Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je pát kvě 24, 2019 11:11 pm

Arduino jednofázový měřič spotřeby/výroby

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Arduino.
Předchozí

Re: Arduino jednofázový měřič spotřeby/výroby

Příspěvekod PavelR » stř led 09, 2019 5:42 pm

co ja vim tak ani na ongridech nejsou zatim pouzivany elmery co by merili po periode ale maji daleko vetsi integracni okno. Jinak by nefungovaly zadny wattroutery,greenbono regulatory a podobny hebla ktery vlastne pouzivaji tvrdost site a v ramci okna elmeru udzuji bilanci dodavka/nakup na nule.

edit: az budou elmery co meri po periode tak zacne byt aktualni velky tema jak regulovat AC vykon plynule s prijatelnyma ztratama idelane bez mech prvku.
PavelR

Příspěvekod kodl69 » čtv bře 21, 2019 9:41 am

pořád vymejšlím, jak rozumně udělat měření SOC a tady tohle je možná řešení, odvody pro elektroměry!
klasickej ADE7755
má vstup na přepínání DP pro AC/DC ! a má výstup pro směr proudu, tj stačí dvěma drátama spojit s auruinem a už jenom přičítat a odečítat pulsy. Vedlejší produkt může být DC wattmetr, DC elektroměr.
Otázka je, jestli má cenu něco vyrábět, nebo koupit nějakej elektroměr, kde už je všechno vevnitř, upravit jeho napájecí zdroj na DC napětí a jenom dopojit to arduino.
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: 6x noark CHSM6610P250, 6x250Wp z I4wifi, 6xTratek 275Wp, 4x auria 120Wp, midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Powerjack 8kW (reálně 6kW po úpravě). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

Příspěvekod dracekvo » čtv bře 21, 2019 9:52 am

A není už něco hotovýho?
https://www.aliexpress.com/item/JUNTEK- ... 68833.html

Ale manuál se té wifi komunikaci moc nevěnuje.

Třeba toto? Třeba by s tím šlo nějak přes wifi komunikovat.
Mě vyšlo lépe než se trápit s vývojem, stejný čas věnovat práci a vydělat si na SOC monitor od victronu.
dracekvo

Příspěvekod kodl69 » čtv bře 21, 2019 11:36 am

Já už ho mám v midnite...
Ten čínskej krám bude mít obvyklej problém, a to, že namě stabilní nulu, čímž se SOC rozchází tak, že je to v praxi nepoužitelný. podobnejch krabiček mám už několik, s tím jsem skončil.Ale spíš mi jde o doplněk BMS, když bude systém využívat víc baterek, aby bylo vidět, kolik je v které. Takže ani ne tak kvůli vlastnímu měření SOC, ale kvůli tomu, aby se třeba při velkejch odběrech zbytečně nevypínaly baterky na podpětí článku. A to se sice dá koupit, ale za nenormální peníze...
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: 6x noark CHSM6610P250, 6x250Wp z I4wifi, 6xTratek 275Wp, 4x auria 120Wp, midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Powerjack 8kW (reálně 6kW po úpravě). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

Předchozí

Zpět na Arduino