Potrebujem radu

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
NEVO
Příspěvky: 7
Registrován: úte zář 06, 2022 3:16 pm

Potrebujem radu

Příspěvek od NEVO »

Zdravim v decembri som podal žiadosť o pripojenie malého zdroja do 10kw.
Moja FVE 6 panelov RESUN 560Wp (3,36kWp)
menič growatt SPF 5000 SE
A prišla mi takáto odpoveď:

Dobrý deň,

Podľa §2, ods. 3 d) zákona 309/2009 o podpore obnoviteľných zdrojov energie a vysoko účinnej kombinovanej výroby a o zmene a doplnení niektorých zákonov od 1.12.2022 platí, že celkový inštalovaný výkon zariadenia výrobcu elektriny využívajúceho ako zdroj slnečnú energiu je súčet menovitých výkonov meničov na strane striedavého napätia. Pre korektné vybavenie žiadosti stornujte aktuálnu a podajte novú žiadosť so správnymi údajmi. Ďakujeme.
Tak som to samozrejme stornoval a podal novú v ktorej je výkon 5kW
A potom mi přišla odpověď ktorá má už úplne dostala :

Dobrý deň

V žiadosti uvádzate pripojenie Malého zdroja - 1 fáza; 5 kW. Podľa Technických podmienok SSD, a.s. a podľa podmienok pripojenia v zmysle §4a zákona 309/2009 o podpore obnoviteľných zdrojov energie a vysoko účinnej kombinovanej výroby a o zmene a doplnení niektorých zákonov je možné pripojiť Malý zdroj s celkovým inštalovaným výkonom, ktorý nepresiahne hodnotu s istením 16 A na jednej fáze (3,68 kW).

Pre požadovaný výkon 5 kW je potrebné uvažovať s viacfázovým pripojením.

V prípade požadovaného 1-fázového pripojenia musíte použiť iný striedač.

Pre korektné vybavenie žiadosti prosím stornujte aktuálnu a podajte novú žiadosť so správnymi údajmi.

Ďakujeme

Poraďte mi niekto ako stymi "vychcancami" vybabrať alebo ako to obísť bez toho aby som kupoval nový menič !

Napadla ma taká vec že keby mal niekto menič growatt SPF 3500 SE
ktorý je zvonka úplne rovnaký ako ten môj, a naskenovali by mi štitky a já by som si ich prelepil, tak by to šlo? Čo vy na to?
Ofgrid Growatt SPF 5000 SP
Panely 6x Sunsolar 560Wp
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Potrebujem radu

Příspěvek od Diablo1st »

V prvom rade si treba ešte raz prečítať podmienky registrovania na fóre ;)

K danému problému:
- je vôbec ten menič schválený distribučkou? Podľa mňa nie, čiže podľa mňa ho SSD odmietne pripojiť aj po odstránení formálnych chýb. Tým chybám sa dalo prejsť preštudovaním si pripojovacích podmienok na stránkach distribútora.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
FrantisekCa
Příspěvky: 108
Registrován: sob zář 10, 2022 5:20 pm

Re: Potrebujem radu

Příspěvek od FrantisekCa »

Neviem ako chces ochcat tých 3,68 kW na fázu.
Ak si myslíš, že oni sú tak blbí a s novým elektromerov nebudú vedieť, ako a koľko je dodávané do siete, tak si na omyle. Vychcal si sám so sebou a týmto zmýšľaním ti akurát hrozí odstrihnutie drátov do baraku a mastná pokuta.
Ďalšia vec, kto ti "ošéfuje" papiere potrebné k pripojeniu???
Si úplne mimo...
A si úplne mimo aj tu na fóre. Prečítaj si pravidlá ...
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Potrebujem radu

Příspěvek od Soban »

Jak psaly předemnou na 1f lze připojit pouze 16A.

Takže počkat až změní podmínky.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek