Arduino + alternativa k Blynk

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Arduino.
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Arduino + alternativa k Blynk

Příspěvek od Axa »

Zdravím. :) Asi hodinu tady proklikávám fóra a nakonec myslím, že bude snazší se zeptat. Neporadil by mi někdo prosím, jestli existuje nějaká alternativa k mobilní appce Blynk, kde by šla vytvářet grafická tlačítka a grafy na mobilu a šlo to jednoduše ovládat skečí Arduina a opačně. (Skeče jsem si psal sám.) Blynk je teď pro moje účely za nesmysl . ... V sobotu jsem po letech rozchodil nějakej svůj šrot a tak začínám zase od píky, proto se ptám. Na Blynku jste možná taky někdo jel a musel přejít jinam. Díky předem .
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Arduino + alternativa k Blynk

Příspěvek od rottenkiwi »

Ja mam veci v Arduine 9 rokov a ovladam tym cokolvek:
POcet relatok je neobmedzeny. / vytazovanie, ovladanie rele a stykacov /

https://www.youtube.com/watch?v=sMSfuC8qlJ4

https://www.youtube.com/watch?v=PrQct6b ... Q&index=15

Alebo ovladanie cez ESP32:

.
esp32_bms.jpg
Alebo ak ma clovek veci z Arduina / ESP32 / STM32 na sieti cez MQTT
tak je potom pre Android aplikacia MQTT dash, ktorou sa ovladaju veci
cez MQTT.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
karelw
Příspěvky: 22
Registrován: ned říj 30, 2022 7:22 pm
Lokalita: Napajedla

Re: Arduino + alternativa k Blynk

Příspěvek od karelw »

Co treba toto:
https://remotexy.com/
?
Uživatelský avatar
puls
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 01, 2023 7:03 pm
Lokalita: Opava

Re: Arduino + alternativa k Blynk

Příspěvek od puls »

Axa píše:Zdravím. :) Asi hodinu tady proklikávám fóra a nakonec myslím, že bude snazší se zeptat. Neporadil by mi někdo prosím, jestli existuje nějaká alternativa k mobilní appce Blynk, kde by šla vytvářet grafická tlačítka a grafy na mobilu a šlo to jednoduše ovládat skečí Arduina a opačně. (Skeče jsem si psal sám.) Blynk je teď pro moje účely za nesmysl . ... V sobotu jsem po letech rozchodil nějakej svůj šrot a tak začínám zase od píky, proto se ptám. Na Blynku jste možná taky někdo jel a musel přejít jinam. Díky předem .
Mel sem to uplne stejne, predelal jsem to zkoumani vseho mozneho na Home assistant a nelituju ani minutu, dostalo me to do jine dimenze. Mam pres dvacet zarizeni predelanych do esphome a vsechny lze navazat na original zarizeni, o tom se mi predtim ani nezdalo. Lze realizovat co si jen usmyslis s minimum programovani oproti IDE.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Arduino + alternativa k Blynk

Příspěvek od kodl69 »

Já s arduino automatizací ani moc nezačal, ale home asistant + ESPhome je podle mě mocná zbraň i pro nás neprogramátory.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek