LOXONE + STUDER

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
zemich
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 22, 2022 2:21 pm
Lokalita: Ostrava

LOXONE + STUDER

Příspěvek od zemich »

Zdravím,
chtěl bych poprosit o radu. Snažím se rozchodit komunikaci Studer Xcom232 vs. Loxone RS232 extension a nějak mi to pořád nejde. Mám tech.specif. Xtender serial protocol a od Loxone všechny možné manuály, ale nedaří se mi to v Loxone nestavit. Všiml jsem si že to tady několik borců úspěšně provozuje. Potřeboval bych nasměrovat při tom nastavení parametrů komunikace, možná by mi stačil ukázkový příklad vyčítání hodnot ze Studeru. Kdyby byl někdo zkušený ochotný poradit, byl bych moc rád.
Díky
dusanmsk
Příspěvky: 314
Registrován: pát říj 15, 2021 10:41 am
Lokalita: Stredocesky kraj
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11250
Kapacita baterie [kWh]: 9.6
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LOXONE + STUDER

Příspěvek od dusanmsk »

Ja mam loxone, montujem studer, ale urcite to do loxone nebudem prepajat napriamo, ale naprogramujem si to nejak normalne bokom na nejakom mikrokontroleri, pripadne rpi. To by ma jeblo to v tej zelenej sracke parsovat a spracovavat.
30*375 Wp JJZ, 2xXTM4000, 2xVT-80, 2xUS5000
zemich
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 22, 2022 2:21 pm
Lokalita: Ostrava

Re: LOXONE + STUDER

Příspěvek od zemich »

tomu rozumím, ale já potřebuju získat jen pár hodnot jako vstupní parametry pro energetický manažer kvůli vytěžování přebytků výroby
cadyshack
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 02, 2023 7:16 am
Lokalita: Benešovice

Re: LOXONE + STUDER

Příspěvek od cadyshack »

Zdravím,
budu řešit to samé, vyčítat pár hodnot pro energetický manager, povedlo se Ti to nějak nastavit?
Díky.
zemich
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 22, 2022 2:21 pm
Lokalita: Ostrava

Re: LOXONE + STUDER

Příspěvek od zemich »

Zatím nic moc. Hledám inspiraci zde a na fóru věnovanému Loxone. Došel jsem k závěru, źe by to mohlo jít propojením Studer(rs232) <--> Arduino <--> Loxone, Takže jsem pořídil Arduino a zkouším. Až to rozchodím určitě dám vědět. Podle jednoho starého tématu https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=61&t=1588 od uživatele Frenky komunikace Studer <> Arduino funguje spolehlivě. Komunikace Arduino <> Loxone pomocí UDP tuším že taky. Teď to "jenom" propojit programově v Arduinu. Já to nikdy nedělat, takže se seznamuju s prostředím.
cadyshack
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 02, 2023 7:16 am
Lokalita: Benešovice

Re: LOXONE + STUDER

Příspěvek od cadyshack »

Díky moc za info. Nedá se to nějak elegantněji rozběhat přes Studer Xcom-485i a Loxone Modbus extension? Nezkoušel to někdo?
zemich
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 22, 2022 2:21 pm
Lokalita: Ostrava

Re: LOXONE + STUDER

Příspěvek od zemich »

Tak se mi to podařilo rozchodit. Je to můj první projekt v Arduinu, ale nakonec to nebylo tak těžké.
Ještě jsem oslovil Frenky-ho a ten mi ochotně poradit a poskytl svůj kód do Arduina. (velmi inspirativní čtení)
Ještě jednou děkuju. Takže teď průběžně čtu zvolené parametry ze Studeru a posílám do Loxone(UDP).
Nedělám to kvůli monitoringu, ale rozšíření počtu relé ovládaných v závislosti na hodnotách ze Studeru, zejména pro vytěžování přebytků.

použité komponenty:
- Arduino Uno
- Ethernet shield
- Displej LCD2004 IIC/I2C, 20x4 znaky, modré podsvícení (NEMUSÍ BÝT)
- Převodník RS232 na TTL, modul s MAX3232
SAL_2.jpg
ještě zdrojový kód
SAL_2_lite.ino
(3.58 KiB) Staženo 100 x

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek