Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Odpovědět
energyzero
Příspěvky: 0
Registrován: čtv bře 07, 2013 3:58 pm
Reputace: 0

Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od energyzero »

DOBRÝ DEN - DOVOLUJI SI ZDE PREZENTOVAT UKÁZKU OSTROVNÍHO SYSTÉMU o celkovém výkonu 15Kw 400V. Hlavní struktura systému je 8Kwp FVE Schuco rozdělených na 3 fáze, akumulátorové baterie Hoppecke OPsZ 2V 1143Ah celkem 24ks (AC 48V) celková kapacita 1200Ah, ostrovní střídače 3* SMA SUNNY INSLAND 5048 pro třífázový provoz ( 5Kw na každou fázy), generátor v režimu microkogenerační jednotky vlastní výroby o výkonu 10Kw se synchroním 3fázovým alternátorem a využitím odpadního tepla pro vytápění a ohřev TUV o celkovém tepelném výkonu 20Kw ( palivový systém je upraven na spalování syntetického řepkového oleje s nádrží 2000l pro doplňování paliva jednou za rok). Nejedná se o žádnou hračku na svícení někde na chatce, systém je instalován na objektu RD kde žije 5člená rodina využívající vše v elektrice ( elektrická trouba, indukční deska, mikrovlnka, myčká nádobí, pračka+ sušička, 2*PC , filtrace bazénu,malé tepelné čerpadlo, osvětlení objektu 6+1 a další běžně používané spotřebiče v domácnosti). Systém funguje tak, že 35% pokryje FVE a zbytek microkogenerace. Hlavní jistič objektu je 3*32A a uživatelé nemají po celý rok vůbec žádný omezení a přitom spotřebujou zhruba 1500l řepkového oleje v ceně 33tis/rok za elektřinu/teplo. DĚKUJI ZA POZORNOST A PŘEJI HODNĚ ÚSPĚCHŮ PŘI BUDOVÁNÍ ENERGETICKÉ SOBĚSTAČNOSTI.
Přílohy
Regulace ostrovního systému.jpg
Spalinový rekuperátor.jpg
Odpláštěný genátor v režimu kogenerace na LTO či syntetický řepkový olej.jpg
Elektrická akumulátorovna s výkonnými invertory.jpg
Naposledy upravil(a) energyzero dne úte bře 12, 2013 3:13 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravím, bylo by i foto panelů?
MareC3k
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 8:37 pm
Reputace: 56
Bydliště: SK pri Presove

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od MareC3k »

Zaujimal by ma blizsi popis tej mikrokogeneracie, je to celkom zaujimava vec pre ostrovny system na vyrobu tepla+elektriny z oleja.
Skoda je, ze FVE Vam poskytuje len cca 35% rocnej energie, takyto system urcite stal nemale peniaze a ocakaval by som vyssie pokrytie spotreby, ale to asi vela zalezi na osobnej spotrebe, adminovi by urcite taky system poskytol viac ako 100% energetickej potreby s jeho mikro spotrebou ;)
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6
mrDragon

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od mrDragon »

nemal penize o jo, ja tipuju 1,25 mega .

akumulátorové baterie Hoppecke OPsZ 2V 1143Ah celkem 24ks (AC 48V) celková kapacita 1200Ah
opravte si to , http://shop.mypower.cz/hoppecke-8-opzs- ... UHr4VcXH_U
jsou jine hodnoty v Ah by nevadilo
ale že na nih mate 48V v AC (střídave) je na me trochu moc.
i když je mi jasne že članek psal nekdo z kancelaře, ja v minule praci musel vysvetlovat že chci napsat do 1000 volt
jako 1000 V koukala na mě, a nevedela jake male v , ne, male w ne, velke W taky ne.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od goodbie »

mrDragon píše:nemal penize o jo, ja tipuju 1,25 mega .

akumulátorové baterie Hoppecke OPsZ 2V 1143Ah celkem 24ks (AC 48V) celková kapacita 1200Ah
opravte si to , http://shop.mypower.cz/hoppecke-8-opzs- ... UHr4VcXH_U
jsou jine hodnoty v Ah by nevadilo
ale že na nih mate 48V v AC (střídave) je na me trochu moc.
i když je mi jasne že članek psal nekdo z kancelaře, ja v minule praci musel vysvetlovat že chci napsat do 1000 volt
jako 1000 V koukala na mě, a nevedela jake male v , ne, male w ne, velke W taky ne.
já bych řek že je tam těch chyb více při pohledu na trakčí články jsem jich napočítal 12 po 2V tedy 24v a tvrdí ,že systém má 48 :dontknow:
MilanK
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 15, 2012 11:31 pm
Reputace: 4
Bydliště: Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od MilanK »

Pokud to spaluje řepkový olej tak se jedná podle všeho o diesel motor ale ty mají malé tepelné ztráty což mi připadá jako nevyhovující pro ohřev vody.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od abrams »

MilanK píše:... se jedná podle všeho o diesel motor ale ty mají malé tepelné ztráty ... .
Zdravím ,

tohle mi nejde na rozum ... to jako že diesely mají mnohem lepší účinnost než-li benzíny ? :sm1:

Mě by spíš zajímalo , jak často se musí čistit spalinové potrubí s výměníkem tepla ? Podle obrázku to nevypadá na nejnovější motor se všemožnými vychytávkami jako třeba umělý chcan*y do výfuku stříkaný :roll: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
MilanK
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 15, 2012 11:31 pm
Reputace: 4
Bydliště: Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od MilanK »

Ano Dieslové motory mají malé tepelné ztráty špatně se zahřívají. Benzínové jsou na tom o dost líp.
O tom systému jsem již uvažoval dávno. Benzínový motor upraven pro provoz na zemní plyn ohřev vody pro topení a užitkovou vodu a výrobu el.energie. Neoplatí se mi to i když si to vyrobím sám motor např felicie 1.4 spotřeba bude strašná. Levněji to vychází stále od distributora.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od goodbie »

MilanK píše:Ano Dieslové motory mají malé tepelné ztráty špatně se zahřívají. Benzínové jsou na tom o dost líp.
O tom systému jsem již uvažoval dávno. Benzínový motor upraven pro provoz na zemní plyn ohřev vody pro topení a užitkovou vodu a výrobu el.energie. Neoplatí se mi to i když si to vyrobím sám motor např felicie 1.4 spotřeba bude strašná. Levněji to vychází stále od distributora.
ale kogenerátor z motoru 781 tedy favorit či felicie se dělal ale nevím spotřebu vím ,že to existuje
MilanK
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 15, 2012 11:31 pm
Reputace: 4
Bydliště: Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od MilanK »

goodbie píše:
MilanK píše:Ano Dieslové motory mají malé tepelné ztráty špatně se zahřívají. Benzínové jsou na tom o dost líp.
O tom systému jsem již uvažoval dávno. Benzínový motor upraven pro provoz na zemní plyn ohřev vody pro topení a užitkovou vodu a výrobu el.energie. Neoplatí se mi to i když si to vyrobím sám motor např felicie 1.4 spotřeba bude strašná. Levněji to vychází stále od distributora.
ale kogenerátor z motoru 781 tedy favorit či felicie se dělal ale nevím spotřebu vím ,že to existuje
Ano teď se dělá tuším za nějakých 100tis.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od goodbie »

MilanK píše:
goodbie píše:
MilanK píše:Ano Dieslové motory mají malé tepelné ztráty špatně se zahřívají. Benzínové jsou na tom o dost líp.
O tom systému jsem již uvažoval dávno. Benzínový motor upraven pro provoz na zemní plyn ohřev vody pro topení a užitkovou vodu a výrobu el.energie. Neoplatí se mi to i když si to vyrobím sám motor např felicie 1.4 spotřeba bude strašná. Levněji to vychází stále od distributora.
ale kogenerátor z motoru 781 tedy favorit či felicie se dělal ale nevím spotřebu vím ,že to existuje
Ano teď se dělá tuším za nějakých 100tis.
:eek2: za co 100tisíc
MilanK
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 15, 2012 11:31 pm
Reputace: 4
Bydliště: Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od MilanK »

Kogenerační jednotka s motorem felicie. český výrobce.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od gupa »

S tebou mě baví svět, nastavte si čas na 22:02 . To dřevo sekal asi jen na vaření.
http://www.livestream.com/czechonline/v ... 47efd36f53
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Petr-II
Příspěvky: 57
Registrován: pát úno 08, 2013 12:14 pm
Reputace: 3

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od Petr-II »

gupa píše:S tebou mě baví svět, nastavte si čas na 22:02 . To dřevo sekal asi jen na vaření.
http://www.livestream.com/czechonline/v ... 47efd36f53
Stary dobry stabilak Slavia, v Egypte a nejen tam jich jeste blafa ...
spanek158
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 15, 2013 2:12 pm
Reputace: 0

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od spanek158 »

zdravim. a celková cena za tento systém? kamarád si zakoupil rekuperaci "na klíč" a dům se mu prodražil o půl mega.
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od Lui »

Ahoj.
Mňa by zaujímalo,aké sú tam požité regulátory,a volajako vysvetliť ako to je s tými baterkami,lebo na obrázku je len 24V bateriové pole,a v popise je napísané 48V....
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od joseff »

Lui píše:Ahoj.
... ako to je s tými baterkami,lebo na obrázku je len 24V bateriové pole,a v popise je napísané 48V....
nepocitej baterky, ale propojky ;-)
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od Lui »

joseff píše:nepocitej baterky, ale propojky ;-)
...no ale jedna taká baterka má len 2V,pri takýchto večších baterkach sú už dve prepojky na jednej baterke .... ;)
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od joseff »

aha, ja jsem myslel, ze je kazda baterka 2 x 2 V, kdyz tam jsou 2 propojky na jedne baterce
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Plnohodnotný OSTROVNÍ SYSTÉM 15Kw 3f na RD

Příspěvek od goodbie »

joseff píše:aha, ja jsem myslel, ze je kazda baterka 2 x 2 V, kdyz tam jsou 2 propojky na jedne baterce
to my bylo hned divný když jsem spočítal články a napočítat 12článků tedy 24V :dontknow:

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek