Totální repase velkých NiCd článků

NiCd baterie, zkušenosti, obnova kapacity, údržba
LubošV
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 18, 2011 11:42 am

Totální repase velkých NiCd článků

Příspěvek od LubošV »

Zdravím!
Našla by se v Česku soukromá firma, která by byla schopna zapouzdřit kompletní Ni-Cd články do nového obalu, pak články reaktivovat třeba peroxidem vodíku a naplnit elektrolytem? Jedná se o kompletní desky včetně pólových sběračů ze starých armádních staničních baterií s kapacitou 100 - 200Ah (bez obalu a elytu), které byly minimálně používané a lze je získat za minimální cenu a ve velkém množství ...cca stovky kusů, možná i víc.
Pro ostrovní FVE ideální laciný zdroj akumulace elektřiny! Případné info prosím na mobil 602 529 559.
Dík, Luboš
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Totální repase velkých NiCd článků

Příspěvek od gupa »

Minimálně používané a potřebují totální repasi? To je zvrhlost.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
LubošV
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 18, 2011 11:42 am

Re: Totální repase velkých NiCd článků

Příspěvek od LubošV »

Desky obojí polarity jsou určitě vizuálně OK, jen stačí číst..je nutno je vložit do nového obalu a zalít elytem.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Totální repase velkých NiCd článků

Příspěvek od gupa »

LubošV píše:Desky obojí polarity jsou určitě vizuálně OK, jen stačí číst..je nutno je vložit do nového obalu a zalít elytem.


Odhaduji rozpočet při 20x1000Ah/1,2V "jen na obaly louh, práce a energie" 50 tisíc bez DPH.

Nové Hopecke v lepší kapacitě 24V910Ah tj2Vx12 a hlavně nové vyjdou na cca 72tisíc vč. DPH.

http://shop.mypower.cz/hoppecke-6-opzs- ... TIu-Dd5uCk

Kyselé články jdou také repasovat, ale neumím naně oproti NiCd vytvořit rozpočet. Doufám, že Vám to pomůže se jaksi zorientovat v nákladech za materiál, práci a energii.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Totální repase velkých NiCd článků

Příspěvek od PavelR »

gupa píše:
LubošV píše:Desky obojí polarity jsou určitě vizuálně OK, jen stačí číst..je nutno je vložit do nového obalu a zalít elytem.


Odhaduji rozpočet při 20x1000Ah/1,2V "jen na obaly louh, práce a energie" 50 tisíc bez DPH.

Nové Hopecke v lepší kapacitě 24V910Ah tj2Vx12 a hlavně nové vyjdou na cca 72tisíc vč. DPH.

http://shop.mypower.cz/hoppecke-6-opzs- ... TIu-Dd5uCk

Kyselé články jdou také repasovat, ale neumím naně oproti NiCd vytvořit rozpočet. Doufám, že Vám to pomůže se jaksi zorientovat v nákladech za materiál, práci a energii.
ale to je olovo to je s nicd nesrovnatelny. o repase olova jsem neslysel to probíhá jak kdyz jsou desky sezrany?
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Totální repase velkých NiCd článků

Příspěvek od gupa »

Dá se srovnat ledacos. Idea podložená faktickými čísly je k nezaplacení a dost se může nakonec ušetřit. Když jsou elektrody špatné, tak se musí nahradit... jak to probíhá, tak to u 2V článků nevím.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Totální repase velkých NiCd článků

Příspěvek od PavelR »

Prozatím mi vychází cena cca 580kč/článek včetně desek, obalu, elytu, daně, bez práce (práci dodám osobně). Měl by mít kapacitu cca 350Ah. Reálná kapacita se ukáže po testu prvních vzorků. Pokud se tato akce zadaří budu informovat ...
LubošV
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 18, 2011 11:42 am

Re: Totální repase velkých NiCd článků

Příspěvek od LubošV »

Vážení ostrovní fotovoltaici,
po osobní návštěvě místa uložení desek tento pátek jsem byl zděšen stavem, v jakém se nacházejí. Evidentně tupé hlavy zaměřené na odprodej Ni desek do hutí nepochopily, že s demontovanými sestavami desek nelze házet jako s dlažební kostkou. Něco použitelného bylo vybráno a bude kapacitně odzkoušeno u Alkalu. Původní myšlenka zajistit pro vás levný a spolehlivý akumulátor el. energie tak začíná dostávat pomalu ale jistě na pr*el. O dalším vývoji budu já nebo kolega PavelR informovat.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek