AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Měniče Axpert
Pajavk
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 15, 2019 2:18 pm

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od Pajavk »

cipis píše:A tím něco ztratíš? Za pokus nic nedáš.

Jinak ten proud, to pole rozhodně nemá na to, aby dávalo 40 A ... Odhadem, z tvaru té křivky, víc jak 22 z toho nedostaneš.

Tam se začne něco přehřívat dříve, tak to přestane přidávat výkon, a pak to vypne.

Co ta termokamera?
samozřejmě napíšu za to nic nedám, jo já nečekám, že to dá 40A ale zbytečně se takhle připravuju o část výkonu a asi to je i důvod toho přehřívání. Termokameru nemám a hlavně bych to musel rozebrat do toho se mi moc pouštět nechce
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od cipis »

Ne, důvod přehřívání je nejspíš nějaká HW chyba, třeba špatně dotažený chladič, špatný tepelný přechod, někdo zapomněl pastu atd. Termokameru tu má každý druhý, podle toho, kolik se tehdy prodalo těch Housenek. Na to ten starý mobil bohatě stačí ...

Podívej se na ten kopeček, myslíš, že to má trend letět ke 40 A? To nedoletí ani omylem na 25 A.
Na tom druhém poli to vidíš krásně, když teda pomineš ty zuby, to první pole je silnější, ale ne tolik.

Rozebrané to už máš, aspoň jsi psal o filtrech, deklech atd.

Tak jestli ti nepošlou jiný fw, že by tam byla nějaká chyba, tak pak asi jedině reklamace.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Pajavk
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 15, 2019 2:18 pm

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od Pajavk »

cipis píše:Ne, důvod přehřívání je nejspíš nějaká HW chyba, třeba špatně dotažený chladič, špatný tepelný přechod, někdo zapomněl pastu atd. Termokameru tu má každý druhý, podle toho, kolik se tehdy prodalo těch Housenek. Na to ten starý mobil bohatě stačí ...

Podívej se na ten kopeček, myslíš, že to má trend letět ke 40 A? To nedoletí ani omylem na 25 A.
Na tom druhém poli to vidíš krásně, když teda pomineš ty zuby, to první pole je silnější, ale ne tolik.

Rozebrané to už máš, aspoň jsi psal o filtrech, deklech atd.

Tak jestli ti nepošlou jiný fw, že by tam byla nějaká chyba, tak pak asi jedině reklamace.
filtry a dolní dekl sem sundal kvůli zlepšení větrání ale nepomohlo to, napsal sem tak uvidíme
rva
Příspěvky: 3526
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od rva »

Filtry bych vrátil. Předcházejí tomu, že se uvnitř usazuje prach.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Neo
Příspěvky: 261
Registrován: pát kvě 27, 2022 8:40 pm
Bydliště: naplavenina u OL.

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V problém s MPPT

Příspěvek od Neo »

Pajavk píše:Ahoj, provozuju tenhle měnič ve sklepě a mám problém s přehříváním MPPT.

na jednom stringu mám 6230Wp ale je to na skoro na ploché střeše takže tak 5kWp realně, jsou to dva stringy po 7mi panelech s Voc 287V

druhý string má cca 4000kWp s Voc 330V

problém je, že ten první string je omezený na 4kW s proudem z panelů 19,5A. I když by pole dalo o dost víc, měnič to omezí na 19,5A a víc ani ťuk nepustí. Všude je psáno, že každej mppt vstup má dát 5,5kW

stím souvisí druhej problém, začne narůstat vnitřní teplota měniče a když překročí 80°C oba stringy srazí výkon na 2,5kW. Měnič je ve sklepě žádný vedro tam není, mám sundané vrchní filtry i spodní ten perforovanej plech a stejně se to přehřívá.

Napěťově mám ty stringy v tolerancích, baterka je trakční PB nemá problém si vzít 150A při nabíjení.

Pozorujete někdo něco takového ? nechápu to omezování na 4kW per string podle datashitu má dát 5,5kWp per vstup. :(
zkoušel jsem oba vstupy přehodit mezi sebou a děje se to stejně.

v příloze průběh napětí teplot a proudů od rána, je tam jasně vidět omezení při překročení teploty, nemáte někdo nějaký nápad čím to je ?

Ve stringu máš málo panelů v serii. Proudovým přetížením MPPT reglu způsobuješ jeho přehřátí.
11kw : 2 MPPT vstupy = 5,5kw : 450V =12,3A to je přibližně spočítaný proud pro trvalé zatížení.
To že má omezení proudu na 19,5A je sice hezké ale evidentně není určeno k trvalému provozu.
Potřebuješ 10 panelů s VOC 41V na jeden MPPT vstup.
Když odpojíš jeden string na Boudě a druhý tam ponecháš, tak se podle mne žádné přehřívání konat nebude.
++
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od cipis »

Podle dokumentace je to spise ten trvaly provoz, kdyz tam maji 27 A kazdy a v souctu max. 40 A.
Asi cinskych ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Neo
Příspěvky: 261
Registrován: pát kvě 27, 2022 8:40 pm
Bydliště: naplavenina u OL.

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od Neo »

[quote="cipis"Podle dokumentace je to spise ten trvaly provoz, kdyz tam maji 27 A kazdy a v souctu max. 40 A.
Asi cinskych ...[/quote] :)
takže 20A českých :)
++
Pajavk
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 15, 2019 2:18 pm

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V problém s MPPT

Příspěvek od Pajavk »

Neo píše:
Pajavk píše:Ahoj, provozuju tenhle měnič ve sklepě a mám problém s přehříváním MPPT.

na jednom stringu mám 6230Wp ale je to na skoro na ploché střeše takže tak 5kWp realně, jsou to dva stringy po 7mi panelech s Voc 287V

druhý string má cca 4000kWp s Voc 330V

problém je, že ten první string je omezený na 4kW s proudem z panelů 19,5A. I když by pole dalo o dost víc, měnič to omezí na 19,5A a víc ani ťuk nepustí. Všude je psáno, že každej mppt vstup má dát 5,5kW

stím souvisí druhej problém, začne narůstat vnitřní teplota měniče a když překročí 80°C oba stringy srazí výkon na 2,5kW. Měnič je ve sklepě žádný vedro tam není, mám sundané vrchní filtry i spodní ten perforovanej plech a stejně se to přehřívá.

Napěťově mám ty stringy v tolerancích, baterka je trakční PB nemá problém si vzít 150A při nabíjení.

Pozorujete někdo něco takového ? nechápu to omezování na 4kW per string podle datashitu má dát 5,5kWp per vstup. :(
zkoušel jsem oba vstupy přehodit mezi sebou a děje se to stejně.

v příloze průběh napětí teplot a proudů od rána, je tam jasně vidět omezení při překročení teploty, nemáte někdo nějaký nápad čím to je ?

Ve stringu máš málo panelů v serii. Proudovým přetížením MPPT reglu způsobuješ jeho přehřátí.
11kw : 2 MPPT vstupy = 5,5kw : 450V =12,3A to je přibližně spočítaný proud pro trvalé zatížení.
To že má omezení proudu na 19,5A je sice hezké ale evidentně není určeno k trvalému provozu.
Potřebuješ 10 panelů s VOC 41V na jeden MPPT vstup.
Když odpojíš jeden string na Boudě a druhý tam ponecháš, tak se podle mne žádné přehřívání konat nebude.
to zkusím ale vysvětli mi tedy prosím, když sem ho kupoval tak sem věřil, že to můžu zatěžovat až na 27A tak jak to uvádí výrobce, proč tedy v reálu končí na 19,5A ?
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od cipis »

On nekonci na 19.5 A, on konci na 80st.C ... Uz to pisu asi po treti ... Neco je tam blbe, to neni mozne, aby to tak topilo.
Jestli to nechces rozdelavat, tak to reklamuj, jestli to reklamovat nejde, tak to rozdelej, pujc/kup termo kameru a zjisti, co se kde hreje, kde je zdroj. Az tohle odladis, tak teprve pak muzes spekulovat, jestli to umi 20 ci 25 A. Jmenovite, co jsi udaval u panelu, tak ti to neda, viz. tvar krivky.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Pajavk
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 15, 2019 2:18 pm

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od Pajavk »

cipis píše:On nekonci na 19.5 A, on konci na 80st.C ... Uz to pisu asi po treti ... Neco je tam blbe, to neni mozne, aby to tak topilo.
Jestli to nechces rozdelavat, tak to reklamuj, jestli to reklamovat nejde, tak to rozdelej, pujc/kup termo kameru a zjisti, co se kde hreje, kde je zdroj. Az tohle odladis, tak teprve pak muzes spekulovat, jestli to umi 20 ci 25 A. Jmenovite, co jsi udaval u panelu, tak ti to neda, viz. tvar krivky.
v minulý odpovědi jsem ti dal graf kdy to jasně po vystoupání hodinu jelo trvale na 19,5A než se to přehřálo, takže ne teplota to omezí až po čase, ještě předtím to omezuje samotnej regulátor. Než to tu těžkou krabici začnu rozmontovávat hledám prvně jednodušší příčinu jako je chyba ve fw apod.
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od cipis »

To máš špatnou úvahu.
Je 80°C? Začni to omezovat. Je těch 80°C už xx (60) minut? Stáhni výkon a nech to vychládnout.
Z těch grafů to není moc poznat, když nemají stejnou časovou osu, ale tu hodinu jsi tam ukázal jednou, kdežto ty další grafy ukazují, že to jde dolů nedlouho po té, co to dosáhne 80°C. Navíc v jednom z těch grafů je vidět i vysoký odběr na AC straně.
Stále zaměňuješ příčinu s následkem. Tobě to vypíná na teplotu, omezování výkonu mppt je také kvůli teplotě, protože prostě už to má 80.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od PetrDubi »

Na tom obrázku, kde je několik grfů najednou je vidět, že proud i výkon rovnoměrně stoupá až do chvíle, kdy teplota dosáhne 80°C (ten čas odpovídá) a potom přestane stoupat, takže se (alespoň podle těch grafů) ten proud nedostane výš kvůli přehřátí - podívej se na ty časy pořádně..

Schválně jsem koukal na svůj měnič a včera jsem měl chvíli nejvyšší teplotu 59°C, ale to bylo v době, kdy okolo něj bylo 26°C, z panelů šlo 4,8 kW a na výstupu měniče bylo 5,7 kW, takže docela slušná zátěž (manželka řádila ;) ). Když nabíjel do baterek 4 kW a spotřeba ny výstupu byla 2 kW, tak se teplota nedostala nad 54°C.
Takže se taky přikláním k tomu, že je tam prostě něco špatně ohledně HW, protože tvůj měnič musí být nadimenzovaný na větší výkon a má tam 6 ventilátorů (já mám 3). V tu dobu kdy se ti přehřál a začal snižovat výkon, jsi tam měl podobný výkony jako já, ale o 20°C vyšší teplotu. A 54°C (moje teplota při výkonu z panelů 6 kW a výstup 2 kW) jsi tam měl v době, kdy jsi odebirál kolem 1 kW a z panelů ti šlo kolem 3,7 kW. Prostě tam je fakt něco špatně..
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Pajavk
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 15, 2019 2:18 pm

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od Pajavk »

PetrDubi píše:Na tom obrázku, kde je několik grfů najednou je vidět, že proud i výkon rovnoměrně stoupá až do chvíle, kdy teplota dosáhne 80°C (ten čas odpovídá) a potom přestane stoupat, takže se (alespoň podle těch grafů) ten proud nedostane výš kvůli přehřátí - podívej se na ty časy pořádně..

Schválně jsem koukal na svůj měnič a včera jsem měl chvíli nejvyšší teplotu 59°C, ale to bylo v době, kdy okolo něj bylo 26°C, z panelů šlo 4,8 kW a na výstupu měniče bylo 5,7 kW, takže docela slušná zátěž (manželka řádila ;) ). Když nabíjel do baterek 4 kW a spotřeba ny výstupu byla 2 kW, tak se teplota nedostala nad 54°C.
Takže se taky přikláním k tomu, že je tam prostě něco špatně ohledně HW, protože tvůj měnič musí být nadimenzovaný na větší výkon a má tam 6 ventilátorů (já mám 3). V tu dobu kdy se ti přehřál a začal snižovat výkon, jsi tam měl podobný výkony jako já, ale o 20°C vyšší teplotu. A 54°C (moje teplota při výkonu z panelů 6 kW a výstup 2 kW) jsi tam měl v době, kdy jsi odebirál kolem 1 kW a z panelů ti šlo kolem 3,7 kW. Prostě tam je fakt něco špatně..
ventilátory má jen 3 dole, ten úplně vlevo by měl protahovat vzduch přes regulátory MPPT a znatelně z něj horkejch vzduch vyfukuje. Ještě sem nějakej jinej den vynesl do grafu ampér obou stringů + v pozadí teplota, koukni na to.
axpert2.png
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od PetrDubi »

Měl jsem za to, že jsem někde viděl 6 fans, když jsem koukal na parametry, ale mohl jsem se překouknout a jsou tam jenom ty 3.
Ten propad v těch cca. čtvrt na dvanáct jak máš kroužek byl mrak nebo to omezil měnič kvůli teplotě (poznal by jsi asi podle napětí na panelech jestli taky klesnulo, tak mrak a jestli naopak stoupnulo, tak měnič) ?
Každopádně ta teplota je prostě na ty výkony a proudy moc vysoká..
Jo a jaká je teplota okolí měniče?
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od cipis »

Ty prostě neposloucháš nebo to nechceš slyšet.
Co je nejasného na tom, že systém zjistí, že mu leze do prdele teplota, tak začne omezovat, no a když to už nepomůže, tak to shodí o mnoho víc?
I těch pro tebe alibistických 71°C je strašlivě moc.
Nevím, co pořád chceš slyšet? Že tu má někdo fw, který nahraješ a zázračně se ti přestane zahřívat a všechno pojede jako víno?
V té krabici je něco špatně. Máš záruku, koupil jsi to tady? Jestli ano, tak to reklamuj, před tím ale udělej pár dnů grafy s nominální hodnotou stringů, ne že tam budeš mít, sic teoreticky, podstatně víc, než je ve specifikaci krabice.
Pokud jsi to koupil někde v číně/jiné prdeli, tak jsi v prdeli se zárukou, a musíš se tomu pověnovat sám.

Už jsi sehnal tu termokameru? Třeba tady https://mobil.bazos.cz/inzerat/17321299 ... amerou.php

Jinak spousta lidí tady na fóru si ten mobil koupila, a nebylo jich málo. A u většiny to dopadlo tak, že si ověřili, co potřebovali, no a teď se to všem někde válí, až zase bude nějaký problémek.

A těch S61, co jsme tehdy v prosinci vykoupili několikrát repasovníka, tak je plný bazar:
https://www.bazos.cz/search.php?hledat= ... =&kitx=ano

Jinak teda si myslím, že asi všichni vidí, že to pole ani nemá potenciál, jít výše, jak už jsem také dvakrát psal. Vždyť se podívej na tu křivku, ikdyby to nebylo omezené kvůli teplotě, tak ti to přidá jednotky Ampér, ale rozhodně ne násobky. To fyzikálně není ani možné. Ty křivky jsou kopečky, ne velehory.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Pajavk
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 15, 2019 2:18 pm

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od Pajavk »

cipis píše:Ty prostě neposloucháš nebo to nechceš slyšet.
Co je nejasného na tom, že systém zjistí, že mu leze do prdele teplota, tak začne omezovat, no a když to už nepomůže, tak to shodí o mnoho víc?
I těch pro tebe alibistických 71°C je strašlivě moc.
Nevím, co pořád chceš slyšet? Že tu má někdo fw, který nahraješ a zázračně se ti přestane zahřívat a všechno pojede jako víno?
V té krabici je něco špatně. Máš záruku, koupil jsi to tady? Jestli ano, tak to reklamuj, před tím ale udělej pár dnů grafy s nominální hodnotou stringů, ne že tam budeš mít, sic teoreticky, podstatně víc, než je ve specifikaci krabice.
Pokud jsi to koupil někde v číně/jiné prdeli, tak jsi v prdeli se zárukou, a musíš se tomu pověnovat sám.

Už jsi sehnal tu termokameru? Třeba tady https://mobil.bazos.cz/inzerat/17321299 ... amerou.php

Jinak spousta lidí tady na fóru si ten mobil koupila, a nebylo jich málo. A u většiny to dopadlo tak, že si ověřili, co potřebovali, no a teď se to všem někde válí, až zase bude nějaký problémek.

A těch S61, co jsme tehdy v prosinci vykoupili několikrát repasovníka, tak je plný bazar:
https://www.bazos.cz/search.php?hledat= ... =&kitx=ano

Jinak teda si myslím, že asi všichni vidí, že to pole ani nemá potenciál, jít výše, jak už jsem také dvakrát psal. Vždyť se podívej na tu křivku, ikdyby to nebylo omezené kvůli teplotě, tak ti to přidá jednotky Ampér, ale rozhodně ne násobky. To fyzikálně není ani možné. Ty křivky jsou kopečky, ne velehory.
nevim proč reaguješ tak podrážděně normálně tu diskutujeme, pár hodnotnejch podnětů se tu objevilo o tom to forum snad je až to bude někdo řešit někdo další. Jestli ti to vadí tak na to nereaguj
Pajavk
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 15, 2019 2:18 pm

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od Pajavk »

PetrDubi píše:Měl jsem za to, že jsem někde viděl 6 fans, když jsem koukal na parametry, ale mohl jsem se překouknout a jsou tam jenom ty 3.
Ten propad v těch cca. čtvrt na dvanáct jak máš kroužek byl mrak nebo to omezil měnič kvůli teplotě (poznal by jsi asi podle napětí na panelech jestli taky klesnulo, tak mrak a jestli naopak stoupnulo, tak měnič) ?
Každopádně ta teplota je prostě na ty výkony a proudy moc vysoká..
Jo a jaká je teplota okolí měniče?
dole vidím jen tři, dva vpravo a jeden vlevo. Přidal sem tam napětí asi fakt zastínění napětí padlo na obou stringách trochu níž. Teplota okolí je okolo 25°C je to suchý provětrávaný sklep. Okolo měniče je místa také dost není nikde narvaný u skříně apod.
axpert2.png
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od PetrDubi »

Jasně, takže to byl jenom nějaký mrak.

Každopádně bohužel musím souhlasit s Cipisem, že je tam spíš nějaký HW problém a budeš muset měnič buď reklamovat nebo otevřít a zjistit co je za problém. Když to pojede při těch teplotách co tam máš, taky ti za chvíli odejdou kondíky a tranzistorům/igbt se dost sníží životnost.. Klidně se mohlo stát, že tam při montáži blbě nasadili nebo nepřichytili usměrňovače vzduchu a teď překáží při chlazení, nebo se mohlo stát cokoliv jinýho..
Každopádně když ho takhle budeš provozovat dál, tak to za nějakou dobu skončí poruchou měniče.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od cipis »

Do toho grafu ještě AC výrobu. Někde to vypadalo, že to také teplotě zrovna nepřidá ...
Je to nejspíš špatně chlazené. Bez snímků z kamery se dál nepohneme. Také tam mohla zdechnout část paralelně spojených spínacích prvků, no a bude to jen čím dál horší, jak píše kolega.
Nebo také kecá teplotní čidlo, ale to zjistíš též tou kamerou. Ale když z toho fouká opravdu horký vzduch ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
jansol
Příspěvky: 39
Registrován: stř led 19, 2022 9:41 pm
Lokalita: Mirovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13650
Kapacita baterie [kWh]: 28
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Mirovice

Re: AXPERT MAX II TWIN 11kW-48V nabíjecí proud

Příspěvek od jansol »

cipis píše:Ty prostě neposloucháš nebo to nechceš slyšet.
Co je nejasného na tom, že systém zjistí, že mu leze do prdele teplota, tak začne omezovat, no a když to už nepomůže, tak to shodí o mnoho víc?
I těch pro tebe alibistických 71°C je strašlivě moc.
Nevím, co pořád chceš slyšet? Že tu má někdo fw, který nahraješ a zázračně se ti přestane zahřívat a všechno pojede jako víno?
V té krabici je něco špatně. Máš záruku, koupil jsi to tady? Jestli ano, tak to reklamuj, před tím ale udělej pár dnů grafy s nominální hodnotou stringů, ne že tam budeš mít, sic teoreticky, podstatně víc, než je ve specifikaci krabice.
Pokud jsi to koupil někde v číně/jiné prdeli, tak jsi v prdeli se zárukou, a musíš se tomu pověnovat sám.

Už jsi sehnal tu termokameru? Třeba tady https://mobil.bazos.cz/inzerat/17321299 ... amerou.php

Jinak spousta lidí tady na fóru si ten mobil koupila, a nebylo jich málo. A u většiny to dopadlo tak, že si ověřili, co potřebovali, no a teď se to všem někde válí, až zase bude nějaký problémek.

A těch S61, co jsme tehdy v prosinci vykoupili několikrát repasovníka, tak je plný bazar:
https://www.bazos.cz/search.php?hledat= ... =&kitx=ano

Jinak teda si myslím, že asi všichni vidí, že to pole ani nemá potenciál, jít výše, jak už jsem také dvakrát psal. Vždyť se podívej na tu křivku, ikdyby to nebylo omezené kvůli teplotě, tak ti to přidá jednotky Ampér, ale rozhodně ne násobky. To fyzikálně není ani možné. Ty křivky jsou kopečky, ne velehory.
Zdravím,má ta termokamera u uváděného telefonu termo lupu?Pokud ano hned si ho objednávám.Jinak je to pro hledání
teplotně přetížené součástky SMD o velikosti mm na desce docela problém.
Měnič Deye 12KW,MPPT1 10S MPPT2 10S a MPPT3 10S longi panely 455W.Baterie EELBattery
2x14KW.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek