ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od brumlaj »

goodbie píše:tak dnes to na grafu vypadá docela dobře.jen to zase vařilo jak divé ale hustota jde pořád nahoru teď je někde na 1,22
výborně, teď jen uhlídat aby jsi přestal nabíjet v momentě, kdy se zastaví stoupání hustoty. Jednou vyzkoušet, a potom ji už netrápit. Je super, že máš i v říjnu dost energie na vaření.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

tak doufám,že se o to regulátor postará,dost energie zatím je začalo se topit tak bojlér neohřívá elektřina.
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od Pan Taum »

Jakou hustotu mají články teď, ideálně změřit všech 12.
Pořád se mi nepozdává večerní napětí kolem 24,5V při zátěži kolem 100W, značí to akumulátory ve špatném stavu. :(
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

hustota článků je teď okolo 1,22až 1,23 už se dorovnávají i články kde byl připojený ten jeden desulfátor(už není připojen) těch 100w je v okruhu dc 24V a něco i teď běží na měniče které nejsou měřené momentálně chlazení piva a lednice +nějaké osvětlení domu.Baerie jsou staré dva roky tak doufám že nebudou mrtvé.ovšem to napětí kolem 24,5V se drží večer od nových baterii.a přijde mi to také divné :?ale pod 24V se to nedostane.
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od Pan Taum »

A ještě to vypadá, že teplotní kompenzace nefunguje korektně. Jestli máš teď v baterkárně teplotu kolem 17°C, tak by nabíjecí napětí mělo být cca 29,1V ale podle logování je stále strop 28,8V. Při rozdílu pár stupňů to zas tak nevadí, ale až bude zima a baterie budou mít třeba jen 10°C, tak už by docházelo k nedostatečnému dobíjení.
Zkus se ještě jednou pohrabat v menu, jestli není nutné teplotní kompenzaci nějak dodatečně povolit.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od brumlaj »

Pan Taum píše:A ještě to vypadá, že teplotní kompenzace nefunguje korektně. Jestli máš teď v baterkárně teplotu kolem 17°C, tak by nabíjecí napětí mělo být cca 29,1V .....
jedná se o teplotu okolí, nebo teplotu měřenou mezi smrsknutými články? (takže vlastně teplotu baterií?)
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

jo to je to co mi přád vrtá hlavou na co batrie neustále přebíjet tou teplotní kompenzací bude li nastavena na -48mV bude float pořád přes 28V a to se mi nelíbí baterie potom pořád vaří a přebíjí se
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

brumlaj píše:
Pan Taum píše:A ještě to vypadá, že teplotní kompenzace nefunguje korektně. Jestli máš teď v baterkárně teplotu kolem 17°C, tak by nabíjecí napětí mělo být cca 29,1V .....
jedná se o teplotu okolí, nebo teplotu měřenou mezi smrsknutými články? (takže vlastně teplotu baterií?)
Ano jedná se přímo o teplotu baterii čidlo je přímo na článku.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

Zdravím vás tak dnes dojde k výměně měničů za čistý sínus 4000VA zatím je testuji a jsem překvapen rozdílem oproti modifikovanému sinusu,naprosté ticho žádné bručení čisté napětí i frekvence :o mám radost tak se musím podělit s ostatními :D . další plus je stohování měničů mezi sebou.
Přílohy
m2.jpg
čistý sinus
čistý sinus
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od Pan Taum »

U takových měničů si pohlídej spotřebu na prázdno, odhadem může být 100 až 300W ve stavu "zapnuto, žádný odběr". To pak dokáže solidně rychle vytřískat baterii do němoty.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

zrovna to měřím na prázdo berou oba 2,4A :? no není to zrovna málo.
Přílohy
testování
testování
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od Pan Taum »

Tak to je docela dobrá hodnota - cca 30W pro jeden masivní 2kW měnič, čekal jsem odběr alespoň 3A na kus. Je tam uvnitř pořádné velké trafo nebo jde o VF spínáný strojek?
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

no hele jeden má 2000VA což je asi 1600W celkem tedy 3,2Kw trafo tam žádný velký není je to vše přes fety řízené procesorem tedy spínaný strojek. :D tak,že 2,5A na oba je přijatelné no dejme tomu modifikovanej bral něco přes 0,5A jeden mám dva a dva menší tak když to tím pokryju vše tak sem na tom pomalu stejně.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od PavelR »

Ty menice vypadaji skvele. Ta stohovatelnost je super. Kolik stal jeden?
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

PavelR píše:Ty menice vypadaji skvele. Ta stohovatelnost je super. Kolik stal jeden?
ukecal jsem Pána na 15000 z 20000 za oba.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od PavelR »

Tak i cena je uzasna. Priznavam se k poctive porci zavisti :-D

At dobre slouzi ....
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

jj díky také mám radost :D myslím k vzhledem ktomu že jsou více jak 10let staré tak je to cena adekvátní sice jsou uvntř jako nové tak toho asi moc nenakroutily.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od brin »

To bylo někde ze záložního napájení něčeho velkého ne? Tam je pravděpodobné, že nenakroutili skoro nic.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

brin píše:To bylo někde ze záložního napájení něčeho velkého ne? Tam je pravděpodobné, že nenakroutili skoro nic.
údajně telefonní ústředna a řekl bych že to tomu i odpovídá:dontknow: nikde není usazený žádný těžký prach i když to má dva ventilátory
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: ostrovní FVE Pastviny okr.Cheb 3,2Kwp

Příspěvek od goodbie »

zítra přivezu toto máte někdo doma ?? Admin myslím,že jí má také??? :D
Přílohy
ec.jpg

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek