde nikdo, kdo se podělí o své poznatky z provozu klimatizace Logitex? Vždyť se vyrábí od r.2019...
Přesně tak to je, neexistuje žádný seznam firem.

Montuje vždy klima-firma v místě bydliště a spustí ji na síťové připojení, jako klasickou klimu.

A zůstanou k připojení dva konektory MC4 které dělá fotovoltaická firma, elektrikář, nebo každý sám.

Pro německy hovořící - bych asi dokázal zařídit rozhovor s některým z našich zákazníku, který provozuje LX-Klimu.

Sám ji plánuji až v příštím roce, jedna půjde k nám domu, druhá další rok na ukázkový pojízdný ,,domeček" kde budou všechny Logitex komponenty připojené k FV na střeše.

Nejstarší ,,kus" je myslím 7 let ve školící místnosti Logitex v Púchově, běží od spuštění nepřetržitě každý v rámci testu.
V Česku a na Slovensku se prodalo přes 2000 kusů.

Jiný level jsou ostatní země, Španělsko, Nizozemí obvzlášť.
Velké objednávky a velký zájem je v Maďarsku, kde spustili snad poprvé nějaké dotace.

Propojení se Siton by šlo z jednoho stringu jen s LXDC BOX.
Klima má ale pak prioritu a nepozná přebytek, byla by nutná úprava LX Boxu, ale to by asi šlo ;)
m1340
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 09, 2023 9:51 pm
Lokalita: Ostrava
Výkon panelů [Wp]: 2,38
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od m1340 »

O pár příspěvků výše JirkaE přiložil tabulku technické specifikace LX35 a 50. Chybí tam hodnoty EER a COP, tak jsem si o ně napsal výrobci.
Jako odpověď přišly výrobní štítky. Ty hodnoty EER a COP se mně ale u LX35 vzhledem k nominálnímu výkonu nějak nepozdávají...
Přílohy
Štítok klíma LX35 a LX50.jpg
sisdale
Příspěvky: 272
Registrován: sob črc 02, 2022 9:13 pm
Bydliště: středočeský kraj, 400 m n.m.

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od sisdale »

Stitky maji maximalni mozne hodnoty. Cemuz muzeme verit protoze jsou za idealnich podminek. Za takovych podminek se ale obvykle netopi nebo nechladi. U tepelnych cerpadel se bezne uvadeji hodnoty pro jine teploty na primarni strane. Pak jde lepe podchytit realny ocekavany prinos zarizeni.
8.56 kWp - orientace JJV (160st.) sklon 23 st. - PERC, 72-half cut, bifacial
11 kW invertory - 2x Sorotec REVO II 5.5kW (aka Easun iGrid VE II 5.5kW) v paralelenim 1f zapojeni
33 kWh LiFePO4 baterie - cylindrical pack 100 AH a dve prismatic REPT 280 AH v 16-ti clankovem provedeni
plně elektrický dům, plná automatizace, 50+ ESP8266 + RPi, inteligentní vytěžovaní - samoučící prediktivní energetické rozvrhovaní
více v mém domovském vlákně zde
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od kodl69 »

Tohle jsou +- paramety nejlevnější klimatizace, tj v létě je ti to jedno, a nějaký topení pod 0°C venku je zoufalství...
tady máš pro srovnání panasonic https://www.panasoniccentrum.cz/klimati ... dnotky-fz/
akorát nevím jak jsou stanovená podmínky pro ty sezónní hodnoty. Jo a R410 je OBSOLETE, tj nemělo by se v novejch věcech používat, když ti to ujde, tak doplnění stojí celkem strašlivý prachy https://cs.wikipedia.org/wiki/R-410A
Možná by nebolo od věci zapojit do jakékoliv invertorové klimatizace meziobvod z vn axperta, kde je podle mě to správný napětí, a bude to hotový taky.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
dusanmsk
Příspěvky: 315
Registrován: pát říj 15, 2021 10:41 am
Lokalita: Stredocesky kraj
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11250
Kapacita baterie [kWh]: 9.6
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od dusanmsk »

Medzi COP 3.6 a 4.1 uz taky rozdiel nie je a ak sa to krmi z panelov tak je to fuk. Nepoznam tuto klimu, ale aj tie najlacnejsie cinske klimy v klude kuria v mrazoch do -10 az -15. Ak ma tato kabel vo vani, tak sa so zimnou prevadzkou pocitalo a nemusi to byt az taka tragedia.
Na stitkoch nevidim nijak podozrive hodnoty. Co sa vam tam nezda?
30*375 Wp JJZ, 2xXTM4000, 2xVT-80, 2xUS5000
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od JirkaE »

m1340 píše: pát pro 22, 2023 5:53 pm O pár příspěvků výše JirkaE přiložil tabulku technické specifikace LX35 a 50. Chybí tam hodnoty EER a COP, tak jsem si o ně napsal výrobci.
Jako odpověď přišly výrobní štítky. Ty hodnoty EER a COP se mně ale u LX35 vzhledem k nominálnímu výkonu nějak nepozdávají...
Tohle již je mimo můj obor, nejsem klima-technik, ale výrobní štítky mám, stačilo si říct co potřebuješ ;)

U chladiva R410A jsem nezaregistroval jakýkoliv problém, u klima-firem, cena připojení, spuštění, doplňování kvůli delším trubkám a cokoliv nebylo odlišné s ceníkovými cenami u jiných klimatizací, byl jsem u mnoha připojení osobně.

Je mě jasný co je COP.
Taky je mě jasný, že násobit ,,nějakým,, koeficientem energii je zajímavé a čím vyšší, tím lepší.

Sežere to 1kW ze zásuvky, topí nebo chladí 3,5kW, super, pokud opomenu ostatní detaily.

Ale jaký je ten tzv. koeficient je-li to ze zásuvky např. 200W a 800W z fotovoltaiky na výkon 3,5kW ?
Pak je možné vytvořit nekonečný počet možností, při jiném výkonu AC a DC.

Místo 10kWh za 24hodin to pak může být jen 2kWh za 24hodin a to už rozdíl je.

Tak pak vznikla třeba i tahle tabulka, aby byl jasný rozdíl mezi normální klimou a hybridem :
Přílohy
LX35-LX50 COP.jpg
m1340
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 09, 2023 9:51 pm
Lokalita: Ostrava
Výkon panelů [Wp]: 2,38
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od m1340 »

Na štítku udávaný nominální příkon 1,3kW x 3,3 EER je 4,29kW nominálního výkonu topení a analogicky 4,68kW chlazení. A to je o kus více než uvedené maximální výkony. To je to, co se mně nezdá. Chybička se může vloudit všude, ale toto je výrobní štítek. A celkově je ta dokumentace v porovnání s jinými klimatizacemi "nestandardní". Ta technická myšlenka se mně opravdu hodně líbí, ale dokumentace se mně nelíbí vůbec. A o samotném výrobku toho taky moc nevím - recenze žádné. Vypadá to, že se budu muset smířit s přebytky anebo začít znovu uvažovat o měniči a baterii...

JirkaE - rád uvítám veškerou dokumentaci k LX35. Škoda, že není na webu výrobce.
sigurd
Příspěvky: 11
Registrován: úte úno 21, 2023 12:19 pm
Lokalita: žilina
Systémové napětí: 12V
Výkon panelů [Wp]: 175+160 mobilné
Kapacita baterie [kWh]: 3
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od sigurd »

Klímou s Peltierovými chladiacími článkami (TEC) sa priebežne zaoberám v rámci svojich projektov proti stareckej demencii (v lete TEC, v v zime TEG).
Dám tu môj článok z iného fóra:

Polyfunkčná TEC klimatizácia

Po praktických skúsenostiach s TEG článkami a výhľadovo podstatne zvýšenom výkone FV na balkóne, som uvažoval, čo s prebytkami energie, a napadlo mi, že by som postavil pokusnú klimatizáciu s Peltierovými chladiacimu článkami (TEC). Vyšlo mi to logicky- keď bude najvyšší výkon FV, tak bude aj najviac horúco. Princíp článkov je asi všeobecne známy- po pripojení prúdu sa jedna strana ochladí, a druhá strana ohreje- vzniká tak možnosť odčerpávať teplo z chladnejšieho prostredia a transportovať ho do teplejšieho prostredia. S týmito článkami pracujú napr. prenosné autochladničky.
U prototypu som zvolil následnú konštrukciu:
- stredový chladený hliníkový tunel s vnútorným rebrovaním
- na stredový tunel priložené z protiľahlých strán TEC chladnou stranou a celá studená časť tepelne zaizolovaná
- na horúcu stranu TEC pritlačené chladiče, ktoré spolu s krytom klímy tvoria tunely pre odvod tepla
- stredový (chladený) a bočné (ochladzovacie) tunely sú prefukované nezávislými ventilátormi.
Pre jednoduchšie zapojenie zvolené TEC a ventilátory na 12V. Prototyp mal príkon 250W.
Po zapojení všetko fungovalo podľa zámeru, chladiaci výkon, vzhľadom k príkonu, bol menší, ale na ochladenie časti miestnosti o 1-3 °C (pri uzavretom okruhu) to postačovalo- prívod som mal pod sedaciu súpravu v obyváku, a vytváralo to celkom príjemnú zónu na sedenie.
Zaujímavým poznatkom bola tvorba kondenzátu v množstve 0,5-2dl/hod., podľa vlhkosti vzduchu- musel som provizórne riešiť odvod, lebo dochádzalo k namŕzaniu v chladiči, a tým k znižovaniu výkonu. Táto možnosť získavania vody zo vzduchu (so solárnym napájaním) ma zaujala natoľko, že som zvýšil teplovýmennú plochu v studenej zóne pomocou štruktúrovanej hrubostennej hliníkovej fólie, a pomocou "obracača ťahu" a prepólovania ventilátorov teplej strany som nasával vychladený vzduch (po oddelení kondenzátu) na chladenie teplej strany TEC. Došlo tým k zníženiu teploty v studenej časti, tým k zvýšeniu produkcie kondenzátu a na výstupe z klímy fúkal vysušený (vymrazený) teplý (40-50°C) vzduch. V tomto móde je klíma použiteľná na získavanie vody zo vzduchu (po remineralizácii, filtrácii a dezinfekcii aj na pitie), prípadne na odvhčovanie priestorov, alebo s vhodnou skriňou ako sušiareň s uzavretým okruhom.
Tu je foto prototypu (tá hliniková škatuľa dole)
11zon_resized (1).jpg

Na základe týchto skúsenosti som začal prípravné práce na výrobe klímy s príkonom až 1kW (regulovateľné), ale práce prerušené do leta, lebo som objavil dvojstupňové TEC, ktoré ponúkajú ďalšie možnosti- v lete odskúšam, a prípadne upravím projekt.
betmen
Příspěvky: 174
Registrován: stř led 11, 2023 2:54 pm
Lokalita: nedaleko od Trencina
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 2080 + 2400
Kapacita baterie [kWh]: 9,6
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od betmen »

peltier je take zvlastne zvieratko a trosku som ho pochopil pri YT videu od Jiriho Bekra.
on v podstate vie aj chladit aj ked stále je to neefektívne, ale vela ludi robi chybu, ze mu narve 12-15V a pri nedostatocnom odvode odpadoveho tepla chce zazraky.

tak som na zaklade merani v spominanom videu zostrojil chladnicku na pivo do altanu s objemom asi 40L, ktora bola zivena jednym 250Wp panelom, starou startovacou baterkou a PWM reglom.

asi po tyzdni nastavovani a merani som nasiel konfiguraciu TEC12715 (ma udavany chladiaci vykon 150-165W pri 15A prikonu), k tomu heat pipe chladic z procaku s 8 trubicami a 120mm ventilatorom, ktorý vie uchladit 250W TDP.
napatie nastavene na 10V, prud osekany na dakych 9-10A a naozaj to vie chladit. cez leto ked je vzduch na 32°C tak to dokaze vychladit na 3°C a pri nočnej teplote vzduchu 20°C pada teplota v chladnicke na -6°C.
cely ten obrovsky chladic ma aj pocas horúcich dni teplotu okolia +2°C...

takze teoreticky by niekoľko peltierov vedelo pri vhodnych napatiach, prudoch a kvalitnom odvode tepla aj nieco uhrat ako fukar ochladeneho vzduchu, ale otazka je, kolko kusov by bolo treba a ci sa to financne vyplati.
Přílohy
IMG_20240124_201024.jpg
stacionárny dom :
2080Wp JV, Siton210, 2x 100L Drazice
2400Wp JV, Must PV1800 VHM 5548, Calb 16 x 180Ah
pojazdný dom:
1 x 100Wp + 12V, 100Ah
prenosná elektraren :
homemade skladaci 2x60Wp + 12V, 75Ah olovo
cipis
Příspěvky: 4360
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od cipis »

To tam máš jako něco takového za 4 dolary: https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... ry_from%3A ?

Byla by fotka vnitřku/ze stavby?
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
betmen
Příspěvky: 174
Registrován: stř led 11, 2023 2:54 pm
Lokalita: nedaleko od Trencina
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 2080 + 2400
Kapacita baterie [kWh]: 9,6
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Minimalistické řešení FVE + klimatizace

Příspěvek od betmen »

cipis ano, to je presne ten peltier.

zial fotky zo stavby su len 3ks a tie ti moc nenapovedia.
kazdopadne som teraz pri ich hladani zistil, ze ten chladič ma az 10 trubic a vazi 1kg.

inac treba davat pozor, peltier nema rad pwm a po vypnutí napajania rychlo vedie teplo krizom cez seba...
Přílohy
IMG_20210729_234856.jpg
IMG_20210717_093748.jpg
IMG_20210403_233550.jpg
stacionárny dom :
2080Wp JV, Siton210, 2x 100L Drazice
2400Wp JV, Must PV1800 VHM 5548, Calb 16 x 180Ah
pojazdný dom:
1 x 100Wp + 12V, 100Ah
prenosná elektraren :
homemade skladaci 2x60Wp + 12V, 75Ah olovo

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek