Solax X3 Hybrid G4 - EPS prodleva po výpadku DS

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
pavelstnl
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 29, 2022 10:37 am

Solax X3 Hybrid G4 - EPS prodleva po výpadku DS

Příspěvek od pavelstnl »

Dobrý den, nevíte někdo jestli se dá nějakým způsobem eliminovat, nebo někde nastavit prodleva na EPS výstupu po výpadku DS?
Mám nastaveno External ATS na ENABLE aby se mi napětí na EPS objevilo až po výpadku DS.
Nechal jsem si zapojit přepnutí celého domu na EPS pomocí reverzního stykače, ale je tam prodleva při náběhu asi 1-2 s a tím mi popadá komp, internet atd.
Za reakce budu vděčný, díky, Pavel
RSvorcik
Příspěvky: 14
Registrován: úte úno 08, 2022 10:29 pm

Re: Solax X3 Hybrid G4 - EPS prodleva po výpadku DS

Příspěvek od RSvorcik »

Proč tam nenastavíte napětí na trvalo? Zkrátíte si dobu prodlevy. Nebo co dát část spotřebičů přímo bez stykače. Samozřejmě s ohledem na přetížení střídače. Prodleva bude v ms.
pavelstnl
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 29, 2022 10:37 am

Re: Solax X3 Hybrid G4 - EPS prodleva po výpadku DS

Příspěvek od pavelstnl »

No nevím jak by pak měl být zapojený ten reverzní stykač pokud by tam bylo napětí natrvalo??
Samostatná větev, zapojená na EPS výstup u mě není technicky možná, znamenalo by to překopat (a rozkopat) rozvody, protože to co bych potřeboval zálohovat (lednice, světla, kotel, čerpadlo) je každý jinde.
Přikládám získané schéma, podle kterého mě to elektrikář zapojoval - není tam zapojeno to ODSTAVENÍ OD SÍTĚ TLAČÍTKEM, zapojena je pouze ta STYKAČOVÁ SESTAVA.
Pokud někdo poradí, jak to zapojit i s tím stálým napětím na EPS tak budu vděčný.
Díky, Pavel
Přílohy
reverzni_stykac.png
RSvorcik
Příspěvky: 14
Registrován: úte úno 08, 2022 10:29 pm

Re: Solax X3 Hybrid G4 - EPS prodleva po výpadku DS

Příspěvek od RSvorcik »

Předně stykače musí mít mechanické blokování. Jinak stačí dodat jedno relé kde bude jeden stykač na spínacím kontaktu a druhý na rozpínacím kontaktu. Samozřejmě na správném napájení jedno síť a druhé ups obojí s jištěním. A pozor měli by být rozděleny vodiče N. Nevím kčemu tam máte ty tlačítka. Pozor na přetížení měniče. Stačí k tomu přetížení domácí kompresor, vodárna je to hned.
pavelstnl
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 29, 2022 10:37 am

Re: Solax X3 Hybrid G4 - EPS prodleva po výpadku DS

Příspěvek od pavelstnl »

Podrobnější popis jsem Vám poslal do SZ.
Stykač je reverzační, s mechanickým blokováním, akorát už si to v hlavě nedokážu srovnat, jak to zapojit, když pak bude EPS stále pod napětím.
Ty "TLAČÍTKA" zapojena nejsou. Přetížení beru v úvahu ale v mém případě to je opravdu jediné schůdné řešení, i když né ideální.
Děkuji, Pavel

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek