Daly BMS support

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Soban »

Buď to de změnit a nebo reklamace.....

Výrobce ti to klidně přizpůsobí, ale je tam požadováno pak odebrat X tisíc kusů......
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

PF23 píše:
Takze Mivvy, jako zakaznik DALY, si pralo dostat verzi displeje s cinstinou?
...Nebot mi prisel display, ktery umi pouze cinsky. A jazyk nejde nikde prepnout. A kdyz jsem hledal na youtube nejaky hint, tak primo DALY zminuje, ze je potreba si vybrat jazyk dopredu.
Napis me do SZ tvuj mail. Poslu ti EN SW pro LCD.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PF23
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 06, 2023 4:13 pm
Lokalita: Klimkovice

Re: Daly BMS support

Příspěvek od PF23 »

Mikel píše: Napis me do SZ tvuj mail. Poslu ti EN SW pro LCD.
Tak dik "Mikel" je tam ted English. (btw Ten LCD display ma vzadu ctecku SD karet, takze se to da jednoduse prepsat)
8kW Easun, 10kWp, 450Ah Lion
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Lukinon »

Tak mám další problém s daly 150A/75A 16čl. Life a to ten že když bylo několik měsíců hezky a nedošlo v noci k přepnutí na síť tak normálně fungovala,ale teď když je škaredě a baterie se vybije tak už zůstane axpert na síti a k baterii se nevrátí a vůbec nenabiji protože se baterie odpojí.
Měl jsem nastavené přepnutí na síť na 49v a už jsem postupně zvednul na 51v a nepomůže to tak že předčasné odpojení bmskou to není. Až se axpert přepne na síť tak ona usne a už nenajede . Někdy pomůže odpojit a připojit konektor baterie a někdy musím podržet tlačítko na té placičce.
Neví někdo co s ní? Nic jsem nenastavoval nechal jsem tovární nastavení kde píšou že je připravena.
Je to verze bez vypínače.
Díky
PetrDubi
Příspěvky: 1353
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daly BMS support

Příspěvek od PetrDubi »

Daly má v nastavení parametr po jaké době má usnout, tak se zkus podívat na něj a když tak tam dát maximální dobu.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Pawel
Příspěvky: 812
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Pawel »

Odpojení baterky BMSkou by mělo docházet jen v krajních případech a to jen odběr z baterie. Přepínání DS a FV by si měl řídit měnič. Snad nepíšu kraviny.
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Lukinon »

Petrdubi to by mohlo být ono. Nikdy jsem v aplikaci nebyl.
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Lukinon »

Asi to prostředí aplikace není česky?
Díky
PetrDubi
Příspěvky: 1353
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daly BMS support

Příspěvek od PetrDubi »

Bývala pouze anglická/čínská, jestli se něco změnilo nevím.
Zkus hledat položku, kde je v názvu timeout.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Uživatelský avatar
Marek_Kuřim
Příspěvky: 302
Registrován: čtv led 10, 2013 1:24 pm
Lokalita: Blansko
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Blansko

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Marek_Kuřim »

Ahoj všem uživatelům DALY BMS,

Nemá někdo povědomí o tom, jak je to s aktualizací FW přes tu jejich apku? V minulosti s tím byly problémy, jak to vypadá nyní? Nechce se mi to testnout a zůstat bez BMS/baterky.

Děkuji
Marek Svoboda
___________________________
Fyzikální zákony jdou velmi těžko obechcat, zvláště třeba ten Ohmův. Myslete na to, když se hrabete v elektrice.
oblíbená muzika: metal, folk, country
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daly BMS support

Příspěvek od mopadzi »

do věcí, které fungují se nešťourá....
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od gupa »

Daly jsou vyhozený peníze podle mého dojmu z hned z prvního smart active BT balanceru co jsem pořídil. Asi nikdy víc.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2717
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Daly BMS support

Příspěvek od kybos »

Co tě na této BMS zklamalo?
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od gupa »

Není to BMS. Jen BT balancer.
IMG_20231022_141845.jpg
Nefunkčnost balancování, prostě jsem ztratil asi 6 hodin nastavování a hledáním informací s něčím co se vůbec nerozjelo, tz. v žádném možném nastavení se nerožla zelená dioda která ukazuje nato, že funguje. Nedal jsem tomu více času. Nastavoval jsem nad a pod napětí, různě se učil a docházel nato jak vůbec se provozuje BT, nakonec jsem objevil, v nějaké diskuzi, že si mám koupit další USB Daly kabel za 5tikilo, abych se mohl mrdat dál s hledáním nějakého schovaného parametru, který se neukáže přes BT nastavení. Tak v tom momentě jsem usoudil, že to je bastl nehorázný, protože ten můj typ žádný BMS není, jen balancer a proto to nemá ani mosfety které bych měl podle nějakých rad nastavit. Hotovo šlus, nefunguje to, vráceno a čekám co bude dál. Pokud mohu srovnávat s JKBMS, ihned na poprvé bez nervů, přednastaveno, samo se to nespustilo stím, že je potřeba nastavit články-počet, jen stačilo zvolit chemii článku (Daly se muselo celé nastavit) a dodržet postup zapojení který říká že -B se nesmí nikdy rozpojit (takže spájet) a až potom balanční konektor. Nesrovnatelný komfort mít 500-1000Kč na hodinu tak u druhého by Daly letělo do 10 minut, nikdo nemá dnes čas hledat chytat nějaké čínské muchy. Srovnávám ale BMS s balancérem. To jen že si to uvědomuji.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

Tyto balancery funguji velice dobre. Nastaveni je velice snadne a trva asi 1minutu pres aplikaci v mobilu.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
Marek_Kuřim
Příspěvky: 302
Registrován: čtv led 10, 2013 1:24 pm
Lokalita: Blansko
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Blansko

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Marek_Kuřim »

gupa píše: ned lis 12, 2023 9:12 pm Není to BMS. Jen BT balancer.

IMG_20231022_141845.jpg

Nefunkčnost balancování, prostě jsem ztratil asi 6 hodin nastavování a hledáním informací s něčím co se vůbec nerozjelo, tz. v žádném možném nastavení se nerožla zelená dioda která ukazuje nato, že funguje. Nedal jsem tomu více času. Nastavoval jsem nad a pod napětí, různě se učil a docházel nato jak vůbec se provozuje BT, nakonec jsem objevil, v nějaké diskuzi, že si mám koupit další USB Daly kabel za 5tikilo, abych se mohl mrdat dál s hledáním nějakého schovaného parametru, který se neukáže přes BT nastavení. Tak v tom momentě jsem usoudil, že to je bastl nehorázný, protože ten můj typ žádný BMS není, jen balancer a proto to nemá ani mosfety které bych měl podle nějakých rad nastavit. Hotovo šlus, nefunguje to, vráceno a čekám co bude dál. Pokud mohu srovnávat s JKBMS, ihned na poprvé bez nervů, přednastaveno, samo se to nespustilo stím, že je potřeba nastavit články-počet, jen stačilo zvolit chemii článku (Daly se muselo celé nastavit) a dodržet postup zapojení který říká že -B se nesmí nikdy rozpojit (takže spájet) a až potom balanční konektor. Nesrovnatelný komfort mít 500-1000Kč na hodinu tak u druhého by Daly letělo do 10 minut, nikdo nemá dnes čas hledat chytat nějaké čínské muchy. Srovnávám ale BMS s balancérem. To jen že si to uvědomuji.
To nevíš, co kupuješ??? Ano, to, co je na tvé fotce je 3A balancer a prodává se jako doplněk k BMS.

Já mám doma kupříkladu již dva roky bez problému běžící DALY BMS 16S / 250A. Tebou uvedený balancer jsem dokupoval cca. před rokem.
Nemám, co bych té kostce vytknul. Dělá, co má.
Přílohy
BMS_DALY.jpg
Marek Svoboda
___________________________
Fyzikální zákony jdou velmi těžko obechcat, zvláště třeba ten Ohmův. Myslete na to, když se hrabete v elektrice.
oblíbená muzika: metal, folk, country
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od gupa »

Opěvovat to zorhodně nebudu. Vadný kus? Stát se to může.

Na nabídku podle poptávací SZ (Mikel) čekám už víc jak týden. Problém jsem v SZ popsal, rada žádná, jen opakování že příští týden bude něco co chci v nabídce. Takže to bude asi ta minuta ticha. Stále jen čekám. Nové věci v BMS v mých požadovaných (SZ) ampérech na kolo, v nabídkách nevidím.

Takže záleží na tom, jak tu minutu každý jinak vnímá. Pokud vím, dělají se už víceampérové BT balancery , tuším že do 5A a pokud budu muset unich, (dávám jim poslední šanci) projít nastavováním přes BT podobně jako u 3A verze. Už nikdy víc Daly.

Tak jaké je doporučení pro SW? Mít BT SW verzi z GooglePlay, nebo přímo si rozbalit verzi ze stránek Daly? Abych se do té minuty vešel. Z Googlu to totiž nefunguje tak dobře, v podstatě vůbec. A proto dávám zapravdu i hodnocení Daly prezentace na Google play kdy mají jen 2 hvězdy z 5. Což hovoří za vše.
2023-11-12 22_41_58-.png


Neútočte a popište své postupy. Chvála je jedna věc ale jak se prokousat nastavením je druhá a o ní tu píšu, že není do minuty. Klamat že nastavení BMS od prvního připojení do minuty je jasný klam. Jen stažení aplikace k první aktivaci BT a GPS trvá déle. (pokud to není musí se aplikace restartovat, to u JKBMS není potřeba) Pokud to adminovi nevadí, já žádnou polívčičku nepřihřívám, jen popisuji své zkušenosti a dojmy. Proti reklamě na tomto serveru na Daly nic nemám, tak mne necupujte a hlavně se zamyslete než začnete na mne plivat.

Edit: Ano Marku, vím co kupuji. Nechápu proč to vůbec otazníkuješ. Také ti nepíšu že kopřivka a alergie bývají těžká nemoc. Daly podle čínské prezentace vypadala dobře a nato jsem se chytl, a nato že jsem šel do toho, že k BMS budu mít i druhý balancer. To v porovnání s jiným není potřeba. Tam roste balanční proud s mosfety použitými pro ochranu. Prostě jsem přestal vybírat když jsem viděl ten odstín červené. Krabičky Daly mají pěkné. A to asi byla moje chyba.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

Nove BMS o kterych jsem psal v SZ mame jiz tyden skladem. Bohuzel nejsem schopny ovlivnit kdy to kolegove pridaji na nas web. Pouze to urguji.
Co se tyce nastaveni balanceru. Ano trva to cca 1 minutu. Aplikaci mam stazenou, pouzivam ji pravidelne.
Spustim aplikace kliknu na pripojeni balanceru, nastavim napeti, zadam heslo, nastavim deltu mezi clanky a uz to funguje.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od gupa »

Hmm, to se mi nepoštěstilo. Nejprve mi to shodilo po nějakém nastavení a po následném oddálení BT připojení samotné aplikace. (6 hodin nastavování a trápení jak to funguje je snad pro úplného začátečníka přijatelné) Nutné bylo aplikaci znovu restartovat, pokud to nepomohlo, tak po přidržení ikony aplikace, na telefonu v nastavení aplikace úplně aplikaci zastavit a vymazat její fragmenty které se nevypnou po ukončení z paměti mobilu.(ne odinstalovat) Poté bylo možné se připojit.

A třeba k první hodině bádání, že z Googleplay to nefunguje nastupuje druhá hodina že jsem použil jinou verzi přímo z Daly, mi třetí hodinu trvalo pochopit (a nepochopil jsem) Proč musím neustále po nějakém výpadku komunikace aplikaci v jejím nastavení úplně mazat z paměti mobilu. Prostě jen ukončit aplikaci nepomohlo abych se mohl znovu napojit. 4tvrtou a pátou hodinu jsem bádal nad různě jazykově znějícími fóry a diskuzemi, jak nastavit nepolapitené spuštění balancování které třeba i na youtube nedokázal plně kde kdo pochopit. (stále píšu o balancéru, ne BMS) Takže když jsem šestou hodinu nedokázal po různém zvyšování a snižování hodnoty ve Voltech kdy se spouští balancování, tak jsem to oživování zdal a vzdal jsem i zmíněné další zakoupení nějakého kabelu k nastavení skrytých parametrů. Což je divné od Daly. Proč ten kabel nedává přímo k balanceru.
Naposledy upravil(a) gupa dne ned lis 12, 2023 11:13 pm, celkem upraveno 1 x.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

Ja Android nema, tak nevim co tam je jinak ale podle vzhledu to je stejne jako pro iOS. Take je otazka jak prodejce si necha prednastavit balancer pri vyrobe. My tam mame jiz vse potrebne prednastavene. Tak dnes uz menim jen jeden parametr. Koukni se co mas nastaveno za cislo pro uspani.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek