Oprava VS-70

Regulátory Studer
Arambajk
Příspěvky: 75
Registrován: pát zář 02, 2022 9:05 pm

Oprava VS-70

Příspěvek od Arambajk »

Ahoj,
dostala se mi do ruky nefunkční Studer VS-70, když jsem to bral, tak jsem si ze srandy říkal, že to opravím i kdybych do toho měl psát nový SW...

Po rozebrání samozřejmě silovka v pořádku, jediný MCU je zničený nějakým přepětím z konektoru AUX relátek (kdovíco tam měl kdo připojené)

MCU vyměním, ale bez bootloaderu tam nedostanu originální SW, což je škoda (jedině mít štěstí, že by používali nějaký běžný, počítám že SW je v externí flashce a po resetu se natáhne do RAMky MCU a skočí na začátek, při upgrade se po CANu přepíše ta externí flashka a restartuje, nebo se mýlím?)

Nemá někdo náhodou ten bootloader k dispozici, nebo zkušenosti s opravami? Nebo je šance sehnat náhradní řídící desku do VS-70, anebo tuhle poslat do Studeru k naprogramování?

Těšil jsem se na nějaký běžný opravy silovky nebo výměnu driverů apod, ale tohle jsem nečekal. Já tyhle STM32 procesory hodně používám, s programováním není problém, ale zase je škoda, že když tam udělám vlastní řízení, tak to nebude spolupracovat se zbytkem systému.
Obrázek
yolo80
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 09, 2022 11:08 am

Re: Oprava VS-70

Příspěvek od yolo80 »

Opravoval som jeden Studer XTH a tiez sa to javilo ze je zle CPU. Vsetky napatia do procesora boli ok ale procesor nesiel. Vadny bol maly keramicky smd kondenzator na resete CPU. Je to pin ktory vedie zo stabilizatora napajania a uvolni reset CPU az ked je napajanie ok.
Arambajk
Příspěvky: 75
Registrován: pát zář 02, 2022 9:05 pm

Re: Oprava VS-70

Příspěvek od Arambajk »

yolo80 píše:Opravoval som jeden Studer XTH a tiez sa to javilo ze je zle CPU. Vsetky napatia do procesora boli ok ale procesor nesiel. Vadny bol maly keramicky smd kondenzator na resete CPU. Je to pin ktory vedie zo stabilizatora napajania a uvolni reset CPU az ked je napajanie ok.
Tady bohužel procesor bere 1A na 1,8V a topí přímo čip, ne součástky okolo. Kupodivu se mi podařilo na něj připojit za tohohle stavu ST-link programátorem, ale říká samozřejmě "readout protection level 1" takže žádná naděje na zkopírování do nového. (By mě zajímalo jak to zkopírovali ti z fangpusunu, asi to vynesl někdo z firmy)
Charlie_XZ
Příspěvky: 50
Registrován: pon led 06, 2020 5:58 pm

Re: Oprava VS-70

Příspěvek od Charlie_XZ »

Arambajk píše: Tady bohužel procesor bere 1A na 1,8V a topí přímo čip, ne součástky okolo. Kupodivu se mi podařilo na něj připojit za tohohle stavu ST-link programátorem, ale říká samozřejmě "readout protection level 1" takže žádná naděje na zkopírování do nového. (By mě zajímalo jak to zkopírovali ti z fangpusunu, asi to vynesl někdo z firmy)
Za cca 100 USD vyčtou téměř cokoliv zde https://www.break-ic.com/index.asp
Arambajk
Příspěvky: 75
Registrován: pát zář 02, 2022 9:05 pm

Re: Oprava VS-70

Příspěvek od Arambajk »

Charlie_XZ píše:
Arambajk píše: Tady bohužel procesor bere 1A na 1,8V a topí přímo čip, ne součástky okolo. Kupodivu se mi podařilo na něj připojit za tohohle stavu ST-link programátorem, ale říká samozřejmě "readout protection level 1" takže žádná naděje na zkopírování do nového. (By mě zajímalo jak to zkopírovali ti z fangpusunu, asi to vynesl někdo z firmy)
Za cca 100 USD vyčtou téměř cokoliv zde https://www.break-ic.com/index.asp
Aha, no já bych radši zaplatil přímo Studeru kdyby byli ochotní mi ten MCU přehrát. Nemá prosím náhodou někdo kontakt na někoho, kdo by to uměl zprostředkovat?
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Oprava VS-70

Příspěvek od milhaus »

Zkusil bych Tommase , mám s ním pozitivní zkušenosti.
Vždy poradil.
Jen bývá někdy dost zaneprázdněný (líta i po výstavách za Studer)
tommaso.carbonaro@studer-innotec.com
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Oprava VS-70

Příspěvek od mobilik »

Viem objednať a dodať náhradné diely, ale bude to dosť drahé... Studer má neskutočné ceny... A momentálne aj dodacie termíny sú dosť na...
Cenu neviem, musel by som prezistiť, ale lacné to nebude isto.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Oprava VS-70

Příspěvek od redcrown »

Ale při ceně VS my se to možná vyplatilo i s drahým náhradním dílem. Tedy pokud se nenajde jiná cesta.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Arambajk
Příspěvky: 75
Registrován: pát zář 02, 2022 9:05 pm

Re: Oprava VS-70

Příspěvek od Arambajk »

Díky za nápady, momentálně se snažím domluvit odeslání desky do Studeru k přehrání SW, zakoupení nové řídící desky bude poslední možnost. Je to tak, měnič jsem sehnal vcelku levně, tedy při současné ceně nového se i náhradní díl zřejmě vyplatí.
Arambajk
Příspěvky: 75
Registrován: pát zář 02, 2022 9:05 pm

Re: Oprava VS-70

Příspěvek od Arambajk »

milhaus píše:Zkusil bych Tommase , mám s ním pozitivní zkušenosti.
Vždy poradil.
Jen bývá někdy dost zaneprázdněný (líta i po výstavách za Studer)
tommaso.carbonaro@studer-innotec.com
Nakonec jsem se odhodlal napsat, odpověď přišla vcelku hned, akorát tedy bych jim musel poslat celý měnič protože jinak nemůžou ručit za funkčnost a kvalitu atd.. kdyby to opravoval někdo jiný mimo jejich továrnu. Což tedy dává smysl, no co se dá dělat, zřejmě mi nezbývá než sehnat řídící destičku novou.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek