Goodwe a komunikace s Dyness

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
marekmanour
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 29, 2022 12:52 pm
Lokalita: Plzeň jih

Goodwe a komunikace s Dyness

Příspěvek od marekmanour »

Zdravím všechny ochotné pomoci. Mám nainstalováno Goodwe 10 ET Plus + baterie Dyness T10. Po spuštění nekomunikovala BMS, tak jsem zažádal podporu Goodwe o aktualizaci FW ( původní 820 a nyní 1023 ). Přesto v PV Masteru když zvolím Dyness HV Tower, tak stále nic. Prosím o radu, dělám něco špatně nebo jak dál. FVE budována svépomocí. Díky za rady
digital
Příspěvky: 20
Registrován: úte pro 06, 2022 6:41 pm
Lokalita: Ostrava

Re: Goodwe a komunikace s Dyness

Příspěvek od digital »

Goodwe podporuje dyness tower T10. Jenze PV master by si to mel najit sam. Nechej PV mastra dostatecne dlouho spusteny aby se zobrazily online hodnoty spotreb a teprve pak di do nastaveni. Kdyztak shod PV mastra(vymaz z pameti telefonu).
GoodWE10K-ET, BMS SC0500-100 + 7 pylontech H48050, 6,4KW
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Goodwe a komunikace s Dyness

Příspěvek od cipis »

Když to máš budované svépomocí, tak proč máš v profilu, že chceš prodávat a nechat se dotovat?
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
blackhouse
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 14, 2023 9:51 am
Lokalita: Východní Čechy

Re: Goodwe a komunikace s Dyness

Příspěvek od blackhouse »

Kombinace Dyness/GoodWe mívá prý často potíže s komunikací. Pokud máš Dyness vyrobenou před 28.08.2022, potřebuješ na komunikační kabel na straně baterie vložit RJ45 rozdvojku a terminační odpor, mělo by to být součástí balení. Verzi baterie ověříš jednoduše ze sériového čísla BDU: pozice 8-9 značí rok výroby, 10-13 pak měsíc a den.

Už jsem řešil problém v komunikaci i u novějších, pak je potřeba odpor spíš na stranu GoodWe. Moje konkrétní řešení (ne z mojí hlavy): koupit connection box se zářezovými svorkami (https://www.intelek.cz/cat_tree.jsp?bpa ... C3%AD+boxy) a 120 Ohm odpor. Odpoj komunikaci z baterky do měniče, nejlíp vypni celý systém. Komunikační kabel k BMS stříhni poblíž BMS (ale magnety na samém konci tam nech). Stačí ti modrá a modrobílá žíla, zbytek můžeš vystříhnout. Modrou z obou stran na svorky č. 4, modrobílou na č. 5. Pak mezi svorky 4 a 5 na jedné nebo druhé straně natlač ten odpor. Lépe se to dělá, když tu desku uvnitř boxu vyšroubuješ z pouzdra. - všechno poctivě zadělej a připoj, nastartuj systém a mělo by fungovat, PV master už ji uvidí.
Uživatelský avatar
mp3chudaci
Příspěvky: 3
Registrován: ned črc 02, 2023 7:50 am
Lokalita: cesky brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2.82
Kapacita baterie [kWh]: 0

Goodwe a komunikace s Dyness

Příspěvek od mp3chudaci »

cipis píše:Když to máš budované svépomocí, tak proč máš v profilu, že chceš prodávat a nechat se dotovat?
proč by se stavba svépomocí měla vylučovat s prodejem a dotacemi? nedavno jsem volal na infolinku nove zelene usporam a pani mi priznala, ze oni nekontroluji kdo elektrarnu stavel, ale ze potrebuji jen potvrzeni od revizaka, distributora o prvnim paralernim pripojeni a od zari 2023 uz nebude vyzadovano ani dokladani faktur od realizacni firmy. tzn. pokud je svepomocny stavitel platce dph, s elektrikarskymi zkusenostmi a dostatecne nastudovanym tematem fotovoltaiky, je pomerne snadne vse udelat svepomoci a treba 10kwp elektrarnu postavit treba za 300.000,-. pak zazadat o dotaci a mit krasnou navratnost. sehnat revizaka a vse dokoncit s pripojenim k distribucni siti i s vlastni administrativou neni nic narocneho.


Sent from my iPhone using Tapatalk
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Goodwe a komunikace s Dyness

Příspěvek od PavelR »

ona ta otazka v te registraci je blbe polozena. mela by byt samostatna otazka na dotace a saostatna na prodej.
Pokud si fve poridim za svoje a chci prodavat za trznich podminek nevimdim v tom problem ani tady snad s forem.
Pro me to je stejne jako kdyz na trhu prace prodavam svoji praci.

sry za OT

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek