Baterie LIION + PB

Kombinované úložiště Pb + Life, Pb + Lion, Pb + NiCd, jejich správné propojení, údržba, zkušenosti a praxe. Přechod na úložiště různých typů, PB > Life, PB > Li-ion ...
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Baterie LIION + PB

Příspěvek od PetrDubi »

Já bych viděl problěm spíš v té ekvalizaci 62V. Těch 14S by mělo zbytek dát (možná by bylo lepší 15S), ale v průběhu ekvalizace by se muselo lithium odpojit, jinak půjde do prčic..
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Baterie LIION + PB

Příspěvek od Vitek »

Franta2776 píše:
Vitek píše:Jenže on není problém ve vytěžovači on je problém v tvrdosti baterky resp řekněme v Gumovosti...

A není zakopaný pes v hysterezi toho vytěžovače.Když budu mít vytěžovač,který sepne při 58V a vypne v 51 nebo 52V tak ,kde je tam problém??
ne:)
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Baterie LIION + PB

Příspěvek od Vitek »

PetrDubi píše:Já bych viděl problěm spíš v té ekvalizaci 62V. Těch 14S by mělo zbytek dát (možná by bylo lepší 15S), ale v průběhu ekvalizace by se muselo lithium odpojit, jinak půjde do prčic..
při ekvalizaci která probíhá 3 x za rok řízeně se baterka odpojovačem odpojí jednoduché....
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Baterie LIION + PB

Příspěvek od PetrDubi »

Tak pokud děláš ekvalizaci ručně 3x za rok, tak jdi do toho, protože ten zbytek musejí ty Li-Ionky dát bez problémů - nic jiného (po tom všem co tu už proběhlo) stejně asi nikdo nevymyslí (plácá se tu dokolo už jenom prázdná sláma) a jak dobře to bude fungovat reálně stejně poznáš jedině až to namontuješ.
Takže, hodně štěstí s dosažením požadovaného výsledku ;)
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Baterie LIION + PB

Příspěvek od Vitek »

Jo vpodstatě odpověď toho typu jsem čekal. díky za ukončení mého topicu :-) mějte se a zase se vozvu :D čest

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek