Lifepo4 - tvar

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
tomas81
Příspěvky: 43
Registrován: pon led 10, 2022 11:55 am

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od tomas81 »

Je to vsude uvadeji, ze je to A.
6x Amerisolar 285Wp, 2x JA 340Wp, 2x Amerisolar 340Wp, 2x Elerix 410Wp, MPPT BlueSolar 100/30, MPPT Victron Energy SmartSolar 100/20, MPPT Victron Energy SmartSolar 100/30, EVE280Ah, střídač CNSWIPOWER(Xijia) sp24/220-2000L, Powland SML III 3,5kW
glottis
Příspěvky: 2071
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od glottis »

tomas81 píše:Je to vsude uvadeji, ze je to A.
to jo ale vsichni vi, ze to je lez. Kdo pise B byl by u me asi duveryhodnejsi
Matess
Příspěvky: 1520
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Matess »

Taky jsem někdy slyšel že články v pořádku jdou do aut a jen ty s vyšším vnitřním odporem co neprojdou kontrolou kvality se potom řeší dál - už jako druhotné zpracování se to prodává za lepší cenu. Prý hlavní rozdíl je to, že ty kvalitní nemají šroubavací terminály, protože se počítá se svařováním laserem a terminály se vyrábí až na ty co se mají prodávat samostatně jako B grade.
glottis
Příspěvky: 2071
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od glottis »

Matess píše:Taky jsem někdy slyšel že články v pořádku jdou do aut a jen ty s vyšším vnitřním odporem co neprojdou kontrolou kvality se potom řeší dál - už jako druhotné zpracování se to prodává za lepší cenu. Prý hlavní rozdíl je to, že ty kvalitní nemají šroubavací terminály, protože se počítá se svařováním laserem a terminály se vyrábí až na ty co se mají prodávat samostatně jako B grade.
nekde jsem cetl, ze to nemusi byt jen elektirckou strankou kvality ale ze ma baterie treba skrabanec nebo tak. kdo vi jak to je doopravdy
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od NOPARasito »

Zajimave famy. Co kdyz nektere vozy maji jen "pytliky"?? Tam se to selektuje jak???
Zatim co mam zkusenost, tak Lifepo4 opravdu vic trpi na deformaci jako Li-ion.
Mimochodem neni mnoho EV co maji Lifepo4.(protoze uhlidat SOC a taky mensi proudy jej v EV degraduji)
Igy
Příspěvky: 99
Registrován: čtv srp 10, 2017 11:07 pm

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Igy »

Tu je info od jedneho z distributorov EVE baterii:

Grade HSEV are the best quality cells, which are sold in EVE official shop. HSEV cells have strict matching standard, so price is pretty high. EVE sell ESS cells to distributor. These cells are the second best quality cells you can get in the market. Distributors do some tests and group better matching cells toghter, these are LSEV cells. LSEV cells have better matching standards than ESS cells.

If not all, 99% distributors have only ESS grade cells, no matter how they call these cells, Grade A+ or Grade A, they are ESS cells.

To discriminate HSEV cells from ESS cells, EVE starts to print B Mark on ESS cells, these cells are same as Intact QR cells, The only difference is QR.

Why EVE do it? In previous months, some distributors claim their cells are HSEV cells, but actually they are ESS cells. At that moment, Both HSEV and ESS cells have Intact QR, the only difference is HSEV cells have official testing report (Excel or Paper format), but testing report is easy to counterfeit, so EVE starts to print B Mark on all ESS cells.
1kWp, 1kW GTI SUN-1000G, batt 240Ah 24V
michalko99
Příspěvky: 22
Registrován: pát lis 11, 2022 6:58 pm
Bydliště: Tvrdošín, Slovensko

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od michalko99 »

kodl69 píše:Trochu od jinud: https://eu.nkon.nl/saft-22-4v-60ah-pack ... vl41m.html za ty peníze celkem zajímavá alternativa, akorát jsou to jetý li-ion, který měly původne 2x40Ah, a ne 60Ah dohromady...

Ahoj. Trocha upresnim tie SAFTy. Mam ich 4ks. Prisli mi zabalene v krabiciach SAFT, prelepene paskou SAFT. Vnutri boli krabice vypolstrovane a aku zabalene vo folii. Montazne priruby nemaju ziadne znamky ze by boli niekedy montovane. Taktiez nikde na blokoch nie su ani skrabance. V praci mi zostali tie plosaky kde sa pripaja balancer, tak som to vzal na poriadny mikroskop a pozrel piny, kam sa pripaja BMS. Nie je na nich ani stopa po zasunuti konektora, tak mam dojem, ze aku boli ako ulozenky.

Zmeral som uz vsetky 4 cez elektronicku zataz v CP mode nastavenej na 150W.

Startovacie U: 28,0V
koncove U : 21,0V

1. 63,2Ah
2. 63,7Ah
3. 62,9Ah
4. 62,2Ah

vsetky pri izbovej teplote.
Co je pekne na nich, su stohovatelne-zapadaju jedna do druhej ked su na sebe. Za mna spokojnost
Přílohy
IMG_20221213_033642.jpg
IMG_20221210_160509.jpg
Kamča
Příspěvky: 105
Registrován: ned pro 06, 2020 7:55 pm
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Kamča »

Majkle co to jsou za sudy že mi to nevleze do krabice?? Ty co jsem kupoval pred rokem jsou v pohodě a tato varka je hnus!! Mám ti to vrátit nebo co s tím?
Přílohy
BFCE5109-EEFB-46AB-A35E-7C7AC79CC4FC.jpeg
7DA77181-997D-46AD-B6A6-E97B33829E7E.jpeg
8x370Wp J,8x380Wp J,4x370Wp Z 6x450Wp,1xDeye,1x Axpert VMIII 48V 5kW,LiFe 3x16S 120Ah+ BEV 77kW V2L
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Mikel »

Kamča píše:Majkle co to jsou za sudy že mi to nevleze do krabice?? Ty co jsem kupoval pred rokem jsou v pohodě a tato varka je hnus!! Mám ti to vrátit nebo co s tím?
Nevim co je pro tebe dulezitejsi, jestli parametry clanku ( kapacita, vnitrni odpor ) nebo to, ze mas clanek o 0,5mm sirsi. Ale klidne posli zpet. Osobne pro tebe vyberu clanky, ktere budou o 0,5mm propadne dovnitr.
Meril jsem techto clanku uz pomerne hodne v radu set kusu a ani jeden nemel nizsi kapacitu nez 120Ah.
Jeste doplnim jednu drobnost, ktera je treba pro me take celkem zasadni.
Toto clanky vemu 16ks zmerim pred sestavovanim do packu a vsechny maji +- 0,75Ah a muzeme sestavovat.
To se treba o clancich EVE rict nedalo. Tam se muselo otestovate 3x vetsi mnostvi clanku aby se mohlo vybrat -+1ah do sestavy. Clanky od EVE nebyl problem u 280Ah clanku rozdil i 12Ah mezi clanky.
Ale kazdy to posuzuje jinak, ja podle parametru a jini treba prodle dokonaleho vzhedu nebo na 0,1mm presnost navareni sroubu atd...
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Kamča
Příspěvky: 105
Registrován: ned pro 06, 2020 7:55 pm
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Kamča »

Štve mě to ze mam nachystane bedny podle clanku co jsem bral v minulosti a tyto tam nevlezou mozna je to drobnost ale když s tim pocitam a pak to tak neni tak je to problém.Objednal jsem si u tebe bms abych měl stejnou jako ostatni a prijde mi nějaká úplně konstrukčně jiná odlehčená verze tak to prosimte na těch strankach ty obrazky aktualizuj ať lidí vidí co prodáváš za sortiment.Jestli si pamatuješ chtel jsem po tobě rezervní clanek lifepo catl a prisel mi clanek rozměrově stejny ale vyvody hliník měď a ještě se srouby úplně jiný než jsem kupoval pred nekolika mesici a obrazky na webu opet stejne nic neodpovídá realitě takže pro nekoho drobnosti pro druheho překvapení.
8x370Wp J,8x380Wp J,4x370Wp Z 6x450Wp,1xDeye,1x Axpert VMIII 48V 5kW,LiFe 3x16S 120Ah+ BEV 77kW V2L
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Mikel »

Kamča píše:Štve mě to ze mam nachystane bedny podle clanku co jsem bral v minulosti a tyto tam nevlezou mozna je to drobnost ale když s tim pocitam a pak to tak neni tak je to problém.Objednal jsem si u tebe bms abych měl stejnou jako ostatni a prijde mi nějaká úplně konstrukčně jiná odlehčená verze tak to prosimte na těch strankach ty obrazky aktualizuj ať lidí vidí co prodáváš za sortiment.Jestli si pamatuješ chtel jsem po tobě rezervní clanek lifepo catl a prisel mi clanek rozměrově stejny ale vyvody hliník měď a ještě se srouby úplně jiný než jsem kupoval pred nekolika mesici a obrazky na webu opet stejne nic neodpovídá realitě takže pro nekoho drobnosti pro druheho překvapení.
Otevrel jsem si datasheet ke clanku 120Ah od vyrobce. Je tam uvedena tolerance 0,5mm. Mohu ti ho poslat.
Co se tyce BMS a obrazku obecne. Pokud vyrobce zmeni konstrukci BMSky, budes ochoten cekat treba dva mesice nez budeme mit hotove nove fotky na web? Ono ty fotky na web se nefoti po rozbaleni krabice na stole mobilem. Take z toho duvodu mame uvedeno na webu "Vyobrazení zboží na stránkách elektronického obchodu mivvyenergy je pouze informativního charakteru. Uvedené technické parametry se shodují se zbožím. Odchylky v rozměrech a hmotnostech zboží se mohou lišit nejvýše o 5%, není-li uvedeno jinak. Ostatní neuvedené parametry se mohou odlišovat v návaznosti na jednotlivé specifikace výrobních šarží, avšak na deklarovanou funkčnost zboží tyto odchylky nemají vliv."
Jako priklad ti mohu uvest treba BMS 5-24S. Skladem ji mame od konce srpna. Na webu cca tyden. Cekalo se na fotky az budou hotove. Nemyslim si, ze kdybych ti napsal BMS ti neposlu, nemame aktualni fotku, pockej az budou fotky tak, ze by jsi chtel cekat.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Kamča
Příspěvky: 105
Registrován: ned pro 06, 2020 7:55 pm
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Kamča »

Kdyby to bylo o 0,5mm tak pri 8čl. za s ebou by nevznikla 1,5cm mezera tak se tady neohanej datasheetem. Takové tolerance jsi neměl ani prevzit ale chapu ze kontejner se blbě vraci vyrobci.Co se týče bms tak tvá žena mi odpověděla způsobem ze jednou je tood toho vyrobce a podruhé zase od jiného že tyto zmeny neovlivnite a co se týče tebou obhajovane konstrukce tak se podivej do skladu jak to vypada totální rozdil v zadnem případě tvych 5% asi jsi to vůbec neviděl jediné co sedi jsou parametry.Snad tato diskuze nekomu pomůže a nebude prekvapen jako já.
8x370Wp J,8x380Wp J,4x370Wp Z 6x450Wp,1xDeye,1x Axpert VMIII 48V 5kW,LiFe 3x16S 120Ah+ BEV 77kW V2L
wimpi
Příspěvky: 174
Registrován: pon čer 20, 2022 12:59 pm
Lokalita: Újezd u Nového Veselí
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2200
Kapacita baterie [kWh]: Zatím bez baterie

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od wimpi »

Vyřešte si to prosím v soukromé zprávě.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Mikel »

Kamča píše:Kdyby to bylo o 0,5mm tak pri 8čl. za s ebou by nevznikla 1,5cm mezera tak se tady neohanej datasheetem. Takové tolerance jsi neměl ani prevzit ale chapu ze kontejner se blbě vraci vyrobci.Co se týče bms tak tvá žena mi odpověděla způsobem ze jednou je tood toho vyrobce a podruhé zase od jiného že tyto zmeny neovlivnite a co se týče tebou obhajovane konstrukce tak se podivej do skladu jak to vypada totální rozdil v zadnem případě tvych 5% asi jsi to vůbec neviděl jediné co sedi jsou parametry.Snad tato diskuze nekomu pomůže a nebude prekvapen jako já.
Moji zenu sem netahej. Nema ani poneti co kde a od koho nakupujeme, resi zcela jine veci. BMS mame pouze od jednoho vyrobce JBD. To vidis i na stitkach vsech BMS od nas.
Nebudu se tu dohadovat jestli to je 0,5mm nebo 0,6mm atd... Ono i z pohledu na te fotce clanku si kazdy muze udelat predstavu o cem se tu bavime.
Mas moznost jako kazdy zakaznik vratit zbozi ve lhute 14ti dnu bez udani duvodu.
Pokud tedy s dodanym zbozim nejsi spokojeny nebo ti nevyhovuje, tak nam ho laskave vrat a bude ti vracena plna kupni cena.
Na druhou stranu nevim, jestli se tu snazis udelat vlakno dTestu nebo neco jineho. Vlakno bylo o necem zcela jinem.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Kamča
Příspěvky: 105
Registrován: ned pro 06, 2020 7:55 pm
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Kamča »

Tak tvá zena je na info lince a jen mi odpověděla na můj dotaz nic vic.. možná se přeřekla :-) Jasně vlakno je porad o tom co píšu "tvar tebou obhajovaných rozměrů" ano na foto to tak nevypadá asi stejně jako na těch tvych co máš na webu. :-) Necham toho k nicemu to stejně nepovede ale někomu to mozna pomůže .
8x370Wp J,8x380Wp J,4x370Wp Z 6x450Wp,1xDeye,1x Axpert VMIII 48V 5kW,LiFe 3x16S 120Ah+ BEV 77kW V2L
Kamča
Příspěvky: 105
Registrován: ned pro 06, 2020 7:55 pm
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Kamča »

wimpi píše:Vyřešte si to prosím v soukromé zprávě.
Máš s tím problém?? Buď rád že se o tom píše veřejně někdy se ti to může hodit.
8x370Wp J,8x380Wp J,4x370Wp Z 6x450Wp,1xDeye,1x Axpert VMIII 48V 5kW,LiFe 3x16S 120Ah+ BEV 77kW V2L
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Mikel »

Kamča píše: Máš s tím problém?? Buď rád že se o tom píše veřejně někdy se ti to může hodit.
Resi se tu bohuzel i veci, ktere se nepatri a nemaji s tematem nic spolecneho.
Chces tedy objednat svoz na vraceni zbozi? Jsem rad, ze kazdy vidi, ze ke vsemu pristupujeme ferove :)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Kamča
Příspěvky: 105
Registrován: ned pro 06, 2020 7:55 pm
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Kamča »

Svozje pro tebe řešení ?? Zamysli se trochu nad mym dotazem a neřeš vše stylem vrať to když se ti to nelíbí.Uz jsem od tebe koupil par desítek članku za nemalé peníze a ten problem nebyl tak proč teď??
8x370Wp J,8x380Wp J,4x370Wp Z 6x450Wp,1xDeye,1x Axpert VMIII 48V 5kW,LiFe 3x16S 120Ah+ BEV 77kW V2L
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od Mikel »

Kamča píše:Svozje pro tebe řešení ?? Zamysli se trochu nad mym dotazem a neřeš vše stylem vrať to když se ti to nelíbí.Uz jsem od tebe koupil par desítek članku za nemalé peníze a ten problem nebyl tak proč teď??
Ano, pokud zakaznik neni spokojeny s dodanym zbozi, povazuji za ferove reseni mu vratit bez reci penize. Nevim co bych ti mohl nabidnout vice, nez vraceni zbozi a kupni ceny. Nebo zde pozadujes verejnou omluvu?
To je posledni co zde pisu k tomuto problemu, jelikoz to co tu ted resime je uz zcela mimo vlakno a sem to nepatri.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
jahodovák
Příspěvky: 1932
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 - tvar

Příspěvek od jahodovák »

Třeba by byl lepší dotaz na výrobce,proč nedodržel rozměry...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek