Ivt a ohřev bojleru

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Paulob
Příspěvky: 165
Registrován: čtv dub 28, 2022 8:52 am
Lokalita: Ostrava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5760
Kapacita baterie [kWh]: 14.4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Ostrava

Ivt a ohřev bojleru

Příspěvek od Paulob »

Používáte někdo tč ivt pro ohřev vody v bojleru? Já ano a vše bylo ok ale teď když ohřev zajišťuji i spiralama z vytěžování tak mě zaráží že mám např na tč nastavenu tv na 50°C a spiralama nahřeju na 60 a tč správně ukazuje, že tv má 60 tak přesto mi trojcestný ventil občas přepne na ohřev bojleru a tím mi ho vlastně nejspíš chladí.:-)
Někdo zkušenost?
3x380Wp,12x385Wp, 3s5p, jih, Victron 150/100 , Victron Phoenix a MP2 v sérii, oba 5000VA 48V, 4xpylontech us3000c,14.4kWh
Neo
Příspěvky: 261
Registrován: pát kvě 27, 2022 8:40 pm
Bydliště: naplavenina u OL.

Re: Ivt a ohřev bojleru

Příspěvek od Neo »

Paulob píše:Používáte někdo tč ivt pro ohřev vody v bojleru? Já ano a vše bylo ok ale teď když ohřev zajišťuji i spiralama z vytěžování tak mě zaráží že mám např na tč nastavenu tv na 50°C a spiralama nahřeju na 60 a tč správně ukazuje, že tv má 60 tak přesto mi trojcestný ventil občas přepne na ohřev bojleru a tím mi ho vlastně nejspíš chladí.:-)
Někdo zkušenost?
Malá úvaha :TČ a bojler jsou pouze dvě samostatné zařízení, které jsou propojené pouze čidlem teploty, víc asi není potřeba. TČ umí zobrazit teplotu bojleru, ale TČ bude mít svoje čidlo teploty pro řízení trojcestného ventilu- někde na potrubí uvnitř.
IVT si nedokáže poradit se situací že potrubí uvnitř je studené (pod 50°C) a bojler je na 60ti.
Asi bude docházet k otevírání a zavírání ventilu podle teploty uvnitř TČ. Potrubí studené- ventil se otevře, potrubí se ohřeje z vody bojleru a ventil se zavře, až voda vychladne ventil se otevře
Zřejmě programátor jednotky TČ nepředpokládal tuto situaci :)
++
Paulob
Příspěvky: 165
Registrován: čtv dub 28, 2022 8:52 am
Lokalita: Ostrava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5760
Kapacita baterie [kWh]: 14.4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Ostrava

Re: Ivt a ohřev bojleru

Příspěvek od Paulob »

A toho jsem se právě bál aby to nebyla chyba programátora. Doufal jsem že dostanu radu typu zajeď do menu tam a tam a tam je položka externí ohřev a tu aktivuj, nebo něco podobného. :-)
3x380Wp,12x385Wp, 3s5p, jih, Victron 150/100 , Victron Phoenix a MP2 v sérii, oba 5000VA 48V, 4xpylontech us3000c,14.4kWh

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek