Daly BMS support

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od gupa »

Mikel píše: ned lis 12, 2023 11:13 pm Ja Android nema, tak nevim co tam je jinak ale podle vzhledu to je stejne jako pro iOS. Take je otazka jak prodejce si necha prednastavit balancer pri vyrobe. My tam mame jiz vse potrebne prednastavene. Tak dnes uz menim jen jeden parametr. Koukni se co mas nastaveno za cislo pro uspani.
Co to mění? Nic. Jen hodnotu v S kdy se uspí celá věc a odpojí zpravidla od BT.Default, 3600, nebo 36000? už si to nepamatuji, vrátil jsem ji jako kus co nefunguje a čekám, to jsem už psal zde a i v SZ. Když jsem změnil na 36S tak se věc odpojila a měl jsem co dělat abych parametr do 30 s. vrátil. Celkově jsem velmi přizpůsobivý vůči tomu, kdy již něco funguje a nehrabu do věci dále. Nebo se postupu přizpůsobím ať je jakkoli baslířsky složitý.

Mám Androida, takže je dobře vědět, si myslím, když se zákazník ozve. Většinou s tím někdo švihne o zem a víc se neozve a ani nedá zpětnou vazbu že se mu nedaří.
Naposledy upravil(a) gupa dne ned lis 12, 2023 11:21 pm, celkem upraveno 2 x.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

Tak nic, v SZ jsi psal, ze to asi vratis mallu. Tak jsem myslel, ze ji jeste mas.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od gupa »

Ještě je nato doufám měsíc (vráceno minulý týden) a potom odstoupení od smlouvy. Myslím si že ale vrátí prachy nebo pošlou druhou tu samou věc.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daly BMS support

Příspěvek od kodl69 »

Android: některý verze androidu fungují s různejma aplikacema líp aněkterý hůř, není to standart, navíc u čínskejch telefonů to taky není růžový se spolehlivostí. Když se mi něco takhle nedaří, ajko tobě, tak seberu nějakej jinej telefon/tablet a odzkouším to s ním, a pak teprve řeším několikahodinový trápení, který nakonec vůbec nemusí způsobovat ta aplikace nebo BMS...
Mě se kdysi dostala do pracek JBDbms, tehdy ještě snad ani daly neexistovalo, měl jsme to na alektrokole snad už před pěti lety, a od té doby kupuju jenom tyhle. Před nějakým rokem proběhla výmena BT na té nejstarší, protože novější app ne novějším androidu se s tím starm BT modulem nedomluvila. Takže taky to není dokonalý... Teď co se mi JBD bms podařilo zkomunikovat s victronem (a snad v nejbližší době i s axpertem) tak v podstatě nemá konkurenci v kategorii výkon/cena a mám ji ve všech svejch samohybech a na jedné instalaci. I mnou používaná DIY BMS v4 vyjde dráž a je ve výsledku mnohem složitejší než tohle. Ale už jich mám tolik, že by bylo kontraproduktivní začít používat něco jinýho. Ano, DALY má pěknou krabičku...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od gupa »

Ještě přidám, Myslím si, že firmware k BMS je stejný jako k balanceru. A myslím si, že po napojení k PC a nejnovějšímu Daly dohledovému SW (stažitelný na fóru někde jinde) jde nastavit parametr v A, kdy se sepne balancování při průběhu proudu mosfetem. Hodnota může být jak v + tak i s -, což znamená buď při nabíjení tak při vybíjení. Oboje jsem testoval v nějaké hodině naslepo jen tak bez PC SW, nabíjení nabíječem, vybíjení motorem samotného ekola. Až potom jsem si uvědomil, že to je snad blbost, když balancer nemá mosfety. Ale tuším že v té zmíněné skryté hodnotě která je třeba nula nebo nic po fabrickém flashu čipu, bude zakopaný pes.

Balancer by měl ale aktivně řízeně fungovat i samostatně bez BMS. Není to ten balancer plný elektrolytů s nějakými mosfety a diodami. To ukazuje jeden na youtube. Proto jsem do toho šel, že to na tom videu fungovalo v konfiguraci jakou jsem chtěl.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

gupa píše: ned lis 12, 2023 11:44 pm Ještě přidám, Myslím si, že firmware k BMS je stejný jako k balanceru. A myslím si, že po napojení k PC a nejnovějšímu Daly dohledovému SW (stažitelný na fóru někde jinde) jde nastavit parametr v A, kdy se sepne balancování při průběhu proudu mosfetem. Hodnota může být jak v + tak i s -, což znamená buď při nabíjení tak při vybíjení. Oboje jsem testoval v nějaké hodině naslepo jen tak bez PC SW, nabíjení nabíječem, vybíjení motorem samotného ekola. Až potom jsem si uvědomil, že to je snad blbost, když balancer nemá mosfety. Ale tuším že v té zmíněné skryté hodnotě která je třeba nula nebo nic po fabrickém flashu čipu, bude zakopaný pes.

Balancer by měl ale aktivně řízeně fungovat i samostatně bez BMS. Není to ten balancer plný elektrolytů s nějakými mosfety a diodami. To ukazuje jeden na youtube. Proto jsem do toho šel, že to na tom videu fungovalo v konfiguraci jakou jsem chtěl.
FW k BMS a balanceru byt stejny nemuze a neni. BMSky od DALY jsou dobre vcetne komunikace s menici ale jen jako BMS. DALY BMS samostne balancovat v podstate neumeni. Proto ma DALY externi aktivni balancer 1A ktery balancuje trvale pri splneni nastavenych podminek pro balancovani a funguje vyborne a spolehlive.
Kompatibilita milionu verzi OS Androidu s aplikacema je kapitola sama pro sebe.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
brven
Příspěvky: 72
Registrován: úte říj 04, 2022 10:56 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od brven »

Marek_Kuřim píše: ned lis 12, 2023 6:41 pm Ahoj všem uživatelům DALY BMS,

Nemá někdo povědomí o tom, jak je to s aktualizací FW přes tu jejich apku? V minulosti s tím byly problémy, jak to vypadá nyní? Nechce se mi to testnout a zůstat bez BMS/baterky.

Děkuji
Pokusím se odpovědět Markovi, který dotaz vznesl. Vlastním a provozuji 3ks BMS DALY, používám aplikaci SMART BMS ve verzi 3.1.30. na Androidu 10. Upgrade jsem prováděl cca před 3 měsíci. Celý proces proběhl bez problémů. V nové verzi je varianta místní BT a vzdálené připojení přes internet. BT Funguje bez problémů, WiFi nezkoušeno.
ostrov celkem 6,66kWp: 4,8kWp jih 45°, 0,51kWp východ 60°, 1,35kWp jih 25°, TRACER6415AN, 2xVictron Smart 100/50, 24V, 4kW Solarvertech, 21kWh LiFePo4, cloud.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od gupa »

Mikel píše: pon lis 13, 2023 8:24 am ...DALY BMS samostne balancovat v podstate neumeni. ...
Pro toho, kdo chce vše v jednom, Daly není. To jsem pochopil když jsem nadrátoval JKBMS a prostě do 5ti minut začal srovnávat články přes aplikaci Android. Postup instalace byl také odlišný. Velmi.

Prostě na JKBMS je QR kód pro přesměrování na daný SW pro daný HW který a kterým chci to ovládnout. QR kód vyleptaný nebo vypálený (neodstranitelně na HW) je na toto absolutně pro podporu zákazníka nejlepší když se jeden zamyslí. Vyžaduje to už jen tým lidí kteří než nějakou šarži HW vypustí do světa, zpárují přes odkazovač daným QR kódem na stažení verzi SW. Tak to funguje i obráceně, než se vypustí SW, vše by měl ten tým podpory otestovat s verzemi HW.

Má to Daly tak jednoduše bez diskuze vychytaný?
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od gupa »

Mikel píše: pon lis 13, 2023 8:24 am ...DALY BMS samostne balancovat v podstate neumeni. ...
Pro toho, kdo chce vše v jednom, Daly není. To jsem pochopil když jsem nadrátoval JKBMS a prostě do 5ti minut začal srovnávat články přes aplikaci Android. Postup instalace byl také odlišný. Velmi.

Prostě na JKBMS je QR kód pro přesměrování na daný SW pro daný HW který a kterým chci to ovládnout. QR kód vyleptaný nebo vypálený (neodstranitelně na HW) je na toto absolutně pro podporu zákazníka nejlepší když se jeden zamyslí. Vyžaduje to už jen tým lidí kteří než nějakou šarži HW vypustí do světa, zpárují přes odkazovač daným QR kódem na stažení verzi SW. Tak to funguje i obráceně, než se vypustí SW, vše by měl ten tým podpory otestovat s verzemi HW.

Má to Daly tak jednoduše bez diskuze vychytaný?

FW jsem myslel jako flash místo, samotný sw jiný, ale alokace při vypalování stejná. Samotnou shodu toho, že čipy mezi BMS a aktivním balancerem jsou stejný jsem nezkoumal, jsou stejný? Předpokládám že ano, kvůli kompaktibilitě a logistice dat a nastalé aktuální generaci na kterých Daly staví. Přeci nepostavím jednu generaci HW na různých čipech, to si aj odporuje, protože podle čipu poznám přeci generaci a vývoj dané značky.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

Je to uplne stejne jako to ma JK nebo JBD. ofiko jen jedna aplikace, pro kazdy OS. Je uplne jedno, jestli si ji clovek stahne z obchodu nebo pres QR kod na BMS. Vysledek je stejny. Aplikace je u vsech vyrobcu BMS pro vsechny model, nikoliv pro jeden konkretni. "vše by měl ten tým podpory otestovat s verzemi HW." Nikdo netestuje apliakce aby byla kompatiblini s kazdou verzi Androidu i zpetne co je na trhu. Android ma problem, ze kazdy vyrobce telefonu si dela s OS Android co chce a spousta vyrobcu telefonu ani neaktualizuje OS. To jsou problemy, ktere vyrobce BMS a aplikace nemuze ovlivnit a asi ani nema duvod to resit.
Obecne se ale da rict, ze bez rozdilu jestli to je DALY, JK nebo JBD. Nastaveni je podobne v aplikace u vsech, jen ma kazdy jine graficke rozhrani a zalozky. Vyhodou DALY oproti JK a JBD je, ze maji zvladnutou primou komunikaci s menici pres CAN a RS485. To zatim ani JK ani JBD nema i kdy se u jednoho prumysloveho modelu BMS o toto pokousi, tak jim to stale jeste nefunguje a ne kazdy chce pouzivat prumyslovou BMS.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
ojozo
Příspěvky: 15
Registrován: sob dub 15, 2023 10:25 pm
Lokalita: Trencin
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 10x460
Kapacita baterie [kWh]: 4x2.7kWh

Re: Daly BMS support

Příspěvek od ojozo »

Ako píše Mikel, Daly Bms má podporu priamej komunikácie z meničmi cez CAN/RS485, čo je veľká výhoda.
Preto využijem toto vlákno na otázku.
Použil tu niekto od Daly BMS túto verziu ?
Daly Smart Bms Home Energy Storage
https://www.dalybms.com/daly-smart-bms- ... y-product/
Malo by to mať v sebe aj 1A balancer.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

No ve specifikaci uvadi balancovani 150mA nikoliv 1A.
IMG_9556.jpeg
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
ojozo
Příspěvky: 15
Registrován: sob dub 15, 2023 10:25 pm
Lokalita: Trencin
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 10x460
Kapacita baterie [kWh]: 4x2.7kWh

Re: Daly BMS support

Příspěvek od ojozo »

pani/slečna na WhatsApp-e na moju otázku:
The parameter of Balance current is given as 150±30 mA.
But now on your website: https://www.dalybms.com/daly-smart-bms- ... y-product/
the balance current is 1A.
What 's correct?


odpovedala toto:
for home storage bms ,the balancing current is 1A
Normal bms is 30mA


Typický čínsky prístup. Preto sa pýtam tu na fóre.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

V nazvu to maji, to je fakt 😂
Ale ve soecifikaci to neni, to je take fakt. 😀
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mogul
Příspěvky: 153
Registrován: sob srp 20, 2022 9:20 pm
Lokalita: Litoměřice
Systémové napětí: 48V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mogul »

[brven post_id=219205 time=1699862552 user_id=7717]

Pokusím se odpovědět Markovi, který dotaz vznesl. Vlastním a provozuji 3ks BMS DALY, používám aplikaci SMART BMS ve verzi 3.1.30. na Androidu 10. Upgrade jsem prováděl cca před 3 měsíci. Celý proces proběhl bez problémů. V nové verzi je varianta místní BT a vzdálené připojení přes internet. BT Funguje bez problémů, WiFi nezkoušeno.


Wifi funguje dobře. Teď už je vidět BMS i na dálku, což dříve nebylo.
Screenshot_20231123-183521922.jpg
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od gupa »

download/file.php?id=36433&t=1

Mám jednoduchou otázku, funguje na výše uvedeným odkazu kde ukazuji na obrázku aktivní balancer Daly samostatně bez BMS?

Potřebuji vědět, jestli reklamovaná nefunkčnost je kvůli nastavení samotného vyvažovače, nebo nepřítomnosti návodu k použití, nebo něčemu závadnému co má společného s prodejci a výrobci. Abych věděl jestli ho mohu bez problému po návratu z reklamace prodat dál s tvrzením prodejce a reklamační dílny že funguje, nebo ho před vyhozením ještě rozdupat abych si ulevil, že jsem vyhodil oknem peníze za podvod.

Protože toto video jasně ukazuje, že Daly aktivní balancery jsou špatný a pokud ho po reklamaci připojím na baterii a nebude znovu fungovat, budu souhlasit.

https://youtu.be/wg-LA6Ka3WY?t=1578
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

DALY balancery funguji jak maji. Je mozne to videt i v aplikace pokud mate balancer a UART. Je mozne si i vse nastavit podle potreby v aplikaci.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od gupa »

Vše co se týká nastavení mi fungovalo. Androi OK, připojování přes BT jakštakš OK, přes verzi stažitelnou z webu výrobce, verze z Google apps to moc nefungovalo. Nevěnoval jsem tomu věští pozornost když jedna verze fungovala jaká je ta z Google.

Jenže po připojení a nastavení a uložení parametrů, mi to nikdy nespustilo zelenou diodu. Tu jsem nikdy neviděl funční a to jsem tomu dával hodně času. Prý balancer funguje, reklamace neuznána. Tak jsem znejistěl sám nad sebou.

Takže mohu vzít za slovo a pokud to bude nefunkční jako minule, mohu zde publikovat pár screenů pro lepší nakopnutí mé zádele že jsem slepej a blbej, nebo nakonec zaražení a zaorání celé věci do hliny protože opravdu nefunguje jak má? Tu práci s rozhozením baterie a rozbalancování nějakých článků pro test si dám. Stejnak není teď počasí na jízdu na kole na kterým ten balancer měl být. Dnes mi prodejce sdělil verdikt reklamace. Takže někdy příští týden po příchodu zásilky, bych to nachystal a znovu zkusil.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

Je to videt i v aplikci jak, kdy a jakym proudem to balancuje.
Ale jsou dve verze balanceru. Jedna s pripojeni uart a rs485 a druha bez moznosti pripojeni.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od gupa »

To jsem nikdy nikde neviděl že by to spolehlivě balancovalo samo o sobě, ani na youtube, krom toho odkazu a videa co píšu výše, kde nakonec verdikt je že to je "špatný", ale i on to měl vedle jiného balanceru s BMS. Myslím tím video, kde je aktivní BT Daly balancer sám bez BMS, kdy youtuber dává screeny nebo natáčí dispej telefonu, kdy má aktivní (zelené) balancování tohoto balanceru právě v činnosti na hlavní obrazovce appky v mobilu. A to logicky musí být bez ukazatele sepnutí MOS, že nabíjí nebo vybíjí. Protože to je jen balacer a ne BMS. Tento aktivní BT balancer nemá ovládací silové připojení k baterii.

Tu jsou konektory co mám, je to fotka z eshopu a položka balanceru, kterou mám.
2023-12-01 23_05_15-Daly Smart Li-Ion_LiFePO4 Active Balancer 13S Programovatelný s podporou Bluetoo.png
Naposledy upravil(a) gupa dne pát pro 01, 2023 11:21 pm, celkem upraveno 1 x.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek