EP SOLAR 3215

Diskuze o regulátorech EP Solar
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am

EP SOLAR 3215

Příspěvek od Vladon »

Zdravim,

omlouvam se asi za hloupy dotaz, mel jsem pocit ze se to tu nekde resilo,ale uz jsem to nenasel a neni v mych silach procitat cele forum. Rad bych se zeptal u tohoto regulatoru,ale defakto to bude zrejme pro vsechny modely jak je to s volbou AKU.

2 - GELOVA BATERIE - tady asi neni co resit.
1 - BEZUDRZBOVA UZAVRENA BATERIE. Timto se rozumi jen ty bezudrzbovky co jsou treba v zaloznich zdrojich, ruznych elektro pohonech (elektricke voziky atd), v podstate ruzne DEEP CYCLE baterie. A spadaji do teto skupiny i startovaci beuzdrzbove baterie do aut?
3 - Defakto vsechny baterky co maji odsroubovavaci zatky ?

Ja vim ze se ptam asi blbe,ale rad bych v tom mel jasno a mozna to pomuze i nekomu dalsimu.. V navodu se o tom nic nepise.
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am

Re: EP SOLAR 3215

Příspěvek od Vladon »

Nerad otravuju,ale poradi nekdo zkusenejsi?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: EP SOLAR 3215

Příspěvek od mypower.cz »

Jedna z moznosti jak se dopatrat k tomu kterou volbu nastavit je mrknout na baterku nebo do jeji dokumentace (nebo stitek na baterce) jake ma limitni napeti pro absorbci a float a mrknout do manualu pro epsolar jake napeti ma ktera konfigurace a podle toho to nastavit. Ja si onehda taky nebyl jisty.
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am

Re: EP SOLAR 3215

Příspěvek od Vladon »

Jeste bych se rad zeptal, jak je to vlastne s tim vykonem FV pole pro 12 a 24V system. Trosku mi to vrta hlavou. Pokud pouziju 12V bateriovy system a 24V system panelu,tak maximalni vykon FV pole muze but pri 24V panelech 780W a nebo se to automaticky ridi podle systemu baterii?
pkougl
Příspěvky: 320
Registrován: ned srp 05, 2012 10:41 am

Re: EP SOLAR 3215

Příspěvek od pkougl »

je to jednoduchý, počitej co chceš provozovat, např. 12V baterie a regulátor má max.30A to je násobek těchto hodnot, MPPT regulátory to přežvejkaj z napětí panelu tak jak to zapojíš(paralelně, seriově, serioparalelně), tedy max výkon regulátoru při 12V je cca 360W, při 24V systému 720W. Pavel
7,1kWp - 8x3 panely Renesola 240Wp, 2x3x235Wp lightway, 2xTristat TS60, trakční 48V 2x750Ah olovo, 2xměnič Studer XTM 4000, SDS Micro, solární dvouosý tracker se třemi panely
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am

Re: EP SOLAR 3215

Příspěvek od Vladon »

Ok,diky za odpoved, myslel jsem si to,ale chtel jsim si byt jistej.
Ja totiz na tento regl hodlam navesit 4 panely po 240W,ale budou postupne natocene od vychodu az po zapad. Nehodlam se otravovat s nejakym trackerem,ktery stejne defakto nemam krome strechy domu kde umistit (a kde dost fouka) a hlavne mi ty 2 panely navic pri dnesnich cenach vyjdou i levneji nez tracker a nemusim resit zadny mechanismus a elektroniku,co se teoreticky muze pokazit.
Uz menice a regulatory behem nasledujicich let se o tuto zabavu postaraji.. :)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek