Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
pasta
Příspěvky: 54
Registrován: pon úno 23, 2015 9:24 pm

Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od pasta »

To, že dotace jsou zlo zde na tomto fóru všichni víme. Ovšem, že kvůli solárníkům, čerpajícím dotace budeme muset všichni přispívat na jejich ztrátu z nutného odpojení elektrárny ČEPSem... Něco podobného tu bývalo v době solárních baronů. A vrátilo se to: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... ren-229281
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od Franta2776 »

Němci stavi ve velkém obnovitelné zdroje a v našem regionu masakrují směrem dolu cenu elektřiny. Dnes jsou největší exportéři elektřiny v Evropě a bude hůř.Jejich energetický mix voda,slunce,vítr,biomasa a záloha plyn nebude mít konkurenci.
My budeme mít elektřinu dražší než Němci :lol: :lol: :lol: To je dnes již jistota.Pořád se držíme uhlí.
Tady je to pěkně popsané:
https://www.tydenikhrot.cz/clanek/kdy-s ... .sznhp.box
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
rva
Příspěvky: 3526
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od rva »

Elektrina v Německu 3* dražší než v USA a 7* dražší než v Číně. Právě kvůli OZE energetickému mixu. Občas se tam dokonce vyskytují časy, kdy je elektřina bezcenná. O to dražší je když nesvítí a nefouká.
https://www.globalpetrolprices.com/electricity_prices/
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od Franta2776 »

Akt.data
https://www.kurzy.cz/komodity/cena-elek ... voje-ceny/

Stejně cca drahé jak USA a 2x cca dražši jak China.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
rva
Příspěvky: 3526
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od rva »

Ten můj zdroj udává kolik platí konečný spotřebitel a to je pro firmu pravděpodobně důležitější než cena na burze.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od Franta2776 »

Ten tvůj graf je starý.Velcí kupují za burzu nebo individuální ceny. V léťě bude elektřina z Německa a FV za cca 50Eur/MWh :lol: :lol: :lol:
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od eman »

Ta kompenzace za odpojení je brutus. Navíc prý dotační FVE budou mít slevu na distribučních poplatcích. To budou asi pěkně mastný, aby vyrovnali rozdíl mezi platbami za přípojku.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od tomas »

Měli by dostat ještě odměru za rychlou regulaci výkonu směrem dolů, za to se běžně konkurenci platí. A evidentně to ti smluvní (placení) dodavatelé systémových služeb nezvládli.
A není se čemu divit a bude to stále častěji. V síti chybí akumulace energie, energetický zákon ji stále nezná a ERÚ odmítá vydat licence na to v čem se v zahraničí běžné podniká a tak chrání před konkurencí několik vyvolených provozovatelů regulačních elektráren a přečerpávacích.
Docela mne to štve, protože elektrárny na které jsem také přispěl byly na dvě hodiny odstraněny z trhu a vlivem neschopnosti a mizerné práce zákonodorců, úředníků a energetických pupíků se snížila produkce skutečné čisté a bezemsiní energie aby se spálilo více uhlí a vyprodukovalo více odpadů.
ČEPS tvrdí že k omezovaní výroby na čistých zdrojích přistupuje až jako poslední možnost. Přitom na jejich grafech je v danou dobu 10.4.2023 od 12:15 do 14:15 je vidět že výkon FVE byl snížen o 323,3 MW ale výkon fosilních zdrojů byl ve stejnou dobu navýšen o 45,3 MW a ostatní zdroje byly bez výraznějších změn.
K čemu má tedy Temelín "certifikát" na dodávku regulačních služeb ČEPSu a má za to odměnu když to ČEPS nevyužil?
https://ceskobudejovicky.denik.cz/zprav ... 91015.html
Papír snese vše, hlavně že se vymyslel pro Temelín další certifikát, protože regulace o 70 MW během 15 minut je spíše k smíchu v porovnání s tím co musí splňovat konkurence a ještě zadarmo.
Podle mne šlo v tomto případě jen o prachy a protože chybu způsobili obchodníci kteří se rezervovali zbytečně moc velký výkon a tak je v tom ČEPS nechal vymáchat aby to měli co nejdražší a tak u smluvních regulačních elektráren výkon nijak neomezil :-)
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od gupa »

rva píše:Ten můj zdroj udává kolik platí konečný spotřebitel a to je pro firmu pravděpodobně důležitější než cena na burze.
Vůbec oto kolik platí konečný spotřebitel nebo firma nejde tomu webu, jde jim jen o prachy - tz. aby jsi platil stále více a nejlépe za vše. Za dostupnou statistiku chcou od 1q2018-1q2023 260 doláčů. :lol: Aj s účtenkou.

Kód: Vybrat vše

Po zaplacení uvidíte skutečná čísla a můžete si stáhnout soubor CSV s daty. Můžete si také vytisknout účtenku. Po platbě přes PayPal klikněte na "návrat k obchodníkovi". Pokud máte nějaké dotazy nebo chcete slevu na velký soubor dat nebo akademické účely, kontaktujte nás

prosím .
Cena: 260 dolarů
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
rva
Příspěvky: 3526
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od rva »

Je pravda, že to nedělají jako veřejnou službu, ale ten, kdo chce souhrn dat, za to musí zaplatit. My, co platit nechceme, se musíme spokojit s tím, co poskytují zdarma. Tedy srovnání cen elektřiny, plynu, benzínu, nafty pro vybrané země udávané třeba až s časovým zpožděním. Pro domácnost pak uvádějí cenu elektřiny ze září 2022 pro Německo 0,51 USA. 0,165 Čína 0,075 EUR/kWh.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od Franta2776 »

V září byla v Německu nejvyšší cena elektřiny v historii.To se nedá srovnávat.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
rva
Příspěvky: 3526
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od rva »

O jiném takto přehledném zdroji cen energií nevím. Aktuální spotové ceny jsou třeba na stránkách IEA https://www.iea.org/data-and-statistics ... gory=price, ale konečné ceny pro spotřebitele jsou zvýšeny poplatky za distribuci a dalšími položkami, takže i tady vypadá teď EU jako oblast drahoty, ale ve spotových cenách (USA 31.59 EUR/MWh, Germany 118.46 EUR/MWh - téměř 4x tolik).
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od Franta2776 »

I amici ve špičce tučně platí:
https://oenergetice.cz/zahranicni/texas ... orko-sucho
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Mogul
Příspěvky: 153
Registrován: sob srp 20, 2022 9:20 pm
Lokalita: Litoměřice
Systémové napětí: 48V

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od Mogul »

Začínají se ukazovat další a další náznaky toho, že mít fotovoltaiku bude vůči společnosti špatné, protože to dává proti těm, co ji nemají, určitou výhodu.

Z pohledu obyč spotřebitele

Nebylo by to tak hrozné, kdyby to energ. společnosti neprezentovali na populistické vlně a jen tím schovávali svoji nenažranost.
Vesměs se snaží lidem nabulíkovat, že nedokáží predikovat, jak se bude síť chovat, protože sluníčko svítí/nesvítí a zatížitelnost soustavy... A místo toho, aby s tím něco dělali, tak chtějí nasadit stálé platby, protože jim to zvedne zisky... a se sítí beztak nic neudělají.. Proč taky, když to bude generovat takové pěkné stálé peníze... přeci si ten veletok neuzavřou. Na druhou stranu se ale člověk musí ptát, jestli jsou na tom ty sítě skutečně tak zle, když stačí zaplatit jen nějaký desátek a se sítí se nic fakticky neudělá... takže síť jede dál i přes ta hrozivá fakta o nestabilitě....... Tady mě to smrdí !
V výkyvům skutečně dochází, ale ať to zatáhnou ti, co tu vyrobenou elektřinu prodávají. Právě oni narušují tu "stabilitu" nepravidelnou dodávkou. Nelíbí se mě, že mě chce někdo trestat za to, že tu síť využívám mnohem méně, než ostatní. Vždyť je to celé postavené na hlavu. Jsem to já, kdo síť využívá méně a tím pádem bych měl mít menší poplatky (distribuce/platby) a ne obráceně! Teď to tak snad i je.. odebírám méně, platím méně. Je ale přichystaná změna. Nebo už proběhla? "Kolem roku 2027 by však měla nová tarifní struktura začít platit i pro malé odběratele, tedy domácnosti, živnostníky a malé podniky."

Není to jenom o distribuční síti, ale začínají se objevovat už i náznaky, že svůj díl na přilepšení by si rádi přisadili i prodejci/obchodníci.
Ti se ohání nemožností predikce, že vlastně vůbec nevědí, kolik ty domácnosti budou odebírat elektřiny a tím pádem neví, kolik si mají nasmlouvat a nakoupit elektřiny dopředu. Ohánějí se perfektníma a vymazlenýma predikcema a najednou s nástupem panelů nejsou schopni předpokládat, kolik toho ty domácnosti vlastně spotřebují.
Za tuto nepředvídatelnost by rádi "potrestali" ty, kteří si tu fotovoltaiku pořídili. To už ale najednou vědí, kdo tu fotovoltaiku má ....
Úplně nesouhlasit se s tím ovšem nedá. Jsou instalace, kde se jede bez baterek a tam se spotřeba skutečně odvíjí od svítí/nesvítí. Tím to ale snad končí, ne?
Pak už jsou jen domácnosti, kde se bez fotovoltaiky nic nezměnilo a tím pádem ani predikce.
Poté domácnosti s fotovoltaikou a baterkou, a tam už se dá predikovat s mnohem větší přesností. Každý to vidíme sami na sobě, kdy už síť víceméně nepotřebujeme a obejdeme se bez ní. Takže i zde by už neměl být problém s predikcí. Proč tedy opět sankciovat všechny plošně a bez rozdílu? Otázka by spíše měla znít, "proč ne?", když nám můžou téct penízky od všech s fotovoltaikou... proč se zatěžovat nějakým rozlišováním... A proto budeme odměňovat ty, co soláry nemají a hezky zkásneme ty, co chtěli platit méně...

Co mne zaujalo...
"„Je prostě třeba řešit, zda mají zmíněné miliardy platit všichni občané, či jen viníci s vlastními fotovoltaikami.“" _ VINÍCI ??? :dontknow:
"O to víc by bylo nespravedlivé, kdyby i vyšší náklady na provoz sítí, které způsobují fotovoltaiky, měli hradit všichni spotřebitelé stejnou měrou. Šlo by o klasickou privatizaci výnosů a socializaci výdajů." - Ohledně tohoto výroku... nepociťujeme už teď navýšení plateb za jakoukoli výraznější investici dodavatelskou firmou? O výnosy se nedělí, ale každý nákladový prd se zahrne do ceny výrobku/služby. Takže je to správné, nebo není? :dontknow: :lol: Samozřejmě... jak pro koho :-) Tady to navýšení hodíme na solárníky, ale výnosy skončí víme kde... :fuuu:
A změní se vlastně něco? Bohatí budou bohatší, nasranost, nevraživost a závist mezi lidmi zase o kousek větší. :-( :wood:

Ano, i můj pohled je určitou formou závisti. Nelíbí se mě a závidím těm, kteří fotovoltaiku nemají. Vždyť by měli platit méně, než já !! A to je přeci nespravedlivé !! :lol:

Článek
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od jahodovák »

Ono asi jako skoro každý se snaží s co nejmenší námahou vydělat co nejvíc,však už dost dlouhou dobu to všem vtloukají do hlavy a každého většinou posuzují jen podle toho,kolik mají na kontě. Dokud se toto nezmění,tak je bláhové očekávat,že se něco změní,jak se zdá,tak jedině hodně velký pád rovnou na papulu zřejmě bude schopen změnit názory lidí aby se začali chovat jako lidé......Jinak pokud mohu,starám se o to aby mě to co nejméně zasáhlo a když to jde pomohl k tomu i dalším,kteří to dovedou pochopit a stojí o změnu k lepšímu,někdy i těm,kteří to nedovedou ocenit,ale ani to mě nemrzí.....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od JirkaE »

rva píše: pát dub 14, 2023 1:43 am Je pravda, že to nedělají jako veřejnou službu, ale ten, kdo chce souhrn dat, za to musí zaplatit. My, co platit nechceme, se musíme spokojit s tím, co poskytují zdarma. Tedy srovnání cen elektřiny, plynu, benzínu, nafty pro vybrané země udávané třeba až s časovým zpožděním. Pro domácnost pak uvádějí cenu elektřiny ze září 2022 pro Německo 0,51 USA. 0,165 Čína 0,075 EUR/kWh.
Otázka je ale, jak daleko je to od reality.

DE - Bavorsko - E.ON - naprosto běžný tarif, bez nočního proudu a limitů 0,38 Euro/kWh

V září 2022 jsem v Německu platil cca 0,29 Euro až do března 2023.
Březen - září 2023 jsme platili cca 0,49 Euro a od září 2023 dodnes je to snížené na 0,38Euro/kWh

Pokud to někoho zajímá detailně, tak je to tarif E.ON OptimalStrom Max - s cenou 0,3343 Euro/kWh a poplatek za elektroměr 150 Euro za rok.
Z toho pak rozpočítaná cena za elektroměr na každou kWh dělá cca 0,38 Euro na kWh.
Včetně všech poplatků a DPH hotová cena 1.9 - 31.12.2023 - 0,38Euro/kWh.

Září 2022 to bylo podle téhož výpočtu 0,29 Euro/kWh

Například moje dcera v ČR mají až do listopadu 2024 cenu stále pod 5Kč / kWh. (cca 0,20Euro) Pak přijde skok.
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od kyocera »

K tomu co píše Mogul, tak nejchudší domácnosti co bydlí v nájemních bytech a nemají ani vlastní střechu a možnost si
nějaký panel pořídit už tak ze svých daní přispívají těm bohatým co si s dotací FV elektrárnu pořídili. Pak mně připadá správné aby z nějakých dalších budoucích plateb nebyli postiženi Ti nejchudší, ale Ti dotačníci , kteří si realizovali FV elektrárnu s dodací z peněz všech a tito dotačníci aby platili
i všechny možné poplatky i další budoucí poplatky, které vzniknou v souvislosti s FV elektrárnami. Tito dotačníci mají on grid měniče spekulují
s prodejem elekřiny a využívají i virtualní baterie , přeposílají si elektřinu na jiný objekt atd. To vše klade větší nárok na distribuci. Tak at platí dotačníci . Bude snadné tyto dotačníky do budoucna dobře ždímat, protože jsou dobře podchyceni a zaevidování a jsou jich statisíce . Naopak je správné, že se toto nebude týkat malé hrstky ostrovních elektráren, kde majitelé svůj off grid si platili ze svého , nejsou nikde podchyceni a nemají ani touhu bohatnout na prodeji elektřiny , který jim ostrovní off grid ani neumožní, jsou skromní a tiše se snaží ve svých malých domacích FV elektrárnách o malou úsporu elektřiny , ale jen za vlastní náklady .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
dipos
Příspěvky: 73
Registrován: čtv pro 02, 2021 8:12 pm
Lokalita: Jindřichov u Krnova
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 2 700
Kapacita baterie [kWh]: VŽDY bude 0 kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Ostrava-město

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od dipos »

Doufám, že někoho moudrého v EU napadne, že když jsou emisní povolenky, bude třeba zavést " Sluneční povolenky ". Snad si lidi nemyslí, že je něco zadarmo.
Dáme dotace a Vy budete pěkně platit výpalné. Pěkně podle obsahu motoru, tj. velikosti FV pole. Nejdříve tak 10 Kč. za 1 kWp a postupně to upravíme, dle našich finančních schodků a potřeb. Zříďíme " Státní solární úřad " , pracovníky nebudeme potřebovat, pěkně si Vás, co jste nebrali dotace, nasnímkujeme ze satelitů a o dotačnících máme dokonalý přehled.
Doufám, že já se tohoto už nedožiju. To mne totiž strašně mrzí. :eek2:
Sluneční ohřívárna TUV 2,7 kWp, ECO Solar Boost 3 kW ( provozní záloha ), ECO Solar Boost 3,5 kW PRO, Boilery 120 L + 100 L + další tepelné spotřebiče Remoska, olejový radiátor, varná konev, fritéza.
Stále zůstavá ještě na střeše, musím jít k lékaři ?? NE, kašlu už na to, účel plní perfektně a utrácet další peníze kvůli pár kWh za ledničku nemá smysl jak ekonomický tak i zvýšený nárok na provoz.
Uživatelský avatar
kopca89
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 25, 2024 10:49 am
Lokalita: Frýdek-Místek
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2800
Kapacita baterie [kWh]: 9 olovo
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Žermanická přehrada

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od kopca89 »

Tady už se na něčem pracuje, bič na on-grid solárníky. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... .seznam.cz
Naposledy upravil(a) kopca89 dne pon bře 25, 2024 11:47 am, celkem upraveno 1 x.
2400Wp pro TUV - mppt solar boost 3000 (modrásek) + Pračka a myčka na teplou vodu přes směšovač.
400Wp přes Solární regulátor MPPT EPsolar XDS2 100VDC/ 20A série XTRA - 12/24V, Baterie starší GEL olovo z práce 168Ah, Měnič Greencell 1000W/2000W 24VDC/230VAC, na něj napojeny světla přes reléový přepínač sítí podle stavu napětí baterie.
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Nejen solární dotace zaplatíme všichni, bude toho víc.

Příspěvek od Franta2776 »

Pánové toto jsou všechno akce Čezu někdo ty nové reaktory musí zaplatit i když jejich stavba je ekonomický nesmysl.Cena el z nových reaktorů bude za jejich životnost více než 100Eur za MWh a to je více než většinu roku na burze.I mikrozdroje se dají dálkově odstavit.Myslíte si, že Čez odstavi v krizi svoje velké Fvv řádu GW, které vše ovlivní více než mikrozdroje????:)))))
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek